توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 488115
شکست بسکتبالیست‌های جوان برابر قهرمان جهان
تاریخ انتشار : شنبه ۱۰ تير ۱۳۹۶ ساعت ۲۲:۴۶
تیم ملی بسکتبال جوانان ایران در اولین دیدارش از جام جهانی برابر آمریکا مدافع عنوان قهرمانی و بخت اول قهرمانی در این دوره تن به شکست داد.

به گزارش ایسنا، در این مسابقه ملی‌پوشان جوان ایران برابر تیم نامدار آمریکا به میدان رفتند و در نهایت با نتیجه 108 بر 48 مغلوب شدند. رقابت برابر تیمی که قهرمان دو دوره گذشته جام جهانی بوده و از مرحله یک چهارم پایانی جام جهانی در سال 2011 تا کنون باختی نداشته از ابتدا دشوار بود و ملی‌پوشان بیشتر به عنوان یک تجربه بزرگ بر مسابقه تمرکز داشتند.

آمریکا در کوارتر نخست به خوبی توپ و میدان را کنترل کرد و اجازه کار به بازیکنان ایران نمی‌داد. آمریکایی‌ها در دفاع عالی بودند و در حمله نیز از دفاع ایران عبور می‌کردند. جوانان ایران در این کوارتر دفاع خوبی داشتند اما مدافع عنوان قهرمانی بازهم از آن عبور می‌کرد و در پایان 18 بر 6 پیروز شد.

در کوارتر دوم ملی‌پوشان ایران بهتر و بهتر شدند. در این کوارتر بازیکنان ایران در حمله تمرکز بیشتری داشتند و از موقعیت‌هایشان استفاده می‌کردند. با اینکه در پرتاب‌های آزاد دقت بالایی نداشتند اما در مجموع بهتر از کوارتر نخست به سبد مدافع عنوان قهرمانی حمله می‌کردند. در این کوارتر آمریکا 28 بر 18 به برتری رسید.

با آغاز نیمه دوم تیم ملی آمریکا که با دفاع خوبش هر تیمی را تسلیم می‌کند رو به سیستم پرس تمام زمین آورد و کار را برای شاگردان رضا نوری سخت و سخت‌تر کرد. با اینکه ملی‌پوشان ایران در امتیازآوری ناکام بودند اما می توانستند پرس آمریکا را بشکنند و سیستم حمله خودشان را انجام دهند که این نشان می‌داد یکی از نقاط ضعف بسکتبالیست‌های جوان از بین رفته‌است. آمریکا در این کوارتر با بیشتر کردن فشار دفاعی‌اش 30 بر 13 برنده شد.

آمریکا در کوارتر چهارم هم در دفاع و حمله فشار کار را بیشتر کرد و اجازه نمی‌داد بازیکنان ایران برنامه‌هایشان را عملی کند. رضا نوری با اضافه کردن بازیکنان بلند قدش در پست یک سعی می‌کرد تا فشار دفاعی حریف را بشکند. آمریکا در هفت دقیقه مانده به پایان مسابقه 91 بر 42 از ایران پیش افتاد و سیستم دفاع و حمله اش را تغییر داد. تغییر دفاع پرس به منطقه‌ای کار بازیکنان ایران در حمله را راحت‌کرد اما سیستم شوت‌های پیرامونی آمریکایی‌ها در حمله فشار بیشتری به دفاع تیم کشورمان وارد کرد. مدافع عنوان قهرمانی در پایان این کوارتر 32 بر 11 برنده شد و در نهایت 108 بر 48 ایران را شکست داد.

در این مسابقه احسان صمدی با 11 امتیاز و امیرحسین خندان‌پور با 10 امتیاز بهترین‌های ایران بودند و محمدرضا بهرام‌زاد با تاثیرگذاری 7 به عنوان موثرترین بازیکن تیم ایران نام گرفت.

امیرحسین خندان‌پور سنتر تاثیرگذار تیم ملی جوانان در دقایق پایانی مسابقه از ناحیه مچ پا احساس درد کرد و از زمین خارج شد و تحت نظر پزشک تیم قرار گرفت. او قبل از سفر به مصر از این ناحیه آسیب دیده بود اما به نظر نمی‌رسد که مشکل جدی باشد.

تیم ملی ایران فردا در دومین دیدارش از ساعت 22:30 به وقت ایران برابر ایتالیا به میدان می‌رود و آمریکا با آنگولا بازی خواهد داشت.
 
کلمات کلیدی : تیم ملی بسکتبال جوانان+مصر+جام جهانی بسکتبال جوانان
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.