نظر منتشر شده
۲
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 458910
جهاد کشاورزی: گرانی شیر غیرمجاز است/ دلیل گرانی تخم‌مرغ
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۵ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۰۰
قائم مقام وزیر جهاد کشاورزی در امور بازرگانی با بیان اینکه افزایش قیمتی که یکی دو شرکت خاص در محصولات لبنی داده اند، غیر مجاز است، گفت: وزارت جهاد کشاورزی به تعیین قیمت ورود نمی کند و تعیین قیمت بصورت انحصاری در اختیار سازمان حمایت است.

به گزارش تسنیم، علی اکبر مهرفرد با بیان اینکه تولید محصولات کشاورزی کشورمان در سال 95 حدود 10 میلیون تن افزایش یافت، افزود: عملکرد وزارت کشاورزی متکی بر تولید داخلی و مداخله نکردن در بازار است مگر در مواردی که مشکلی پیش بیاید .

وی ادامه داد: در دو سال گذشته همواره قیمت کالا های آشامیدنی و خوراکی زیر نرخ تورم بوده است و در برخی از کالاها مانند مرغ، ثبات بسیار خوبی داشتیم و داریم .

مهرفرد گفت: قیمت شیر خام توسط دامداری ها تغییری نداشته است و از آنجایی که قیمت در خرده فروشی ها توسط سازمان حمایت از مصرف کنندگان و تولید کنندگان، کنترل و تعیین می شود این سازمان افزایش قیمتی را تصویب نکرده است بنابراین احتمالاً افزایش قیمتی که یکی دو شرکت خاص در محصولات لبنی داده اند، غیر مجاز است.

وی افزود: وزارت جهاد کشاورزی به تعیین قیمت ورود نمی کند و تعیین قیمت بصورت انحصاری در اختیار سازمان حمایت از مصرف کنندگان و تولید کنندگان است. 

مهرفرد ادامه داد: براساس قاعده به علت اینکه قیمت شیرخام تغییری نکرده است بنابراین فکر نمی کنم قیمت محصولات لبنی رشد مصوبی داشته است.

وی با اشاره به اینکه ایران دوازدهمین تولید کننده تخم مرغ در جهان است، گفت: حدود 950 هزار تن تولید سالانه تخم مرغ داریم و تولید سرانه تخم مرغ در کشور ما حدود 12 و نیم و مصرف سرانه ما حدود 11 و نیم کیلوگرم است.

قائم مقام وزیر جهاد کشاورزی در امور بازرگانی ادامه داد: قیمت تخم مرغ در درب مرغداری ها حدود 4 هزار و 400 تومان بود اما در اسفند ، تقاضای تخم مرغ به علت افزایش تقاضا برای شیرینی و شکلات، افزایش داشته است سپس در فروردین با کاهش تقاضای تخم مرغ مواجه می شویم و در بهار افزایش تولید تخم مرغ داریم.
 
کلمات کلیدی : شیر، تخم مرغ، گرانی
 
محمد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۱۵ ۱۱:۵۷:۱۰
خوب غیر مجاز است الان چیکار میکنید ؟ همه سالها هی میگید غیر مجازه و کار انجام نمیشه (4229810) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۱۵ ۱۴:۱۶:۲۳
حرام خواری درایران امری عادی است ،خوب به جامعه نگاه کنید به ساده گی مشخص است، نیاز به ادله وسند زیادی نیست ،...... (4230075) (alef-3)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.