توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 169911
خاتمی پس از ۳ سال «تقلب در انتخابات ۸۸» را رد کرد
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۴ آبان ۱۳۹۱ ساعت ۱۹:۲۷
فاطرنوشت:
سید محمد خاتمی رئیس دولت اصلاحات می گوید، به میرحسین موسوی گفته که در انتخابات سال 88 تقلب نشده است. این اولین باری است که خاتمی وقوع تقلب در انتخابات را رد می کند.
سید محمد خاتمی رئیس جمهور اصلاحات طی سخنانی که امروز منتشر شده است، گفته که «من نباید پاسخگوی عملکرد موسوی و کروبی باشم».

 
مهدی کروبی و میرحسین موسوی کاندیداهای دوره دهم انتخابات ریاست جمهوری بودند که در این انتخابات از محمود احمدی نژاد شکست خوردند. 22 خرداد سال 88 و ساعتی پس از اعلام رسمی پایان انتخابات، آقای موسوی با دعوت از همه رسانه های داخلی و خارجی، در یک نشست خبری اعلام کرد که نتیجه انتخابات را قبول ندارد و خودش رئیس جمهور است.
پس از آن، وی 17 بیانیه رسمی داد که در اکثر آنها نتیجه انتخابات ریاست جمهوری را نشأت گرفته از یک تقلب دانسته بود.

 
مهدی کروبی دیگر کاندیدای انتخابات هم در چندین سخنرانی و حضور رسمی در اعتراضات و تجمعات بدون مجوز، از تقلب در انتخابات 88 سخن گفته بود.اما محمدعلی ابطحی رئیس دفتر سیدمحمد خاتمی در دوران ریاست جمهوری‌اش در جریان برگزاری دادگاه های متهمان حوادث پس از انتخابات در دادگاه علنی گفته بود که «تقلب اسم رمز آشوب بود».

 
آقای خاتمی گفته که «من شنبه پس از انتخابات به دیدن میرحسین موسوی رفتم و به او گفتم ممکن است تخلفی در انتخابات صورت گرفته باشد اما تقلبی که رای تو را عوض کرده باشد، اتفاق نیفتاده است. من مطمئنم که شما رای نیاورده‌ای».
رئیس بنیاد باران اعلام کرده که «من واژه انتخابات آزاد را قبول ندارم. برای همین در مصاحبه ای که با یکی از سایت ها داشتم تنها از واژه انتخابات استفاده کرده ام.»