نظر منتشر شده
۱
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 495117
کنگره آمریکا آغاز جنگ سرد دوم با روسیه را کلید زد
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۲۰:۰۰
یک پایگاه آمریکایی در تحلیلی روز دوشنبه طرح تشدید تحریم‌ها علیه ایران، روسیه و کره شمالی که در آستانه تبدیل شدن به قانون قرار دارد را به منزله «آغاز جنگ سرد دوم» میان واشنگتن و مسکو ارزیابی کرده است.  

 به گزارش تسنیم، پایگاه «آنتی‌وار»، در واکنش به توافق مجلس نمایندگان و مجلس سنای آمریکا برای پیشبرد این طرح می‌نویسد: «در صورتی که متن طرح خوانده شود متوجه می‌شویم که میزان بزک‌های اخلاقی، گزافه‌گویی‌های زبانی و لفظ‌پردازی‌های پرطمطراق در آن حتی برای طرحی که نام لیندسی گراهام و جان مک‌کین را رویش می‌بیند، به طرز نامعمولی بالا است. »

در ادامه آمده است: «این طرح، در عمل، اعلان غیررسمی جنگ است- جنگ سرد، اگر بخواهیم دقیق‌تر بگوییم. ماجرا این است که کنگره ایالات متحده آمریکا این کشور و روس‌ها را در وضع هشدار مبنی بر آغاز جنگ سرد دوم قرار داده است. »

طرح تحریم ایران و روسیه،  به نوشته آنتی‌وار آکنده از «منطق‌های حق به جانبی» است که ادعا می‌کنند روس‌ها در اجرای توافقات مینسک برای حل و فصل بحران اوکراین مانع‌تراشی کرده و یا آنها را به تأخیر انداخته‌اند.  

مطابق این تحلیل، ادعاها درباره روسیه در حالی مطرح شده که این دولت اوکراین است که با خودداری از برگزاری انتخابات محلی در شرق آن کشور، عدم اصلاح قانون اساسی مطابق با توافق مینسک و ادامه بمباران و کشتار مردم آن منطقه در عمل به وظایفش ناکام مانده است.
 
کلمات کلیدی : آمریکا+روسیه+جنگ سرد
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۰۲ ۲۱:۰۴:۰۴
در زمان جنگ جهانی دوم شوروی سابق کشورهای بلوک شرق را ضمیمه خود کرد و تمامی آنها را بدبخت و بیچاره وفقیر نمود.ولی امروز این بعضی از کشورها هستند که ملت خود را اسیر همان سر نوشت میکنند. از ترس مار نباید به افعی پناه برد. روسها آزمایش خود را پس دادهاند. (4487048) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.