نظر منتشر شده
۴۲۷
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 167111
درباره فیلترینگ جیمیل؛
حکومتی کردن یک تصمیم خودجوش مردمی
هادی شریفی، 5 شهریور 91
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۵ مهر ۱۳۹۱ ساعت ۰۷:۵۸
داشتن یک پست الکترونیک امن از ابتدایی ترین حقوق هر کسی است که هیچکس نباید افراد را از دسترسی به اینگونه سرویس ها محدود کند. سرویس جهانی جیمیل که از امنیت نفوذی بالایی در قبال هک و نفوذ برخوردار است، به یکباره یکشنبه شب و بعد ازگفتگوی عبدالصمدخرم آبادی با خبرنگار وبگردی ۲۰:۳۰ سرور آن مسدود و از دسترس خارج شد، این اتفاق در بعضی شهرها بر سر موتور جست و جوی گوگل نیز اتفاق افتاد.

عبدالصمد خرم آبادی در گفت گوی با خبرنگار ۲۰:۳۰ گفت: به دلیل درخواست‌های مکرر مردمی، سایت های گوگل و جی میل فیلتر می شوند. اما در باب این اقدام گفتنی های زیادی وجود دارد که در زیر به برخی از آنها اشاره می شود.

۱.طبق آمارهاي رسمي حداقل روزي پنج بار، ۳۴ ميليون ايراني كاربر اينترنت، نیاز خود را از طریق موتور قدرتمند جست و جوی گوگل برآورده می کنند، بدین ترتیب اغراقی نیست که مدعی شویم هر کاربر ایرانی از سرویس پست الکترونیک جیمیل استفاده می کند. در سالهای اخیر شاهد این امر بوده ایم که به سبب امنیت بالا و قابلیت های جذاب سرویس پست الکترونیک جیمیل ، حتی کاربران سرویس هایی مانند یاهو و هات میل نیز به استفاده از این سرویس دهنده روی آورده اند.

اما تلخ تر از خود اقدام اولیه، توجیه آن به اسم دفاع از دین است. اخیراً پیامک هایی بین مردم ارسال می شد که در آن از همدیگر خواسته بودند روزهاي دوشنبه و سه‌شنبه سوم و چهارم مهرماه استفاده از سرويس‌هاي اينترنتي گوگل را متوقف كنند. آیا اگر متولیان فیلترینگ گوگل و جیمیل قبل از این اقدام شتاب زده خود، اجازه می دادند مردم این شرکت را برای مدتی تحریم کنند موثر تر بود یا اکنون که بالجبار این کار صورت گرفته است؟

متاسفانه مسئولین کشور ما یاد گرفته اند که برای توجیه هر کار خود را پشت مقدسات پنهان کنند.

ارزش بایکوت کردن یوتیوب و گوگل به مردمی بودن آن بود نه اینکه بازور تصمیم خودجوش مردم را حکومتی کنیم.

۲. ریختن قبح قانون شکنی حتی در ادارات دولتی، بعد از فیلتر این سرویس کاربران به استفاده از وی پی ان، پروکسی و نرم افزارهای فیلتر شکن روی آورده اند که طبق قانون استفاده از این نرم افزار ها جرم شناخته شده است. در حال حاضر کسی نمی تواند افراد را از استفاده ی نرم افزارهای عبور از فیلتر بازدارد چون سریعاً مدعی این موضوع می شوند که برای استفاده از پست الکترونیک خود اقدام به این کار می کنند و برای افراد مختلف و شرکت های بزرگ، تغییر آدرس ایمیل غیر ممکن یا زمان بر است.

باید گفت این رفتار غیرمسوولانه باعث شد بسیاری از مردم که علاقه ای به استفاده کردن از فیلتر شکن نداشتند در چنین شرایطی برای انجام کارهای روزمره خود سراغ ابزارهای غیرقانونی بروند.

۳. مدتهاست که سایه فیلترینگ سایت ها و وبلاگ ها در کشور روز به روز دامنه پوششی خود را پراکنده تر می کند و این بازار مناسبی برای فروشندگان وی پی ان، ساکس و پروکسی ایجاد کرده است. فرض کنیم که از ۳۴ میلیون کاربر اینترنتی که روزانه از گوگل و جیمیل استفاده می کنند فقط ۲۰ میلیون نفر از آنها در دو روز گذشته از وی پی ان و ساکس استفاده کرده اند که هزینه خریداری آنها را ۳۰۰۰ تومان در نظر می گیریم. با این اقدام در دو روز گذشته ۶۰ میلیارد تومان ناقابل به سوی این بازار سرازیر شده است. می دانیم که هزینه های خریداری اینگونه فیلتر شکن ها بیشتر در خارج کشور خرج می شود. البته شاید این اقدام برای رونق این بازار بوده که امید است روزی پشت پرده باندهای مافیایی که درآمدهای نجومی که از فیلترشکن ها ارتزاق می کنند مشخص شود.
 
سارا زمانی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۷-۰۵ ۰۸:۰۶:۵۵
اصلا باورم نمی شد یه روز جیمیل فیلتر بشه ، آخه چرا ؟ گور پدر اون کشیش و کارگردان با این حرکت یکی از بزرگترین اهداف اونها یعنی ایجا نارضایتی بین مردم برآورده شده .
از آقای توکلی و تمامی نمایندگان عدالتخواه می خواهم فوراً این جیمیل را رفع فیلتر کنند .

از تمامی مردم هم می خواهم با گذاشتن نظر مشابهی از آقای توکلی این مورد را بخواهند . (969077) (moderator22)
 
آریابان - تهران
۱۳۹۱-۰۷-۰۵ ۱۱:۰۳:۲۹
ریشۀ اینگونه تنبیهات ، از دوران " گناه آهنگر بلخ و مجازات مسگر در شوشتر ...!!!! " برای ما آشناست و در همین دور-و-بر خودمون هم ، "با تعطیل کردن نانوائی خلافکار ، مردم محله را مجارات می کنند " تا درس عبرتی بشه برای نانوا !!!!! و ......؛ (969408) (moderator22)
 
حسین
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۷-۰۵ ۱۹:۵۲:۳۱
یک مشکل بزرگ تر که متاسفانه مسوولین ما از آن غافل هستند این است که کسی که مجبور می شود برای یک ایمیل ساده فیلتر را بشکند، در کنارش هم به ده تا سایت فیلتر شده هم دسترسی پیدا می کند که عواقب این جنبه اش خیلی بدتر از خسارت مالی آن است.
یک مسوولی گفته که ما قرار بوده یوتیوب را فیلتر کنیم ولی با جی میل تداخل کرده!! حضرت آقای مسوول! این دو سه سالی که یوتیوب فیلتر بوده پس چرا تا حالا تداخل نکرده، ولی یک دفعه دیروز تداخل کرده!!! واقعا آن مسوولینی که جی میل را فیلتر کرده اند خیلی بی فکر هستند. (969997) (moderator22)
 
علی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۷-۰۵ ۱۱:۱۸:۰۷
من که میام توی اینترمت فیلتر شکنم رو روشن میکنم و کاری هم به این فیلترها ندارم چون با ایمیلم کار میکنم نه بازی. (969442) (moderator22)
 
۱۳۹۱-۰۷-۰۵ ۲۳:۲۹:۱۱
ولی الان ک کامنت گذاشتی فیلتر شکن نزدی میدونی چرا؟ چون پرچم ایران خورده (970144) (moderator22)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۷-۰۶ ۱۳:۵۵:۴۷
شما خیلی باهوشی (970530) (moderator22)
 
علی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۷-۰۵ ۱۱:۲۰:۰۴
اینترنت که تمامش رو فیلتر کردن،اسکار رو که تحریم کردن حتما چند وقت دیگه هم خروج از کشور رو ممنوع میکنن. (969450) (moderator22)
 
United States
۱۳۹۱-۰۷-۰۵ ۱۲:۰۸:۳۸
فعل ماضی نقلی استفاده کنید لطفا.
شده‌ام. شده‌ای شده است
شده‌ایم. شده‌اید. شده‌اند. (969507) (moderator22)
 
۱۳۹۱-۰۷-۰۵ ۱۵:۲۰:۴۲
میشیم؟! شدیم آقا مهدی خیلی وقته... (969770) (moderator22)
 
۱۳۹۱-۰۷-۰۵ ۱۵:۲۹:۱۱
دولت و حکومت رسما اعلام می کنن که استفاده از وی پی ان و فیلترشکن جرمه اما با فیلتر کردن سایت های مرجعی مثل گوگل و جی میل قبح این جرم از بین رفته. قبل از این «ان قلت» هایی درباره فیلتر شدن فیس بوک هم بود اما گویا به مرگ گرفتن که ما به تب راضی بشیم.
با این حال معتقدم که همه چی آرومه و ما هم بسیار راضی و خوشحال هستیم. (969785) (moderator1)
 
۱۳۹۱-۰۷-۰۵ ۱۱:۳۷:۴۵
مساله بسته شدن جیمیل یک بعد مهمتر از توهین به پیامبر داره!
فکر کنید فردا ایران و آمریکا وارد جنگ بشن و دولت آمریکا بنا به تصویب مجلس سنای آمریکا تصمیم بگیره اینترنت رو روی ایران ببنده!
استراتژیک ترین استفاده ما از اینترنت چیه؟
قطعا استفاده از سرویس های یاهو میل و جیمیل استراتژیک ترین استفاده های ما ایرانی ها از اینترنته!
پس بهتره هر چه زودتر ایرانی ها تصمیم بگیرند یا اون ها رو مجبور به این تصمیم گیری کنند که از سرویس های داخلی استفاده کنند. (969473) (moderator22)
 
۱۳۹۱-۰۷-۰۵ ۱۱:۵۸:۱۴
کدوم سروس جستجوی وب ما داریم میشه بگی
اهان ایمیل ملی یاه یه یوه یوه یوه باید شناسنامه بدی ای خدا چقدر خندیدم (969490) (moderator22)
 
۱۳۹۱-۰۷-۰۵ ۱۶:۲۶:۰۸
اگه بخواهیم علمی تر به قضییه نگاه کنیم اگر آمریکا تصمیم بگیره دسترسی ایران رو به اینترنت با مشکل مواجه کنه قطعا خیلی راحت می تونه این کار رو بکنه.
ما هم باید سعی کنیم وابستگی مون رو کاهش بدیم. مثل قضییه سهمیه بندی بنزین. اگه احمدی نژاد بنزین رو،‌ روی ما نمی بست،‌ قطعا غرب این کار رو می کرد. اگه ما بتونیم به صورت مدیریت شده وابستگی مون رو کاهش بدیم،‌ حداقل زمانی که قرار باشه سرویس ها قطع بشن ضربه کمتری می بینیم.
اگه یه نگاهی رو سایت هایی مثل alexa کنید می بینید که درصد قابل توجهی از استفاده ایرانی ها از اینترنت مربوط به سرویس هایی می شه که در واقع داخلی اند یا می تونند داخلی باشند. مثل ایمیل،‌ شبکه های اجتماعی،‌ سایت های خبری،‌ سایت موسسات دانشگاه ها،‌ بانک ها،‌ ارگان های دولتی و ...
خوب اگه ما مثلا ۸۰ درصد استفاده مون از اینترنت چنین استفاده ای هست،‌ چرا سعی نکنیم خودمون رو به وضعیتی برسونیم که اگه یه روز آمریکا تصمیم گرفت دسترسی ایران به اینترنت رو مختل کنه ما ۸۰ درصد کمتر آسیب ببینیم؟ (969875) (moderator22)
 
مجید
۱۳۹۱-۰۷-۰۵ ۲۳:۰۲:۱۴
این تحلیل خیلی احمقانه بود چون در این صورت باید ما از ترس تحریم قبل از دشمن ما خودمان را تحریم کنیم که یه وقتی از تحریم دشمن جا نخوریم!!!! عزرائیل هم ممکنه به زودی به ما حمله کنه پس زود تر خودمون بمیریم که تعدا جا نخوریم!!!! (970103) (moderator22)
 
محمود
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۷-۰۶ ۰۰:۱۶:۰۲
اشتباه منفی دادم. (970196) (moderator1)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۷-۰۶ ۰۷:۴۷:۰۵
بیایید اعتراض خود را به این اقدام از این صفحه به گوش مسئولین برسانیم و آنقدر نظر و کامنت در مخالفت با این اقدام بگذاریم تا بفهمند درخواست مردمی یعنی چه
ما خودمان می خواستیم مثل مسلمانان سایر جهان گوگل را تحریم کنیم اصلا به آقایان چه
منظر شما هستم ببینم چکار می کنید دوستان (970295) (moderator22)
 
nashenas
۱۳۹۱-۰۷-۰۶ ۰۱:۰۸:۲۵
we have a number of DNS in the world who take care of all IP addresses, how do you turn off the internet for a country, can you explain a bit more (970214) (moderator1)
 
فری
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۷-۰۶ ۰۹:۴۰:۰۱
آقا شما که فارسی بلد نیستید چطور این متن طولانی را فهمیدی و جواب دادید؟
یعنی چی تو سایت فارسی انگلیسی می نویسند؟ حالا ترکی و کردی و عربی بنویسی تعداد زیادی از مردم ایران به این زبونها صحبت میکنند
کسی هم که تو سایت فارسی به ترکی و کردی و عربی می نویسه در شرایط خاص برای رساندن مفهومی این کار را میکونه
حالا این انگلیسی نوشتن چه مفهومی داره؟؟؟؟؟؟؟؟؟ (970383) (moderator22)
 
امیر
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۷-۰۶ ۰۲:۲۰:۳۸
این دقیقا تحلیل آدم های ترسو هست. شما لابد اگر توی هشت سال دفاع مقدس تشریف داشتین اقدام به خودکشی می کردین تا مبادا عراق نکشتتون!!

کی گفته که ما باید همه چیز رو خودمون داشته باشیم؟؟؟ شما گندم رو خودتون آرد می کنید؟ خودتون ساختمون می سازین؟؟ خودتون میوه می کارین؟؟ خودتون چاه می کنید آب از چاه میارین؟

دوست عزیز من، ما همیشه به همدیگه نیاز داریم. اگر هم قرار باشه کاری کنیم که دیگران هم انجام می دن بهتره در یک فضای رقابتی این کار رو انجام بدیم. من اگر بخوام یک مغازه کفش فروشی روبروی مغازه کفش فروشی دیگران بزنم نباید قبلش برم مغازه اون طرف رو آتیش بزنم که!! فیلتر کردن گوگل و وردپرس و یوتیوپ و ... به همین معناست.

دوستان اگر می خوان ایمیل ملی رو به مردم قالب کنن یه سرویس ایمیل بسازن که امکاناتش در حد گوگل باشه، بعد انتخاب رو به دست مردم بسپارن. این ینی رقابت عادلانه.

امیدوارم همگی به تفکراتمون عمق بدیم و فقط ظاهر بینی نکنیم. (970228) (moderator1)
 
م ف
۱۳۹۱-۰۷-۰۶ ۰۹:۰۴:۱۸
بله باید وابستگی ها رو کم کرد
چه ایراد داره بجای رایانه از چرتکه استفاده کنیم
بجای لباس از برگ
بجای کفش از گیوه
بجای برنج هندی از ارزن
و ... (970356) (moderator22)
 
۱۳۹۱-۰۷-۰۶ ۱۰:۵۲:۰۲
جالبه
یه زمان گاندی می گفت برای این که به انگلیسی ها وابسته نشیم به جای لباس پوشیدن دور خودمون گونی می پیچیم
حالا برخی ها حاضر نیستند از سرویس های ایمیل ضعیف تر هم استفاده کنند تا وابسته نمونند! (970431) (moderator22)
 
۱۳۹۱-۰۷-۰۶ ۱۳:۵۴:۱۶
خواهشا شما دیگه ادامه نده که وابسته نشی.... ما هر وق تحریم شدیم میایم پیش شما... (970528) (moderator22)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۷-۰۶ ۱۳:۵۹:۰۵
دوست عزیز ابتدا از خودت شروع کن و همین کامپیوتری که داری رو آتش بزن و برق خونت رو قطع کن بعدش ماشینتو آتش بزن و ... تمام زندگیت رو چون همه اینها اختراع آمریکا و غرب است!!!! (970531) (moderator22)
 
United States
۱۳۹۱-۰۷-۰۵ ۱۲:۰۸:۰۵
این روزا با ایران رادیاتور کی میره تو غار... عمو یادگار (969504) (moderator22)
 
۱۳۹۱-۰۷-۰۵ ۱۶:۰۸:۰۵
نگاه کن عزیز من
یا می ری تو غار،‌ کم کم سعی می کنی درست و آبادش کنی مثل خونه اجاره ای الانت
یا این که یه روزی می یان از این خونه اجاره ای می اندازنت بیرون که دیگه تو غار هم جایی برات پیدا نشه! (969848) (moderator22)
 
۱۳۹۱-۰۷-۰۵ ۱۲:۱۲:۴۱
آمریکا اینترنتو روی ما ببنده؟؟؟؟ مجبوری تو یه زمینه که سواد نداری یک چنین نظر خنده داری بدی؟؟؟

خدایا ببین وقتی مغزها از کشور برن آینده ملکت دست چه نوابغی میفته... (969516) (moderator22)
 
۱۳۹۱-۰۷-۰۵ ۱۳:۴۷:۴۱
ببخشید
من مهندس نرم افزارم با ۱۰ سال سابقه کار تخصصی تو این زمینه
می شه شما بفرمایی بستن اینترنت رو ایران چه مشکلی داره؟
شما می دونی چند درصد hosting دنیا داخل آمریکا است؟
یا چند درصد dns ها متعلق به اون هاست؟
اگه آمریکا اراده کنه یک شبه اینترنت من و تو می ره رو هوا
مطمئن باش اون روز نمی تونی با tor یا هر نوع فیلتر شکن دیگه هم به سایت ها دسترسی پیدا کنی. (969649) (moderator22)
 
۱۳۹۱-۰۷-۰۵ ۱۷:۴۷:۰۶
من هم همین قدر که شما تجربه داری تجربه دارم. به نظر من بستن گوگل و gmail در حال حاضر فقط ضرر برای مردمه! (969939) (moderator1)
 
۱۳۹۱-۰۷-۰۵ ۱۸:۱۳:۳۹
قبول دارم که الان ضرره
اما بعضی وقت ها ضرر الان تنها راه رسیدن به سود فرداست (969944) (moderator1)
 
United States
۱۳۹۱-۰۷-۰۶ ۰۲:۱۷:۳۵
شاید. اما باید بررسی بشه. مضاف بر اون این یه امر اجباری نیست. مردم خودشون باید صلاح خدشون رو بخوان. مضاف بر اون الان فقط بحث بستن گوگل نیست.
در خبر اعلام شده که بنا به تقاضای مردم این کار رو کردیمو بعد اعلام شد که با حکم دادگاه بوده.

سوال : دادخواست این دادگاه توسط کی تنظیم شده؟ کی دادگاه تشکیل شده؟ متهم به حکم اعتراض کرده؟ این رای قطعی و لازم الاجرا بوده؟ اگر شاکیان کسانی غیر از مردم بودن، اون مسئولی که میگه به درخواست مردم بوده حرفش چه مصداقی پیدا می کنه؟ (970225) (moderator1)
 
فاطمه
United States
۱۳۹۱-۰۷-۰۶ ۰۹:۴۳:۴۹
شما چه اصراری داری! خب شما استفاده نکن که بعدا ضرر نکنی.
نگران ما هم نباش. اگر جنگ بشه، کی گفته که ما هنوز میخوایم میل بزنیم و سرچ کنیم؟
ایران که سهله! جستجوی یاهو / بینگ هم به پای گوگل نمیرسه.
دو روز گوگل رو تحریم کردیم، مُردیم از دست این جستجوی بینگ! (970385) (moderator22)
 
فاطمه
United States
۱۳۹۱-۰۷-۰۶ ۰۹:۴۹:۴۷
آیا لازمه ما هم کامنت بگذاریم که چقدر از دست این ستاد فیلترینگ عصبانی هستیم؟ چقدر حق الناس گردنشون هست؟ همون یوتیوب هم بیخودی فیلتره. غیر از کلی فیلم از کلاسهای آنلاین دانشگاه معتبر مثل استنفورد که ما احتیاج به استفاده ازشون داریم. کلی فواید دیگه هم داره. معلوم نیست کی متصدی این مسائل هست که اینقدر دید بسته ای داره. (970387) (moderator22)
 
۱۳۹۱-۰۷-۰۶ ۱۰:۲۴:۱۴
مرسی که به فکرسودمایی (970416) (moderator22)
 
محمود
۱۳۹۱-۰۷-۰۵ ۲۲:۲۱:۰۹
آقای توکلی
با عرض سلام
شما این همه نظر و رای را مشاهده میکنید ؟ اینها درخواست های مردمی نیستند ؟ شما نماینده این مردیم نیستید ؟
خواهش میکنم این بار یه کاری بکنید
از شما ممنونم (970074) (moderator22)
 
۱۳۹۱-۰۷-۰۵ ۱۴:۰۷:۰۴
شما که سواد داری می شه بفرمایی اگه آمریکا hosting سایت های خبری ای مثل الف رو که سرورشون داخل ایران نیست رو ببنده شما چه جور می خوای تو این سایت اظهار نظر کنی؟ (969688) (moderator22)
 
۱۳۹۱-۰۷-۰۵ ۱۶:۱۹:۴۲
چرا سایت الف
شما ip های سایت های خبری ما رو چک کن
۹۰ درصدشون Hosting خارجی دارند.
این که دیگه ایمیل نیست که نتونیم ملی اش کنیم.
خوب چرا hosting شون رو منتقل نمی کنند به ایران که در صورت بروز مشکل،‌ درد سر ها کمتر بشه (969869) (moderator22)
 
Latvia
۱۳۹۱-۰۷-۰۶ ۰۰:۰۸:۳۶
دردسر کمتر بشه یعنی چی ؟ اتفاقا" یکی از دلایلی که به داخل کشور منتقل نمیشن اینه که دردسر بیشتر میشه
یک روز برق نیست - یک روز آب و فاضلاب یا شهرداری در حال حفاری هست و کابل اینترتو با خودش کنده و برده
یک روز سرور خراب شده و ...
مرد حسابی اول شما انتخاب واحد دانشگاهها رو درست کن چند نفر با هم بخواهند انتخاب واحد کنند سایت به کما میره
میشه بفرمائید به کدام دیتاسنتر در کشور منتقل بشه ؟
ساپورت کردن سرور در داخل کشور مثل گارانتی محصولات میمونه هر چه بابت گارانتی محصولات خدمات ارائه میشه سرور ها هم ساپورت میشن (970187) (moderator1)
 
۱۳۹۱-۰۷-۰۶ ۰۳:۰۷:۴۳
چون کار ساده ای نیست هاستینگ و کلی دانش فنی لازم داره. (970244) (moderator1)
 
۱۳۹۱-۰۷-۰۶ ۱۵:۲۳:۰۷
پرفسور برای آنکه اولا هاستینگ خارج را اعتماد بیشتری می شود کرد.
ثانیا با این ارتباطات ما اگر هاست داخل باشد ب4 تا ارتباط هم زمان قفل می شود. (970566) (moderator22)
 
United States
۱۳۹۱-۰۷-۰۵ ۱۲:۲۳:۳۴
من قسمتهایی از فیلم توهین به حضرت محمد ص را در اینترنت دیدیم زمانیکه این فیلم رو دیدم نفرتم از صهیونیسم و با زیگران کریه این فیلم بیشتر شد پیشنهاد می کنم بجای فیلتر کردن سایتها بگذارید مردم دسترسی آزاد داشته باشند بعد ببینید که چقدر تنفرشون از این کافر ها بیشتر میشه به این می گن آزادی (969531) (moderator22)
 
ناشناس
۱۳۹۱-۰۷-۰۵ ۱۵:۰۱:۴۲
احسنت ، دقیقا منم این فیلم ( فیلم که چه عرض کنم بیشتر شبیه پانتومیم بود ) سرشار از اغراق رو دیدم حالم از هر چی صهیونیسم بود بهم خورد . بهتره بجای فیلتر کردن میذاشتن همه مسلمونا این فیلمو ببینن تا بطور ذاتی نفرتشون به اینا بیشتر بشه . (969758) (moderator22)
 
United States
۱۳۹۱-۰۷-۰۵ ۱۶:۲۱:۲۹
من هم موافقم ! توی یوتیوب دیدم و واقعا به این سفیهان لعنت فرستادم . هیچ چیز بهتر از آزادی اطلاع رسانی نیست (969871) (moderator22)
 
عصبانی
United States
۱۳۹۱-۰۷-۰۵ ۱۲:۵۱:۴۰
آخه باهوش ما چند تا سایت درست حسابی و درست درمون داریم که مشکلات جامعه اینترتنی را حل کنه و راضی کننده باشه !!؟
سایتهای وزارتخانه ها را سر بزن میبینی که ناقص هستند
فقط سایتهای خرید فیلم و کرم دست صورت و ناخن و مانیکور پتیکور فال و طالع بینب درست کار میکنه
اینه اینترنت ملی
همین مصداق و همین مشت نمونه خروار
نسبت بده به تولیم ملی ما با آمریکا تولید برق و تولید ماشین خوب و گمرکات و ورزش و .....
مقایسه کن همه چیزمونو با اون (969575) (moderator22)
 
۱۳۹۱-۰۷-۰۵ ۱۴:۰۳:۲۹
من گفتم استراتژیک ترین استفاده ما از اینترنت استفاده از سرویس ایمیله
یعنی اگه من می خوام با شما ارتباطی داشته باشم باید اطلاعاتم رو بفرستم رو host های آمریکا،‌ بعد شما بری از اون جا تحویلش بگیری
خوب این خیلی کار راحتیه که این رو داخلی کنی
من به عنوان یه مهندس نرم افزار می گم که راه اندازی یه سرویس در سطح جیمیل هزینه اش تو ایران کمتر از یک میلیارده!
منظورم ام از استراتژیک ترین سرویس این نیست که مهمترین کاری که من یا شما تو اینترنت انجام می دیم استفاده از سرویس ایمیله. منظورم اینه که چون استفاده ایمیل به طور انبوه توسط کاربران انجام می شه،‌ مهمترین ضربه ای که آمریکا می تونه تو اینترنت به ما بزنه بستن gmail و yahoo mail هست. (969677) (moderator22)
 
۱۳۹۱-۰۷-۰۵ ۱۴:۳۱:۳۱
پس قبول داری که بستن جی میل و یاهو میل یک ضربه است؟ (969717) (moderator1)
 
مردم
۱۳۹۱-۰۷-۰۵ ۱۴:۳۷:۳۶
فیلتر جی میل و گوگل را بردارید. (969727) (moderator1)
 
۱۳۹۱-۰۷-۰۵ ۱۶:۱۵:۰۶
مطمئن باش اگه خودمون نبندیم ( که حالا بستیم ) آمریکا اونو رومون نمی بنده ! اصلا تا وقتی خودمون خواست آمریکا رو عملی می کنیم آمریکا نیازی به چنین اقدامی نمی بینه !! (969860) (moderator1)
 
۱۳۹۱-۰۷-۰۶ ۱۴:۴۲:۴۷
کاش اون کارگردان پدر سوخته رو گیر می اوردم سرشو میکردم تو جوی اب ؛ اون کشیش هم که شبیه سگ پتی بل هست . مرگ بر صهیونیسیم (970543) (moderator22)
 
محمود
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۷-۰۵ ۱۶:۱۷:۰۴
خب، ميفرموديد جناب مهندس، كه هزينه ايجاد سرويسي مثل جيميل كمتر از يك ميليارده، به به، چه نوابغي تو راهن، به به (969865) (moderator22)
 
۱۳۹۱-۰۷-۰۵ ۱۸:۱۶:۴۰
estimate هزینه نرم افزار خیلی سخته
اما فکر نمی کنم راه انداختن یک سرویس ایمیل که کارآیی های اصلی gmail رو برای کاربران ایرانی فراهم کنه کار خیلی هزینه برداری باشه (969947) (moderator1)
 
United States
۱۳۹۱-۰۷-۰۶ ۰۲:۵۱:۰۱
جناب اگه رقابت با گوگل راحت بود که فیلترش نمی کردند... (970240) (moderator1)
 
۱۳۹۱-۰۷-۰۵ ۲۳:۴۱:۳۱
من نمیدونم چقدر سواد داری که این یک میلیارد رو به زبون آوردی
اما محض اطلاع میگم که ما توی سازمانمون برای راه اندازی یک دیتا سنتر 900 میلیون خرج کردیم.حالا تو میگی سرویسی مثل جی میل یک میلیارد
واقعا متاسفم برای بعضی ها که در هر زمینه ای اظهار نظر می کنند (970155) (moderator22)
 
United States
۱۳۹۱-۰۷-۰۶ ۰۸:۱۷:۵۲
ببخشید
اما من منظورم هزینه نرم افزاری بود.
من ۱۰ ساله تو زمینه سرویس های وب کار می کنم.
سرویس جیمیل از لحاظ نرم افزاری سرویس چندان عجیب و غریبی نیست.
قابلیت ارسال و دریافت ایمیل،‌ کنترل spam، چت صوتی و تصویری و یه GUI زیبا هزینه اش قطعا بیشتر از این ها نمی افته (970316) (moderator22)
 
ايران پرست
۱۳۹۱-۰۷-۰۶ ۰۹:۲۲:۵۰
شما احتمالا برادر بهروز خالي بند نيستي؟هي ميگي 10سال تو اين كار بودم،10سال هم تو تون كار.!!!!ا.ني كه شما ميگي اينترنت نيست بلكه اينترانته!!!
فقط ميشه گفت:خداحافظ تكنولوژي!سلام كره شمالي!!!! (970368) (moderator22)
 
United States
۱۳۹۱-۰۷-۰۶ ۰۲:۲۱:۳۶
شما به عنوان یک مهندس نرم افزار هزینه یک میلیاردی و محاسبه کردی؟ ثانیا ما باید اول زیر ساخت های این قضیه را درست کنیم. مثلا قانونی وجود داره تو ایران که دستگاه های اطلاعاتی اجازه دارند و یا ندارند که به ایمیل شخصی افراد دسترسی داشته باشند و از اطلاعات اون استفاده کنند؟ یعنی حریم شخصی افرا حفظ میشه؟

یعنی محتوای شخصی ایمیل ها میتونه تو دادگاه استفاده بشه یا نه؟ (970229) (moderator1)
 
علی
۱۳۹۱-۰۷-۰۶ ۰۴:۴۱:۵۸
این که می گی هزینه سخت افزاریشم نیست ضمنا جدای از سخت افزار و هزینه ؛ جی میل در اصل یک تکنولوژی نرم افزاری سخت افزاریه که سالها طول کشیده توسعه پیدا کنه و به اینجا برسه رسیدن به این تکنولوژی از اون کارای یک شبه نیست ... تازه بعد از راه اندازی نگهداری توسعه و پشتیبانی و امنیت هم هزینه های سنگینی داره ... (970256) (moderator1)
 
United States
۱۳۹۱-۰۷-۰۵ ۱۲:۵۱:۴۸
لطفا شما که متخصص کامپیوتر نیستی نظر ندید بهتره ممنون میشم. (969577) (moderator22)
 
۱۳۹۱-۰۷-۰۵ ۱۴:۰۴:۴۷
شما که متخصص کامپیوتری یه نگاه به ip سایت الف بنداز ببین hosting رو کجاست. می شه رو ایران بستش یا نه! (969685) (moderator22)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۷-۰۵ ۱۳:۰۱:۴۲
دوست عزیز اشتباه می کنید. خدائی نکرده اگر چنین جنگی پیش بیاد ، آمریکائی های خبیث اول از همه زیرساخت های ما رو ویران می کنن. به عبارت دیگه برقی نداریم که بخواهیم چیزی روشن کنیم. آب و گاز هم موجود نخواهد بود. در این شرایط استفاده از اینترنت و جی میل به شوخی بیشتر شبیه هستش. اگر مسئولین با این توهمات رفتن دنبال ایمیل ملی و .... میلیاردها هزینه برای یک امر فانتزی انجام دادن (969589) (moderator22)
 
۱۳۹۱-۰۷-۰۵ ۱۶:۱۶:۱۱
شما آمریکا رو زیادی بزرگ فرض کردی جانم. اگه این جور بود تا حالا آمریکا صد بار ما رو قورت داده بود.
از طرف دیگه لازم نیست ما با آمریکا وارد جنگ بشیم تا سایت هاشون را روی ما ببندند.
با تشدید تحریم ها مطمئن باش بستن سایت ها روی ایران یکی از گزینه های مهم خواهد بود. (969862) (moderator22)
 
hamed
۱۳۹۱-۰۷-۰۵ ۲۳:۰۸:۴۹
شما هم زیادی آمریکا رو شیطان تصور کردی (970115) (moderator22)
 
United States
۱۳۹۱-۰۷-۰۵ ۱۳:۴۷:۳۴
دوست عزیز نه توهین توسط اون کارگردان احمق اسمش آزادیه بیانه و نه فیلتر کردن گوگل توسط دولت ما و به اسم درخواست مردمی اسمش اعتراضه (969648) (moderator22)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۷-۰۵ ۱۳:۵۶:۴۰
مشکل ما فرار مغزها نیست بلکه ماندن... مغزهای مثل شماست (969664) (moderator22)
 
۱۳۹۱-۰۷-۰۵ ۱۶:۱۷:۰۵
مشکل ما از خود باختگی ای است که انقلاب سعی کرد اون رو برطرف کنه اما هنوز بین برخی ها از نوع مفرطش قابل مشاهده است (969866) (moderator22)
 
۱۳۹۱-۰۷-۰۵ ۲۳:۵۰:۵۹
بذار اون نهاد یا موسسه دولتی که حقوقتو میده یه سال بهت حقوق نده ببین میتونی به اندازه یه هفته شکمتو سیر کنی!
این (970170) (moderator22)
 
United States
۱۳۹۱-۰۷-۰۶ ۰۸:۲۲:۳۲
به نظر می رسه بحث به سمت توهین داره پیش می ره
اما من که یک ماه از ۱۰ سال سابقه کاری ام رو تو شرکت های دولتی نگذروندم و قبول دارم تو این شرکت ها هیچ کاری به نتیجه نمی رسه.
نمی خواهم وارد بحث های جزیی بشم اما جوان های ایرانی کارهایی که در جاهای دیگه با هزینه های میلیاردی انجام می شه رو با هزینه های میلیونی انجام می دن.
من از این نمونه ها زیاد دیدم.
مخصوصا تو زمینه نرم افزار.
اگه شما ندیدی فکر می کنم بیشتر به نوع دیدتون برمی گرده. (970321) (moderator22)
 
۱۳۹۱-۰۷-۰۵ ۱۴:۰۷:۵۴
کدوم سرویس داخلی امن سراغ دارید؟ سرویسهای اونطرف رو انوری ها می حونند سرویس های اینطرف رو هم ... (969691) (moderator22)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۷-۰۵ ۱۴:۱۸:۲۲
[...] چه شرکتی میتونه خدمات رایگان گوگل رو به ما با این امنیت بده؟ (969705) (moderator1)
 
masoud
Netherlands
۱۳۹۱-۰۷-۰۵ ۱۵:۱۳:۲۹
توهم زدید آقا!! کدوم سرویس داخلی ؟!! معلومه از مرحله خیلی پرت تشریف داری!! (969762) (moderator22)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۷-۰۵ ۱۵:۲۱:۱۶
آفاي پروفسور
استراتژيك ترين نياز ما كه آمريكا يا ساير ايادي استكبار مي توانند جلوي آنرا بگيرند گندم است. پس لطف كنيد از الان نان نحوريد تا آنها نتوانند از شما نقطه ضعفي بگيرند. (969772) (moderator1)
 
۱۳۹۱-۰۷-۰۵ ۱۸:۱۹:۲۶
بحث سر نخوردن یا استفاده نکردن نیست
بحث سر استفاده کردن از سرویس های داخلیه یا هر چیز دیگه ای که نمونه داخلی اش وجود داره (969950) (moderator1)
 
مهرام
۱۳۹۱-۰۷-۰۵ ۲۳:۴۶:۳۹
عزیز من نمونه داخلی گاو آهن قبلا اختراع شده ولی ب درد نمیخوره. دنیا دهکده شده ، شیر بز حسنک در محله ی پایین خریدار داره ... مفهومه حاجی؟
کجای کاری؟ کره جنوبی رفت تو نخ ماشین و وسائل الکترونیک ، ژاپن ژاپن شد ، هند و برزیل و ترکیه هر کدوم چن دور زدن ، هنگ کنگ هیچی پیدا نکرد رفت اسباب بازی زد الان دنیا رو قبضه کرده ... ما ب دنبال محصول داخلی ایمیل میگردیم و انر خم یک کوچه گیر کردیم.......
خدایا این متحجرین واپسگرا رو ی کاری بکن (970162) (moderator22)
 
۱۳۹۱-۰۷-۰۵ ۲۳:۵۶:۴۵
متخصص دانشمند استراتژیک عزیز

33 سال وقت داشتی با هزاران رانت و امکانات ویژه شکوفا بشی!
حالا یه شبه میخوای به مردم فشار بیاری تا شما برادران دانشمند (خودباور) بروید چرخ را اختراع کنی!
میشه لطف کنی اول بری اختراع کنی بعد که تموم شد خبرمون کنی بیایم ازت ایمیل بگیریم؟ البته اگه ازجونمون سیر شده باشیم! (970177) (moderator22)
 
۱۳۹۱-۰۷-۰۶ ۰۹:۱۷:۱۹
ما میگیم نره میگه بدوش
خوب سرویستونا اول راه بندازید بعد چشم مام استفاده میکنیم نه این که جیمیلا فیلتر کنیا عزیزم اون باشه و سرویس ایرانم باش رقابت کنه
ولی کووووووووووووووووووووو؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ (970364) (moderator22)
 
علی
۱۳۹۱-۰۷-۰۶ ۱۵:۲۷:۱۳
خوب ساختن دردسر داره علم، پشتکار و فناوری می خواهد. با رانت و قوم و خویش بازی نمی شود.
اما فیلتر کردن کاری ندارد. پسر خواله من هم می تواند. پس ما فیلتر می کنیم بعدا بیایند بسازند. (970567) (moderator22)
 
امیر
۱۳۹۱-۰۷-۰۵ ۱۸:۲۷:۰۴
چه خبر از عصر حجر؟ (969953) (moderator1)
 
۱۳۹۱-۰۷-۰۵ ۲۲:۰۶:۴۰
پاسخ شما روشنه ! (970069) (moderator22)
 
رضا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۷-۰۶ ۰۲:۱۰:۳۳
آخه آدم باید چی بگه؟؟ ینی الان فیلتر کنیم تا اگر یه وقـــــــــــــــتی ایران و آمریکا وارد جنگ شدن یه تصمیم استراتژیک گرفته باشیم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ بعد ینی ما اونمقع کاری نداریم فقط می خوایم چیزی سرچ کنیم؟؟؟؟

خسته نباشی برادر!!!-------------------

آقای توکلی تو رو جون هر کسی دوس داری این گوگل رو به ما برگردون! کارامون خوابیده به مولا!!!! ای خدا به دادمون برس از دست این مسئولان بی فکر و بی سوااااد. (970223) (moderator1)
 
۱۳۹۱-۰۷-۰۶ ۱۰:۲۲:۱۴
منتظربودیم شمابگی (970412) (moderator22)
 
درخواست مردمی1
۱۳۹۱-۰۷-۰۵ ۱۳:۱۲:۴۲
با سلام
من یک درخواست مردمی هستم. لطفا فیلترینگ گوگل و جیمیل را بردارید.
آقایان مسئول به من هم پاسخ دهید.... (969597) (moderator22)
 
۱۳۹۱-۰۷-۰۵ ۱۳:۴۴:۰۷
ما چند مهندس هستیم که در نقاط مختلف کشور به مردم خدمت میکنیم و از طریق جی میل از روند اجرای پروژه ها آگاه میشویم ولی اکنون باید کلی هزینه کنیم یا اینکه از فیلتر شکن استفاده کنیم
ما به شدت به این پست الکترونیکی وابسته هستیم و تمام زندگی و کارهای ما در آن است حداقل به ما کمک کنید
حتی اگر ایران جایگزینی برای جی میل پیدا کند ما هنوز به آن وابسته هستیم (969641) (moderator22)
 
۱۳۹۱-۰۷-۰۵ ۱۳:۴۸:۱۴
فقط خود تحریمی و بس
آخه اون ادم های مغروری که بدون حساب و کتاب و با احساساتی شدن این سایت رو فیلتر میکنند فکر بقیه هم باشن
آقا یک فکر دیگه ای برای این جور موارد بکنید نشد که هر روز هر روز فیلتر
با این فروش و حجم دانلودی که این فیلم بی کیفیت داشته و باعث شده رنگکینگ بسیاری از سایت ها بالا بره خیلی ها وسوسه میشن چنین فیلم های سیاهی بسازند - یک فکر بکر بکنید و اگر نه هر روز یا باید فیلتر کنیم یا تحریم کنیم یا شعار بدهیم - میترسم با این روند یک روز دیگه به تلفن و برق و ... برسه (969651) (moderator22)
 
United States
۱۳۹۱-۰۷-۰۵ ۱۸:۳۵:۵۲
آقای توکلی! به جای این بحثهای الکی تو سایت تو جلس باید یک کاری بکنید. فیلتر کردن جیمیل و سکوت نمایندگان شرم آور است. (969962) (moderator1)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۷-۰۵ ۱۹:۵۶:۳۳
یه نکته رو فراموش کردید بگید:
آقای خرم آبادی گفتند پیرو درخواستهای مکرر مردمی. برای من جای سواله که چه مکانیزمی برای درخواست مردمی از سازمان فیلترینگ وجود داره؟ مجموعه ای که هیچ کانالی برای ارتباط با مردم نداره، حالا مدعی شده که پیرو درخواستهای مردمی این کار رو کرده. در ثانی اگر به درخواستهای مردمی است، پس الآن اگر ما درخواست بدیم که فیلترینگ رو رفع کنند اون موقع به درخواستهای مردمی توجه می کننند دیگه؟!!!!!! (970000) (moderator22)
 
۱۳۹۱-۰۷-۰۵ ۲۰:۰۵:۴۶
كاملا موافقم.ضمن اينكه با آخرين جملة مقاله هم بسيار موافقم. حتما بايد چيگيري شود كه آيا مافياي وي پي ان پشت موضوع نبوده؟ كه حتما بوده! (970003) (moderator22)
 
United States
۱۳۹۱-۰۷-۰۵ ۲۳:۰۳:۵۵
ازکجامعلوم خودتوکلی موافق این کارنباشد/ (970104) (moderator22)
 
United States
۱۳۹۱-۰۷-۰۶ ۱۲:۵۵:۰۷
خوب معلومه چون اگر مخالف بود یک سرو صدایی به راه می انداخت چون آقای توکلی ید بسیار طولایی در انتقاد و ایجاد سرو صدا دارند (970499) (moderator22)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۷-۰۶ ۱۰:۴۴:۳۸
امیدوارم مسولان تا دیر نشده، به شعور مردم احترام بگذارند. معذرت می خواهم، دلایل احمقانه که در توجیه کارهای نادرست ارائه می شود فقط باعث توهین به مردم و افزایش ناراضایتی می شود.

اگر یک نفر، که نمی داند جی میل چیست، راضی به بستن جی میل شود در مقابل هزار نفر اگاهانه خواستار رفع فیلتر ان هستند.

چرا در دوران روکود اقتصادی غرب ما با فراهم کردن زمینه لغو تحریم ها و از ان مهتر جلو گیری از خود تحریمی کاری نمی کنیم که از انها جلو بیفتیم.

خدا شاهد است با تعامل با جامعه جهانی و مقداری سیاست در بهترین دوران تاریخ برای پیشرفت هستیم، که برعکس به بدترین دوران تبدیل شده است.

با تشکر از خوانندگان الف، اقای دکتر توکلی و سایت محترم الف. (970425) (moderator22)
 
United States
۱۳۹۱-۰۷-۰۶ ۱۳:۰۴:۲۶
نگران نباش یک مدت دیگه بازش می کنند بعد می گن فیلتر کردنش کار دستهای پشت پرده بوده که اسامیشون تو جیبمونه (970506) (moderator22)
 
United States
۱۳۹۱-۰۷-۰۶ ۱۳:۰۶:۳۳
الف جان لطفا یک صفحه نظر سنجی در این مورد درست کنید تا آقای دکتر ع خ یعنی همونی که سایتها رو فیلتر کرده ببینه که مردم چی می گن (970507) (moderator22)
 
United States
۱۳۹۱-۰۷-۰۶ ۱۳:۰۷:۳۹
آقای خرم آبادی لطفا بفر مایید که ما چگونه می تونیم به شما دسترسی داشته باشیم و در خواست برداشتن فیلتر جی میل رو به اطلاع شما برسونیم (970510) (moderator22)
 
فرهاد
۱۳۹۱-۰۷-۰۶ ۱۷:۱۸:۲۶
با سلام
سرکار خانم زمانی,الزاما به اطلاع شما میرسانم که سایت جناب آقای توکلی حدود یکماه پیش فیلتر بود و بیشتر از 2روز (970608) (moderator22)
 
United States
۱۳۹۱-۰۷-۰۵ ۰۸:۱۰:۰۱
جالبه که وزیر میگه بر اساس رای دادگاه جیمیل فیلتر شده
آقای وزیر کدام دادگاه با قضاوت چه کسی این رای را صادر کرده ؟ نکند قاضی آقای س - م باشد !!!! (969083) (moderator22)
 
United States
۱۳۹۱-۰۷-۰۵ ۱۲:۵۲:۲۲
قاضی مرتضوی (969578) (moderator22)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۷-۰۵ ۱۳:۴۳:۴۱
قاضی سعید مرتضوی. شاکی کی بوده؟ درخواست مردمی؟ یعنی همه مردم رفتن دادخواست دادن؟ (969637) (moderator22)
 
شاکی پرونده گوگل
Venezuela
۱۳۹۱-۰۷-۰۵ ۱۸:۱۶:۳۲
من خودم یکی از شاکی ها هستم.
هر چی بی ناموسیه از اینترنت داریم.
اصلاً عامل بدبختی ما کامپوتره ، موبایله ، ام پی تری پلیره ، هندس فریه
البته اگه به قضیه ساختاری نگاه کنی میبینی که اگه برق نبود هیچگونه از این عوامل اشاعه ی فساد هم وجود نداشت.
راستی برق رو نمیشه فیلتر کرد؟؟؟؟
(جناب الف لطفاً پیام رو به سان گوگل فیلتر نفرمائید) (969946) (moderator1)
 
۱۳۹۱-۰۷-۰۵ ۲۳:۴۸:۰۵
به زودی برق نجس و حرام و مکروه شناسائی میشود.... (970165) (moderator22)
 
رضا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۷-۰۵ ۱۳:۱۲:۳۰
قانون عطف به ما سبق ندارد. آیا کسانی که قبل از فیلتر سایت با آن کار می کرده اند می توانند همچنان به فعالیتشان ادامه دهند؟ یعنی مجبورند بصورت قانونی از فیلتر شکن استفاده کنن. (969596) (moderator22)
 
Germany
۱۳۹۱-۰۷-۰۵ ۰۸:۱۰:۱۵
دوست عزیز سلام

آیا بنظر شما بستن یک ابزار مفید و رایگان مناسب است؟
آیا این پاک کردن صورت مسئله نیست؟
از همه مهمتر اگر اهانت به پیامبر عظیم صورت گرفته باید با موضوع سطحی برخورد نمود؟
بنظر اینجانب شخصیت ایشان اینقدر عظیم و بالاست که هیچ احتیاجی به این کار ها نیست؟
آیا یک دیوانه به شما حرف نامربوطی بزند شما آن را به باد کتک و ناسزا میگیرید ویا میگویید آن که دیوانه است و دیگر هیچ...
حال آیا مناسب است بخاطر حرف ویا رفتار یک دیوانه عده ای دیگر از انسان ها کشته شوند .
پس ییائید عظمت پیامبر اسلام خود بیانگر شخصیت والایشان باشد .
و ما احساسی برخورد ننمائیم. (969084) (moderator22)
 
زمرد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۷-۰۵ ۱۱:۳۸:۲۶
به اين نوع تحريم ميگن "خود تحريمي" شايد هم "تحريم مقاومتي" است. (969475) (moderator22)
 
احسان
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۷-۰۵ ۰۸:۱۳:۰۱
لطفا صفحه نظرسنجی درست کنید که در آن مردم فیلترینگ سرویس جیمیل را محکوم کنند و کسانی که مخالف فیلترشدن آن هستند رای بدهند و نظر خود را بنویسند. آن وقت یک پیامک درست کنید و به چند نفر ارسال کنید. مطمئن باشید خود مردم هم پیامک ها را بین خود و دوستانشان ارسال میکنند و حداقل شاید دولت با این حرکت بفهمد که منظور مردم ، فیلتر شدن همیشگی جیمیل نبوده.
با تشکر (969087) (moderator22)
 
امید
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۷-۰۵ ۱۰:۴۵:۱۹
مخابرات از این حرکت حال میکنه و بس (969382) (moderator22)
 
۱۳۹۱-۰۷-۰۵ ۲۰:۲۸:۰۹
پيشنهادت بسيار بسيار خوب و درست است و من موافقم با آن اما مثل اينكه باور كرده اي مردم درخواست كرده بودند (970016) (moderator22)
 
۱۳۹۱-۰۷-۰۵ ۲۳:۴۹:۱۰
البته مردم خودجوش با مردم فرق دارند.... (970166) (moderator22)
 
Czech Republic
۱۳۹۱-۰۷-۰۵ ۲۲:۵۳:۱۶
آخه ما که اینجا نظر می دهیم جز مردم حساب نمی شویم شهروند درجه 2 هستیم ! مهم نظر شهروندان درجه 1 ! (970087) (moderator22)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۷-۰۵ ۰۸:۱۴:۴۰
شما چه افراد ساده ای هستید به نظر شما وی پی ان را چه افرادی می فروشند؟
به دولت و حکومت چه ربطی دارد که مردم از چه ایملی استفاده می کنند؟ (969089) (moderator22)
 
سيد ميثم
United Arab Emirates
۱۳۹۱-۰۷-۰۵ ۰۸:۱۵:۲۱
لطفا مجدد توجه فرمائيد :"عبدالصمد خرم آبادی در گفت گوی با خبرنگار ۲۰:۳۰ گفت: به دلیل درخواست‌های مکرر مردمی، سایت های گوگل و جی میل فیلتر می شوند"
آقاي خرم آبادي اين مردم به چه كسي گفته اند؟ چه زماني و به كجا مراجعه كرده اند؟ اين درخواستهاي مكرر دقيقا چند نفر را شامل مي شده؟
دولتي جماعت عادت كرده حرفهاي شكمي خود رو از زبان ملت بيان كنه (969092) (moderator22)
 
۱۳۹۱-۰۷-۰۵ ۱۱:۲۹:۰۴
حسنش به این بود که لااقل فهمیدیم بقیه درخواستهای مردمی هم از این سنخ هستند! (969464) (moderator22)
 
علی
۱۳۹۱-۰۷-۰۶ ۱۵:۳۲:۱۸
معلوم نیست چند تا آدم گفتند گوگل نیمه شب به حکم دادگاه غیابی محاکمه و محکوم شد و حکم هم اجرا شد.
این دادگاه کجا است که من شکایتهایم را برای آنان بفرستم. (970570) (moderator22)
 
۱۳۹۱-۰۷-۰۵ ۱۱:۳۳:۲۲
حالا تو بقیه موضوعات ممکنه بشه گفت درخواستهای مردمی و ملت ساده دل هم باور کنند. چون میگن مردم فقط اینترنت نشینان نیستند.
اما در مورد این موضوع، بدجور تابلو بازی درآوردند. آخه عزیز دل برادر، همین جماعت اینترنت نشین هست که داره اعتراض میکنه به این کار. آخه اونی که کاری نداره با اینترنت، چه کار داره که تحریم هست یا نیست یا بشه و نشه!!!
اگه اینا درخواست کردند، پس چرا الان مخالفت می کنند؟
اگه درخواست نکردند، پس چرا حرف تو دهن مردم میذارید؟! (969469) (moderator22)
 
۱۳۹۱-۰۷-۰۵ ۱۳:۰۲:۱۳
درخواست برای فیلتر گوگل نبوده، درخواست برای پالایش هزاران صفحه حاوی فحاشی، توهین، تهمت و افترا در گوگل پلاس و یوتیوب بوده که بعید است ندیده باشید.
چون این سایت از HTTPS استفاده می‌کند، امکان پالایش صفحات بدون فیلتر کل سرویس نیست و این اتفاقی است که شاهد آن هستیم.
عادت کردید شکمی و بدون اطلاع حرف بزنید. (969590) (moderator22)
 
United States
۱۳۹۱-۰۷-۰۵ ۱۴:۱۴:۳۸
هزار توجیه برای یک اشتباه، می شود هزار و یک اشتباه!
دوست عزیز اشتباه دیگران رو توجیه نکنید.
این حرفها رو برای کسانی بزنید که از اینترنت و پروتکلهای مختلف اون و روشهای بستن اونها سر در نمیارن!
شما لااقل از روی مغز حرف بزن... (969701) (moderator22)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۷-۰۶ ۰۶:۴۰:۲۳
یوتبوب سالهاست که فیلتره اگه شما دسترسی دارید علتش استفاده غیرقانونی از قیلترشکنه (970276) (moderator22)
 
۱۳۹۱-۰۷-۰۵ ۱۳:۲۲:۵۹
هر کاری صلاح بدونن میکنند مردم میگن تورم و گرانی زیاده چرا گوش نمیدن؟هر کاری دوست داشته باشن انجام میدن سر مردم هم منت میزارن!! (969605) (moderator22)
 
۱۳۹۱-۰۷-۰۵ ۱۸:۳۴:۱۲
ما این همه واسه حق وحقوقاتمون نامه نوشتیم کسی تحویل نگرفت ایشونو کجا میشه پیدا کرد شاید یه کاری کرد ای خدااااااااااااااااااا!!!!!!! (969959) (moderator1)
 
Czech Republic
۱۳۹۱-۰۷-۰۵ ۲۲:۵۴:۴۴
مردم = شهروند درجه 1 ....... نه ما ! (970090) (moderator22)
 
۱۳۹۱-۰۷-۰۵ ۲۳:۵۲:۳۱
مواد لازم برای یک تصمیم
1-موضوع
2-تصمیم مقاومتی
3-مقداری مردم که از قبل آماده شدن
4-سر و صدا مطبوعاتی یا صدا و سیمائی
5-ادویه به مقدار دلخواه (970173) (moderator22)
 
artimis
۱۳۹۱-۰۷-۰۶ ۱۲:۳۰:۱۹
ببخشید من یه فیلتر درخواستی میخواستم واسه یاهو، تقدیمش هم میکنم به همسرم. ممنون میشم لطف کنید. (970486) (moderator22)
 
۱۳۹۱-۰۷-۰۵ ۰۸:۱۸:۰۲
من از فیلتر شکن چندین ماه بود استفاده نکرده بودم تا همین دیروز (969097) (moderator22)
 
United States
۱۳۹۱-۰۷-۰۵ ۱۶:۲۶:۱۱
یعنی نمی ری فیسبوک؟ چطوری دووم میاری؟! (969876) (moderator22)
 
۱۳۹۱-۰۷-۰۵ ۰۸:۱۸:۵۶
صادقانه بگویید که سه سال است دنبال این بهانه بودیم خدا لعنت این کارگردان را
گوگل خواهش میکنم حذفش کن (969098) (moderator22)
 
United States
۱۳۹۱-۰۷-۰۵ ۱۲:۵۵:۳۱
فکر کنم هیچکس اندازه مسئولین از فیلم استقبال نکردن الان بهانه ای خوب برای برخی تسویه حسابها و تصمیماتی که تا حالا عملی نشده پیدا شده. از جمله اسکار و جی میل . حالا صبرکنید ببینید تصمیمات بعدی اقایون چیه (969582) (moderator22)
 
۱۳۹۱-۰۷-۰۶ ۰۸:۴۳:۴۷
بابا بازش کنید آفرین (970335) (moderator22)
 
۱۳۹۱-۰۷-۰۵ ۰۸:۱۹:۴۱
عالی بود الف!! (969101) (moderator22)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۷-۰۵ ۲۳:۱۳:۲۵
من امروز رفتم یه گوشی واسه نامزدم خریدم که از گوگل تالک استفاده کنیم و هزینه تماسمون ناچیز بشه. حالا میایم جی میل رو وارد میکنیم میبینیم انجام نمیشه.
خدایا به حق خداییت کسایی که به اسم مردم (درخواست های مکرر مردمی) به مردم ظلم میکنن ، نابود بفرما. (970124) (moderator22)
 
United States
۱۳۹۱-۰۷-۰۶ ۰۲:۱۹:۲۷
وای که اگه دعات مستجاب بشه!!!! (970227) (moderator1)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۷-۰۵ ۰۸:۲۲:۳۱
اگر مصاحبه های قبلی وزیر مخابرات حتی پیش از پخش فیلم توهین به پیامبر را بخوانید میفهمید این تصمیم از قبل گرفته شده بود ولی این بهانه آنرا تسریع کرد (969108) (moderator22)
 
Czech Republic
۱۳۹۱-۰۷-۰۵ ۲۲:۵۶:۴۲
آقایان برای فیلتر کردن جی میل دنبال بهانه بودن که اون رو هم پیدا کردن ! (970092) (moderator22)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۷-۰۵ ۰۸:۲۴:۵۵
به قول معروف، نه به آن شوري شور نه به اين بي نمكي! نه به امريكا كه رئيس جمهورش از فيلم موهن اعلام انزجار مي كند ولي مي گويد نمي تواند براساس قانون جلوي انتشار فيلم را بگيرد و نه به اينجا كه يك مسئول در هر جايي به راحتي آب خوردن و با يك تصميم شخصي دستور فيلتر شدن مي دهد! نه بنده و نه هيچ ديندار و عقيده مندي نيست كه طرفدار آزادي بي حد و حصر غربي (حالا چه در ظاهر و چه در باطن آن) باشد ولي از طرف ديگر بايد آن درجه از آزادي آنقدر محترم شمرده شود كه كسي به خودش حق ندهد حتي يك وبلاگ را بدون دستور موجه قضايي و جز در موارد اضطرار مسدود نمايد اما در اينجا آقايان تصميم مي گيرند
اين گونه تصميم گيري ها وقتي زيباست كه مردم خودشان تصميم بگيرند مثل همان پيامك نه آن كه كسي از طرف همه فكر كند و اقدام نمايد. (969114) (moderator22)
 
سکوت
۱۳۹۱-۰۷-۰۵ ۰۸:۲۸:۱۳
زیاد نگران نباشید دراین کشور دولت کارخودمی کند ومردم راه خود می روند!متخصص دشمن تراشی دردنیا شده ایم !ایااین کاربدی است!اینترنت دراین کشور معنی ندارد!!!1 (969120) (moderator22)
 
Czech Republic
۱۳۹۱-۰۷-۰۵ ۲۲:۵۷:۱۲
متخصص دشمن تراشی دردنیا

جمله زیبایی بود (970095) (moderator22)
 
ابوالحسن-ع
۱۳۹۱-۰۷-۰۵ ۰۸:۲۹:۳۳
دوستان چرا شما اختیار وانتخاب را از مردم سلب نمودیند (969121) (moderator22)
 
محسن
۱۳۹۱-۰۷-۰۵ ۰۸:۳۲:۴۰
نمی دونم و با چه زبونی باید بگم که این کارها چه معنی میده؟
و بگم جقدر ناراحت هستم
شرکت من در زمینه ردیاب خودرو کار میکنه
تمام نقشه های این ما از گوگل بود
بخاطر این تصمیم مسخره ما و خیلی شرکت های نمونه, چند روزه خواب نداریم
چند روزه داریم دنبال راهکار میگردیم
هنوز نرسیدیم
فقط کافیه سرچ بزنید ردیاب ماهواره ای خودرو تا ببنید چندتا شرکت وضعیت ما را دارند
فقط متاسف هستم که کسایی اینچنینی توی کشور ما تصمیم می گیرند
متاسفم (969129) (moderator22)
 
۱۳۹۱-۰۷-۰۵ ۱۱:۲۶:۴۸
ببین آقا محسن سرویس جیمیل فیلتر شده،گوگل مپ که الان بازه و میشه استفاده کرد (969460) (moderator22)
 
محسن
۱۳۹۱-۰۷-۰۵ ۱۲:۵۰:۲۳
دوست عزیز اول فیلتر شکنتون را قطع کنید
بعد شروع کنید روی نقشه زوم کنید تا ببنید این فقط یک عکس هست و گوگل نمی تونه نقشه ها را لود کنه (969573) (moderator22)
 
۱۳۹۱-۰۷-۰۵ ۱۱:۳۳:۲۱
بر عکس من هم مهندس نرم افزارم و تعدادی نرم افزار با نقشه گوگل به بازار دادم.
امان الان یک ماهه که گوگل سرویس نقشه اش رو،‌ رو ایران بسته!
یعنی مثل سرویس های مثل google code
حالا باید دید که اگر روزی آمریکا تصمیم بگیره تمام account ایمیل های ایرانی رو بنا به یه قانونی که مجلس سنای آمریکا تصویب می کنه ببنده ما باید چه کار کنیم؟
به نظر من به عنوان یک مهندس نرم افزار،‌ دولت ایران می تونه با یه هزینه خیلی کمی سرویس ایمیلی به کیفیت جیمیل یا یاهو میل ارائه بده،‌ که اگر خدایی نکرده یه زمان همچین اتفاقاتی بیافته هزینه اش خیلی کمتر باشه (969468) (moderator22)
 
United States
۱۳۹۱-۰۷-۰۵ ۱۳:۰۴:۱۳
دوست عزیز مهندس نرم افزار ما در مورد اینترنت یعنی International network یا همان شبکه جهانی صحبت می کنیم، اگر امریکا یا غربی ها بخواهند سرویس اینترنت به ما ندهند دیگر ای میل داخلی به چه درد ما می خورد مگر این که همان اینترانت یا شبکه داخلی باشد. به فرض شما بخواهید نامه ای فایلی درخواستی به کسی در اروپا بدهید، تجاری دانشگاهی فرهنگی یا هر چیز دیگر، سرویس فوق عالی و پیشرفته تر از گوگل هم دارید، ایا بالاخره باید مسیر اینترنت باز باشد که این فایل ها برود یا خیر! اگر هم منظورتان صرف خدمات دهنده های ای میل باشد، که دیدیم مسئولان امریکایی گفتند ما نمی توانیم فیلم موهن را بگوییم حذف کنند چون شرکت خصوصی است! بنابر این تایید سنای امریکا اثری ندارد. (969592) (moderator22)
 
۱۳۹۱-۰۷-۰۵ ۱۵:۴۶:۱۹
فکر می کنم ۹۹ درصد ایمیل های ما بین خودمون باشه! (969817) (moderator22)
 
United States
۱۳۹۱-۰۷-۰۶ ۰۰:۱۴:۱۱
من با دوستام واساتیدم در خارج از کشور در مبادله مطالب علمی از مسیر جی میل بوده و هستیم ...... (970192) (moderator1)
 
۱۳۹۱-۰۷-۰۶ ۱۵:۴۰:۵۱
ایمیل ایرانی مثل ریال ایرانی است از آن بهتر که نیست.
(970572) (moderator22)
 
۱۳۹۱-۰۷-۰۶ ۰۰:۰۱:۳۶
متخصص دانشمند استراتژیک عزیز

33 سال وقت داشتی با هزاران رانت و امکانات ویژه شکوفا بشی!
حالا یه شبه میخوای به مردم فشار بیاری تا شما برادران دانشمند (خودباور) بروید چرخ را اختراع کنی!
میشه لطف کنی اول بری اختراع کنی بعد که تموم شد خبرمون کنی بیایم ازت ایمیل بگیریم؟ البته اگه ازجونمون سیر شده باشیم! (970181) (moderator22)
 
Czech Republic
۱۳۹۱-۰۷-۰۵ ۲۲:۵۷:۵۳
خدا لعنت کنه مردم آزار رو (970096) (moderator22)
 
۱۳۹۱-۰۷-۰۵ ۰۸:۳۶:۱۲
قطع جی میل مقدمه ای ست برای ایجاد اینترنت به اصطلاح پاک ، یعنی همان اینترنتی که الان در کره شمالی وجود دارد . (969133) (moderator22)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۷-۰۵ ۱۰:۵۱:۲۵
جهت اطلاع عض کنم در کره شمالی سالهاست اینترنت عمومی وجود نداد.فقط د ر دانشگاه ها کافی نت وجود داد و بس (969393) (moderator22)
 
omid
۱۳۹۱-۰۷-۰۵ ۰۸:۳۸:۴۵
من کاربری هستم که یه سایت رو اداره میکنم.زمانی که فهمیدم تمام مسلمانان میخواهند گوگل و یوتیوب رو تحریم کنند من هم در سایت یه مطلب برای کاربران سایتم گذاشتم ولی با انتقاد عده زیادی مواجه شدم که گفتند چون ایران فبلتر کرده تو هم اینو گذاشتی و من هم مجبور شدم که مطلب رو بردارم. متاسفانه درایران خیلی از حرکتهای مردمی رو تغییر میدن و نتیجه عکس میده. (969137) (moderator22)
 
مازیار
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۷-۰۵ ۰۸:۴۰:۵۵
گل گفتی الف جان (969140) (moderator22)
 
مشهدی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۷-۰۵ ۰۸:۴۴:۰۸
احسنت کاملا موافقم
(969145) (moderator22)
 
۱۳۹۱-۰۷-۰۵ ۰۸:۵۰:۱۵
باريك الله الف خان (969154) (moderator22)
 
۱۳۹۱-۰۷-۰۵ ۰۸:۵۳:۱۱
فیلتر می کنند بعد خودشان فیلتر شکن می فروشند درآمد از این بهتر!!
با یک جستجو ساده نام ، آدرس ، تلفن و شماره حساب کسانی که وی پی ان می فروشند پیدا می کنید اگر فروش آن جرم است پس چرا جلوی آن را نمی گیرند
معلوم است که یا یک پروژه اقتصادی
جالب اینکه وب سایتهایی که این تبلیغات را می کنند فیلتر نیستند ولی شما فیلتر شکن رایگات روی سایت بگذارید سریع سایتتان فیلتر می شود (969157) (moderator22)
 
رضا م
۱۳۹۱-۰۷-۰۵ ۰۸:۵۵:۴۵
با تحلیل شما موافقم
من تا الان هیچوقت از فیلتر شکن استفاده نکرده ام اما وقتی دیروز برای استفاده نکردن از محصولات گوگل میخواستم بجای استفاده از گوگل ترانسلیتور از بابیلون برای پیدا کردن معنی چند لغت استفاده کنم متوجه شدم سایت بابیلون هم فیلتر شده
حالا بهتر میفهمم که چرا حتی یکی از فعالان فرهنگی اینترنتی را نمیشود پیدا کرد که از فیلترشکن استفاده نکند بعنوان مثال لابد شما هم اشاره های مکرر به مطالب فیس بوک را در کلام حزب الهی های اینترنتی می بینید
فکر می کنم یک آدم عاقل و البته دلسوز نظام باید پیدا بشود و یک بررسی بکند ببیند این کارخانه ناراضی سازی را چه کسانی پشتیبانی می کنند
ضمن آنکه برای ضایع کردن حرکت خودجوش مردمی در استفاده نکردن از جی میل و گوگل هیچ راهی بهتر از کاری که دوستان کردند نبود
من خودم پیامی راآماده کرده بودم که بعد از اتمام تحریم دو روزه برای دوستانم ارسال کنم و از آنها بخواهم منبعد از یک آدرس دیگرم بجای جی میل استفاده کنند و گوگل را هم از جستجوگر پیش فرض کامپیوترم حذف کرده بودم و جستجوگرهای دیگر را جایگزین کرده بودم اما این علاقه شدید دوستان به دخالت در هر موضوعی آنهم به روش خاله خرسه فعلا بجای گوگل مقابله با همین برادران را به دغدغه اصلی من تبدیل کرده
مهمترین بخش این افتضاح هم مربوط به آن مصاحبه ای میشود که گفته ما یوتیوب را از دسترس خارج کردیم باعث شد جیمیل از کار بیفتد این دوستان مردم را هم مثل خودشان فرض کرده اند یعنی هیچ کس توی این کشور نمیداند که یوتیوب سالهاست که فیلتر است
حقیقتا روش دوستان در ایجاد نارضایتی قابل تقدیر و تحسین است (البته از طرف سیا و موساد) این خیلی نامردی است که یک تقدیر خشک وخالی هم از اینها نکنند
چراکه آنقدر این کارها را ناشیانه و بدون استفاده از کمی تعقل انجام میدهند که وقتی بعنوان مخاطب این برنامه ها اقدامات را می بینی و مصاحبه ها را میشنوی شدیدا احساس توهین به شعور و شخصیت به انسان دست میدهد و ناخودآگاه در مقام مقابله قرار میگیری
برقرار باشید (969159) (moderator22)
 
۱۳۹۱-۰۷-۰۵ ۱۰:۵۷:۳۸
آن قسمت کارخانه ناراضی سازی را عالی گفتید!

من که آخر متوجه نشدم با دوست نادان طرف هستیم یا دشمن دانا؟ (969403) (moderator22)
 
نسخه چاپی
۱۳۹۱-۰۷-۰۵ ۱۸:۳۱:۲۱
ایشان درست می فرماییند سایت یوتیوب از قبل فیلتر بود با وجود پروتکل https من از ابتدای تغییر پروتکول با https کار می کنم و یوتیوب همیشه فیلتر بوده حالا آقایان یا خود را ... کرده اند یا مردم را ... فرض نموده اند. یادمان نرود (دروغ گو کم حافظه است) (969956) (moderator1)
 
۱۳۹۱-۰۷-۰۵ ۰۸:۵۸:۲۱
المک یبقی مع الکفر و لا یبقی مع الظلم (969167) (moderator22)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۷-۰۵ ۱۰:۴۸:۲۳
فارسیش چی میشه؟ (969389) (moderator22)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۷-۰۵ ۲۳:۱۷:۱۳
ملک ( سرزمین - حکمرانی ) با کفر باقی می ماند ولی با ظلم باقی نمی ماند (970129) (moderator22)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۷-۰۶ ۰۰:۱۵:۰۷
ترجمه اش اینه که حکومت با کفر می ماند ولی با ظلم نمی ماند. (970194) (moderator1)
 
امیر
۱۳۹۱-۰۷-۰۵ ۰۹:۰۰:۲۹
با سلام ، این قضیه مسدود کردن پست های الکترونیکی درست شبیه آنستکه شما لوله های آب و یا گاز را بر روی مصرف کنندگان و شهر وندان ببندی و آنها را از
یک نیاز حیاتی و اساسی محروم کنی ، در این جریان هم بجز بر هم خوردن برنامه کار و تحقیق و تحصیل و ارتباطات میلیونها نفر کاربر ، کوچکترین لطمه ای به متولیان این سرویس که آنرا بطور رایگان در اختیار کشور های مختلف در سراسر جهان قرار
داده اند وارد نمیشود ، مضافا بر این ، یک کمیته چند نفر ه چطور میتواند به نیابت از چند میلیون نفر کاربر تصمیم بگیرد ، آیا بار مالی و حجم عظیم خسارات وارده از چنین تصمیم گیری های نپخته ای را حساب کرده اند ؟ (969175) (moderator22)
 
۱۳۹۱-۰۷-۰۵ ۰۹:۰۲:۵۰
اگر به سخنان وزیر ارتباطات در یکی دو ماه گذشته رجوع شود مشخص می گردد آنها از همان موقع دنبال محدود کردن گوگل بودند و انتشار فیلم اخیر تنها یک بهانه بود

http://khabaronline.ir/detail/239103/ict/ict (969182) (moderator22)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۷-۰۵ ۱۱:۰۶:۵۲
من نظر را می پسندم، حرف الان نیست؛ این برنامه است و... (969421) (moderator22)
 
Czech Republic
۱۳۹۱-۰۷-۰۵ ۲۳:۰۱:۲۷
بله آقایان از قبل نقشه کشیده بودند ! (970101) (moderator22)
 
امير110
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۷-۰۵ ۰۹:۰۴:۵۴
مردم خودشان مي خواستند از گوگل در روزهاي 2 و 3 شنبه استفاده نكنند اما متاسفانه ، آقایان كار مردم را نه تنها خراب كردند ، بلكه با فيلتر كردن آن ، عملا خود مردم را از حق داشتن چيزي محروم كرد. متاسفانه مسئولين ، كم بي تخصص اما مدعي تعهد كم نداريم و ضرر تصميمات كيلويي و فله ايي آنها هر روز به ضرر مردم ايران است. (969187) (moderator22)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۷-۰۵ ۰۹:۰۸:۲۰
اصل چهلم قانون اساسي كه به امضاي امام و مردم رسيده صراحتا بيان ميكند هيچ كسي نميتواند به واسطه اعمال خود موجبات خسارت به ديگران يا اموال عمومي را فراهم نمايد
حال اينكه هيچ دادگاهي نميتواند بر خلاف اصول قانون اساسي راي صادر نمايد و قاضي احتمالا مجرم شناخته ميشود (969197) (moderator22)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۷-۰۵ ۱۰:۵۳:۴۹
قانون اساسی مگه اجرا هم میشه؟؟؟؟ (969396) (moderator22)
 
Canada
۱۳۹۱-۰۷-۰۵ ۲۰:۵۰:۳۸
دلم برای مدیران این مملکت میسوزه آدم باید به کجا برسه که این تصمیمات رو بگیره ؟ (970023) (moderator22)
 
عبدالحمید
United States
۱۳۹۱-۰۷-۰۵ ۰۹:۰۹:۵۸
سلام

والا از دیشب بدون فیلتر شکن هی جیمیل رو میزنیم که ببینیم بازه یا نه ولی دریغ بخدا اینجوری ما هم یاد گرفتیم ساکس چیه ؟ چحوریه ؟ حالا جدا از هزینه چقدر این ور و اون ور گشتیم تا یاد بگیریم کاراش رو

والا مردم هیچ گناهی نکردند یادمون باشه تو همین دنیا 1.5 میلیارد مسلمان زندگی می کنند کدومشون اومدن گوگل رو روی کاربراشون بستن جی میل رو بستن

یکی اون ور دنیا یه غلطی کرد 70 میلیون ایرانی دارن تاوانش رو میدن (969200) (moderator22)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۷-۰۵ ۱۱:۱۷:۳۸
اشتباه نکن ، یکی اتینور دنیا یه غلطی کرده ما داریم تاوانش رو میدیم (969440) (moderator22)
 
۱۳۹۱-۰۷-۰۵ ۰۹:۱۰:۴۵
ایمیل یاهو هم که فیلتره. (969204) (moderator22)
 
رضا
۱۳۹۱-۰۷-۰۵ ۱۵:۲۳:۲۰
بنا نشد جو بیخودی بدی یاهو میل که بازه (969777) (moderator22)
 
رضا
۱۳۹۱-۰۷-۰۵ ۱۵:۳۷:۵۸
شاید هم فقط به خاطر پوشش خبری این کار را کرده اند تا خبرگذاری ها تیتر داغ تری از گرانی ارز و همچنین تورم پیدا کنند (969796) (moderator22)
 
۱۳۹۱-۰۷-۰۵ ۱۹:۱۲:۴۸
فليتر نيست (969973) (moderator22)
 
یکی از مردم
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۷-۰۵ ۰۹:۱۱:۳۴
بابا مردم
شما صلاح خودتون رو نمیدونید
شما صلاح دین رو هم نمیدونید
شما اصلا هیچی نمیدونید
اجازه بدید آقایونی که میدونن چی درسته چی غلط کشور و سیاست هاش رو به پیش ببرن
نظر منو تو هم که ملتیم اصلا ارز ش نداره (969207) (moderator22)
 
Czech Republic
۱۳۹۱-۰۷-۰۵ ۲۳:۰۴:۲۱
آره فقط آقایان می دانند چی برای مردم خوب چی بد مردم که عقل ندارند ! (970105) (moderator22)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۷-۰۵ ۰۹:۱۳:۲۸
مثلا تحریم گوگل چه تاثیری داره اصلا فیلتر گوگل در ایران چه ضرری به گوگل می رسونه (969213) (moderator22)
 
United States
۱۳۹۱-۰۷-۰۵ ۱۲:۱۹:۳۸
به خدا اگر ما کاربران ایران برای گوگل ارزش داشته باشیم که مثلا به اصطلاح بخواد با فشار به خواسته دولت ما تن بده (969526) (moderator22)
 
۱۳۹۱-۰۷-۰۵ ۰۹:۱۵:۵۷
از آقای خرم آبادی این سوال رو دارم که گفتند به در خواست مردم جی میل رو فیلتر کردند کدام مردم و از چه طریقی این در خواست رو به دست ایشان رسید لطفا اشتباهات خودتونو به مردم نسبت ندید (969219) (moderator22)
 
کاوه
۱۳۹۱-۰۷-۰۵ ۰۹:۲۰:۱۹
دوست عزیز نویسنده در تایید حرف شما میخوام بگم که متاسفانه همه کاربران اینترنتی که الآن دسترسی شان به سرویس گوگل و جی میل قطع شده می دانند که این اقدام کشور ما در دفاع از این حرکت خودجوش نیست بلکه کاری بود که دلش میخواست انجام بدهد و حالا بهانه اش را گیر آورده. اگر یادتان باشد یکی دو ماه پیش هم چنین کاری کرد و گفتند مسئولین که اینترنت جاسوس است. من از این متاسفام که مسئولین دروغ می گویند خواه مصلحتی یا خواه واقعی. اما دروغ دروغ است و از این بدتر آن است که مردم بدانند که مسئولین به انها دروغ می گویند. (969227) (moderator22)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۷-۰۵ ۰۹:۲۴:۱۱
آقا من چكار كنم كه همه ارتباطاتم و اكانتهاي مختلف با جي ميل بوده، فيلتر جي ميل بخاطر فيلم توهين آميز مثل اين كه يكي بياد تو تلويزيون به كسي اهانت كنه بعد بجاي تنبيه طرف بيان تلويزيون رو كلا تعطيل كنن. (969235) (moderator22)
 
United States
۱۳۹۱-۰۷-۰۵ ۱۳:۴۴:۲۳
هیچی مثل همیشه ما مردم عادی باید تاوان بدیم (969643) (moderator22)
 
محمد . ع
Canada
۱۳۹۱-۰۷-۰۵ ۰۹:۲۵:۵۳
می شود علت فیلتر شدن یک موتور جستجوگر را بیان کنید ؟؟؟؟ آیا همچین کاری در هیچ جای دنیا سابقه دارد ؟ (969242) (moderator22)
 
United States
۱۳۹۱-۰۷-۰۵ ۱۱:۰۵:۲۹
دوست عزیز در کره سابقه و ید طولایی داره (969414) (moderator22)
 
۱۳۹۱-۰۷-۰۶ ۱۵:۴۵:۲۸
ما را با اینها مقایسه نکن ما باید با منطق حرف بزنیم که جیمیل حق ماست (970576) (moderator22)
 
k.k
۱۳۹۱-۰۷-۰۵ ۰۹:۲۶:۳۴
جای ما تصمیم می گیرند
بده زشته چرا خودتو کوچیک می کنی اگه هم یه کاری میکنی تا تهش مثل یه مرد وایسا !
یعنی کارت اشتباه بوده ؟ یا اینکه فکر نکردی و این کارو کردی؟
تا 50 سال دیگه با این روند شاید فقط الف فیلتر نشده باشه!!!
lol (969244) (moderator22)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۷-۰۵ ۰۹:۲۸:۵۳
متاسفانه احساسم به این اقدام رو اگه بنویسم، منتشر نمیشه.....!
دیدار به قیامت انشاالله (969246) (moderator22)
 
۱۳۹۱-۰۷-۰۵ ۰۹:۳۱:۰۵
بهتر است بگوییم مردمی کردن یک تصمیم حکومتی. با تشکر! (969248) (moderator22)
 
۱۳۹۱-۰۷-۰۵ ۱۷:۴۲:۱۱
فرمایش شما را تأیید می کنم.
ازکجا معلوم که همین موج مردمی هم توسط خودشان آغاز نشده باشد؟
هم کلی سود مخابرات از فرستادن SMS ها و هم تبلیغ بهانه برای فیلترینگ، با پول مردم (969936) (moderator1)
 
Czech Republic
۱۳۹۱-۰۷-۰۵ ۲۳:۰۶:۰۴
مگر نمی دانید آقایان خودشان مردم هستند ؟ (970109) (moderator22)
 
بی بی
United States
۱۳۹۱-۰۷-۰۵ ۰۹:۳۲:۰۵
گفتنی ها را گفتی ولی کو گوش شنوای مسئولین !
اینکار مسئولین توهین به شعور تک تک ایرانیان است.البته این توهین ها بارها و بارها درموارد محتلف تکرار شده . زیرا آنان فکر میکنند اختیار مردم و دین دست آنان است و بهتر و بیشتر از مردم میدانند وشاید خود را به خدا نزدیکتر از مردم و نماینده خدا در زمین میدانند!. (969251) (moderator22)
 
فری
United States
۱۳۹۱-۰۷-۰۵ ۰۹:۳۲:۴۱
من و بقیه هنوز نفهمیدیم که این یوتیوب که مدتهاس فیلتره چرا بایستی تحریم و فیلترش کنیم !!!
مثلا در آمریکا فیلمهای پورنو و لختی زیاد درست میکنند که گناهه
پس کلا همه فیلمهای آمریکایی را تحریم کنیم و ....
یا اگر فرزندی جنایتی کرد تمام خوانواده از طرف دوستان واقوام تحریم شوند !!!
این فیلم توهین آمیز یکسالی هست که تولید شده و یوتیوب هم فقط 12 دقیقه اونو گذاشته نه کل فیلم . اگر نمیزاشت که این آگاهی در مسلمانان از جهت تولید اینگونه فیلمها بوجود نمی آمد
گوگل داره میگه که آهاااا ی مسلمونا دارن در گوشه کنار آمریکا بر علیه شماها و پیامبرتان فیلمهای توهین آمیز درست میکنند و اسامی عوامل فیلم هم اینه و ....
این آگاه ساختن مسلمین هست
حالا دو تا مدیر بجای 20 میلیون جوون تصمیم بگیرند که اینترنت نداریم و همه چیز قطعه و فقط اینترنت ملی داخلی داریم که برین توی سایت روزنامه ها و بانکها و فروشگاهها (969253) (moderator22)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۷-۰۵ ۰۹:۳۳:۴۴
google باز هست فقط جیمیل رو بستن... همه میگن محتویات ایمیل های یاهو تحت کنترل هست ولی جیمیل چنین اجازه ای نداده...پس این عملکرد قابل توجیه هست... (969254) (moderator22)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۷-۰۵ ۰۹:۳۶:۳۰
چرا به نظرات ما احترام نمی گذارند خدا میدونه چکارتون بکنه من که از حق خودم نمی گذرم (969260) (moderator22)
 
امیر
۱۳۹۱-۰۷-۰۵ ۰۹:۳۸:۲۷
vpn رو گرون می خرین ها...من دیروز سرویس یکساله گرفتم 300.000 ریال...خیلی خوبم کار می کنه و مشکل جی میل من رو هم حل کرد...البته فرصتی شد که کنارش سری به سایتهای قیلتر شده دیگه هم می زنیم .. خلاصه توفقی اجباری شده ..هم فاله ( کارمون رو بدون اختلال انجام می دیم) و هم حاله (...)... (969267) (moderator22)
 
Czech Republic
۱۳۹۱-۰۷-۰۵ ۲۳:۰۶:۵۸
بابا این فیلتر شکن رو خودشون می فروشند فقط راه پول دار شدن آقایان (970110) (moderator22)
 
من
۱۳۹۱-۰۷-۰۵ ۰۹:۴۰:۱۹
آخه یکی نیست بگه برای ثبت نام تو تبیان هم از ایمیل gmail استفاده می شه کی با ایمیل چارپا رفته ثبت نام کنه ؟
یوتویوب که میلیارد ها آدم از کل دنیا می تونند ببینند که تو ایران فیلتره !

طرف زورش به همسایه نمی رسید ، می رفت بچه خودشو کتک می زد .
کل شیر اینترنتو ببندید ببینم خیالتون راحت می شه ؟ اون موقع گیر میدین به کامپیوتر . اون که جمع شد گیر میدین به ماشین حساب . اونم که جمع شد .دانش چرتکه را بومی اعلام کرده و چرتکه رو انحصاری و از طریق دلال ها و صف طولانی و البته ساخت چین به واجدین شرایط زیر با قیمت بالا بفروشید :

حداقل سن 30 سال
کارت پایان خدمت
متاهل و دارای حداقل سه فرزند
عدم استفاده از خدمات دولتی تا به حال و ... (969269) (moderator22)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۷-۰۵ ۱۱:۱۸:۲۲
http://rajanews.com/detail.asp?id=138804
!!!!!!؟؟؟؟؟؟؟ (969443) (moderator22)
 
میلاد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۷-۰۶ ۰۶:۵۰:۱۶
من از گوشی با سیستم عامل Android استفاده می کنم, محارب نگن بهمون!!! (970277) (moderator22)
 
۱۳۹۱-۰۷-۰۶ ۱۵:۴۹:۵۱
خواهش میکنم بحث منطقی بکنید (970577) (moderator22)
 
مژگان
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۷-۰۵ ۰۹:۴۱:۲۶
شما اولي ها از چي انقدر ناراحت هستيد که هفته اي يک بار وبگردي را به بهانه هاي واهي مي خواهيد خراب کنيد؟
نکنه براي همون برملا شدن گاف آلن اير شما بوده؟؟؟ (969273) (moderator22)
 
۱۳۹۱-۰۷-۰۵ ۱۱:۰۶:۴۷
یه سر برو دکتر (969420) (moderator22)
 
۱۳۹۱-۰۷-۰۵ ۱۱:۵۱:۳۱
منظورت از اولی ها همون الفی هاست ؟؟؟؟؟؟؟ کلا شما کلهم اسامی را اشتباه می نویسید احتمالا در باغ تشریف ندارید اون از دیروز که رفیقتون مقاله نوشته علیه " آماده باش" اینم از شما بابا به رئیستون بگید اطلاعات درست بهتون بده (969484) (moderator22)
 
Gmail User
۱۳۹۱-۰۷-۰۵ ۰۹:۴۴:۳۹
آفرین بر شرف نویسنده این مقاله و درود بر شما که حرف میلیونها آواره ی بیچاره ی اینترنتی را منتشر کردید. (969280) (moderator22)
 
صادق
۱۳۹۱-۰۷-۰۵ ۱۰:۲۹:۴۶
خیلی این داستان به شرف ربطی ندارد. آدم یک جو عقل داشته باشد حل است. (969360) (moderator22)
 
سعيد
۱۳۹۱-۰۷-۰۵ ۰۹:۴۵:۵۴
من خودم هم با ايميل و اس ام اس از دوستان و آشنايان خواسته بودم دو روز از گوگل استفاده نكنن ولي اين خيلي مسخره ميشه كه دولت در اين سايت ها ايجاد اختلال ميكنه. من يكي پشت دستمو داغ كردم ديگه از اين كارا نكنم. (969285) (moderator22)
 
جهان سومی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۷-۰۵ ۰۹:۴۶:۴۷
تو رو خدا جی میل رو آزاد کنید. من منتظر جواب ایمیل یکی از اساتید دانشگاههای امریکا هستم. خیلی ضروریه. یک سال وقت و هزینه من به این ایمیل بستگی داره.
اگه قبلا شک داشتم به رفتن از ایران، الان دیگه مطمئنم. (969289) (moderator22)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۷-۰۵ ۱۰:۳۷:۴۴
وی پی ان عزیزم
همان فیلترشکن!!!! (969372) (moderator22)
 
Czech Republic
۱۳۹۱-۰۷-۰۵ ۲۳:۰۸:۴۷
فعلا جی میل در زندان آقایان (970114) (moderator22)
 
علي
۱۳۹۱-۰۷-۰۵ ۰۹:۴۸:۰۴
واقعاٌ حرف دل مردم بخصوص قشري را كه بيشتر با دنياي مجازي و اينترنت سركار دارند را زده ايد. در هر علمي بايد براي كاربران آن نيز حقوقي را قائل شد متاسفانه در ايران هر بار كه دوست داشته باشند و بدون هيچ دغدغه اي حق عده اي را ضايع مي كنند اين واقعاٌ باعث تاسف است. مردم اگر خودشان خواستند گوگل را تحريم كنند اينكه دولت گوگل را فيلتر كند در واقع مردم را محورم كرده است و به حق مردم دست اندازي كرده است. (969291) (moderator22)
 
۱۳۹۱-۰۷-۰۵ ۰۹:۵۴:۰۴
واقعا لذت می برید که با اعصاب مردم بازی کنید؟ حالا فرض کنیم که در افزایش قیمت اجناس و دلار و غیره توطئه ای در کار باشد و بگویید دست ما نیست. این را چطوری توجیه می کنید؟ بدون اینکه خبر بدهید ایمیل های ملت را بستید. معلوم هم نیست اصلا قرار هست باز کنید یا نه؟ اگر باز می کنید کی باز می شه؟

می دانید بدترین مشکل زندگی تو ایران همین بلاتکلیفی هاست. یعنی شب که می خوابی و صبح که بیدار می شی همه چی تغییر کرده. برای همین هیچ وقت نمی توانی برای زندگی و هیچ کارت برنامه ریزی داشته باشی. آن وقت آقایون براشون سوال هست که یعنی چرا فرار مغزها داریم؟؟؟ (969300) (moderator22)
 
رضا
۱۳۹۱-۰۷-۰۵ ۰۹:۵۵:۴۴
به نظر میرسد که فیلتر کردن جی میل بیشتر به منظور اجبار کاربران ایرانی در استفاده از اینترنت ملی باشد و حذف نکردن آن فیلم توهین آمیز بهانه ای بوده است برای این فیلترینگ.

به هر حال منظور هر چه که باشد، همانطور که نویسنده مقاله گفته است، فیلتر کردن جی میل و گوگل قانون شکنی را با استفاده از انواع فیلتر شکنها رواج میدهد.
از طرف دیگر، چرا هر موردی خلاف و ناحقی از سوی دیگران رخ میدهد، ما خودمان را محدودتر میکنیم؟ مثل شرکت نکردن در اسکار و ...

بهتر نیست که با نشان دادن عظمت اسلام و ایرانیان، اقدامات بی معنی و حقیرانه آنها را کوچک کنیم؟ (969301) (moderator22)
 
۱۳۹۱-۰۷-۰۵ ۱۰:۴۱:۲۴
اینترنت ملی نگویید این شبکه داخلی هست حداکثر باید گفت اینترانت بعضی ها مثلا می خواهند مردم عامی رو با لفظ اینترنت ملی فریب بدهند که اینترنتی که میگن همین شبکه داخلی خودمون هست !!! ولی عصر حجر و پشت کوهی بودن خیلی وقته تموم شده (969375) (moderator22)
 
United States
۱۳۹۱-۰۷-۰۵ ۰۹:۵۶:۱۶
این طوری که جی تاک و جیمیل را بر ما بستند یزید هم اب را اینطور نبسته بود. (969302) (moderator22)
 
United States
۱۳۹۱-۰۷-۰۵ ۰۹:۵۷:۲۱
بحث امنیتی هم هست. وقتی شما با VPN بری ایمیلت رو چک کنی . خودش ریسک بسیار بسیار بزرگی هست. (969306) (moderator22)
 
هادي
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۷-۰۵ ۱۰:۰۲:۳۰
به نظر مي رسد ابتدا بايد بر روي اصل موضوع فيلترينگ و نادرستي آن بحث شود فيلترينگ در كشور مانند مهماني بود كه آهسته به خانه هايمان آمد و به آرامي صاحبخانه و سپس اربابمان شد. (969315) (moderator22)
 
۱۳۹۱-۰۷-۰۵ ۱۰:۰۵:۴۰
فکر نمیکنید می توانستید خبر را شکل بهتری تحلیل و تفسیر کنید. مثلا " همراهی دولت با یک تصمیم خود جوش مردمی" یا "احترام حکومت به تصمیم مردم" (969321) (moderator22)
 
فلک زده
۱۳۹۱-۰۷-۰۵ ۱۰:۳۱:۴۶
یعنی خداییش شما باور می کنی؟! همراهی دولت با مردم؟! (969364) (moderator22)
 
محمدحسین
United Arab Emirates
۱۳۹۱-۰۷-۰۵ ۱۱:۱۳:۳۱
بیا خودت یه مثبت به خودت بده اقلاً! (969431) (moderator22)
 
۱۳۹۱-۰۷-۰۵ ۱۱:۱۴:۵۱
بابا ما این همراهی رو نخوایم باید کی رو ببینیم (969435) (moderator22)
 
rasool
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۷-۰۵ ۱۰:۰۵:۴۷
جان مادرتون قسم دست از سر ما دانشجوهای فلک زده بیکار دیگه بردارید. میریم مواد آزمایشگاهی بخریم میگن دلار رفته بالا جنس 150 هزار تومنی شده 440 هزار تومن. بودجه دانشگاه برای پایان نامه 350 هزار تومن است و حالا با این وضعیت ... ولش کن آقا . بدبختی که یکی دو تا نبود که دیشب فهمیدم یکی از مقالات اصلی که فرستاده بودم برای یه ژورنال نیاز به تصحیح داره و باید برم توی ایمیل گوگل و ... وای خدای من مگر م ابیچاره های فلک زده کاری به غیر از تولید علم بلد بودیم که این رو هم از ما گرفتند.... فردا تو شبکه خبر بازم میگن "رتبه علمی ایران از رده 155 جهان به رتبه 7 ارتقاء یافت" . آره بابا خودتی ... (969322) (moderator22)
 
۱۳۹۱-۰۷-۰۵ ۱۰:۵۲:۵۷
ببین منو، پاشو بیا اینطرف، اعصابت راحت می مونه و کسی کاری به کارت نداره! (969394) (moderator22)
 
Czech Republic
۱۳۹۱-۰۷-۰۵ ۲۳:۱۰:۵۴
آقایان دیدند نمی تونند دلار رو بیارن پایین جیمیل رو کله پا کردن ! (970118) (moderator22)
 
محمد
۱۳۹۱-۰۷-۰۵ ۱۰:۰۵:۵۸
لطفا آقای توکلی به عنوان نماینده ی مردم به این حرکت اشتباه رسیدگی کنند (969325) (moderator22)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۷-۰۵ ۱۰:۰۷:۲۱
"متاسفانه مسئولین کشور ما یاد گرفته اند که برای توجیه هر کار خود را پشت مقدسات پنهان کنند"
آي گفتي (969327) (moderator22)
 
۱۳۹۱-۰۷-۰۵ ۱۰:۰۸:۴۹
درد منم همینه
اگه قرار بود این حرکت مردمی باشه، پس چرا با حکومتی کردن آن، ارزشش رو به صفر تنزل دادید؟!! (969330) (moderator22)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۷-۰۵ ۱۰:۰۹:۰۷
آقایان محترم دولتی با چاقو میشه هم آدم کشت هم میوه پوست کند دلیل نمیشه یکی کار ناصحیحی کرده مردم رو از امکانات گوگل و جیمیل محروم کنید (969331) (moderator22)
 
عادل
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۷-۰۵ ۱۰:۱۳:۵۲
GMAIL و GOOGLE براي شركتي كه در آن مشغول به كار مي باشم ، يكي از ابزارهاي حياتي مي باشد ، پس از چند سال فعاليت و تلاش همكاران بالاخره توانستيم در كشورهاي همسايه ، كار بگيريم و از اين طريق حداقل زندگي حداقل 300 خانواده به طور مستقيم و حداقل 1000 خانواده به طور غير مستقيم تامين ميشود ، دلار ، ين ، دينار ، روپيه ، ريال ، درهم و ... هم در ادامه اين كار وارد كشور مي شود و در اين شرايط اقتصادي ، شركت از بي كاري و ورشكستگي نجات پيدا كرده است ، ارتباط ما با پروژه ها هم از طريق GMAIL انجام ميشود ، براي مباحث طراحي و دسترسي به استانداردها و دسترسي به اطلاعات مناقصات و .... نيز نياز به GOOGLE مي باشد . تصميم فوق باعث ايجاد تاخير در پروژه هاي خارجي شركت خواهد شد ، پروژه هائي كه مشاور و كارفرما و رقباي خارجي ما به دقت عملكرد ما را زير نظر دارند و با اتمام زمان پروژه مسائلي نظير جريمه تاخير و ديركرد و خروج از vendor list ( ليست شركتهائي كه مجاز به كار كردن در كشور مربوطه) و ... خواهد داشت . قضاوت با خودتان !!!! (969337) (moderator22)
 
وكيل دادگستري
۱۳۹۱-۰۷-۰۵ ۱۵:۳۴:۳۴
چرا (صرف نظر از نتيجه) از مخابرات شكايت نمي كنيد؟شما مي توانيدخسارات خود را طبق قانون از مسببان مطالبه نماييد. (969792) (moderator22)
 
خسته
۱۳۹۱-۰۷-۰۵ ۲۳:۱۵:۲۱
شکایت؟؟؟ قانون؟؟؟؟؟ مخابرات؟؟؟؟ حق؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
دوست عزیز مزاج نکن لطفا (970127) (moderator22)
 
عباس
۱۳۹۱-۰۷-۰۶ ۱۲:۲۷:۰۶
فعلا بزار شکایت از متهمان کهیزک به نتیجه برسه. بقیه اش پیش کش (970485) (moderator22)
 
محمود
۱۳۹۱-۰۷-۰۵ ۱۰:۱۴:۴۶
داريد با چه آدمهايي، با منطق و عدد و رقم و آمار سخن ميگوييد ؟! اگر اينان از اين مقولات سر در مي‌اوردند و يا حداقل برايشان اهميت داشت ، كه ديگر اوضاع‌مان اين چنين نبود . فقط من نميدانم اين مردمي كه آقايان از آنها صحبت ميكنند كجا هستند ؟ كه واقعا چه مردم خوشبختي هستند كه مسئولين گوش بفرمان و مطيع محض‌شان هستند! (969340) (moderator22)
 
حسین
United States
۱۳۹۱-۰۷-۰۵ ۱۰:۱۴:۵۴
در شهر قم از دیروز سه شنبه تا الان که چهارشنبه است سایت گوگل و همچنین جی میل باز نمی شود و باز شدن همه ی سایت هایی که از سرویس های گوگل مانند googleapis.com یا ajax.google.com استفاده می کنند مختل شده و بسیار کند انجام می شود. (اینترنت شاتل قم) (969341) (moderator22)
 
۱۳۹۱-۰۷-۰۵ ۱۳:۳۳:۲۶
قم هم یکی از شهرهای امریکاست؟ (969616) (moderator22)
 
United States
۱۳۹۱-۰۷-۰۵ ۱۶:۳۷:۵۵
فیلتر شکن داریم عزیزم! الان توی این دوره زمونه که آدم بدون فیلتر شکن نمیره توی اینترنت! (969890) (moderator1)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۷-۰۵ ۱۰:۱۹:۴۸
غزل گفتي و در سفتي بيا و خوش بخوان حافظ
كهبر نغز تو افشاند فلك عقد ثريا را
برادر بنده با تحليل منطقي و بجاي شماموافقم. آي مسببين فيلترينگ جي ميل در دو روز گذشته و حتي امروز مشمول حق الناس نمي شوند؟!! ياللعجب از اين همه گستاخي و بي اخلاقي. (969349) (moderator22)
 
۱۳۹۱-۰۷-۰۵ ۱۰:۲۱:۱۷
من که زورم به شما نمی رسه تا در مقابل این اعصابی که از من خرد کردید کاری کنم. فقط می توانم واگذارتون بکنم به خدا. (969350) (moderator22)
 
شهرام//////////////////////
۱۳۹۱-۰۷-۰۵ ۱۰:۲۵:۴۰
من نمیدونم این مردمی که میگن منظورشون بچه های خودشونه یا که مردم واقعی.
این کار به نظر بنده به یک دلیل شاید باشه
1-شاید دست فروشندگان وی پی ان توی این ماجراست
(969358) (moderator22)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۷-۰۵ ۱۰:۲۷:۵۲
الهم اشفع کل مریض . (969359) (moderator22)
 
۱۳۹۱-۰۷-۰۵ ۱۳:۴۴:۰۳
اللهم اشف کل مریض
دعای ذرست سریع اجابت میشه باور نداری ؟
همین الان برو جی میلتو چک کن (969640) (moderator22)
 
محيا
۱۳۹۱-۰۷-۰۵ ۱۰:۳۱:۳۲
يعني اینها فقط اين جور موقعها دلشون مي خواهد مردم رو همراهي كنه !!!!!!!!!

چند تا مورد ديگر رو هم چك كنن بد نيستا !!!

مردم قرار بود چند روز نان و لبنيات هم نخرند، پس اون موقع چي شد.... (969363) (moderator22)
 
درخواست مردمی
۱۳۹۱-۰۷-۰۵ ۱۰:۴۲:۲۳
این همه درخواست مردمی برای رفع فیلترینگ گوگل و جیمیل شده.
آقای مسئول محترم!
لطفا به درخواست های مردمی پاسخ بده.... (969379) (moderator22)
 
گاربر
۱۳۹۱-۰۷-۰۵ ۱۰:۴۵:۰۲
ین کار قطعا اشتباه بود
میلیونها نفر در ایزران از سرویس پست الکترونیکی استفاده میکنند، که مساما به سوی فیلتر شکن خواهند رفت
تعجب نیز آنجا است که چرا فقط ساایت الف آن هم با تاخیر به این اقدام س نابخردانه اعتراض میکند.از آقای توکلی و نمایندگان محترم مجلس تقاضا میشود تا در این رابطه اقدامات لازم را انجام دهند (969381) (moderator22)
 
ببو
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۷-۰۵ ۱۰:۴۵:۵۵
اگر کاری روی حساب وکارشناسی در این دولت انجام شد جای تعجب داره وگر نه از این ندانم کاریها زیاده (969383) (moderator22)
 
بدبخت دهه 60
۱۳۹۱-۰۷-۰۵ ۱۰:۵۳:۳۳
چه در خواستی مردمی؟؟!!!
این همه مشکلات و بدبختی داریم اون وقت می گن درخواست مردمی ؟!!!!!! این همه درخواست دارند گرانی رو حلش کنید اون وقت ما رو چیز فرض کردند !!!! (969395) (moderator22)
 
۱۳۹۱-۰۷-۰۵ ۱۳:۴۶:۰۷
دوست گرامي، مارو "جيگر" فرض كردند..... (969646) (moderator22)
 
Czech Republic
۱۳۹۱-۰۷-۰۵ ۲۳:۱۳:۳۹
راست میگه در خواست مردمی حل مشکل گرانی و بیکاری نه بستن جیمیل ! (970125) (moderator22)
 
سعید
۱۳۹۱-۰۷-۰۵ ۱۰:۵۴:۱۷
خواهشا پیام من را بذارین!
ببینید چه کسی بیشتر از فیلتر کردن سایتها و اونهم گوگل و جی میل نون میخوره؟معلومه دیگه مخابرات.صدها سایت فروشنده ی ساکس و وی پی ان وجود دارن که فیلتر نیستن و به راحتی میشه با پرداخت آنلاین پراکسی را دریافت کرد.
و اما چرا اینها فیلتر نیستن/
مگه کارشون غیر قانونی نیست؟
پشت سر مخابرات کی هست؟؟؟؟
(969397) (moderator22)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۷-۰۵ ۱۰:۵۵:۰۶
اعصاب مردم رو چرا خورد میکنید؟ کدوم درخواست مردمی؟ آقایون و خانوما کسی از شما نظرسنجی کرد؟یه سری به این سایت بزنید تا بفهمید چیزی از اینترنت نمونده... 3 دایره های بزرگ تو این نقشه گوگل فیسبوک و یوتیوب هستن که دایره های اطرافشون به اونا وابسته هستن...
http://internet-map.net (969400) (moderator22)
 
کیارش
۱۳۹۱-۰۷-۰۵ ۱۰:۵۷:۲۴
الف ممنون از اینکه منطقی تر و صادق تر از بقیه رسانه ها هستی (969402) (moderator22)
 
ص.م
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۷-۰۵ ۱۱:۰۵:۴۷
سلام
من دانشجوی دانشگاه شریفم
برای یک استاد و یا یک دانشجو، این یک مصیبت است که ناگهان بگویند که نمی توانی بروی داخل ایمیلت
من پروژه کارشناسی ارشدم گیر همین ایمیل هاست که به اساتید مختلف جهان می زنم و یا اینکه با شرکت ها مکاتبه می کنم...
امروز روز سومه که صبر کرده ام و از بچه ها فیلتر شکن نگرفته ام اما بنظرم مجبورم که بسمت فیلترشکن بروم...
تا حالا به سمت فیلترشکن نرفته ام چون می دانم که اگر فیلتر شکن بیاید بدنبال ان شیطان هم می آید و آنچه نباید بشود می شود...اما الان چاره چیست واقعا (969417) (moderator22)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۷-۰۵ ۱۳:۴۲:۲۷
واقعا تا به حال از فیلتر شکن استفاده نکردی؟
واقعا دانش جو هستی؟ (969636) (moderator22)
 
United States
۱۳۹۱-۰۷-۰۵ ۱۶:۱۷:۱۳
عزیزم جای شیطان در فیلتر شکن نیست در قلب های بیمار است (969868) (moderator22)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۷-۰۵ ۲۳:۳۲:۲۶
شیطان؟ یک دانشچوی شریف و این نوع تفکر؟
من که دانشجو یه شهر معمولی هستم به خاطر سرچ تحقیقات عادی هم مجبور شدم از فیلتر شکن استفاده کنم. شما تو گوگل مثلا بزن صنعت بزن میوه بزن نیاز بزن اکسیژن ..... ببین چنتاش فیلتره، ببین اوناییش که فیلتر نیست رو میتونی ازشون یه مقاله درست و حسابی دربیاری ؟ (970147) (moderator22)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۷-۰۵ ۲۳:۳۴:۰۰
من تو یه کافینت به مدت 3ماه کار میکردم. تمام مقالات دانشجوها رو کلا از فیلتر شکن استفاده میکردم تا بتونم چیزی بهشون بدم. من ایمان دارم که خدا راضی نیست و عمل این آقایان یک عمل ضدخدا است (970148) (moderator22)
 
United States
۱۳۹۱-۰۷-۰۵ ۱۱:۱۱:۴۶
سایت محترم الف پیشنهاد می کنم این نظرات رو به دست آقای به اصطلاح دکتر خرم ابادی برسونید شاید ایشان دلشان برای ما افرادی که زندگی کاریما با ایمیل اداه میشه بسوزه (969426) (moderator22)
 
وحید
۱۳۹۱-۰۷-۰۵ ۱۱:۱۱:۵۶
با اولم بود اومدم تو سایت شما، من نمیدونم، دیگه این سایت چرا از این حرفها میزنه، آیا واقعاً این سایت متعلق به آقای توکلی است؟ با فرض مثبت بودن جواب، آیا این مقاله را نیز ایشان خوانده اند یا خود نوشته اند؟ پس قطعاً باید از این مشکل بوجود آمده اطلاع داشته باشند. یک نماینده مجلس نتونه مشکل این 34 میلیون نفر رو حل کنه کی میتونه؟ متأسفم برای خودم. (969428) (moderator22)
 
United States
۱۳۹۱-۰۷-۰۵ ۱۱:۱۳:۰۸
حتما بعد از مدتی می گن اگر خود دولت امریکا دسترسی ایرانیان رو به این سرویس مسدود می کرد چی اینها همه زمینه سازی برای جایگزینی اینترنت به اصطلاح ملیه (969430) (moderator22)
 
United States
۱۳۹۱-۰۷-۰۵ ۱۱:۱۳:۳۴
بعنوان یک ایرانی برای خودم متاسفم (969432) (moderator22)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۷-۰۵ ۲۳:۳۷:۵۹
به عنوان یک ایرانی آرزومه که تو ایران زندگی نمیکردم. من آلان فوق لیسانس یکی از بهترین رشته های دنیا هستم و در کشوری مثل آمریکا یک تحصیلکرده درجه مستر با این گرایش در ماه حدود 60 هزار دلار درآمد ماهیانه داره. اونوقت اینجا من اولا که یکسال کار گیرم نیومد حالا هم یه کار قراره برم ماهی 700 تومن تو یکی از بهترین شرکت های دولتی. با 29 سال سن و ماهی 700 تومن میخوام ازدواج کنم (970151) (moderator22)
 
۱۳۹۱-۰۷-۰۶ ۱۶:۰۹:۳۸
ازدواج نکن داداش ب پسرتم بگو ازدواج نکنه ... ب خدا کم میاری این خط----------- این نشون من کردم مثل ... پشیمونم (970584) (moderator22)
 
درخواست
۱۳۹۱-۰۷-۰۵ ۱۱:۱۳:۴۰
آقای توکلی به داد ما قشر تحصیل کرده برسید و فورا این مشکل را رفع کنید (969433) (moderator22)
 
۱۳۹۱-۰۷-۰۵ ۱۱:۱۴:۰۵
آقای توکلی ، این موضوع را پیگیری کنید . (969434) (moderator22)
 
۱۳۹۱-۰۷-۰۶ ۱۲:۰۴:۵۳
آقای توکلی هر چه به نفع اش باشد را پی گیری می کند مثل اینکه فکر کردی ایشان یک اصلاح طلب است (970468) (moderator22)
 
United States
۱۳۹۱-۰۷-۰۵ ۱۱:۱۶:۰۲
اقا چرا نظر سنجی نمیذارید ملت بیان راحت نظرشون رو بگن که چند درصد با این حرکتها موافق هستند
این مردمی که تقاضای فیلتر شدن گوگل رو داده اند چه کسانی بوده اند؟چرا من حداقل یه دونه از این ادمها رو تابحال ندیده ام؟تعریف مردم چیه؟ایا ما جزو مردم حساب میشیم؟
مردم کیه؟
چه شکلی داره؟ (969438) (moderator22)
 
United States
۱۳۹۱-۰۷-۰۵ ۱۲:۳۳:۵۳
حالا که آقایون اینقدر به نظر و در خواست مردم احترام می ذارن پس چرا داد و فریاد مردم رو از این گرونی ها نمی شنون (969544) (moderator22)
 
ایمیلم فیلتره
۱۳۹۱-۰۷-۰۵ ۱۱:۲۰:۱۴
حقوق شهروندی میدونید چیه آقایون؟؟؟
مالیاتی که میگیرید خیلی هم خوشحالتون میکنه رکورد میزنید می دونید برای چیه؟؟؟؟؟
آخه چرا فکر میکنید مملکت ارث پدر شماست مردمم رعیت. یه روز اس ام اس قطع میکنید یه روز اینترنت !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
حق ما به عنوان شهروند تو این مملکت چقدره حداقل بگید ما هم بدونیم (969451) (moderator22)
 
Czech Republic
۱۳۹۱-۰۷-۰۵ ۲۳:۱۴:۳۷
مالیات که میگرن میرن 160 نفری آمریکا ! (970126) (moderator22)
 
Sweden
۱۳۹۱-۰۷-۰۵ ۱۱:۲۵:۱۷
ما که به گوگل پولی نمی دیم. سایت یوتیوب را هم که شما همان اول بستید. حالا با بستن گوگل ما به این شرکت استفاده هم می رسانیم چون از بارش کم می کنیم. به این می ماند که ما برای مجازات دیگرانی که دستمان بهشان نمی رسد مردم خودمان را کتک بزنیم. (969457) (moderator22)
 
۱۳۹۱-۰۷-۰۵ ۱۱:۵۰:۲۷
مهم نیست اصلا داریم چی میگیم اینجا ...
هیچکس اهمیت نمیده ........ هیچکس .. (969483) (moderator22)
 
۱۳۹۱-۰۷-۰۵ ۱۱:۵۵:۴۱
آخه چرا این مسئولین نمیفهمن یه دانشجو به علم روز نیاز داره و نمیشه یه موتور جستجو مثل گوگل رو براشون فیلتر کرد؟؟ (969487) (moderator22)
 
۱۳۹۱-۰۷-۰۵ ۱۱:۵۵:۴۵
قطعاً نظر مردم هم تحریم کردن سایت گوگل است ولی بهتر است جنبه مردمی آن حفظ شود تا جنبه دولتی با این حال چون جنبه کل داشت و تمام طیفها را در بر داشت اشکالی ندارد فیلتر کردن متشکرم. (969488) (moderator22)
 
۱۳۹۱-۰۷-۰۵ ۱۲:۲۱:۴۱
اصلا میفهمی داری چی میگی؟این آدمایی که اینجا اعتراض کردن شامل اون طیفا نمیشدن؟ میشه بگی اون طیفی که شما میشناسی چند نفرن؟ (969528) (moderator22)
 
France
۱۳۹۱-۰۷-۰۵ ۱۳:۲۳:۳۹
احتمالا منظور از طیف خودشونن و ماوس و کی بردشون (969607) (moderator22)
 
۱۳۹۱-۰۷-۰۵ ۱۳:۴۹:۴۹
آقا ببخشش. مادر عروس بود.
نسنجیده حرف زد (969656) (moderator22)
 
amir
United States
۱۳۹۱-۰۷-۰۵ ۱۳:۱۰:۳۱
یه نگاه به کامنتها بندازید اگر سواد دارید ، بعد مردم ، مردم کنید ، ماشالله (969595) (moderator22)
 
۱۳۹۱-۰۷-۰۵ ۱۳:۳۶:۴۹
اين قطعا گفتنت منو كشته (969621) (moderator22)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۷-۰۵ ۲۰:۲۲:۵۵
تو اصلا میدانی اینترنت چی هست که حالا به جای مردم صحبت میکنی 95 درصد مردم مخالف این کارهای قرون وسطایی هستند شما هم بهتره بیشتر چشم و گوشت رو باز کنی .دلم برات میسوزه (970013) (moderator22)
 
عمو جون
Czech Republic
۱۳۹۱-۰۷-۰۵ ۲۳:۱۵:۳۴
درخواست مردمی رفع بیکاری و گرانی نه بستن جی میل ! (970128) (moderator22)
 
United States
۱۳۹۱-۰۷-۰۵ ۲۳:۵۱:۵۱
تو رو خداااااااااااااااااااا یه ذزه فکر کن تو زندگیت!
"فیلتر کردن متشکرم" این حرفت داره دیووووونم میکنه!
کی می خواین بفهمییییین دیگه!!!! (970172) (moderator22)
 
رضا
۱۳۹۱-۰۷-۰۵ ۱۱:۵۹:۴۷
اینایی که فیلتر کردن منطق حالیشون نیست. اینا همونایی هستن که ریختن تو سفارت انگلیس.
(969491) (moderator22)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۷-۰۶ ۱۵:۴۲:۵۹
کسانی که فیلتر و سانسور میکنند دغدغه زندگی و مالی ندارند ؟ (970574) (moderator22)
 
Canada
۱۳۹۱-۰۷-۰۵ ۱۲:۰۲:۰۹
چند روز پیش دیدم یکی از دوستان به شدت در گوگل پلاس فعاله ... گفتم وی پی ان از کجا آوردی ... یه سایت معرفی کرد ... دیدم این سایت بدون فیلترشکن باز میشه ... انواع و اقسام بانک ها رو هم برای پرداخت اینترنتی داره ... خیلی جالبه این سایت های وی پی ان فروش فیلتر نیستند .... بعد حضرات عقل کل میان جیمیل رو فیلتر میکنن
شما فقط کافیه فیلتر رو از روی سرویس های گوگل، یوتیوب و فیسبوک برداری ... اونوقت ببین چند درصد مردم میرن سراغ فیلترشکن ... کی میشه دو نفر آدم عاقل بشن مسؤول سرویس اینترنت این کشور (969493) (moderator22)
 
مهدی
۱۳۹۱-۰۷-۰۵ ۱۲:۰۳:۴۰
سلام
من تمام پروژه هام رو از طریق جیمیلم کنترل می کنم
تمام ایمیل های کاری من با این سرویس رد و بدل میشه
تو شرکتی که من کار میکنم 9 نفر دیگه مشابه من هم هستند
نظر میدن آقایون که از سرویس ایمیل های وطنی استفاده کنیم
کدوم میل سروری تو ایران 5 گیگ فضا به من میده تا اطلاعات رو جیمیلم رو به اون منتقل کنم؟
ما که به این خودزنیها عادت کردیم اما اینکه حضرات کارشون رو به مردم نسبت میدن دیگه زور داره
واقعا مسئولین ما اح... به تمام معنی هستن که از هیچ چیز به هیچ عنوان سر در نمیارن به غیر از اینکه چه جوری جیب خودشون رو با اطرافیانشون پر کنن (969495) (moderator1)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۷-۰۵ ۱۲:۰۵:۳۹
اگه مردم تقاضا کنن این آقای عبدالصمد خرم آبادی استعفا کنه قبول میکنه یا نه؟ اصلا چند نفر اگه چیزیو تقاضا کنن مردم حساب میشن و به حرفشون عمل میشه؟ این مردم از چه راهی به آقای خرم آبادی گفتن که جی میل رو فیلتر کنه؟ کلا حال مسوولین ما خوبه؟ اصولگراها از مملکت داری به خودشون چه نمره ای میدن؟ (969502) (moderator22)
 
شایان
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۷-۰۵ ۱۲:۰۸:۱۹
یاهو هم که امروز بسته شد!! (969506) (moderator22)
 
۱۳۹۱-۰۷-۰۵ ۱۲:۰۹:۳۰
من متوجه نمی شوم که با فیلتر کردن جی میل به غیر از محروم کردن مردم و ایجاد مشکل شغلی ، آموزشی ، تجارت و ... چه نفعی نظام میبره؟
به حکم دادگاه چه کسی رو مجازات میکنند ؟ به عیر از مردم ؟ مگر از فیلتر کردن چی میل شرکت گوگل متضرر میشه؟ (969509) (moderator22)
 
United States
۱۳۹۱-۰۷-۰۵ ۱۳:۳۹:۴۶
نفعش فروش vpn برای پرداخت یارانه های ماه بعده (969633) (moderator22)
 
۱۳۹۱-۰۷-۰۵ ۱۴:۰۰:۲۴
بر آدم مردم آزار لعنت (969669) (moderator22)
 
۱۳۹۱-۰۷-۰۵ ۱۹:۳۳:۰۷
مي‌خواد بده اما خودشون نمي‌خوان!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! (969978) (moderator22)
 
۱۳۹۱-۰۷-۰۵ ۱۲:۱۱:۳۲
چرا توپ را در زمین مردم می اندازید؟ کجا مردم خواستار بستن جی میل هستند. اگه راست می گویید نظر سنجی کنید.
دنبال بهانه بودید که ایمیل ملی را به خورد مردم بدهید که بهانه پیدا کردید. خدا از شما نگذیرد که ما را گرفتار کردید (969514) (moderator22)
 
من
۱۳۹۱-۰۷-۰۵ ۱۲:۱۲:۰۵
bebinid tahrim oskaro google va ....zarbe be khodemone fagat agab mimonim hamniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiinnnnnnnnnnnnnn va bassssssssssss (969515) (moderator22)
 
۱۳۹۱-۰۷-۰۵ ۱۲:۱۹:۰۰
میخاستم بگم بریم جلوی مجلس یا این قسمت فیلتر کننده تجمع کینم. دیدم اینا انگ ضد انقلاب و این حرفا رو میزنن. بی خیال شدم. (969525) (moderator22)
 
سامان طاهری پور
۱۳۹۱-۰۷-۰۵ ۱۲:۲۴:۱۰
خدا شاهده ما از فیلتر شدن گوگل تعجب نکردیم ما از توجه به درخواست های مکرر مردم تعجب کردیم |: (969533) (moderator22)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۷-۰۵ ۱۳:۳۹:۱۱
کدوم مردم دراین خصوص رفراندوم برگزارشودتاحقیقت معلوم شود. (969631) (moderator22)
 
United States
۱۳۹۱-۰۷-۰۶ ۰۰:۳۱:۴۶
قربونت بشم چقد خوب اومدی... (970205) (moderator1)
 
دهه60
۱۳۹۱-۰۷-۰۵ ۱۲:۲۶:۳۵
اتفاقا مسئولین خوب میفهمن فقط قصد آزر و اذیت دارن. چون این چیزا براشون اهمیت نداره. تلویزیون تو دسشون هر جوری خواستن خبر به مردم اعلان میکنن. نمیدون این مسئول کدوم مردم میگه؟ واقعا متاسفم برای این دولت و این ملت. (969536) (moderator22)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۷-۰۵ ۱۴:۰۲:۲۲
متاسفم به این وزرارت ارشاد و تلویزیون به اصطلاح ملی و دولت اینها میخواند تمام منابع و اطلاعات در دسترس مردم رو بگیرند و رسانه ها رو ببندند تا هر چه دلشان خواست به مردم بگویند تا دیگه صوتی های تلوزیزیون و اخبار آن رو نشود. (969676) (moderator22)
 
قاف
۱۳۹۱-۰۷-۰۵ ۱۲:۴۰:۰۹
خداوند انسان را موجودی مختار خلق کرده است اقایون فکر میکنند که مردم را به بردگی گرفته اند سلب ازادی های مشروع به نام دینداری از جمود الفکری افرادی برمی خیزد که خود را همه کاره ی ملت میدانند خدای ما یکی است ودر عین اختلاف سلیقه ها یکدیگر را باید پذیرا باشیم عین ان چیزی که در قانون اساسی قید شده است... (969552) (moderator1)
 
قیطر
۱۳۹۱-۰۷-۰۵ ۱۲:۴۳:۰۵
اقایون به جای حل قضیه که نباید صورت ان را پاک کرد .همه میدانیم که محدودیت ولع می اورد و اثار منفی ان به مراتب بیشتر است... (969558) (moderator22)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۷-۰۵ ۱۴:۵۰:۵۸
همینه دیگه.... هر کشور دیگه ای بود الان 6 تا وزیر ... 7 تا مدیر کل عوض می شد... اینجا مدال شجاعتم می دن به حضرات..
بچه هاشو نو با ارز دولتی می فرستن با ترمی 17 هزار پوند امپریال کالج لندن بعد برای من ...
ای بابا.... انوقت ما حق ی چک میلم نداریم...
بابا خلاف ماده 8 قانون اساسی... ای وکلای مجلس به داد ملت برسید.... (969748) (moderator22)
 
۱۳۹۱-۰۷-۰۵ ۱۲:۴۴:۵۰
اتفاقا ماباید از همین ابزار خودشان به جنگ خودشان برویم مثلا در مسئله جعل اسم خلیج فارس اگر ما به سایت های اجتماعی دسترسی داشتیم می دیدند که ما چه غوغا که نمی کردیم متاسفانه مسئولین ما خودشان دست ما رابسته اند وگرنه اعتراض فقط ریختن به خیابان و داد زدن نیست راه های بهتری نیز وجود دارد (969562) (moderator22)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۷-۰۵ ۱۲:۵۴:۴۰
;كل اطلاعات كاري من تو inbox جي ميل بود..با اين كار كلي تو كارم عقب افتادم...تا كي اين وضعيت ادامه داره؟؟!! (969580) (moderator22)
 
۱۳۹۱-۰۷-۰۵ ۱۳:۴۸:۳۲
تو ام ديگه شورش نكن...فيلتر شكن نداري؟؟؟ (969653) (moderator22)
 
۱۳۹۱-۰۷-۰۵ ۱۳:۲۴:۰۷
مشکل چیز دیگریست و باید زار زار گریست (969609) (moderator22)
 
حسین
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۷-۰۵ ۱۳:۲۷:۳۰
واقعا شرم اور است که به اسم مردم این کار بی خردانه را کردند واقعا باید در تاریخ چنین مدیرانی را ثبت وکرد (969612) (moderator22)
 
۱۳۹۱-۰۷-۰۵ ۱۳:۳۴:۴۸
فردا و پس فرداهاهم یاهو و سایر موتورهای جستجوگر پیشرفته دنیارو هم فیلتر کنید
اصلا ریش و قیچی دست خود شماها
بیایید اعلام کنید کدوم سایت امن وکدوم ناامنه
پس آزادی فکر و بیان جاش کجاست آقایون؟ (969619) (moderator22)
 
اسي
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۷-۰۵ ۱۳:۳۵:۴۰
پيشنهاد مي كنم صدا و سيما يه برنامه بزاره به اسم فيلتر هاي درخواستي, مردم هم زنگ بزنن سايت فيلتر كنن (969620) (moderator22)
 
United States
۱۳۹۱-۰۷-۰۵ ۱۳:۳۷:۲۳
به این میگن خود تحریمی مزمن!! (969624) (moderator22)
 
۱۳۹۱-۰۷-۰۵ ۱۳:۳۷:۳۰
امان از بی کفایتی مسئولین!!! (969625) (moderator22)
 
منصور
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۷-۰۵ ۱۳:۳۸:۰۶
سلام - من یک پزشک آزمایشگاه هستم هر روز از جستجوی گوگل استفاده میکنم . بخدا الان 2 روز است که تمام کارهای تحقیقاتیم خوابیده است . دلم نمیخواهد از فیلتر شکن استفاده کنم . آیا گوشی هست بشنود؟ (969627) (moderator22)
 
United States
۱۳۹۱-۰۷-۰۵ ۱۴:۲۵:۴۵
دکتر جان از bing هم می تونی استفاده کنی... یا از فیلتر شکن....
البته امروز برای من google باز بود... (969711) (moderator1)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۷-۰۵ ۱۴:۳۹:۰۱
من خودم دانشجوی ارشد مجازی هستم و الان دو روزه علافم (969731) (moderator1)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۷-۰۵ ۲۳:۴۶:۵۹
شما بدون فیلترشکن از نتایج جستجوهاتون چیزی هم نصیبت میشد؟ اینو بهت بگم که اگه همون سایتای فیلتر رو باز کنی همش مطالب بدردبخور و علم روز دنیاست (970163) (moderator22)
 
بچه محل
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۷-۰۵ ۱۳:۴۵:۰۸
اینکه اقدام کارگردان مصری تبار امریکایی در توهین به پیامبر اکرم حرمت شکنی و بی احترامی بوده شکی نیست اما ما وقتی در مجامع بین المللی پز تمدن 2500 ساله را میدهیم باید واکنشمون در مقابل چنین حرکات سخیفی باکشورهایی مثل پاکستان یا نیجریه فرق کنه تجربه نشون داده ایستادگی در مقابل روند پیشرفت جهانی جز انزوا و سر خوردگی هیچ دست اوردی ندارد..... (969644) (moderator22)
 
۱۳۹۱-۰۷-۰۵ ۱۳:۴۸:۱۰
وقتي كلاس فوق العاده ميزارند كه اين حضرات كار با پست الكترونيك رو ياد بگيرند و باز هم آقايون نميگيرند مطلب رو...خب معلومه تبعات نبودنش رو هم متوجه نميشه! (969650) (moderator22)
 
۱۳۹۱-۰۷-۰۵ ۱۳:۵۷:۵۵
دوستان من تهران هستم و از گوگل استفاده میکنم . گوگل برای من دچار اختلال شده اما هنوز فیلتر نشده . بجای اینکه فیلتر کنن بهتر بود یک موتور جستجوی ملی قوی طراحی کنن و یا معرفی کنن . نادیده نگیرید موتور جستجوی ملی نیاز همه کاربران ایرانیه چون الان شما یک مطبلی رو جستجو میکنید تو گول یا می خورد به سایت های فروشگاهی یا اسپمر های دیگه به نظر من گوگل اون مفید بودنش رو از دست داده (969667) (moderator22)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۷-۰۵ ۱۵:۲۶:۴۱
برو قوانین جستجو رو یاد بگیر بعد بیا همچین مطلبی رو بنویس (969781) (moderator22)
 
۱۳۹۱-۰۷-۰۵ ۲۱:۳۳:۲۷
قوانین جستجو ؟
بیشتر توضیح بده (970049) (moderator22)
 
تنها
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۷-۰۶ ۱۸:۱۴:۱۴
همون " قوانین جستجو در گوگل " رو هم توی سایت گوگل سرچ بفرما ، بعدش سایتای فیلتر شده رو که که باز کنی این قوانین رو یادت میده. بهت یاد میده که وقتی دنبال یک مطلب میگردی باید چطوری دنبالش بگردی، مثلا اگز اون مطلب یک تحقیق است یا یک آهنگه یا یک مقاله ثبت شده در فلان سال است یا یک بیماری بین سال فلان تا سال .... است ، اینها رو یادت میده. ولی اگه مثل این دوستمون بیای یه چیزی بنویسی که بخوای همون نتیجه دلخواهتو بده به مشکل برمیخوری چون بیشتر همین سایتای تبلیغاتی که تو نتایج سرچ میاد نتیجه همین نوع سرچ غیرحرفه ای است. البته در ایران هم به نسبت این سایتها خیلی زیاد شده ولی راه فرار هم داره و این تقصیر گوگل نیست و اینکه بگیم گوگل کارایی خودشو از دست داده شبیه جکه چون هرسال گوگل داره هوشمندتر و امن تر و دقیقتر میشه (970630) (moderator22)
 
۱۳۹۱-۰۷-۰۶ ۱۲:۵۳:۲۱
این که شما بلد نیستی از گوگل استفاده کنی مشکل خودته، به خاطر شما که همه مردم نباید به اینترنت ملی رو بیارن (970495) (moderator22)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۷-۰۵ ۱۳:۵۹:۰۵
واقعا ارزش کار مردم ایران رو با فیلتر کردن پایین آوردین . (969668) (moderator22)
 
mr-rouzi
United States
۱۳۹۱-۰۷-۰۵ ۱۴:۰۱:۵۷
فیلم موهن تو یوتیوپ هست نه تو جیمیل که فیلتر شده. اشتباه زدن

وقتی که جیمیل بسته باشه یعنی خدمات دیگه گوگل هم قابل استفاده نیست (مث داکیومنت ، تقویم و کد و ....) شاید موتور جستجوی گوگل قابل جایگزینی باشه اما فعلا خدماتش تکه .

یکی میگه درخواست مردم بوده ، یکی میگه حکم قاضی . یه سندی نشون بدید تا یکی رو باور کنیم .

ما که نظرات اونا رو ندیدیم . لااقل شما نظرات رو جمع کنید و به یه فرد معتبر ارائه بدید (لطفا)

تکلیف ما رو روشن کنید. (969674) (moderator22)
 
۱۳۹۱-۰۷-۰۵ ۱۴:۰۵:۲۱
حس می کنم برخی مسئولین ما در یک سیاره دوردست به صورت ایزوله زندگی می کنند...
تصمیمات برخی مسئولین به جز دردسر چیزی برای مردم ندارد... خدا ما رو از شر بعضی ها نجات بده (969687) (moderator22)
 
۱۳۹۱-۰۷-۰۵ ۱۴:۱۰:۳۸
1 - خواهشمند در خصوص باز شدن جیمیل و گوگل تلاش کنید
2 - اگر "مردم" با جیمیل و گوگل مشکل دارند با آنها کار نکنند چرا برای دیگر کاربران تعیین تکلیف می کنند و دیگران را به زحمت می اندازند
3- اگر حکومت می خواهد مردم به سمت یاهو و جی میل و گوگل و ... نروند یکی از سرویسهای گوگل را در همان حد و اندازه ارائه دهد تا ببینیم توان رقابت و ارائه دارد یا نه برای مثال گوگل مپ... (969696) (moderator22)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۷-۰۵ ۱۴:۱۱:۴۰
درحيرتم كه اين همه هاوار راه انداخته ايد!!!!؟؟؟؟؟ بابا اينها همه درد دل ماهاست براي يكديگر نه براي مسئولين!!!!!!!!!!! (969698) (moderator22)
 
dd
۱۳۹۱-۰۷-۰۵ ۱۵:۳۸:۰۳
وای بر مردم ایران با این دولت بی کفایت. خداوند هرچه سریعتر صاحبش را برساند.آمین (969797) (moderator22)
 
صادق
۱۳۹۱-۰۷-۰۵ ۱۴:۲۳:۰۸
من خیلی وقت هست که هر وقت وارد اینترنت میشم با فیلتر شکن است حتی سایت شما رو هم با فیلتر شکن باز میکنم با اعصاب راحت ما که ماهی بین 12 تا 15 هزارتومن پول اینترنت میدیم این 3 هزار تومنم روش اینطوری دیگه به فیلتر برخورد نمیکنیم :) (969709) (moderator1)
 
عمار
۱۳۹۱-۰۷-۰۵ ۱۴:۳۵:۳۷
بنام خدا


سایت الف خوب این روزها شدی بازو زبان مغز

انگلیسخدا قوت (969724) (moderator1)
 
Germany
۱۳۹۱-۰۷-۰۵ ۲۳:۰۱:۴۷
اینم یه کلمه از مادر عروس (970102) (moderator22)
 
Czech Republic
۱۳۹۱-۰۷-۰۵ ۲۳:۱۹:۳۲
نظر یک شهروند درجه 1 ! (970131) (moderator22)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۷-۰۵ ۲۳:۴۹:۳۴
تو واقعا خدا رو میشناسی ؟ اینکه از حق اولیه مردم دفاع بشه چه ربطی به انگلیس داره؟ تو اصلا میدونی جیمیل چیه ؟ (970167) (moderator22)
 
الف
۱۳۹۱-۰۷-۰۶ ۱۱:۳۴:۴۹
بهتره اسمتو بزاری خوارج چون که ضد دین و بشر فکر می کنید وعقاید طالبانی از نوع خفته دارین . (970454) (moderator22)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۷-۰۵ ۱۴:۳۷:۱۱
مردم درخواست های مکر دیگری هم دارند مانند: رفع تورم، تثبیت نرخ ارز، قیمت طلا، رفع بروکراسی ادارات، شعارهای عملی نشده آقای رییس جمهور و ....
چرا کسی اینا رو نمی بینه!!!!!! شاید به نفعشون نیست. (969725) (moderator1)
 
قاسم
۱۳۹۱-۰۷-۰۵ ۱۴:۴۱:۵۹
با سلام و تشکر از الف. جدای از بحث فیلترینگ غلط و بی برنامه و کینه ای و غیرقانونی و فروش ساکس و تمام کارای مافیاییش و....اول که فیلتر کردن گوگل و جیمیل تاثیر زیادی رو در امد گوگل داره! به ازای هر کلیکی که ما بر روی جستجو های کوگل بکنیم دلار به حساب گوگل میره! و اینگه بعضی دوستان میگن تاثیر نداره اشتباهه!
دوم: گوگل یک شرکت خصوصیه و کسب در امد میکنه و یک دلار هم کار مجانی برای من و شما انجام نمیده! تمام کاراش در جهت منافع بیشتر خودشه. هرچیزی که یک دلار بهش ضرر بزنه رو سایتش نمیزاره! واین ازادی و حق مسلم هر ایرانی و نمیدونم نیاز طبیعی.... شعاری بیش نیست!
گوگل هم مثل بقیه شرکتا: نوشابه ، اب معدنی و ...
اگر شرکتی تو یک کشور کسب درامد میکنه و قوانین و ضوابط رو زیر پا بزاره تعطیل میشه!
همین گوگل یا فیس بوک که حالا مدعیه ازادی مطبوعات شدن تو در گیریهای لندن با انگلیس همکاری میکردند تا معترضین نتونن اطلاع رسانی کنند! از این قبیل صدتا مثال میشه زد! چطور میشه اثار درگیری های سیاسی لندن رو نذاشت ولی توهین به حضرت محمد ص که توهین به بشریته رو گذاشت!
کسایی که از خدمات شرکتی که رفتارهای دو گانه داره استفاده میکنند ویا حتی سرمایه گذاری میکنند باید فکر اینجاشم بکنند! شرکتی که تابع هیچ قانونی نیس جز منافع مالی خودش!
بازم میکم من نظری راجع فیلترینک گوگل یا جیمیل ندارم. چون مربوط به سیاسیونه.
فقط خواستم تو نظرات این مسائل هم در نظر گرفته بشه.
البته من خودم هم از خدمات گوگل استفاده میکنم. (969735) (moderator1)
 
حمید
۱۳۹۱-۰۷-۰۶ ۰۱:۲۱:۳۴
آقای که نظر دادی کاش قبلش مطالعه میکردی بد نیست که بدونی:
به‌دلیل تحریم‌ها و سایر شرایط حاکم در ایران، گوگل امکان درآمد مالی از طریق سرویس رایگانی که در اختیار کاربران ایرانی خود قرار می‌دهد را ندارد. تبلیغات گوگل در ایران فیلتر شده‌اند. امکان خرید از خدمات این شرکت در ایران وجود ندارد و عملا کاربران ایرانی، تنها مصرف‌کننده یک طرفه سرویس‌های این مجموعه به‌حساب می‌آیند.

بنابر این مسدود شدن دسترسی این تعداد کاربر از خدمات گوگل، به همان نسبت بار ترافیکی اضافه این شرکت را از کل آن مجموعه کاهش می‌دهد و این نه تنها به معنی زیان برای گوگل نیست، بلکه می‌تواند هزینه پرداخت شده برای این میزان پهنای باند و نیروی انسانی را در جایی که امکان سود دهی برای خود داشته باشد، هزینه کند. (970216) (moderator1)
 
کمال
Switzerland
۱۳۹۱-۰۷-۰۶ ۰۲:۱۵:۱۲
برادر من شما دوست نداری استفاده نکن ! اصلا ما دوست داریم از صبح تا شب تو گوگل کلیک کنیم که میلیاردر شه شما دوست نداری کلیک نکن. هر سایتی که شما باهاش مشکل داری دلیل نمی شه بقیه هم بهش مراجعه نکنن. عیسی به دین خویش و موسی به دین خویش. (970224) (moderator1)
 
۱۳۹۱-۰۷-۰۵ ۱۴:۴۴:۳۲
هورااااااا. گوگل بدون فیلتر شکن باز شد. اما متاسفانه جی میل هم چنان بسته است. (969739) (moderator1)
 
۱۳۹۱-۰۷-۰۶ ۱۴:۱۸:۲۹
دوباره گوگل بسته شد!!!! (970538) (moderator22)
 
خسته
۱۳۹۱-۰۷-۰۵ ۱۴:۴۴:۴۳
خوب مگه نمیبینید 90 درصد مخالف این کار هستند چرا یه کاری نمی کنید ؟؟ فقط بلد هستید خبر و مقاله و تحلیل مخابره کنید ؟؟ گرفتاری شدیم ... خسته شدیم اینقدر اقلیت نظرشون رو به اکثریت تحمیل کردند . بعدی میگید چرا مردم و دانشجوها دوست دارند مهاجرت کنند ، واقعا اینجا دیگه میشه زندگی کرد به نظر شما ؟؟!!! (969740) (moderator1)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۷-۰۵ ۱۴:۵۹:۳۶
در داستانی از زندگی مبارک رسول ا... این طور بود که یکی از کفار هر روز از بالی منزلش که در سر راه پیامبر بود از بالا زباله و خاکستر بر سر مبارک ایشان می ریخت چند روزی پیغمبر دید که از او خبری نیست سوال کرد گفتند بیمار شده و برای همین چند روزی زباله بر سر مبارک پیغمبر به علت بیماری نریخته پیامبر به عیادت شخص رفت و او را شرمنده خود کرد آن شخص که از کافران بود و رفتار پیامبر را دید خجالت کشید و همانجا اسلام آورد حال ببینید ما باید کاری کنیم که کسانی که فیلمو ساختن خجالت بکشند و حتی مسلمان شوند نه که مدام تهدید و فیلترینگ و هزار کار بی مربوط که فقط باعث اذیت همه به غیر از سازنده فیلم می شود. (969755) (moderator22)
 
۱۳۹۱-۰۷-۰۵ ۱۵:۲۰:۲۱
کجای کاری... رییس سازمان ما به واحد آی تی دستور داد برای صرفه جویی در هزینه ها یک سرور وی پی ان راه بیاندازند و به همه کارمندها اشتراک بدهند. تا سازمان نخواهد برای هر وی پی ان ۳۰۰۰ تومن پرداخت کند. همون روز هم بچه ها کلی وقت گذاشتن و یک سرور خوب برای سازمان راه اندازی کردند تا مشکلات ناشی از فیلترینگ حل شود. (969769) (moderator22)
 
۱۳۹۱-۰۷-۰۵ ۲۳:۲۷:۵۱
ما هم برای واحدهای سازمانمون دو تا گرفتیم.شرکت خوب اگر سراغ داری توی پیام خصوصی بگو.سرعنش خوب باشه (970142) (moderator22)
 
۱۳۹۱-۰۷-۰۶ ۱۶:۰۶:۰۹
احسنت بر این رئیس فهمیده. (970581) (moderator22)
 
۱۳۹۱-۰۷-۰۵ ۱۵:۲۵:۲۴
دوستان گرامی گذر پوست یه روی به دباغ خونه هم میرسه انوقت نوبت ماست (969779) (moderator22)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۷-۰۵ ۲۳:۵۰:۳۸
فکر نکنم. خیلی سفت شدن. من که عمر خودمو جون خودمو زندگیمو تلف نمیکنم (970169) (moderator22)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۷-۰۶ ۱۸:۱۸:۱۹
خاطره : یادش بخیر جی تالک باهاش پیام می دادیم
خدا ، نمی دونم چی بگم (970632) (moderator22)
 
۱۳۹۱-۰۷-۰۵ ۱۵:۳۵:۴۹
من فقط یه سوال دارم این آقایی که گفته بنا به درخواست مردم گوگل رو فیلتر کرده من از کجا باور کنم راست گفته !!!

کجا یه نظرسنجی رسمی گذاشته
تا کی میخاین جای مردم تصمیم بگیرید ؟
اگه فردا اومدن گفتن بنا به درخواست مردم اینترنت رو محدود به اینترنت ملی میکنیم اونوقت چی (969794) (moderator22)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۷-۰۵ ۱۵:۴۹:۲۴
وام ازدواج بالاخره چند شده؟ (969826) (moderator1)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۷-۰۵ ۱۶:۱۱:۰۹
ما ياد گرفتيم تا مي گويند كش از كشمش. مي گوييم فيلتر ش كنيد. بگيريدش. زندانش كنيد. بكشيدش. بابا بس كنيد يك مقدار هم اين عقل را بكار ببنديد.
فيلتر كردن فقط باعث شد كه اثر مردمي نرفتن به سايت را خنثي كند.
اين موضوع مقاله هم درست است . من حاضرم قسم بخورم پشت اين فيلترينگ يك بازاري از فيلتر شكن فروشها در كشور وجود دارد.
1- چرا همه چيز را فيكتر مي كنيم؟
2- چرا استفاده از فيلتر شكن جرم است ولي فروش آن مثل نقل و نبات است.
نتيجه آنكه فيلتر كننده با فيلتر شكن فروش رابطه دارد. (969852) (moderator22)
 
۱۳۹۱-۰۷-۰۵ ۱۶:۱۴:۵۱
وزیر محترم ارتباطات فرموده اند که : مردم از ایمیل داخلی استفاده کنند.
شما لطف کنین به ایشون بفرمایین:
مردم خسته شدن از اینکه براشون تعیین تکلیف کنن!
استفاده از ایمیل غیر ایرانی به خاطر نبود امنیته. وقتی که تصمیم گیرها به خودشون اجازه میدن خودسرانه و بدون دلیل یه قسمت از آزادی مشروع رو سلب کنن، مسلما به خودشون اجازه میدن بازم بدون هیچ مجوزی به حریم شخصی افراد در ایمیل ایرانی هم سرک بکشن. (969859) (moderator22)
 
۱۳۹۱-۰۷-۰۵ ۲۱:۵۹:۲۲
من نمی دونم واقعا بعد از اتفاقات چند ماه پیش و لو رفتن این همه account رو جیمیل هنوز برخی ها فکر می کنند رو جیمیل امنیت دارند!؟ (970067) (moderator22)
 
رضا
Switzerland
۱۳۹۱-۰۷-۰۶ ۰۲:۱۷:۴۱
عزیزم اکانت جی میل لو نرفته. اگر هم رفته باشه باز خوبه رمزها حساب های ملت لو نرفته. (970226) (moderator1)
 
۱۳۹۱-۰۷-۰۶ ۱۰:۳۲:۱۰
اینکه جی میل حداقل بین سرویس ها رایگان بیشترین امنیت رو داره، فکر میکنم نه جای شک داره نه جای بحث.البته منکر مشکل پیش اومده نمیشم. ولی کسایی که دسترسی به اکانتشون نداشتن، ریکاور کردن.این مشکل طبیعیه که با دقت کمتر کاربر و سرویس دهنده نامطمئن بیشتر هم میشه.
بازم البته منظور من کرک امنیتی سرویس دهنده نبود! منظورم این بود که مثلا یه ایمیل بدید به پسر عموتون که من امروز یه پراید خریدم! فردا ایمیل بیاد که:
مشترک محترم ایمیل ایرانی؛ بنابر مستندات! به دلیل بضاعت مالی، یارانه شما قطع میگردد! (970423) (moderator22)
 
همون بالایی
۱۳۹۱-۰۷-۰۶ ۱۲:۱۱:۴۴
Moderator عزیز چیزی ننوشته بودم که قسمت آخرش رو حذف کردین!
با وجود این طاقت کم به خاطر همین انعکاس نظرات نصفه نیمه هم از شما و سایتتون ممنونیم. خیلی جاها بجز تعریف و تمجید یا کاربرها چیزی نمی نویسن! که خیلی عجیبه یا کلا سایت پابلیش نمیکنه. (970473) (moderator22)
 
امین
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۷-۰۵ ۱۶:۴۷:۲۲
فقط یک راه داریم!
فیلتر کردن کل اینترنت
اون وقت همه راحت می شیم (969901) (moderator22)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۷-۰۵ ۱۶:۴۹:۳۰
عزیرم مگر اینترنت آبه که آمریکا سرچشمه نشسته و آب را ببنده! (969903) (moderator1)
 
۱۳۹۱-۰۷-۰۵ ۱۸:۰۱:۲۱
فعلا همه توجه ها به قیمت سکه و دلاره که به سرعت داره گرون میشه (969943) (moderator1)
 
قاسم
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۷-۰۵ ۱۸:۲۸:۴۴
عقل عقل عقل عقل عقل عقل؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ (969954) (moderator1)
 
۱۳۹۱-۰۷-۰۶ ۱۱:۵۹:۳۷
خدا ما از دست عقل اصولگرایان مقدسی که همشون می خواهند بهشت بروند نجات بدهد . (970465) (moderator22)
 
خسته
۱۳۹۱-۰۷-۰۵ ۱۹:۳۳:۴۳
یه نکته ای یادم رفت بگم اینکه به طور کلی اگر از مردم سوال بشه سایتهایی مثل فیسبوک و یوتیوب و توییتر و ... که سایتهای اجتماعی بسیار پر مخاطب هستند فیلتر بشه یا نه ؟؟ من به شما قول میدم که بالای 80 درصد مخالف فیلترینگ این سایتها هستند چه برسه به گوگل و جی میل که مردم واقعا کار و تجارتشون از این طریق انجام میشه ، و یک نکته بسیار مهم دیگه اینکه اون دسته از دوستانی که میگن با پروکسی یا وی پی ان برید کارتون رو انجام بدید اصلا حواسشون نیست که دوستان عزیز وقتی شما از طریق یه سرور وی پی ان یا ساکس واسطه ای که اصلا معلوم نیست واسه کجا هست و زیر نظر مکانی معتبر و مشخص هست یا نه وارد ایمیل میشید اصلا امنیت شما زیر سوال میره و باگ امنیتی فوق العاده بزرگی رو ندانسته و ناخواسته وارد امنیت اطلاعات شخصی خودتون می کنید !!! بنده برنامه نویس هستم و اسناد و مدارک خیلی با ارزشی رو در جی میل خودم ذخیره میکنم که به هزاران دلیل نمی تونم در لپ تاپ خودم ذخیره کنم ...واقعا این مسئولین بی سواد نمی دونن که ممکنه کسانیکه از طریق سرورهای واسطه بی نام و نشون وارد جی میل خودشون میشن ممکنه اطلاعاتشون به سرقت بره !!!؟؟ ایمیل که فقط واسه تبلیغ و نمیدونم خبرسانی نیست واقعا از نظر امنیت و امکانات جی میل در مقایسه با سرویس هایی مثل YAHOO و AOL و MSN قابل مقایسه نیست اون دسته از دوستانی که آشنایی بیشتری دارند میدونن ، اما متاسفانه من مطمئنم مسئولین چون از سواد و علم بالایی برخوردار نیستند این تصمیمات رو میگیرند ، همین سایت فیسبوک و یوتیوب که سالهاست فقط در ایران و یکی دو کشور دیگه شده و دلیلش هم کاملا بی پایه و اساس است بنده واقعا الان از دوستان آشنایانم کمتر کسی هست که پیج شخصی نداشته باشه و همه هم راضی هستند البته مناسفانه همه مجبور هستند با سرورهای واسطه بیان، در فیسبوک میلیونها پیج علمی و خبری و تجاری مفید وجود داره و ونزدیک به 1 میلیارد کاربر فعال داره ، یا یوتیوب میلیونها کلیپ آموزشی و علمی و خبری و سرگرمی ، البته قبول دارم که مطالب به درد نخور هم داره ، هم خوب داره هم بد داره مثل هر پدیده نو و تازه ... اینکه یه سری مردم ایران نمی تونن درست استفاده کنن واسه اینکه هر چیز جدیدی که اومد مسئولین متاسفانه توهم توطئه ای تراشیدند و کلا نابودش کردند به جای اینکه فرهنگ و آموزش لازم رو بدهند که درست استفاده بشه ، نمونه هاش هم مثل ویدئو وجود داره ...متاسفانه همیشه به صورت چکشی برخورد کردن نتیجه ی معکوس داره . بنده همین جا واقعا درخواست میکنم چند نفر کارشناس خبره بشینند بحث و تحلیل کنند و ببینند که آیا فیلترینگ و محدودیت به نفع ما بوده یا به ضرر ما ؟؟!! و اینکه واقعا فوایدی که سایتهای اجتماعی دارند بسیار بیشتر از ضررهای این سایت ها است اگر فرهنگ و آموزش صحیح به کاربران داده بشه ، شرمنده سرتون رو درد آوردم ، با تشکر ... (969979) (moderator22)
 
۱۳۹۱-۰۷-۰۵ ۲۱:۵۷:۳۷
شما اگه برنامه نویس هستی نگران نباش
وقتی یه سایت https هست اگه از ده تا واسط هم استفاده کنی به جز سایت مبدا که google باشه کسی دیگه نمی تونه به اطلاعات شما دسترسی پیدا کنه. چون private key رو فقط اون داره. شما و بقیه فقط public key دارید! (970065) (moderator22)
 
خسته
۱۳۹۱-۰۷-۰۶ ۰۱:۰۲:۵۵
public key , private key مربوط به سایت مقصد میشه که شما با واسطه و یا بی واسطه به اون سایت متصل بشی و مشخصات و نکات خودش رو داره که بحثش اینجا نیست ، ولی شما وقتی از یک واسطه نا مطمئن استفاده میکنی اصلا نمیدونی که این سرور واقعا در زمان دریافت اطلاعات و داده ی شما که طریق کیبورد انجام میشه آیا اون رو کد گذاری میکنه یا نه ؟؟!! سرورها باید در زمان دریافت داده کدگذاری رو انحام بدن ، سرورهای ناشناس اصلا مشخص نیست که اینکار رو میکنن یا نه ؟؟!! به تعبیری زمانیکه شما به سرور یک وی پی ان یا پروکسی متصل میشی اگر اون سرور قصد سرقت اطلاعات رو داشته باشه شما هرچیزی رو که تایپ کنی مثلا ایمیل و پسورد رو عینا می تونه ذخیره کنه و این وحشتناک خطرناک میشه !!! واقعا باید سرور مطمئنی رو انتخاب کنید که بدونید هم در حالت دریافت و هم ارسال اطلاعات کدگذاری داشته باشه وگرنه شما با دست خودتون دارید اطلاعات شخصی رو به صاحب سرور میدید ، بنده خودم سرور شخصی دارم که ماهانه 15 دلار اجاره کردمو اکثر کسانیکه کارشون یه مقدار حساس است اینکار رو میکنن و میدونن و کاملا هم مطمئن است ولی خیلی از دوستان خوب نمیدونن که از چه سازو کاری استفاده کنن وقطعا مشکل ساز میشه .خواهش میکنم دوستان از راه های مطمئن به اینترنت وصل بشن واسه همین موضوع است ...یه مثالی بزنم که دوستان کاملا متوجه بشن الان اگر دقت کنید زمانیکه میخواهید خرید اینترنتی بکنید وقتی دارید پسورد CCV2 یا IC رو وارد کنید یه کیبورد مجازی روی مونیتور می آد که شماره هاش ترتیب خاصی نداره و میگه از این طریق شماره رو وارد کنید چرا ؟؟ اگر شما از طریق کامپیوتر شخصی خودتون دارید این کار رو میکنید اطلاعات شما قطعا دزدیده نمیشه چون مشخصا خود شما فقط به کامپیوترتون دسترسی دارید ولی مثلا اگر از کافی نت که درواقع حکم همون سرور واسطه رو اینجا ایفا میکنه این کار رو بکنید ممکنه نرم افزاری داشته باشه که بلافاصله شما هرچی تایپ کنید عینا ذخیره کنه و تمام اطلاعات و شماره ی کارت و رمز شما به سرقت بره و بعد از اینکه شما از کافی نت بیاین بیرون بره فایل ذخیره سازی داده ها رو باز کنه و شما هرچیزی که تایپ کردید رو استفاده کنه ، واسه همین موضوع اون کیبورد مجازی با شماره های نامرتب رو مونیتور ظاهر میشه که شما از اون طریق شماره ها رو وارد کنید ، سرورهای وی پی ان اگر مطمئن نباشند و در حال دریافت داده های تایپی کدگذاری نکنندمیتونن تمام اطلاعات تایپ شده توسط شمارو خیلی راحت بدزدند...خیلی طولانی شد ولی خوب امیدوارم که مفید باشه . (970211) (moderator1)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۷-۰۶ ۰۷:۵۷:۰۷
عزیز من کد گذاری در مبدا انجام میشه نه در مقصد...برو یه دو دیگه کتاب ها و جزوه هات رو بخون (970307) (moderator22)
 
خسته
۱۳۹۱-۰۷-۰۶ ۱۱:۲۴:۲۸
اون کد گذاری که شما میگی مربوط به انتقال داده هاست ، من بحثم درمورد امنیت انتقال داده ها در سرورهای واسطه است که مربوط به دروس دانشگاه هم نمیشه عزیزم ، دو تا مبحث کاملا جداگانه و دو مدل کدگذاری جداگانه است که در این جا جای بحثش نیست ... خسته نباشید . (970451) (moderator22)
 
۱۳۹۱-۰۷-۰۵ ۲۳:۲۴:۱۴
عزیز برادر من هم کاملا با شما موافقم اما این سخنان شما ضرب المثل "یاسین درگوش...خواندن است" (970138) (moderator22)
 
Mitra ahmadi
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۷-۰۶ ۰۳:۳۱:۱۳
بخدا گل گفتین.
بجای این که همه چی رو فیلتر کنید بیایید نحوه درست مصرف کردن رو به اونهایی که بلد نیستن یاد بدین.
من نمی دونم الان مطالب آموزشی که قبلا از گوگل پیدا می کردم رو الان باید چطور پیدا کنم؟
کلی فایل های گرافیکی همیشه از سایت های مختلف با سرچ در گوگل پیدا کردم و استفاده می کنم.
مادر من ۴۷ سال سن دارن، ایشون اینترنت رو با گوگل شناختن. بخدا کلی به اطلاعاتش اضافه شده.
من باید کلی هزینه ای دی اس ال بدم هر ماه، گویا هزینه وی پی ان هم اضافه شده. البته باید استفاده از وی پی ان رو هم به مادرم هم یاد بدم!!! همچنین به خواهر کوچکترم که الان می خواد مثل سابق تمام تحقیقات مدرسه اش رو با سرچ در گوگل به دست بیاره!!

آقای توکلی خواهش می کنم به داد این مردم برسید. آخه ما از کجا آموزش رایگان پیدا کنیم دیگه؟؟؟؟/ (970247) (moderator1)
 
مجبور
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۷-۰۵ ۱۹:۴۶:۵۹
روزی هزار بار خودمو لعنت میکنم که چرا باید توی چنین جامعه ای زندگی کنم. جایی که ابتدایی ترین حقوق آدم رعایت نمیشه. خیلیها از جی.میل استفاده کاربردی میکنن. وقتی سازندگان آن چنین خدمت مهمی را بصورت رایگان در اختیار ما گذاشتند اونوقت برادران که هیچ زحمتی برای خدمت به بشریت نکشیدند فقط محدودیت ایجاد میکنند.
یعنی به عمر ما میرسه که روزهای دیگری را ببینیم ؟؟؟ (969991) (moderator22)
 
Czech Republic
۱۳۹۱-۰۷-۰۵ ۲۳:۲۱:۵۳
فعلا که گردن آقایان کلفته جی میل رو بستن ! (970132) (moderator22)
 
Czech Republic
۱۳۹۱-۰۷-۰۵ ۲۳:۲۲:۵۷
در خواست مردم در مورد تورم و گرانی و بیکاری نه بستن ایمیل (970134) (moderator22)
 
Czech Republic
۱۳۹۱-۰۷-۰۵ ۲۳:۲۳:۱۷
خدا لعنت کنه مردم آزار رو (970135) (moderator22)
 
Czech Republic
۱۳۹۱-۰۷-۰۵ ۲۳:۲۳:۵۱
با سلام خدمت گردن کلفت های ایمیل بند ! (970136) (moderator22)
 
حامد
۱۳۹۱-۰۷-۰۵ ۲۱:۲۲:۴۰
بابا حالا که 2 روز گوکل را تحریم کردید حالا لطفا بیاید دوباره بازش کنید ! به کار زندگیمون برسیم دوباره اگر اتفاق افتاد درخواست می کنیم که دوباره فلیترش کنید --- با تشکر (970043) (moderator22)
 
امید
۱۳۹۱-۰۷-۰۵ ۲۱:۳۷:۳۲
چرا اینترنت رو کلا تعطیل نمیکنید و خیال همه رو راحت کنید ؟؟ (970052) (moderator22)
 
۱۳۹۱-۰۷-۰۵ ۲۱:۴۱:۲۷
ظاهرا علت ماجرا چیز دیگری بوده است.
لطفا به لینک زیر مراجعه شود.
http://rajanews.com/detail.asp?id=138823 (970056) (moderator22)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۷-۰۶ ۰۷:۵۳:۲۲
دارن دروغ میگن. حالا که روشون فشار اومده و می خوان جی میل رو باز کنن میگن اشتباهی فیلتر شده.خدایاااااااااااااااااااا (970302) (moderator22)
 
لیمیج
۱۳۹۱-۰۷-۰۵ ۲۱:۵۴:۵۷
بازم بگین حاکمان ما به درخواستهای ملت گوش نمیدن دیدین چقدر زود به مراجعات حضوری میلیونی و ایمیلهایی که ملت از طریق جیمیل برای بستن جیمیل به دولتمردان فرستادن مث بقیه خواستهای ملت فورا گوش دادن و عمل کردن (970063) (moderator22)
 
منیره
United States
۱۳۹۱-۰۷-۰۵ ۲۲:۲۳:۳۱
واقعا متاسفم برای مسیولین این امر نه برای طرز فکرشون برای سطح فکرشون......... (970075) (moderator22)
 
Germany
۱۳۹۱-۰۷-۰۵ ۲۲:۵۴:۴۶
... ارزش بایکوت کردن یوتیوب و گوگل به مردمی بودن آن بود ...
از کی تا حالا نظر مردم برای آقایان مبنای تصمیم گیری شده؟
آقای خرم آبادی آمار مخالفان گوگل را گرفنتد؟ آمار موافقان گوگل را هم گرفتند؟ (970091) (moderator22)
 
شهروند
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۷-۰۵ ۲۳:۳۵:۰۴
اتفاقا فیلترینگ سایتها تاثیر معکوس دارد و با این امور ضربه به دین زده می شود. من اروپا رو دیدم. اگر ازادی تو کشور ما باشد ما به اسلام بیشتر متمایل می شویم. (970149) (moderator22)
 
علی
United States
۱۳۹۱-۰۷-۰۵ ۲۳:۴۰:۳۴
خسته شدم دیگه!!
به خدا سر درد گرفتم!
وجدانن شماها فکرم میکنییید!!!!
فیلتر در فرهنگ نامه دهخدا یعنی تو یه احمقی بیش نیست:)!برو نگا کن (970153) (moderator1)
 
ارجمند
۱۳۹۱-۰۷-۰۵ ۲۳:۵۰:۳۷
بعيد مي دانم وزير مخابرات و دست اندركاران از اينترنت به درستي استفاده كنند.چون مي گويند كه
الف)تمام محتواي وب را در داخل كشور مي آورند ياايجاد مي كنند!!!
ب) مي گويند 99% ارتباطمان داخلي است !
ج)گوگل فيلم موهن را در يوتيوب گذاشته است!
د).....
نه برادر! شبكه جهاني اينترنت براي ان است كه با شخصي ديگر در آن سوي دنيا ارتباط داشته باشي
در كلاس هاي درس مجازي آن سوي دنيا شركت كني
در شبكه هاي اجتماعي جهاني به دنبال دوست ،هم فكر،شريك تجاري... باشي
مقالات و اطلاعات فني و تجاري را جستجو كني
بتواني در آمد كسب كني وياد بگيري كه گوگل چگونه تحولي مهم به اندازه صنعت چاپ در نشر دانش بشري ايجاد كرده و
ياد بگيري گوگل خودش فيلمي را در يوتيوب نمي گذارد... (970168) (moderator22)
 
۱۳۹۱-۰۷-۰۵ ۲۳:۵۴:۴۵
مطمئن باشید اگر گوگل کل سایت یوتیوب را از صفحه روزگار بردارد، باز هم فیلتر خواهد ماند. چرا؟

چون گوزن همه شقایق ها را خورده است. (970176) (moderator22)
 
۱۳۹۱-۰۷-۰۶ ۰۰:۰۱:۲۰
القاعده برای رسیدن به اهدافش حتی از فیس بوک هم استفاده می کند. القاعده هرگز یک سرور را منهدم نکرده است. حتی به صورت انتحاری!

کسی که بخواهد از فیلترشکن استفاده کند، می کند کما اینکه از ماهواره استفاده بسیار می شود. فقط مردم عادی بیشترین آسیب را می بینند. دلیلش هم واضح است. چون فکرشان از گرانی و تورم و ... به این مسایل مشغول می شود. (970180) (moderator22)
 
یاسین
۱۳۹۱-۰۷-۰۶ ۰۰:۴۴:۳۷
تو را خدا مردم صدا را به این گوش های کر برسانید خسته شدیم . بابا بسه . پدرمون در اومد (970209) (moderator1)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۷-۰۶ ۰۰:۴۹:۴۸
عبور از فیلترینگ اجباری است .من از فیلتر شکن استفاده می کنم و همین طور دوستانم و همین طور استادانم .رفتن به یوتیوب اجباری است .من دانشجوی این مملکت هستم وقتی باید راجع به موتور و انرژی و .. ارائه بدهم لازم است به یوتیوب بروم و فیلم های راجع به این موضوع را نگاه کنم . استفاده از جیمیل هم اجباری است . برای پیدا کردن هر نوع تصویری حتی در گوگل باید فیلتر شکن داشته باشید چون 90 درصد تصاویر فیلتر است .نمی دانم خوابیم یا خود را بخواب زده ایم .گوگل نیازی به ما ندارد پس خودزنی نکنیم .واقعیت تلخ است ولی هست حتی اگر چشم هایمان را ببندیم . خودزنی ممنوع. (970210) (moderator1)
 
حامد
۱۳۹۱-۰۷-۰۶ ۰۱:۰۶:۱۹
جناب آقای توکلی از اینکه صدای ما مردم را از طریق این سایت به گوش مسئولین می رسانید تشکر می کنیم --- خدا کنه سایت شما را فیلتر نکنند اگر فیلتر کنند ما تمام امیدمان از دست خواهد رفت .... از سعه صدر و صبر شما سپاسگزاریم (970213) (moderator1)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۷-۰۶ ۰۷:۰۳:۵۲
با نظر شما موافقم تنها سایت تقریبا مردمی ایران الف است
بقیه سایتهای تقریبا مردمی فیلتر شدهاند (970280) (moderator22)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۷-۰۶ ۱۵:۰۷:۵۳
البته عصر ایران هم خداوکیلی خوبه. (970559) (moderator22)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۷-۰۶ ۱۸:۲۳:۴۶
سایت الف هم به منافع خودش توجه زیاد داره. یعنی مطمئن باشید الان خودش نیاز به جیمیل داره. خیلی وقتا نظرا سانسور میشه حذف میشه حتی قسمت نظردهی برداشته میشه، ولی الان نمیشهو امیدوارم سایت الف همیشه اینطوری بمونه (970633) (moderator22)
 
سید
United States
۱۳۹۱-۰۷-۰۶ ۰۳:۰۶:۰۶
باسلام وخسته نباشید : واقعا سایتی توی کشور باچنین سعه صدرانتقادی کم پیدامیشه. دستتون درد نکنه.
واما3شب پیش پیامکی بااین مضمون دریافت کردم که ازخواننده میخواست3روز سایت یوتیوب وسایت شرکت مادریعنی گوگل راتحریم کنیم تادرآن دنیا بهنکام مواجهه با این سوال که درموقع اهانت به پیامبرت چه واکنشی نشان دادی جوابی داشته باشم! (بگویم سایتشو3روزتحریم کردم)!!
بنده درجواب مصرانه خواستار انجام کاری دیگرشدم که درپی میآید.
هموطن عزیزمسلمان: بجای تحریم این سایتها بیایید3روز که نه بمدت یک هفته هرآنچه دربره نیکی_گذشت_اخلاق حسنه رسول اکرم _ وهر آنچه درباره دین حنیفمان میدانیم درحدوسع هرکس بصورت ویدیو_صدا_یا نوشته بروی سایت یوتیوب وامثالهم آپلودکنیم که اگر75میلیون هم ایمنترنت داشته باشندوتحریم کنندسایت آنهاخلوت ترشده وسرویس بهتری میدهد! وبفرض محال ضرر کمی میکند...امااگرکل کاربران آنچه پیشنهاد شد را انجام دهند نیکی های بیشمار پیامبر و دینمان رادرمعرض دید6ونیم میلیارد انسان قرارداده ایم که قطعا سود آن نسبت به آنچه ذکرش رفت قابل قیاس نیست ... حال قضاوت با تحریم چیها _ فیلترکنندگان شب زنده دار! وافراد خشکه مقدسیست که متاسفانه آیه زیر را نخوانده اند. خداوند متعال میفرمایند : لا اکراه فی الدین! وقتی آفریدگار در مورد دین اینگونه اجبار را منع و نفی مینماید چرا برخی کاتولیک تر از پاپ میشوند!؟ واقعا درمرد کارهای اینچنینی با عقلای قوم صلاح ومشورت میشود؟ رفتار بسیار مشکوکیست و بدجور بوی فروش vpn و... میآید. خدا کند قضیه مثل جمع کردن گاه وبیگاه دیش ورسیورنباشد که همزمان مدلهای نوتر تازه وارد شده به کشور توسط ... به فروش برسد (970243) (moderator1)
 
بهادرنظری فرد
۱۳۹۱-۰۷-۰۶ ۰۴:۰۶:۰۵
به عنوان متخصص امنیت فناوری اطلاعات میگویم کار بسیار نسنجیده ای انجام شده است. در حال حاضر اکثر سرویسهای مشهور ایمیل همانند یاهو، مایکروسافت و َََAOL مشکلات امنیتی دارند و سرویس جی میل حداقل در سطح سرویسهای رایگان امن ترین سرویس ایمیل محسوب می‌شود.
اما از نقطه نظر یک شهروند برای من باورکردنی نیست که حتی اگر به فرض جی میل جرمی مرتکب شود باید کاربران ایرانی مجازات شوند. کاربر ایرانی چه گناهی کرده که همه اطلاعاتش در gamil هست. به فرض که ایمیلهای داخلی هم راه بیفتند اطلاعات قبلی کاربران در جی میل چه میشود؟ چه حجم فضا را سرویس داخلی میتواند ارائه دهد؟ به آنهایی که آدرس ایمیل مارا دارند چه جوری اطلاع رسانی کنیم؟ مثلا به تمامی انجمن هایی که عضو هستیم زنگ بزنیم و بگوییم آدرس ما را عوض کنید؟ رسیدهای بانکی را چگونه تحویل بگیریم؟ به تمامی بانکها زنگ بزنیم و بگوییم جی میل فیلتر شده آدرس ما را عوض کنید؟ به شرکتها و همکاران اطلاع رسانی کنیم که کارتهای ویزیت ما را برگردانید ایمیل ما فیلتر شده؟
تکلیف مکاتباتی که تا کنون با جی میل انجام دادیم و منتظر پاسخ آن هستیم چه می‌شود؟

اما از دیدگاه حقوقی بد نیست اطلاع رسانی شود که آیا الان مراجعه به سایت جی میل جرم هست؟ اگر ما از سرویس دیگری استفاده کنیم اما نامه ای از آدرسهای جی میل دریافت کنیم باز هم مجرم هستیم؟ آیا پاسخ به نامه هایی که از جی میل آمده است جرم است؟ (970251) (moderator1)
 
دایی سعید
۱۳۹۱-۰۷-۰۶ ۰۴:۳۹:۱۶
تو اقتصاد گیر کردین چکار اینترنت دارید مریض حالها... (970255) (moderator1)
 
۱۳۹۱-۰۷-۰۶ ۰۷:۲۲:۳۳
از این صفحه اینترنتی اونقدر کامنت و نظر بدیم که بدونن درخواست مردمی چیه
بدونن که الکی هیچوقت تصمیم خودشون تصمیم نیست ما پایبند به نظام هستیم و از کسانی که می خواهند با این کوته فکری ها جوانان را از انقلاب جدا کنند بیزاریم
مطمئنا رهبر انقلاب هم از این کار این آقایان راضی نیست ببنید حالا مثل جریان سفارت انگلیس اگر رهبر انقلاب نگفت مخالفم
پس اگر واقعا ما درخواست رفع فیلتر جیمیل داریم در این صفحه بگذاریم (970282) (moderator22)
 
محمد بنده خدا
۱۳۹۱-۰۷-۰۶ ۰۷:۴۳:۴۵
انقدرمسولین ما برای کارهای پیش افتاده از دین خرج کردند که تمام نابسامانیهای موجود به پای مظلومیت اسلام نوشته شد واکنون اکثر جوانان را بد بین اسلام وانقلاب کردند درصورتی که تمام مشکلات ناشی ازبی تدبیری مسئولین بود و می باشد (970293) (moderator22)
 
سکوت
۱۳۹۱-۰۷-۰۶ ۰۸:۲۹:۱۷
تمام مشکلات حل شدنگران نباشید!گرانی جی میلی عامل همه مشکلات! (970324) (moderator22)
 
تاسف
United States
۱۳۹۱-۰۷-۰۶ ۰۸:۴۹:۰۶
مسئولین کشور ما متاسفانه تا نوک دماغشون را بیشتر نمی بینند. علاقه ای که این مسئولین به تظاهر نمایی و چاپلوسی برای رئیس و روسایشون را زبان زد دنیا است. بدون فکر و منطق فقط می خوان یک کاری بکنند و به همه بگن که ما این کار رو کردیم.
اما سوال : با فیلتر کردن سرور ایمیل دیگه صهیونیست ها فهمیدند که نباید از این کارا بکنند؟ دیگه این کارگردان آدم شد؟ دیگه یوتیوب هم از کارش پشیمان شد؟ اصلا برای یوتیوب مهم هست که ما به ایمیلامون دسترسی داشته باشیم یا نه؟
یوتیوب و کارمندانش و اون سازنده های فیلم دارن به ریش این مسئولین ما با این کاراشون می خندند.

دیگه همه چی خوب شد و مسئولین ما شب راحت می خوابند و مشکلات رو دیگه حل کرده اند. از این بدتر اینکه آقایون دیگه ای گفتند که فیلم رضا میر کریمی نباید برای اسکار فرستاده بشه.
اگر شرکت در همایش ها و جشنواره ها و کنفرانس هایی که در آمریکا برگزار میشه ممنوع شده خوب احمدی نژاد و 120 نفر از همراهانش برای چیه به اجلاس رفته اند که با سخنرانیش تمام صندلی ها خالی بشه و هیچ کس حاضر نباشه به صحبت های تکراری ایشون گوش کنه . شرکت در این اجلاس رو تحریم می کردند و نمی رفنتد بهتر نبود؟ (970341) (moderator22)
 
Norway
۱۳۹۱-۰۷-۰۶ ۰۸:۵۵:۱۳
فکر نمی کنم فیلتر کردن جی میل ضرری به حال گوگل داشته باشه... ضررش تنها متوجه خودمونه... مثلا خود من 2 روزه کارام لنگ مونده... البته خدا زنده نگه داره وی پی ان رو.... (970343) (moderator22)
 
محمد
United States
۱۳۹۱-۰۷-۰۶ ۰۹:۲۲:۴۰
سلام
خدا را در نظر بگیرید و جواب دهید.
کدام نا مسول این کار را کرده؟ آیا کسی که این دستور را داده از دنیای تحقیقات علمی هیچ اطلاعی دارد؟
یک روز قبل از بستن جی میل پذیرش یکی از مقالات علمی من یعد از گذشت بیش از دو سال آمد و من بسیار شاد شدم که به نتیجه رسیده. برای اصلاح و ارسال قردا به میلم برگشتم دیدم بسته است. من واقعا متوجه این عمل نادرست این نا... نمی شوم.
من فارغا لتحصیل دکتری الگوریتم ژنتیک از خارج از ایران هستم. با اینکه شرایط خوبی برای زندگی و ماندن در آنجا داشتم اما باز خدمت به میهن را ترجیح دادم ولی به خدا دیگه طاقت این همه نادانی را ندارم. نا کی همه را نفهم میدانید و خود سر بربی همه به اسم دین و نظام تصمیصم می گیرند. این کار شما از کدام حکم دین صادر شده. دست از سر دین بردارید. بیش از این به اسم دین و نظام تیشه به ریشه آنها نزنید. ما خون دلها خوردیم تابه اینجا رسیدیم چرا نسل جوان و تحصیل کرده را از کشور خودش متنفر می کنید؟ در کلاسهای دانشگاهی دانشجویان من حرفها برای شنیدن دارند پس چرا آهنا را نمی شنوید؟؟؟؟؟؟
امیدوارم کمی فکر کنید و قبل ازآنکه دیر شود از این کارها دست بردارید. (970367) (moderator22)
 
شقایق
Australia
۱۳۹۱-۰۷-۰۶ ۰۹:۳۲:۱۱
این خیلی جمله خوبی بود:

ارزش بایکوت کردن یوتیوب و گوگل به مردمی بودن آن بود نه اینکه بازور تصمیم خودجوش مردم را حکومتی کنیم

درست مثل حجاب که اختیاری بودنش ارزش داره. (970373) (moderator22)
 
Russian Federation
۱۳۹۱-۰۷-۰۶ ۰۹:۳۷:۱۴
فقط می خوام بگم که حرف دل من رو زدید!
چرا بعضی ها اینقدر از ..........پایینی بر خوردار هستند!

به نظر من اون کسی که پشت دستگاه فیلترینگ ، فقط توی اونجا حبسه
و از بیرون خبری نداره

فکر می کنه دنیا هنوز در عهد قار نشینی هست :(

اوضاعی داریم ها! (970379) (moderator22)
 
۱۳۹۱-۰۷-۰۶ ۱۱:۴۷:۵۳
حرف دل ما را زدند ولی همین نویسنده هم در سایتی می نویسد که هر منتقدی را ضد انقلاب و ضد دین می داند
در سایتی می نویسد که قسمتی از مردم ایران را قبول ندارد
امروز الف از احمدی نژادی انتقاد می کند که خودش در انتخابات از حامیانش بوده و چشمش را بر روی تقدس گرایی افراد غیر معصوم همیشه بسته (970460) (moderator22)
 
بهرام
United States
۱۳۹۱-۰۷-۰۶ ۰۹:۳۸:۵۸
من خودم وقتی که پیامکها به دستم رسید تصمیم گرفتم یک هفته وارد صفحه گوگل نشم و تمام جستجوهام رو از سایتهای دیگه انجام بدم. اما وقتی با فیلترینک جی میل مواجه شدم خیلی ناراحت و عصبانی شدم. به نظر من مسئولین با این اقدام نسنجیده خود ارزش کار کاربران رو هم پایین آوردن . واقعا کار اشتباهی بود. و از ابعاد گوناگون به ضرر ما تمام شد. آخرش هم نفهمیدیم ما گوگل رو فیلتر کردیم یا اون ما رو!!! (970382) (moderator22)
 
بابك
۱۳۹۱-۰۷-۰۶ ۱۰:۱۴:۳۰
سلام :

اگر مسئله فيلم بود چرا محمود خان تو نيويورك چيزي در مورد اين نگفت ؟ دنباله بهونه هستيد مردم ايران رو تحريم كنيد.
از هر مسئله اي در دنيا عليه مردم ايران استفاده مي كنيد.
(970408) (moderator22)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۷-۰۶ ۱۰:۴۲:۴۰
من تعجب می کنم که با وجود این همه ادم با هوش و به قول خودشان مدیر که می خواهند دنیا را نیز مدیریت کنند چرا این همه تصمیم های عجیب و غریب گرفته می شود. !!!!!! (970424) (moderator22)
 
عليرضا
۱۳۹۱-۰۷-۰۶ ۱۰:۴۵:۳۱
متاسفانه اين بازه فيلتر شدن سايت ها هر روز داره گسترش پيدا ميكنه.

اين وجهه كشور خودمون رو خراب ميكنه تو دنيا.فيس بوك و يوتيوب و توييتر و . . . چند تا سايت مث اينا تو ساير كشورها فيلتر هستن كه تو ايران فيلتر ميشن؟

يه روز در حد جوك صحبت فيلتر كردن گوگل بود و الان باورم نميشه اين جوك تبديل به يك واقعيت شده.

دوستان ميگن جاي گوگل خودمون يه موتور جستجو بزنيم.ما هم موافقيم و كيه كه نخواد مث گوگل يه موتور جستجوي قدرتمند داشته باشه؟

ولي در اول كار بايد خيلي از مسئول هاي غير متخصص كه متاسفانه مسئوليت فيلترينگ سايت ها و نظارت بر اين بخش رو دارن عوض بشند.

هر كسي را بحر كاري ساختند . . .

بعد از گوگل بريم سراغ ياهو ؟ اونم كه تصاويرش فيلتره.

بريم سراغ بينگ ؟ اونم كه نصف مطالبي كه مياره نا مربوطه !

گوگل با تمام كم كاريش يه سرويس جهاني هست.ما با فيلتر كردنش خودمون رو داريم فيلتر ميكنيم ! (970426) (moderator22)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۷-۰۶ ۱۰:۵۶:۴۲
تا وی پی ان هست بستن جی میل فایده ای نداره و فقط فروشندگان وی پی ان رو چاق می کنه. (970434) (moderator22)
 
۱۳۹۱-۰۷-۰۶ ۱۴:۲۱:۳۹
ما درخواست بستن وی پی ان ها رو داریم (970539) (moderator22)
 
۱۳۹۱-۰۷-۰۶ ۱۰:۵۶:۵۰
ایکاش به جای تحریم گوگل به عنوان اعتراض این کاروان 160 نفره راهیان نور به نیویورک نمیرفت! (970435) (moderator22)
 
United Kingdom
۱۳۹۱-۰۷-۰۶ ۱۱:۱۶:۴۵
مگر در ياهو سرچ كنيم ان فيلم توهين اموز را نميشه پيدا كرد (970446) (moderator22)
 
پرهام
۱۳۹۱-۰۷-۰۶ ۱۱:۳۴:۵۹
من نمی دونم این جور کارا کجا جواب داده که حالا بار دومش باشه
این همه خواستن با زور مشکل حجاب رو برطرف کنن اما چی شد، خداییش وضع حجاب نسبت به مثلا ده سال قبل بهتر شده یا بدتر؟ من که فکر می کنم هرچی میریم جلوتر داره بدتر میشه. فیلتر کردن جی میل هم عین گشت ارشاد می مونه هیج خاصیتی نداره. (970455) (moderator22)
 
۱۳۹۱-۰۷-۰۶ ۱۱:۵۷:۴۵
پاسخ آقاي ...... از نيويورك:

اينقدر كامنت بذاريد تا كامنت دونتون پاره شه!!!!!!!

اون جي ميل رو لولو برد!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

پشم و پيل جي ميل ريخت!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! (970464) (moderator22)
 
مهدی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۷-۰۶ ۱۲:۱۲:۵۳
هی میگن به خاطر درخواست مردم بوده. یه نگاهی به همین کامنتها و مثبت و منفی هایی که دادن بندازید معلوم میشه نظر مردم چیه. اگه فرضا چند نفر هم تماس گرفتند و گفتند ببندید این میشه نظر مردم؟ نظر مردم یعنی نظریت اکثر مردم. از این توجیههای آبکی اینا مرغ پخته هم خندش میگیره! (970475) (moderator22)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۷-۰۶ ۱۲:۲۰:۴۹
حقیقتا من به خودی خود تصمیم به عدم استفاده از گوگل را به مدت دو روز به نشانه اعتراض داشتم .ولی یک پست الکترونیکی به نشانه آدرس یا منزل هر فرد برای مکاتبات است که قبلا به خیلی از دوستان و حتی مجامع علمی یا بین امللی اعلام شده است لذا از کلیه مسئولین امر درخواست داریم به جای تصمیم احساسی تصمیم منطقی بگیرید. (970479) (moderator22)
 
محمد
۱۳۹۱-۰۷-۰۶ ۱۲:۴۰:۲۸
مگه ممکنه اداره ی پست را بدون اطلاع قبلی همین طوری بست؟ (970491) (moderator22)
 
United States
۱۳۹۱-۰۷-۰۶ ۱۳:۰۱:۴۴
لطفا این کامنت رو در صفحه اول قرار بدید
جناب آقای دکتر خرم آبادی شما فرمودید که به درخواستهای مکرر مردم جی میل رو فیلتر کردید ما هم جز مردم هستیم اما همچین در خواستی از شما نکردیم .لطفا فیلتر رو بردارید افرادی که به این کامنت نظر مثبت و یا منفی می دهند جز مردم هستند بعد ببینید چند نفر موافق و یا مخالف فیلتر کردن جی میل هستند (970502) (moderator22)
 
amir
۱۳۹۱-۰۷-۰۶ ۱۳:۰۷:۲۴
داشتم فکر می کردم به پست ها ، یادم اومد الان خودم با روی وی-پی-ان هستم! (970509) (moderator22)
 
فاطمه
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۷-۰۶ ۱۳:۲۸:۱۷
تاسف بار ترین مطلب درباره ی این فیلترینگ اینه که این مسئولین نگذاشتند مردم بخاطر ایمان و اعتقادشون دو روز گوگل را تحریم کنند و ثوابش را هم ببرن!! ... آقایون پ پریدن وسط این همدلی ملت و باعث شدن تغییر ماهیت این حرکت اعتراضی شدن..(من خودم تصمیم گرفته بودم دو روز 3 و 4مهر را از سرویس های جی میل و گوگل استفاده نکنم، اما حالا همه ی کارهام لنگ مونده!! متاسفانه) (970520) (moderator22)
 
رضا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۷-۰۶ ۱۳:۳۷:۴۳
تمام سرویس های گوگل مختل شده چاره ای نیست جز استفاده از فیلترشکن. (970527) (moderator22)
 
مجید
۱۳۹۱-۰۷-۰۶ ۱۴:۰۱:۲۲
کاشکی یه برنامه مثل برنامه 90 بود میومد مسائل اینترنت رو تحلیل میکرد
نظر مردم میپرسید
خیلیا الان نگاه میکنن میگن این همه ادم که الان تو الف نظر مخالف با فیلترینگ دارن تا حالا کجا بودن ؟
جوابش اینه که اینا همه ادمایی بودن که نظراتشون تو همه سایتای ایرانی فیلتر میشده اینجا اولین جاییه که من دارم میبینم نظرات رو منتشر میکنه
تازه در نظر داشته باشید که خیلی از نظرات همینجا هم منتشر نمیشه
به نظر من هرچقدر به نظرات مخالف کمتر بها داده بشه و فیلتر بشه تعداد افرادی که با هر اقدامی که شما انجام بدین مخالفت بکنن بیشتر میشه به خاطر اینکه اجازه ندادین حرفشونو بزنن
اگه میخواین با اقداماتتون همراهی کنن و به نظراتتون احترام بزارن باید قبل از کارهای مهم نظر اکثریت استفاده کننده از اون سرویس رو بپرسین
الان بیاین اینترنت بدون محدودیت سرعت با فیلترینگ متعارف در اختیار مردم قرار بدین ببینین چقدر این نظراته مخالف از بین میره ببینین چقدر شغل ایجاد میشه چقدر سطح فرهنگ و سواد مردم بالا میره
اگه همین روندو بخواین ادامه بدین و تصمیماته غیر کارشناسی خودتون رو به اسم مردم انجام بدین از این هم که میبینین بدتر میشه (970533) (moderator22)
 
مهدی
United States
۱۳۹۱-۰۷-۰۶ ۱۴:۵۲:۲۸
سلام من تاحالا از وی پی ان استفاده نمیکردم الان که مجبورشدم وی پی ان بخرم چند دی وی دی فیلم بد دانلود کردم بخدا ناخواسته اینکارو کردم اما چون فیلترشکن نداشتم بهش فکرم نمیکردم این نتیجه کارایه آقایونه (970550) (moderator22)
 
خسته
۱۳۹۱-۰۷-۰۶ ۱۷:۵۴:۲۷
حرف شما توهین به تمام کسانی است که از وی پی ان و ساکس و و فیلتر شکن ... استفاده میکنند همه مثل شما نیستند عزیزم ، شما قطعا به آموزش صحیح استفاده از تکنولوژی های مدرن نیاز دارید ، قطعا 90 درصد مردم با فیلترینگ محالف هستند اما اینکه تا به وی پی ان دسترسی پیدا کردی فیلم بد دانلود کردی ربطی به فیلترینگ و غیره نداره و کاملا ربط به نوع آموزش و فرهنگ شما داره ... (970625) (moderator22)
 
United States
۱۳۹۱-۰۷-۰۶ ۱۴:۵۸:۵۵
خیلی جالب این است که هر کاری انجام می گیرد همان خواست مردم است (970555) (moderator22)
 
مریم
۱۳۹۱-۰۷-۰۶ ۱۵:۳۱:۴۰
به جای این همه افکار بسته و ادعاهایی که نمی شه جمعش کرد، بهتر نیست یه کم تلاش بشه از این تو خالی بودن در بیارید. اگر مایلید که از سرویس ایرانی استفاده بشه باید با بالا بردن کیفیت مردم رو جذب کنید. عادتتون شده که با مردم مثل ماشینایی برخورد کنید (970568) (moderator22)
 
داود
۱۳۹۱-۰۷-۰۶ ۱۵:۳۷:۵۸
درخواست مردم كنترل تورم گراني است نه فيلتر گوگل آقايان عادت كردن به گزارشهاي ساختگي از اين به بعد خبر هاي راست رااز ماهواره و وبراي دستري به اينترنت از فيلترشكن استفاده كنيم (970571) (moderator22)
 
دلسوخته
۱۳۹۱-۰۷-۰۶ ۱۶:۵۰:۵۵
به نظر من نمایندگان مجلس باید در برابر این خود سری سازمان هایی مثل سازمان فناوری اطلاعات، سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی و ... بایستند. اگر نمایندگانی مصل افای توکلی و مطهری که با شعار منتقدین دولن روی کار امدند در مواردی مانند این نتوانند کاری کنند، باید فاتحه نماینده را خواند و .... (970599) (moderator22)
 
یه ایرانیه بدبخت تو سری خور
۱۳۹۱-۰۷-۰۶ ۱۶:۵۳:۵۱
این وضعیت اقتصادی نابسامان، گرونی های وحشتناک، اختلاس ها همه و همه نتیجه همین خودسری های یه عده افراد هست که فکر می کنند می توانند به جای همه فکر کنند...... اخه مرد حسابی جی میل چرا دیگه .... (970601) (moderator22)
 
مهرداد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۷-۰۶ ۱۷:۲۹:۱۱
آقایان واقعآ اشتباه کردید! اصلآ یه لحظه به مردم و مسیر زندگی که براشون پیش آوردید فکر میکردید مطمئنآ این عمل دشمن پسند رو انجام نمیدادید ِ عین خود زنی بود. به عنوان یه ایرانی که با این ابزار کار و کسب درآمد برای گذر زندگی میکنه میگم . خوب حالا بگو ببینم وی پی ان چند؟ همینه دیگه فکر میکنید شما رو نشناختیم! (970612) (moderator22)
 
United States
۱۳۹۱-۰۷-۰۶ ۱۷:۴۸:۵۷
کلا در این اینترنت رو ببندید خیال همه راحت شه. اینجوری زجرکشمون نکنید. (970623) (moderator22)
 
احمد
Turkey
۱۳۹۱-۰۷-۰۶ ۱۷:۵۶:۴۲
میگم چرا گوگل رو فیلتر نکردند میتونستند اون رو فیلتر کنند جیمیل چه گناهی داره
دلم برای جیمیل تنگ شده (970627) (moderator22)
 
akbar
Netherlands
۱۳۹۱-۰۷-۰۶ ۱۸:۳۲:۵۹
کلا برای اقای توکلی و سایر نون به نرخ خوران متاسفم اگه نمیترسی کامنت من رو هم بزار (970637) (moderator22)