نظر منتشر شده
۳
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 367010
ماجرای جالب و خواندنی کنار گذاشتن سیگار توسط امام خمینی(ره)
تاریخ انتشار : سه شنبه ۸ تير ۱۳۹۵ ساعت ۰۸:۰۳
در روزگاری که جماعت سیگاری برای ترک سیگارشان دست به دامن قرص و دارو و کلینیک‌های روان درمانی می‌شوند، خیلی‌ها بودند که یک شبه و با اراده قوی سیگار را ترک کردند.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان؛ خاطره ترک سیگار امام خمینی را فاطمه طباطبایی، عروس امام در کتاب «اقلیم خاطرات» نقل کرده است. او می‌گوید: «یک شب امام گفتند: در جوانی سیگار می‌کشیدم. تا این که یک شب سرد زمستان که پشت کرسی مشغول مطالعه بودم، به مطلب مهمی رسیدم و فکرم بشدت درگیر فهم آن شد.

در همین حال برای آوردن سیگار از اتاق بیرون رفتم. پس از بازگشت همین که نگاهم به کتاب افتاد که آن را بر زمین گذاشته و به دنبال سیگار رفته ‌بودم، احساس شرمندگی کردم و باخود عهد کردم که دیگر سیگار نکشم. آن را خاموش کردم و دیگر سیگار نکشیدم.»
 
کلمات کلیدی : ماجرای جالب ، سیگار ، امام خمینی ، خاطره ترک سیگار امام ، فاطمه طباطبایی
 
دوستدار امام
۱۳۹۵-۰۴-۰۸ ۱۲:۲۱:۲۹
من متاسفم برای شما که امام که الگویی جهانی است .آنهمه نکات برجسته که امام خمینی داشت ودنیا راتکان داد را رها کرده اید وبجای آن چنین نکاتی را ازامام مطرح میکنید (3788305) (alef-11)
 
رزمگیر
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۰۸ ۱۳:۲۶:۴۰
من 12 سال پیش پس از 20 سیگار کشیدن سیگار را کنار گذاشتم به نظر خودم یکی از سخت ترین وبهترین کارهای عمر 55 ساله ام هست.یادمان باشد ترک سیگار حداقل 2 سال وقت می برد .پس از تمایل به سیگار کشیدن از بین می رود .برای ترک سیگار یک عزم دو ساله نیاز هست . (3788555) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۰۸ ۲۱:۰۲:۵۶
چقدر زیبا (3790087) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.
 
 
هفته
 
 
 
 
ديروز
هفته