توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 447813
ایوانکا برند تجاری چینی می‌شود
تاریخ انتشار : سه شنبه ۳ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۱۴
ده‌ها شرکت چینی درخواست‌هایی را برای استفاده از نام "ایوانکا" به عنوان برند تجاری ثبت شده برای افزایش فروش کالاهایشان ارائه کردند.

به گزارش ایسنا به نقل از شبکه خبری روسیا الیوم، رسانه‌های چینی اعلام کردند شرکت‌هایی که درخواست تبدیل نام "ایوانکا"، دختر دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا به عنوان برند تجاری ثبت شده را داده‌اند در زمینه فروش تولیدات متعددی مثل پاسور و مشروبات الکی فعالیت دارند.

تجار دیگری نیز برای رقابت بر سر این برند تجاری درخواست خود را برای دفتر ملی چین ارسال کرده‌اند.

یک شرکت چینی ۱۰ درخواست را برای استفاده از نام ایوانکا بر روی مکمل‌های غذایی کاهش دهنده وزن ارائه کرده است.

ایوانکا نقش مهمی را در کمپین انتخاباتی پدرش ایفا کرد. بعد از انتصاب رسمی پدرش به عنوان رئیس‌جمهور آمریکا بسیاری ایوانکا را "شیک‌پوش، جذاب و تحریک کننده" توصیف کرده‌اند.

ایوانکا نخستین نام آمریکایی نیست که در برندهای تجاری چین استفاده می‌شود. مایکل جردن، بازیکن مشهور بسکتبال آمریکا نیز پیشتر از سوءاستفاده از نامش شکایت کرده بود.

جردن با استفاده از نامش به عنوان برند از سوی یک شرکت تولید کننده کفش مخالفت کرده بود. دادگاه عالی چین دسامبر گذشته حکمی را به نفع وی صادر کرد.

دونالد ترامپ حقوق استفاده از نام تجاری ترامپ در چین را بعد از حدود ۱۰ سال درگیری و اختلافات حقوقی به دست آورد.
 
کلمات کلیدی : ایوانکا ترامپ، برند چینی
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.