توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 437418
تیم کوک از اپل می‌رود؟ / فروش ۳.۶ میلیون دلار سهام شخصی آقای مدیر چه معنا دارد؟
بخش دانش و فناوری الف،2 بهمن95
تیم کوک که این روزها حقوق سالانه‌اش به دلیل عملکرد پایین، کم شده است دست به فروش 3.6 میلیون دلار از سهامش زد. در همین حال شایعات درباره رفتن وی به گوش می‌رسد.
تاریخ انتشار : شنبه ۲ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۰۷
 خبرآنلاین، سهامداران که از عملکرد تیم کوک راضی نیستند، حقوق و مزایای وی را کم کرده‌اند و وی این هفته 30 هزار سهم خود را فروخت و 3.6 میلیون دلار درآمد از بابت آن کسب کرد.

مدارک مستند شده در SEC این موضوع را تأیید می‌کند که فروش روزانه 10 هزار سهم از 17 تا 19 ژانویه رخ داد و تقریباً هر سهم به ارزش 120 دلار توسط مدیر اجرایی اپل فروخته‌شده است.

وی سال گذشته 1.26 میلیون سهم از سهام اپل به‌صورت RSU (غیرقابل فروش مگر به شرط خاصِ تعیین شده از سوی هیئت مدیره) را دریافت کرد که 980 هزار سهم بر اساس حضور طولانی‌مدت در کمپانی به وی تعلق گرفت و 280 هزار سهم نیز به دلیل عملکرد خوب وی در فروش (قبل از نمایان شدن بحران فروش آیفون در اواخر 2016) به وی داده‌شده بود.

بعد از نقل و انتقالات هفته گذشته، تیم کوک همچنان مالک 1009809 سهم از سهام اپل است که ارزش آن به بیش از 121 میلیون دلار می‌رسد و اگر تیم کوک بتواند عملکرد مناسبی از خود در مدیریت نشان دهد، تا 24 آگوست 2021 بیش از 700 هزار سهم به‌صورت RSU خواهد گرفت اما در ماه‌های آخر 2016 اعلام شد تیم کوک 1.5 میلیون دلار از درآمد و مزایای خود را به دلیل بحران در فروش آیفون ازدست‌داده است.

بنابراین وضعیت تیم کوک حتی در صورت عرضه پرچم‌دار پرفروش در سال 2017 که به بعد از سپتامبر خواهد رسید، موقعیت متزلزل تیم کوک در بین سهامداران نمایان‌تر از قبل شده است و ممکن است وی را بعد از رونمایی 3 آیفون جدید در سال 2018 کنار بگذارند.
 
کلمات کلیدی : دانش و فناوری+ تیم کوک+ اپل
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.