توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 447110
دهقان موافق استیضاح: آقای وزیر اجازه ندهید اطرافیان با آبروی شما بازی کنند
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۴۷
نماینده مردم طرقبه و شاندیز درمجلس شورای اسلامی گفت:نقض قانون منع مداخله کارکنان دولتی در معاملات دولتی سبب بی آبرویی می شود.

به گزارش خانه ملت،محمد دهقان نقندر در نشست علنی امروز (یکشنبه، یکم اسفند ماه) مجلس شورای اسلامی،در موافقت با استیضاح وزیر راه و شهرسازی گفت:ما برای احساسات جریحه دار شده کشور این کار نظارتی را انجام دادیم و بنای صحبت در جلسه استیضاح نداشتم، اسنادی به دست ما رسید تا به عنوان نماینده از منظر ملی به این موضوع ورود کنم و این اسناد را مطالعه کردم.

نماینده مردم شاندیز و طرقبه درمجلس شورای اسلامی با بیان اینکه کارشناسان با ما جلساتی گذاشتند که این جلسات در حدود 13 ساعت به طول انجامید، بیان کرد:آقایان سعیدی،فرهنگی و قاضی پور نیز در برخی جلسات حضور داشتند و درنهایت به این نتیجه رسیدم که درجلسه استیضاح برای اصلاح امور برخی از موضوعات را مطرح کنم.

عضوکمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی ادامه داد:اگر آقای آخوندی رأی بیاورد،من به هیچ عنوان ناراحت نمی شوم، بلکه به دنبال این هستم که بگویم در وزارتخانه چه اقداماتی انجام شده است و من بدون سند این موضوعات را مطرح نمی کنم.

وی با بیان اینکه سندی در دست من است که بین آقای "محمدمهدی احمد آخوندی" با شرکت راه آهن قراردادی را منعقد کرده است، افزود: در این قرارداد مقرر شده تا ایشان پزشک قطارها را تامین کند و در قبال آن 5 میلیارد و 800 میلیون تومان دریافت کند.در ادامه این ماجرا پزشکان اعتراض کردند و ایراداتی را به رئیس راه آهن وارد کردند که چرا این کار را به این شخص داده اید، زیرا کار را بلد نیست.

دهقانی متذکر شد:عدم نظارت شرکت رجا بر حُسن انجام کار،پیمانکار پزشک به علت ارتباط نسبی وزیر راه با پیمانکار پزشک به طوری که این قرارداد 58 میلیاردریالی بدون انجام مناقصه و ترک تشریفات به اطرافیان نزدیک وزیر راه و شهرسازی واگذار شده که هیچ سابقه ای درکار اعزام پزشک قطار نداشته است.

این نماینده مردم درمجلس دهم شورای اسلامی ادامه داد:در این سه ماهه ای که شروع به کار کرده است، بیش از 200 مسیر بدون حضور پزشک قطارها اعزام شده و متاسفانه اخیراً در قطار اهواز به تهران که پزشک حضور نداشته، یک نفر از هموطنان عزیزمان فوت کردند.

دهقانی تصریح کرد: موضوع دیگری که سند آن هم در دست من موجود است، مربوط به فردی است که در راه آهن فعال بوده ، البته مدتی ترک کار می کند و می رود، این فرد قراردادی را با راه آهن به قیمت 5 میلیارد و 707 میلیون تومان منعقد می کند و ایشان به دلیل منع مداخله کارکنان دولت در معاملات دولتی پرونده اش از بازرسی به دادگاه ارجاع داده می شود.

وی گفت: 8 مورد دیگر نیز از قراردادهای این افرد موجود می باشد که اگر شما در مورد آقای سعید نژاد به مباحث مطرح شده، پاسخ می دادید من دوباره آنها را مطرح نمی کردم.

عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه از اقدامات انجام شده در وزارت راه متشکریم، گفت: البته باید هم کار کرد و هم باید سالم کار کرد. همچنین باید به اطرافیان توجه داشته باشیم تا مشکلی را ایجاد نکنند.

نماینده مردم طرقبه و شاندیز در مجلس شورای اسلامی گفت: آقای "سعید نژاد" همزمان مدیرعامل بنادر،رئیس هیات مدیره شرکت خصوصی صندوق توسعه صنایع دریایی هم هست که آقای قاضی پور نسبت به سفرهای خارجی و پول های ایشان توضیحاتی را ارائه داد.

24 نفر مدیر راه آهن دوشغله هستند

دهقانی تصریح کرد:یکی از اقداماتی که ایشان انجام داده قرارداد 50 میلیارد تومانی برای لایروبی بنادر است که پرونده ای در این زمینه مطرح و به دادگاه رفته است.

وی بیان کرد:وقتی که 24 مدیر راه آهن دوشغله هستند، این اتفاقات نیز در زیرمجموعه آنها رخ می دهد. 14 نفر از مدیران یک شرکت دیگر نیز دوشغله هستند.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی خطاب به وزیر راه و شهرسازی گفت: مطالبی را از اطرافیان شما به من دادند که به وزارتخانه آمدند، ولی الان نیستند. 36 شرکت را شناسایی کردم که اطرافیان شما در آنها حضور دارند و البته آقای قاضی پور تعداد این شرکت ها را 121 شرکت می داند.

عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی بیان کرد: آقای محمدهادی 6 شرکت تاسیس کرده که تاریخ تاسیس آنها را نیز دارم. ایشان به عنوان رئیس حراست وزارتخانه فعالیت می کنند که به دلیل اینکه بازنشسته نیروی انتظامی هستند، دوشغله محسوب می شوند که علاوه بر اینها عضو هیات مدیره سرمایه گذاری ساختمان ایران بوده است.

وی خطاب به وزیر راه و شهرسازی گفت: نباید اجازه بدهید که اطرافیان شما و وزارتخانه را ببرند، اگر رأی آوردید این موضوعات را اصلاح کنید، در سال 1337 قانونی وضع کردند که مداخله کارکنان دولتی در معاملات دولتی منع شده و نقض این قانون سبب بی آبرویی می شود./
۱۳۹۵/۱۲/۰۱ ۲۰:۳۲
 
۱۳۹۵/۱۲/۰۱ ۱۷:۴۵
 
۱۳۹۵/۱۲/۰۱ ۱۶:۴۳
 
۱۳۹۵/۱۲/۰۱ ۱۶:۳۹
 
۱۳۹۵/۱۲/۰۱ ۱۶:۱۴
 
۱۳۹۵/۱۲/۰۱ ۱۵:۴۱
 
۱۳۹۵/۱۲/۰۱ ۱۵:۱۶
 
۱۳۹۵/۱۲/۰۱ ۱۵:۱۴
 
۱۳۹۵/۱۲/۰۱ ۱۵:۰۷
 
۱۳۹۵/۱۲/۰۱ ۱۴:۳۷
 
 
کلمات کلیدی : عباس آخوندی + وزیر راه + استیضاح + مجلس+موافقان استیضاح
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.