نظر منتشر شده
۱۸۴
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 164817
ابهام جدید درباره ارتباط سحر ریحانی با آستان قدس
بخش فرهنگی الف، 3 شهریور 91
تاریخ انتشار : جمعه ۳ شهريور ۱۳۹۱ ساعت ۰۹:۵۴
در پی ادعای سحر ریحانی تهیه کننده پروژه یک و نیم میلیارد تومانی " زلال بی انتها  " مبنی بر اهدای مدال ]جایزه [ المپیاد ریاضی خود به موزه آستان قدس رضوی، صحت این ادعا توسط موزه آستان قدس رد شد.
 
به گزارش الف بعد از عدم پاسخگویی درست مسئولان آستان قدس در مورد مجموعه زلال بی انتها و ابهامات فراوان در مورد این پروژه، و در ادامه بررسی های الف مشخص شد که ادعای سحر ریحانی مبنی بر اهدای مدال به موزه آستان قدس هم بی پایه و اساس بوده است.
 
مسئول موزه سکه و مدال در پاسخ به خبرنگار الف در این رابطه گفت : " من دو سال است که مسئول موزه مدال و سکه هستم و در طی این دو سال، هیچگونه مدالی از طرف خانم ریحانی اهدا نشده است  "
 
مهردوست در ادامه صحبت های خود به این موضوع اشاره کرد که شاید آن مدال به گنجینه موزه اهدا شده است. به همین دلیل خبرنگار الف با ارسال نامه استعلامی به دفتر آقای امیری نیا معاون امور موزه های سازمان کتابخانه ها، موزه ها و مرکز اسناد آستان قدس خواستار پاسخگویی صحیح و مکتوب به این موضوع شد.
 
بعد از پیگیری های مکرر، یکی از اعضای دفتر آقای امیری نیا با اعلام اینکه استعلام مذکور بصورت محرمانه به دفتر قائم مقام آستان قدس ارسال شده است گفت : " ما در جواب نامه استعلامی، اعلام کردیم که هیچگونه مدال و یا جایزه ای از طرف این خانم به موزه آستان قدس اهدا نشده است و پاسخگویی به استعلام سایت الف را به دفتر قائم مقام آستان قدس رضوی محول کردیم " .
 
بعد از ارسال استعلام مذکور به دفتر قائم مقام و بعد از پیگیری های مکرر برای جواب مربوطه، متاسفانه هیچگونه جوابی دریافت نشد و نهایت این پیگیری با عذرخواهی آقای شریعتی مسئول دفتر قائم مقام آستان قدس و قطع تلفن همراه بود.
 
در همین رابطه چندی پیش نیز يك منبع آگاه در بنياد ملي نخبگان در گفت وگو با روزنامه كيهان، ادعاي سحر ريحاني هنرپيشه سينما را در زمينه نخبگي و مدال آوري در المپياد رياضي بي اساس خوانده و گفته بود: "نام اين فرد در فهرست نخبگان جامعه دانشگاهي و مدال آوران المپيادها وجود ندارد."
 
حال با مشخص شدن موارد بالا در مورد این پروژه، ابهامات جدیدی درخصوص ارتباط خانم ریحانی با آستان قدس و آقای مصطفی طبسی و اعطای پروژه "زلال بی انتها " مطرح شده است. رسانه ها و افکار عمومی کماکان خواهان پیگیری نهاد های نظارتی و پاسخگویی مسئولان استان قدس رضوی هستند هستند.
 
لازم به ذکر است فایل صوتی به همراه اسامی اشخاص مصاحبه کننده در دفتر الف موجود است.
 
کلمات کلیدی : سحر ریحانی
 
United Kingdom
۱۳۹۱-۰۶-۰۳ ۱۰:۰۸:۱۶
تورا قران اگه این مستند را به ده نمکی میدادند شما بازم انقدر گیر میدادید. (927227) (moderator16)
 
۱۳۹۱-۰۶-۰۳ ۱۴:۳۸:۳۶
چرا بند کرده اید به این بنده خدا ؟ حالا یک کاری کرده و یک حرفی زده و در این چند روز همه رسانه ها حسابی در موردش مطلب نوشته اند. کاری که این کرده در عالم مقایسه هیچ است. زورتون فقط به امثال این میرسد؟ شما اگر خیلی جرات دارید برید یقه گنده ترها رابگیرید و از آنها مچ گیری کنید. (927553) (moderator22)
 
۱۳۹۱-۰۶-۰۳ ۲۲:۵۵:۱۱
حال شما خوبه!؟
کی به این و اون کار داره!کی به این خانوم و امثال این به قول شما کوچیک کار داره!هدف از اصل این مطلب و خبر و این همه انتقاد و نظر گرفتن یقه اون گنده تر های اصطلاح شماست برادر...برای اینکه به عاشقان و زائران آقا امام رضا پاسخ داده شود که مثلا فقط به عنوان یک مثال کوچک چرا تو این آستان با این همه بودجه زائرانش باید زیر آفتاب نماز بخوانند!؟یا چرا باید بیماران در بیمارستان متعلق به آقا امام رضا باید هزینه کنند!؟
اتفاقا این خانوم به خاطر صداقتش باعث شده که یکی از هزاران اسرار... علنی شود! (928012) (moderator16)
 
۱۳۹۱-۰۶-۰۵ ۰۰:۱۴:۴۵
شما از کجا می دونید که این پول را حاج مصطفی از حساب آستان به این خانم داده؟ شاید از جیب خودش این پول را پرداخت کرده. نباید قضاوت اشتباه کرد. (929583) (moderator16)
 
سامان
Canada
۱۳۹۱-۰۶-۰۵ ۲۲:۰۲:۵۷
از جیب خودش داده؟ حاج مصطفی از کجا درآمد یک و نیم میلیارد تومانی داره که به راحتی برای حمایت بده به یه خانوم؟
اتفاقا اگه از جیب خودش داده باید بررسی بشه این درآمد را از کجا داره چون مصداق کامل رانت و احتمالا دزدی هست. (930711) (moderator16)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۶-۰۶ ۰۷:۲۱:۵۱
مصطفی این پول را از کجا آورده است (930934) (moderator16)
 
United States
۱۳۹۱-۰۶-۰۶ ۰۸:۰۲:۳۰
مگه دو سه میلیون که از جیبش بده؟... (930954) (moderator16)
 
کیوان
United States
۱۳۹۱-۰۶-۰۶ ۱۱:۴۱:۵۶
نقش جناب مصطفی طبسی در آستان قدس و عزل و نصب مدیران آن از جمله موارد بحث برانگیزی است که با وجود عیان بودن هنوز هیچ تدبیری برای آن اندیشیده نشده است.
کاش ماجراها به همین مسائل ختم میشد. در ماجرای مدیر قبلی روابط عمومی آستان قدس که پای شخصی گمنام و بی هیچ سابقه روشن در میان بود و تنها با پشتیبانی جناب مصطفی طبسی یک شبه به پستهای مختلقی دست یافت به ناگاه تولیت وارد عمل شدند و سال گذشته حکم عزل وی را از همه پست هایی که در آستان قدس(افزون بر مدیریت روابط عمومی، عضو هیأت مدیره چندین مؤسسه وابسته به آستان قدس نیز بود) به پشتوانه حاج مصطفی و بدون داشتن کفایت لازم به دست آورده بود صادر نمودند. پس از آن نوبت به روزنامه قدس رسید که با عزل یکباره و عجیب مدیر مسئول قبلی که حرفهای بسیاری در خصوص مسائل مالی او شنیده میشد باز هم از مسیری اشتباه فردی بدون سابقه روشن مطبوعاتی و اجرایی که چند سال قبل تر بی هیچ پیشینه روشن به سردبیری این روزنامه منصوب شده بود به مدیرعاملی موسسه برگزیده شد.
در حال حاضر هم آستان قدس پروژه ای را در همسایگی هتل همای مشهد و در باغی پیش می برد که هنوز درباره نحوه خشکیدن ناگهانی آن که یکی از ریه های شهر مشهد به شمار می آمد حرفهای زیادی وجود دارد. گفته می شود این پروزه با مشارکت ... (از مدیران بازار مبل ایران و سهامدار بانک منحله تات) با سرمایه ای به ارزش 1000 میلیارد ریال آغاز شده است.
خوب است درباره این طرح هم بررسی شود. (931181) (moderator16)
 
امین
۱۳۹۱-۰۶-۰۶ ۱۱:۴۵:۳۹
از کجا؟
چه جوری؟
کارخونه داره؟تاجره؟
از اسمون زر باریده به سرش؟ (931186) (moderator16)
 
توفان
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۶-۰۴ ۰۹:۱۹:۳۱
مجیدجان دلبندم موضوع این بنده خدا نیست موضوع اون ازما بهتران های رانت خواری هستند که به اموال امام رضا(ع) هم رحم نمی کنند. (928416) (moderator16)
 
United States
۱۳۹۱-۰۶-۰۴ ۲۱:۵۵:۴۸
چه فرقی می کنه ده نمکی و یا این خانم، مهم اینه که تخلف مطرح بشه و متخلف مجازات. میخواد یک فرد گمنام باشه و یا رئیس و یا قائم مقام آستان قدس و یا هر شخص مطرح دیگه ای.
آستان قدس ملک پدری هیچ کسی نیست و سازمانی مطعلق به امام رضا و پیروان راستین اوست.
به صرف آنکه کسی مدیر و یا رئیس و یا کارمند این سازمان باشه این حق رو نداره تا اموال امام رضا را با سلیقه خود حیف و میل کنه و یا این حق رو به اطرافیان و اقوام و فامیل و دوست و آشنای خودش بده که در کارهای این سازمان دخالت کنند. (929421) (moderator16)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۶-۰۵ ۰۹:۳۸:۰۳
دقت کنیم که این خانم متخلف نیست. متخلف اونهاییند که پول یه زائر بیچاره که با عرق جبین در آورده و از روی صداقت تو ضریح آقا ریخته رو اینجور ریخت و پاش میکنن. و الا کیه که اگه چنین پیشنهدی بهش بشه استقبا نکنه یا حتی خودش پیگیر نشه که از منابعی این چنین برای رشد کاریش استفاده کنه؟
متاسفانه هرجای این مملکت رو که میبینی یه عده بر سر خوانی نشستن و میخورن و کسی هم به کسی نیست (929840) (moderator16)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۶-۰۵ ۱۲:۲۶:۰۸
از کوچیک به بزرگ شما نگران نباش.... این ملت حق همه دزدارو کف دستشون میذاره شما حرص نخور. آسیاب به نوبت (930102) (moderator16)
 
۱۳۹۱-۰۶-۰۵ ۱۴:۳۳:۵۵
نه عزيز فقط ظالم نيست كه بايد رسوا شود....آنهايي هم كه از آب گل آلوده اين ظلم ماهي حق النا س را ميگيرند و بدتر به دوام ظلم كمك مي كنند هم بايد حداقت رسوا شوند.... (930278) (moderator16)
 
صادقی
۱۳۹۱-۰۶-۰۵ ۲۳:۲۲:۴۸
اقا شلوغش نکنید
بنده امروز متوجه شدم که ساخت فیلم به عهده پسر حاج آقا بوده. این خانم رو به عنوان نخودی انداختن وسط که اذهان رو منحرف کنند. باور کنید. این نکته نیاز به پی گیری جدی داره. الف جان ، کار کار پسرشه. بجنبید (930769) (moderator16)
 
۱۳۹۱-۰۶-۰۳ ۱۴:۴۰:۱۷
این عکسی که ایندفعه از ایشان منتشر کرده اید با عکس قبلی خیلی متفاوت است. (927557) (moderator22)
 
۱۳۹۱-۰۶-۰۴ ۱۰:۲۰:۱۵
بسیار جای تاسف دارد که همه داد میزنند که اقا بیت والمال به تاراج رفت یکی میاد نظر میده که عکس قبلی خانم با ایندفعه متفاوت است. بخاطر همینه که گفتند خلایق هرچه لایق. (928519) (moderator16)
 
امین
United States
۱۳۹۱-۰۶-۰۳ ۱۵:۲۳:۵۴
دلت خوشه برادر .....
اینا فقط میخوان طبرسی رو به خاطر همراهی نکردن اینا تو کوبوندن هاشمی ؛ خراب کنن.......
مردی اینو کامل بزار......... (927619) (moderator22)
 
۱۳۹۱-۰۶-۰۳ ۱۹:۵۱:۲۲
دلمون خوشه...؟
آره، شما خوب بلدی ماستمالی کنی...
رو قضیه سرپوش بگذاری...
ربطش بده به دشمنان هاشمی! و خلاص. (927863) (moderator16)
 
۱۳۹۱-۰۶-۰۳ ۲۰:۴۹:۵۴
این هم جدیدترین روش های توجیه کارهای اشتباه آستان قدس که در بالا ملاحظه می فرمایید.
بعضی ها نمی فهمند یا خودشون رو به اون راه میزنند.عزیزان بحث اصلا این خانم نیست بلکه عملکرد آستان قدس است! (927919) (moderator16)
 
مهرداد
۱۳۹۱-۰۶-۰۴ ۰۰:۲۴:۵۴
برادر من اولا یادبگیر که صحن طبرسی یه جایی تو آستانه مقدس امام هشتمه واعظ طبسی مسئول آستان این دو تا خیلی فرق داره.
ضمنا حرفت هم بی منطق بود کار بد بده می خواد از هر کی باشه از احمدی نژاد یا خاتمی یا واعظ طبسی و علم الهدی اگه خطایی در کارشون نیست بیان جواب بدن.همین چیز زیادیه؟چندهزار میلیارد تو این سی ساله کجا رفته؟ (928102) (moderator16)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۶-۰۴ ۱۲:۱۲:۵۵
مجید جان دلبندم اون طبسی هستش نه طبرسی !!! (928687) (moderator16)
 
یک مشهدی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۶-۰۴ ۱۲:۳۷:۲۹
اولا طبرسی نه و طبسی درسته.
ثانیا همه این کارا زیرسرپسرشه یعنی مصطفی،دیگه اون موضوع هاشمی قدیمی شده برادر،لازم به کوبوندن نیست مردم خودشون فهمیدن جریان چیه... (928716) (moderator16)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۶-۰۵ ۰۹:۴۰:۵۱
البته شما هم بیراه نمیگی. سالهاست که در بین مردم از این جور داستانها در خصوص مدیریت آستان قدس وجود داره ولی هیچ وقت رسانه ای نشده یا به جایی نرسیده. اینکه حالا یه دفعه این قصه علم شده، شاید به این قضیه بی ربط نباشه (929845) (moderator16)
 
ذاش علی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۶-۰۴ ۰۰:۴۳:۵۳
سلام
وقتی آقای سلحشور پروژه میلیاردی یوسف پیامبر را می سازد ،یا حضرت رئیس جمهور بودجه میلیاردی به یک سینماگر گم نام خارج از کشور می دهد تا فیلم لاله را بسازد و سینما گران صاحب نام ما بی کار هستند خوب این خانم هم باید از این آب کل آلو ماهی بگیرد دمش گرم دست هرچی مرده از پشت بسته نوش جانش (928119) (moderator16)
 
سامی
۱۳۹۱-۰۶-۰۴ ۰۰:۵۷:۰۶
کسی به خانم ریحانی کاری نداره ، حرف متولی آستان که از جیب مردم بخشش میکنه (928129) (moderator16)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۶-۰۵ ۱۲:۳۰:۲۷
خانم ریحانی اعلام کردن که نخبه هستند. بیچاره نخبه های این مملکت. جای همه چی عوض شده (930112) (moderator16)
 
آیین
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۶-۰۵ ۱۲:۳۷:۲۲
دروغ، ریا، اختلاص، دزدی .... دیگه از شنیدن این اخبار خسته شدیم
هیچکس جواب گو نیست... بیچاره ما مردم.....
آستان قدس باید به خاطر این حیف و میل کردن پول ملت جوابگو باشه . این خانم هم روشن و واضح اعلام کنه رو چه حسابی نخبه هستن؟ این خانم انقدر که پول دوسته مطمئن باشید اگر نخبه بود الان ایران نبود.
درغ بســــــــه ما ملت خسته شدیم دیگه. بترسید از خشم این ملت و حیا کنید از صبر این ملت (930124) (moderator16)
 
سامان
Canada
۱۳۹۱-۰۶-۰۵ ۲۲:۰۶:۳۳
دقیقا. این خانوم پولدوست با اون ادبیات سخیفش اگر واقعا نخبه بود هرگز ایران نمیموند. (930714) (moderator16)
 
۱۳۹۱-۰۶-۰۶ ۱۳:۵۴:۰۳
اتفاقا همه به هر دوتاشون کاردارند (931366) (moderator16)
 
۱۳۹۱-۰۶-۰۴ ۰۷:۰۲:۰۲
کار اشتباه هر کسی انجام بده ، اشتباه است . این چه استدلالی هست شما می کنید. هر کسی فارغ از هر جناح و گروهی کار اشتباه انجام داد باید محکوم شه (928301) (moderator16)
 
مصطفي
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۶-۰۴ ۰۹:۳۹:۲۰
اين موضوع هيچ ربطي به ده نمكي و غيره نداره. خرج ميلياردها تومان از اموال منقول و غيرمنقول متعلق به بارگاه ملكوتي حضرت علي بن موسي الرضا عليه السلام كه در قالب چنين ول خرجي هايي از طرف توليت آستان قدس صورت مي گيرد، هيچ منطق قانوني، شرعي، اخلاقي و عرفي ندارد. اين دسته گل تنها يكي از دسته گلهاي آستان قدس است كه آب داده شده و انشاءالله با پيگيري رسانه اي بابي براي ورود به نقد عملكرد آن توليت و دفاع از حريم مقدس و منور رضوي باشد. (928446) (moderator16)
 
هموطن
United States
۱۳۹۱-۰۶-۰۵ ۰۰:۲۱:۱۸
حضرت آقا امام رضا (ع) خودش کم کم شرایط و زمینه های رسوایی

برخی افرادی که در آستانش ، در مسیر خلاف عمل میکنند .

مهیا خواهد فرمود ... (929597) (moderator16)
 
۱۳۹۱-۰۶-۰۴ ۱۰:۱۴:۴۷
دوست من بحث ده نمکی یا آن خانم نیست بحث تاراج بیت والمال آنهم در یک مرکز مذهبی و توسط مدعیان دین و ولایتمداران است. (928512) (moderator16)
 
علم الهدا
۱۳۹۱-۰۶-۰۴ ۱۰:۴۸:۴۲
یک رسانه هم داره کارش را درست انجام می دهد که پیگیری موضوع فساد مقامات هست با این حرفها دلسرد نکنید. درباره کردان یا رحیمی یا دانشگاه آزاد و بنگاههای زودبازده، پیگیری و خبررسانی الف جز بهترینهای ده بیست سال اخیر بوده و من به عنوان یک استاد سابق داشگاه از الف ممنونم.
دوستان توجه کنند که منظور الف، پیگیری رسانه ای برای جویا شدن دلیل حمایت از این خانم بی تجربه است. باید روشن شود ذهن جامعه؛ تا خدای ناکرده بعضی مقامات در سایه پول و قدرت بیت المال به روابط فساد آلود پشت پرده از هر نوع دست نزنند.

ما از الف پیگیری و شفافیت می خواهیم. این خانم از همان قماش حمایت خاص برخوردار شده است یا صادقانه بفرمایید خیر. این حمایتها شامل همه می شود.
در مورد المپیاد هم ادعا کرده و از همان بنیاد نخبگان که افتخار همکاری کوتاهی با آنها داشتم استعلام کنید و نتیجه را شفاف و صادق درج کنید.
در این دو هفته بسیار فشار و حرف و حدیث در جامعه رواج پیدا کرده، روشن کنید.
ممنون (928575) (moderator16)
 
هموطن
United States
۱۳۹۱-۰۶-۰۵ ۰۰:۱۳:۵۹
ده نمکی چهره شناخته شده ای هست و فیلم های خوبی هم ساخته .

آستان قدس باید با چنین هنرمندان متعهدی کار کنه

نه اینکه با یک هنر مند ناشناخته بی تجربه ناشی .......... (929582) (moderator16)
 
کرجی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۶-۰۳ ۱۰:۱۳:۴۵
آقا جان برای یک نفر یک سففففففففره باز شده. ببین میتونین نون این خانم رو آجر کنید؟
شاید مدالش رو بصورت گمنام اهدا کرده ریا نشود
یا امام رضا چه کنیم ؟ (927231) (moderator16)
 
علی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۶-۰۳ ۲۱:۵۸:۲۴
ایشون راست میگه،اصلا شاید بصورت گمنام هم عضو بنیاد نخبگان شدن!!!و توی مصاحبه اولیه که گفتن مدالشون رو تقدیم آستان کردن کاملا تصادفی بوده و این موضوع اهدا کردن هم از دهنشون پریده!!!!!!!! (927969) (moderator16)
 
۱۳۹۱-۰۶-۰۴ ۰۹:۴۰:۰۵
اقای کرجی هدف این انتقادات آن خانم نیست بلکه هدف این است که چرا پول بیت و المال و پولهایی که مردم بدبخت ایران به ضریح امام رضا میریزند بدون نظارت به تاراج برده شود و توسط اقا زاده ی رییس آستان قدس بصورت میلیاردی به یک دختر خانم اهدا شود؟و یا به اشکال دیگر به یغما رود و همه ی اینها بنام دین صورت میگیرد. (928447) (moderator16)
 
دیبا
۱۳۹۱-۰۶-۰۴ ۱۰:۲۱:۰۲
مساله نون و آجر نیست. مساله اینه که آستان قدس سرمایه وقف امام رضا رو در جاهای نادرست بدلیل رفیق بازی و پارتی بازی خرج می کنه. (928521) (moderator16)
 
هموطن
United States
۱۳۹۱-۰۶-۰۵ ۰۰:۲۴:۴۰
دوست عزیز ، تیغ نشان پیکان هجمه ها ،، در واقع و در اصل متوجه خانم ریحانی نیست .. متوجه کسانیست که در آستان قدس حضرت رضوی (ع) اقدامات

نادرست انجام میدهند . (929601) (moderator16)
 
صادقی
۱۳۹۱-۰۶-۰۳ ۱۰:۲۵:۵۶
به به. به به. داره جالب تر میشه. به نظر من خود همین عدم پاسخ گویی از طرف آستان قدس نشانه و دلیلی است بر ابهامات و مسایل پشت پرده. احتمالا دلیل نخبه نشان دادن این خانم یا اهدای مدال از جانب آستان قدس توجیهی بوده است تا بتواند اذهان عمومی را قانع کند که با هر کسی و با هر شخصی همکاری نمی کند. از طرفی هم اساسا بر ملا شدن چنین پروژه ای نشان دهنده این است که آستان قدس میخواهد به نوعی رفتارها قبیله ای خود را توجیه کند. یعنی چه؟ یعنی اینکه میخواهند بگویند آستان قدس فقط هوای خودی های خودش را ندارد بلکه با نگاهی دموکرات و مثلا اسلامی حامی همه است و هزینه ها را حتی برای افراد خارج از آستان قدس هم مصرف میکند. چون این انتقاد همواره وجود دارد که آستان قدس یک باند و تیمی دارد که آنها از تمام سودها و موقعیتهای اقتصادی آستان بهره مند هستند. به نظرم وجهه معنوی و خیلی بزرگ نشان دادن آستان قدس به مثابه بک امپراطوری بزرگ خیانت به همه چیز است. سکوت مسئولین و از همه مهمتر مسئولین آستان و اون حاج آقای محترم که خدا میدونه با چه هدفی همچین خیانتی در حق آستان و اموال آستان کرده نشان دهنده خیلی چیزهاست که انشالله به برکت اما رضا و زحمات همکاران عزیز الف آشکار خواهد شد.

در ضمن در بین هنرپیشه ها اساسا افراد اهل درس و دانشگاه خیلی خیلی کمه. و نخبه علمی مطلقا در بین هنرپیشه های سینما و تلوزیون وجود ندارد. این یک واقعیت است و نه ادعا. (927240) (moderator16)
 
۱۳۹۱-۰۶-۰۳ ۱۶:۴۴:۵۴
یکی از عادتهای بدی که برخی افراد و سازمانها در کشور ما دارند این است که به دلیل حساسیت و قدرت بالایی که دارند ، خود را ملزم به پاسخگویی به احدی نمی دانند و همین اولا باعث به وجود آمدن زمینه فساد در آن مجموعه می شود و دوما در همچین مواقعی جنجال به وجود می آید و آنها که به خاطر غرور حاضر به پاسخگویی نبودند ، اینبار برای خواباندن عائله ساکت می مانند ، غافل از اینکه اعتماد عمومی نیز به آنها لحظه به لحظه از کف می رود (927719) (moderator22)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۶-۰۴ ۰۷:۳۷:۵۳
اگر متهم حضرت علی (ع) بود و یک فرد مسیحی به اتهام ناروای دزدیدن زره مستعمل جنگی از او شکایت کرده بود ، بعد از یکی دو روز محاکمه می شد اما آقایان ... (928319) (moderator16)
 
۱۳۹۱-۰۶-۰۵ ۱۰:۵۵:۴۹
شاید قصدشون هم همینه که اعتماد عمومی از بین برود
یا امام زمان ما همچنان در انتظار یم (929971) (moderator16)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۶-۰۳ ۱۸:۵۸:۰۵
وا اسفا بر مملکتی که بخش عظیمی از متولیان فرهنگی آن متشکل از ادمهای لاابالی و بی سواد و ... هستند (927831) (moderator16)
 
محمد
۱۳۹۱-۰۶-۰۴ ۱۵:۵۰:۳۵
درود بر تو
تازشم ریاضی چه کار به فیلم ساختن داره (929044) (moderator16)
 
کارشناس ارشد بیکار
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۶-۰۵ ۰۰:۱۹:۵۷
دربین هنرپیشه ها افراد تحصیل کرده بسیارند عزیزم اما در شرایط کنونی کار وزندگی بسیاری از آنها فدای میل تولید کنندگان و مدیران به چشم و ابروی نابازیگران می شوند اول نگاه کنید به پرونده تهیه کنندگان صدا وسیما مدیران و تصمیم گیرندگان آن بعد متوجه خواهید شد کا اساسا تخصص در بسیاری کارها اهمیت ندارد و آقایان از ارگان ها و نهاد های بی ربط به آنجا آمده اند نتیجه بازی ها و آثار ضعیف توسط کسانی که نه در تجربه نه در تحصیل فاقد صلاحیتند یا چشم زاغ و موبورند یا شبیه فلان هنرپیشه هندی یا ... واساسا شانس و پارتی در خانه آنها را زده است. چرا در تلویزیون آثاری در حد هزار دستان وبا آن همه نیرو و بازیگر متخصص ساخته نمی شود آن ساخته علی حاتمی بود الان سلحشورو ایکس و ایگرگ فیلم می سازند . بدون تخصص با یک دریا پول امکانات و اختیارات.! (929594) (moderator16)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۶-۰۳ ۱۰:۴۴:۱۷
اختلاس كه نرده مثل بعضها فيلم ساخته حالا چون چادر چاخچور نداره مورد غضبه (927254) (moderator16)
 
صادقی
United States
۱۳۹۱-۰۶-۰۳ ۱۵:۳۹:۴۸
شما به این نکته دقت کنید که ما در تهران دست کم سه دانشگاه داریم که رشته سینما دارند و اتفاقا در میان فارغ التحصیلان هر دوره افراد شاخص، متعهد و پر ایده هستند که فضا و سرمایه برای ساخت فیلم کوتاه هم ندارند. اگر عادلانه نگاه کنیم باید چشمان خود را باز کنیم و با سرمایه گذاری در این امر اشتغال زایی هم بکنیم. اما چه کنیم که آستان قدسی ها نه سینما میفهمند و نه عدالت اسلامی و دینی. آنوقت یکی از راه نرسیده بی هیچ تجربه ای 500 ملیون سرمایه نذورات مردم را به جیب بزند؟ من با اصول کارشناسانه ثابت خواهم کرد ساخت این فیلم حداکثر 100 ملیون بیشتر هزینه ندارد. اختلاس نکرده. اما بحث ما پیرامون حیف و میل کردن اموال و سرمایه عمومی است که میتواند در جهت مصارف مهمتری مثل خرید دارو و کمک هزینه ازدواج و ... قرار بگیرد. امام رضا نیازی به فیلم من و شما ندارد. فراموش نکنید که سینمای دینی و استعلایی سینمایی نیست که تظاهر به معنویت کند این عین دین فروشی است. اگر سینما توانست نحوه آدم بودن و مثل آدم زیستن را بیاموزاند سینماست. این فیلم فیلم دین فروشان و فرصت طلبان فاسد است. (927635) (moderator22)
 
محسن
۱۳۹۱-۰۶-۰۳ ۱۸:۲۷:۳۴
بذل و بخشش بی ضابطه از بودجه عمومی یا نهادهای مردمی مانند استان قدس ، هیچ وقت توجیهی نداره و اشتباهه ، چه با چادر چاقچور ، چه بدون اون ، چه برای سرکارخانم ریحانی باشه ، یا به قول کامنت بالایی برای ده نمکی و...

مطمئنم یه روزی به این نظر خودت تاسف میخوری ، چون سایتی با بضاعت قدرت کم، که دولت راحت فیلترش هم میکنه، میخواد با موضوعی که مطمئن شده ریشه ای در فساد در اون وجود داره به سهم خودش مبارزه کنه ، یکی مثل تو هم اینجوری پشتش رو خالی میکنی

من کاری به درست یا غلط بودن افکار گردانندگان الف ندارم ، اما در این چند سالی که به الف سر میزنم متوجه شدم روی اصول و مبانی که بهش اعتقاد دارن ایستادن و براش مبارزه هم میکنن ، حالا میخواد استیضاح کردان باشه ، یا اعتبارنامه نماینده "اصولگرای" مجلس نهم ، یا انتقاد از قوه قضائیه (که از قضا رئیسش فامیل نزدیک توکلی هم هست)

سعی کنیم حرف حق رو بشنویم حتی از دشمن خودمون (927805) (moderator22)
 
rebia
۱۳۹۱-۰۶-۰۵ ۰۰:۵۴:۱۲
آخه برادر من درسته شخص فرق نداره، ولی پیگیری که فرق داره؟
اگه شخصش فرق نداره این خبرنگارابرن دنبال پیگیری این موضوع که فیلم قلاده های طلا چقدر حمایت مالی شده؟ یا اخراجی های 3؟ به همبن اندازه هم که این خبرنگارای زحمت کش اینجا خدمت به خلق میکنن،اونجا هم ایفای نقش برفرمایند. (929627) (moderator16)
 
علی
۱۳۹۱-۰۶-۰۴ ۰۶:۲۳:۰۹
برای یه مستند نیم بند که دقیقه ای 300 تومان هم نمی ارزه به تعنرتف بیانیه آستان قدس دقیقه ای 2میلیون گرفته که میشه 500 میلیون تازه خودش تو مصاحبه اش گفته بود 1ونیم میلیارد تومان حالا یه شبه کردنش 500 میلیون (928286) (moderator16)
 
United States
۱۳۹۱-۰۶-۰۳ ۱۰:۴۸:۵۸
دست توکلی و بچه های الف درد نکنه. آقا پیگیر شین که پیش خدا کلی ثواب داره. (927263) (moderator16)
 
Meek
۱۳۹۱-۰۶-۰۳ ۱۶:۴۶:۵۵
این قدر آقای توکــلی را " چاه نمائی" نکنید،
یک سایت الف را داریم، آنهم از دستمون میره ها! (927720) (moderator22)
 
lمشهدی
۱۳۹۱-۰۶-۰۳ ۱۰:۵۴:۰۹
با سلام
سوال این است که اگر مسئله ی حاتم بخشی به خانم سحر ریحانی تنها یکی از ده ها موردی باشد که از بدشانسی ، رو شده است آن وقت تکلیف چیست ؟

من پیشنهاد می کنم جناب آقای واعظ طبسی از آن جایی که به حساب و کتاب کار خود مطمئن هستند ، حسابرسی و قضاوت مراجع نظام را در باب عملکرد آستان قدس بپذیرند . (927273) (moderator16)
 
علی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۶-۰۳ ۱۹:۵۲:۴۳
اونوقت به نظرت کی از اینا حسابرسی میکنه؟
یه چیزی میگی ها برادر
منو تو اگه دستمون تو یه کاسه باشه سوتی همو لو میدیم؟ (927865) (moderator16)
 
سپیده
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۶-۰۳ ۱۰:۵۹:۴۶
بهتره یک بررسی هم بفرمایید که آیا ایشان اساسا دانشجوی دانشگاه شریف هست یا خیر . ظاهرا نخبه بودن و دانشجو بودنشان در یک دانشگاه معتبر بسیار شبیه وضعیت مرحوم کردان است !

والله خسته شدیم از این همه بذل و بخشش بی ربط و غیر منصفانه . به خدا در تامین شرایط حداقلی زندگی مانده ایم و وقتی می بینیم که برخی ، بدون داشتن کمترین تبحر یا تجربه یا شایستگی به میلیاردر شدن یک شبه می اندیشند و به دلیل انعام « بی انتها » ی آستان قدس ، نمی خواهند سر از دامان ایشان بردارند ، روزی هزاران بار حالتی شبیه " سکته " را تجربه می کنیم .
الف عزیز : پیگیری - پیگیری (927282) (moderator16)
 
United States
۱۳۹۱-۰۶-۰۳ ۱۱:۰۹:۳۱
احتمالا توی اکسفورد مدال اورده بوده! (927288) (moderator16)
 
محمد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۶-۰۳ ۱۱:۲۱:۴۱
فکر کنم همین فردا وپس فرداست که دوباره فیلترت کنند الف
داری با اشخاصی بازی میکنی که نسخه عمرت را می پیچند (927297) (moderator16)
 
حمید
۱۳۹۱-۰۶-۰۳ ۱۱:۲۲:۵۵
آفرین به سایت الف .لطفا تا انتها موضوع را پیگیری کنید وبدانید مردم پشتیبان شما هستند. بنده در مشهد زندگی میکنم و یقین دارم شفافیت گردش مالی آستانقدس و مشخص شدن ارتباط خانواده طبسی با این نهاد خواسته اکثر مردم مشهدمیباشد . (927299) (moderator16)
 
محسن
۱۳۹۱-۰۶-۰۳ ۱۸:۴۰:۳۸
آقا حمید متاسفانه زیاد مطمئن نباش مردم پشتیبانش هستن
به بعضی از نظرات دقت کن!!

چون سایت الف با بخشی از عقاید سیاسی بعضی ها همخوانی نداره حتی تو مبارزه با فساد و رانتخواری هم ازش خوششون نمیاد

البته خدا کنه من اشتباه بکنم و اکثریت مردم و کاربران از چنین رویه هایی حمایت کنن (927818) (moderator22)
 
عیسی
United States
۱۳۹۱-۰۶-۰۳ ۱۱:۳۷:۲۱
یاد معلم زبان مشایی افتادم!! (927314) (moderator16)
 
United States
۱۳۹۱-۰۶-۰۳ ۱۷:۴۸:۰۴
مشایی رو خوب اوومدی. همیشه پای مشایی در میان است. (927773) (moderator22)
 
amhr
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۶-۰۳ ۱۱:۵۹:۵۶
بنام خدا هر کاری که بزرگان کنند درست است (927333) (moderator16)
 
United States
۱۳۹۱-۰۶-۰۳ ۱۷:۴۸:۴۱
خودتم به این حرفت اعتقاد نداری، الکی نوشتی فقط منفی بخوره (927776) (moderator22)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۶-۰۳ ۱۲:۰۷:۵۸
واقعا که متاسفم واسشون (927346) (moderator16)
 
United States
۱۳۹۱-۰۶-۰۳ ۱۲:۱۲:۲۵
شایسته است بازرسی ویژه رهبری وارد این موضوع شوند (927351) (moderator16)
 
۱۳۹۱-۰۶-۰۳ ۱۵:۴۳:۵۴
این که حتما وارد میشه!البته وارد شدن از شب قدر امسال! (927640) (moderator22)
 
۱۳۹۱-۰۶-۰۳ ۱۶:۰۵:۰۹
اگر واقعیت داشته باشد مردم مشهد به خاطر این فساد علنی دق کنند شایسته است یا امام رضا از خدا میخواهم از دست مفسدین نجات پیداکنی (927670) (moderator22)
 
حسین
۱۳۹۱-۰۶-۰۳ ۱۲:۱۸:۲۹
بازهم فراموش میشود.....
به قول احمدی نژاد .. حافظه مردم کوتاه مدت است.....
کاش الف حافظه تو کوتاه مدت نباشد.....
چقدر در کشور نهاد فراقانونی داریم.
آیا نهادی که 30 سال به احدی، احدی حساب پس نداده میشود با
چند نامه و مطلب در فضای مجازی به شما و ملت جواب دهد؟
راستش در مشهد گوش ما عادت کرده به اخباری از یاسر خان طبسی و سایر اخوان که از دولتی آستان قدس و اعتماد مردم به متولیان، چها نمی کنند.
این که سرکار خانم سحر ریحانی از راه عنایت حاج مصطفی طبسی به کلاهی رسیدند و از سر صداقت چیزی گفتند که نباید میگفتند، شما چیزی را کشف کردید وگرنه آنقد سحر ها هستند که دم نزدند و شما هم چیزی نفهمیدید.......
داستان خاندان طبسی نقل امروز نیست .... نقل سی سال است... سی سال...
....... (927359) (moderator16)
 
عزيزالله دليجاني نژاد
۱۳۹۱-۰۶-۰۳ ۱۲:۲۰:۲۷
سلام عليكم

دوستان عزيز مطمئن باشيد كه عملكرد و برنامه مديريت محترم آستان قدس رضوي مورد عنايت و تاييدات مقامات عاليرتبه است و آنان بهتر از اين بنده حقير و شما ميدانند چگونه بايد رفتار كنند.
اين انتقادات سايت الف كه متاسفانه از كاهي، كوه ميسازد همانا ريختن آب به آسياب دشمن است كه اميدوارم تجديد نظر شود و بدانيد كه اين چندرغاز پول واقعا اين همه ارزش سر و صدا و داد و هوار را ندارد كه مورد استفاده دشمنان و استكبار جهاني به سركردگي آمريكا و روسيه واقع شود. (927362) (moderator16)
 
Switzerland
۱۳۹۱-۰۶-۰۳ ۱۵:۰۸:۲۷
جناب دلیجانی
حکما این فداکاری شما در فضای مجازی مورد توجه مسئولان و افراد ذیربط قرار خواهد گرفت. برای اطمینان بیشتر نام پدر و شماره شناسنامه اتان را هم درج میفرمودید تا خدای ناکرده اجحافی صورت نگیرد!!! (927589) (moderator22)
 
صادقی
United States
۱۳۹۱-۰۶-۰۳ ۱۵:۱۹:۳۱
چندر قاض پوووووووولل؟ برای تو چندر قاضه برای یک عده پول یک عمر. آقای دلیجانی حیا و وجدان هم خوب چیزیه. معلومه یا اهل چاپلوسی هستی که قبلا گفته بودم اما الف منتشر نکرد. و یا خیلی شکمت سیره. نکنه تو هم سهمی از این چندر قاض پول میبری؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ (927613) (moderator22)
 
ببو
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۶-۰۳ ۱۶:۲۱:۰۹
عزیز جان چکاره ای وچقدر درامد داری که به این مبلغ می گویی چندر غاز.. (927696) (moderator22)
 
Meek
۱۳۹۱-۰۶-۰۳ ۱۷:۰۱:۳۶
جناب آقای عزیزالله دلیجانی نژاد

درست میفرمائید، همتتان هم عالی است که آن مبالغ را
شندرقاز / چندرغاز میخوانید. تنها ایراد در مرقومه جنابعالی
ایجادزمینه تفرقه در باب سرکردگان استکبارجهانی است.

شما روسیه را هم جزو سرکردگان استکبارجهانی آورده اید،
درحالی که سرکرده یکی بیشتر نمیشود و روسیه اصولا جزو
استکبار جهانی نیست و تلاش شما برای جا انداختن روسیـه
بعنوان عضوی از استکبارجهانی مشکوک است، بخصوص که
هنوز برادری را ثابت نکرده مطالبه ارث دارید و میخـــــــواهید
لدی الــــورودو بطور ضمنی روسیه را باحمایت خود در ردیــف
سرکردگان هم قالب کنید که مورد تائید ما، و بالطبع، مورد تائید
رسانه ملی نیز نخواهد بود، ابدآ، ابداً. (927729) (moderator22)
 
ملی
Turkey
۱۳۹۱-۰۶-۰۳ ۱۷:۲۳:۱۷
کاش به من و خانوادهام هم از این چندر غاز ها می رسید والا زن و شوهر هر دو نخبه ایم (927752) (moderator22)
 
United States
۱۳۹۱-۰۶-۰۳ ۱۷:۵۲:۲۷
سلام علیکم حاجی، این چه حرفیه. رهبری معظم و عزیز فرمودند با متخلفین در جایی و جایگاهی برخورد شود. حالا اوونی که تولیت آستان قدسه اگر اشتباه کنه جرمش سنگین تره. بعدشم نمیشه ما فقط به مشایی گیر بدیم. شرط تقوای جمعی و سیاسی اینه که به افرادی که در اردوگاه خودی هم دچار این منکرات هستند بدوا تذکر و بعدا برخورد بشه. توکلی جان پیگیری کنید و دست از سر متخلفین برندارید که همین یه پروژه برای آخرت شما کافیه. با تشکر (927781) (moderator22)
 
plusman
۱۳۹۱-۰۶-۰۳ ۲۱:۳۶:۵۷
جناب دلیجانی شما که کلا مخالف اخبار و مقالات الف هستی.
یه نگاهی به اظهار نظراتت تو خبر های دیگه بنداز. (927953) (moderator16)
 
علی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۶-۰۳ ۲۲:۱۳:۲۲
این آقای دلیجانی هر چند وقت یه بار میاد حرص مردم رو در میاره و کلی منفی میخوره و میره تا مطلب بعدی. (927983) (moderator16)
 
م.س
۱۳۹۱-۰۶-۰۴ ۰۰:۰۶:۴۶
این آقا عزیزالله همیشه کلی مارو می خندونه. دمت گرم داداش. (928088) (moderator16)
 
پویا
United States
۱۳۹۱-۰۶-۰۴ ۰۰:۰۹:۱۵
پیشرفت کردی برادر. حداقل "شوروی"ات شد "روسیه" (928089) (moderator16)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۶-۰۴ ۰۹:۱۷:۱۹
آقای عزیزاله خان؟؟؟؟؟؟؟؟
پولی که جنابعالی در موردش افاضه فیض می فرمایی رقمی است که بنده با داشتن دکترا و 24 سال سابقه کاریک بیستم آن بیش از کل سرمایه زندگی بنده است!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
برفرض هم برای شما رقم کمی باشد آیا از ارث پدری خودتان اینگونه بذل و بخشش می فرمایی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
در آخر اینکه فرمابش شما در مورد استکبار جهانی بهانه بچه گانه خوبی برای همه است که برای فرار از پاسخگویی همه تقصیرهارا به گردن کلفت استکبار می اندازند و خودشان هرکاری دلشان خواست انجام می دهند؟!توجه کردی
مسابقه بخور بخور با جوایز بی انتها جانم!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! (928414) (moderator16)
 
رضائیان
United States
۱۳۹۱-۰۶-۰۴ ۱۱:۲۵:۴۹
روسیه؟ مطمئنی عزیز جان؟
روسیه الان دوستمونه ها.... برو یه مشورتی بکن ما همینجا منتظرت می مونیم... زود برگردی ها (928636) (moderator16)
 
seyyed
United States
۱۳۹۱-۰۶-۰۴ ۱۴:۴۳:۵۲
آنکه را که پاک است از محاسبه چه باک است
آقا بسم الله بیان جواب بدن. (928914) (moderator16)
 
۱۳۹۱-۰۶-۰۳ ۱۲:۲۸:۱۲
آقاجان به چی گیر دادین! بعضی چیزا هست که همه می دونن ولی نمیشه به زبون آورد . (927376) (moderator16)
 
علی
۱۳۹۱-۰۶-۰۳ ۱۲:۲۹:۴۱
گرفتن مدال المپیاد ریاضی فقط از کسانی برمی آید که در مرحله اول عاشق ریاضیات باشند. برای من هم جای سوال بود که چطور یک عاشق ریاضیات در حرفه فیلمسازی فعالیت دارد! (927379) (moderator16)
 
غلامرضا
۱۳۹۱-۰۶-۰۴ ۱۵:۲۴:۱۳
عزیزم این نون به نرخ روز خوری زرنگهای جامعه ما رو میرسونه، اگر دور دور انقلابی گری باشه انقلابی دوآتیشه میشن اگر داد حمایت از مستضعفین بلند بشه خود وهمه ایل وتبارشون مستضعف میشن اگه رزمندگان وجانبازان رابخواهند ارج بنهند از بابا بزرگشون تا نوه ایشون رزمنده وجانباز میشوند(لازم نیست سن وسالشون هم به جنگ 25 سال پیش بخوره اینها همیشه درحال جنگ با استکبار جهانی اند) اگه دور دور موٌ منین باشه و مجلس به موٌمنین مجوز ورود خودروی خارجی بده موٌمن میشوند اگه به تولید کنندگان بها داده شود اینها از همه مولدتر میشوند،...حالا هم دور دور نخبه هاشده اینها شعبده میکنند ومدال از آستین بدر می آورند (928994) (moderator16)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۶-۰۴ ۱۹:۳۷:۵۶
نظرتون راجع به دانشجوی شریف بودن و 4 سال مدال آوری ایشون چیه ؟!
الف ) به خاطر مشکلات مالی از 15 سالگی وارد دبستان شده و به علت هوش بالا 4 سال متوالی ( در هر 4 سال تحصیل در کارشناسی) مدال طلای المپیاد ریاضی رو درو کرده
ب ) برای اینکه از چشم بد خواه و حسود دور بمونن مجبور شدن با وجود نخبگی یه دهه در سنوات بمونن
ج ) به علت سختی بیش از حد پروژه های آستان قدس و همچنین مشکلات مالی ای که در طی پروژه متوجه شون شده و به علت بیماری و سایر سختی ها مجبور به گرفتن مرخصی از دانشگاه شدن و با وجود نخبگی و ضریب هوش بالای 120 ده سال از عشقشون ( ریاضی) دور موندن
د ) ایشون ده سال داشتن فکر می کردن که فرار مغزها بکنن یا نه که بعد آشنایی با آستان قدس و افزایش سطح معنویت ، قرار را بر فرار ترجیح می دن و به تحصیل در دانشگاه شریف و مدال آوری برای آستان قدس روی می آورند تا هم خدا هم آستان قدس ازشون راضی باشند . (929323) (moderator16)
 
reza
۱۳۹۱-۰۶-۰۳ ۱۲:۳۶:۴۴
معلوم نیست چه خبره تو این مملکت !!! (927387) (moderator16)
 
امین
۱۳۹۱-۰۶-۰۳ ۱۲:۴۴:۱۰
شاید مدالشو داده موزه هنرهای معاصر چون واقعا این همه حرف بی سر وته و زدن
خودش یجور هنره هر حرفی که میزنه یا خودش یا یکی دیگه سریع میاد تکذیب میکنه(البته اگر به نفعشون نباشه)
1.5 میلیارد رو هم به خطر همین هنرش بهش دادن. (927399) (moderator16)
 
حسین
۱۳۹۱-۰۶-۰۳ ۱۲:۴۵:۱۵
الله اکبر وای شما تو اون دنیا جواب خدا را چه میخواهید بدهید!
وای بر شما که با نذورات مردم که چه ها نمیکنید!
نه به آنکه در بیمارستانهای آستان قدس از ملت درمانده پول دریافت می کنید!و نه به اینکه اینگونه حاتم بخشی میکنید!!!
اینکه این خانوم استعداد داره! نداره ، تجربه داره! نداره و اصلا اینکه چرا این یکی دو تا پروژه را به این خانوم دادند به کنار! تجهیز کردن استودیوی این خانوم اونهم به این شکل دیگه چه معنی میده!
"طبقه پایین دفتر را برایم صداگذاری دالبی گذاشتند. چیزی که در ایران فقط یک نفر دارد؛ یعنی بعد از عروج فیلم دفتر من است که حدود 400 متر سیستم دالبی است." (927403) (moderator16)
 
هاشم
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۶-۰۳ ۱۲:۵۱:۵۶
مشکل شما با حضرت آيت‌الله واعظ طبسي چیه ؟ اونو بگید خلاص. چرا الکی شلوغ میکنید. (927415) (moderator16)
 
صادقی
United States
۱۳۹۱-۰۶-۰۳ ۱۵:۲۰:۳۲
مشکا ما ؟ جلوگیری از فسااااااااااااااااااد و حرامخواری (927614) (moderator22)
 
۱۳۹۱-۰۶-۰۴ ۰۰:۱۱:۰۹
اين پاسخ را تا صبح ور نداري، فيلتري (928091) (moderator16)
 
۱۳۹۱-۰۶-۰۳ ۱۶:۰۷:۵۰
مشکل با شخص نیست با فساد شخص است (927678) (moderator22)
 
حامد
۱۳۹۱-۰۶-۰۳ ۱۶:۱۰:۰۶
انقدر جاهای دیگه حاتم بخشی شده که این توش گمه یک کمی پیگیر شوید به جرم تشویش اذهان و .... در سایت میبندند (927682) (moderator22)
 
United States
۱۳۹۱-۰۶-۰۳ ۱۷:۵۴:۴۴
اگر این واقعیت داشته باشد مشکل بی توجهی ایشان به زیر دستان و علی الخصوص پسرانشون در درجه اول است و بعد هم اینطور حیف و میل کردن نذورات و موقوفات آقا علی ابن موسی الرضا المرتضی (ع). (927783) (moderator22)
 
United States
۱۳۹۱-۰۶-۰۴ ۰۳:۰۱:۳۳
اي خدا جي ميشد در اين مملكت به حساب وكتاب هاي كه مربوط به بيت المال هست از هر نوع صادقانه رسيدگي ميشد وكسي جرات نمي كرد از اين اموال سو استفاده كنه چه خوب ميشد خدايا خودت به مردم ما رحم كن ومسولان رابيدار كن واگر اعتقادي به اخرت دارند اين كار را انجام بدهند تا خيال مردم راحت باشه (928247) (moderator16)
 
محمد
۱۳۹۱-۰۶-۰۳ ۱۳:۰۳:۲۴
برای مدیریت مجموعه ی آستان قدس متاسفم. (927432) (moderator16)
 
asghar
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۶-۰۳ ۱۳:۰۸:۳۱
واقعا زمان آن است که مسئولان این مکان مقدس که در حدود 30 سال مسئولیت داشتند و حساب و کتابی نیز از آنها نشده در مورد درآمد و محل هزینه آن توضیح به مردم که وبی نعمتشان هستند بدهند (927443) (moderator16)
 
علیرضا
۱۳۹۱-۰۶-۰۳ ۱۳:۱۰:۰۵
آيا مردم شاهد آشکاری حقيقت خواهند بود؟ يا آشکارا با شواهد مضحک تحميق خواهند شد؟ (927445) (moderator16)
 
ایرن
۱۳۹۱-۰۶-۰۳ ۱۳:۲۳:۲۳
"ابهامات جدیدی درخصوص ارتباط خانم ریحانی با آستان قدس و آقای مصطفی طبسی و ....

اوه مای گاد!
الف جان ، مواظب خودت باش. (927456) (moderator16)
 
سرباز
۱۳۹۱-۰۶-۰۳ ۱۳:۴۰:۳۹
آستان قدس رضوي بايد شفاف سازي كنند با اين همه سرمايه دارند چه كار ميكنند دليل اين حاتم طايي در ساخت يك فيلم كوتاه چيست؟ (927481) (moderator16)
 
۱۳۹۱-۰۶-۰۳ ۱۳:۵۰:۱۵
ای بابا چی دل خوشی دارین ایناها که خدارو بنده نیستن بیان به شما ها جواب بدن!! عمرا خودتونو خسته نکنین (927500) (moderator16)
 
عادل
United States
۱۳۹۱-۰۶-۰۳ ۱۳:۵۲:۰۴
مدیران آستان قدس رضوی
مسئولین سازمان های نظارتی
افکار عمومی مبهوت و منتظر است. نه به خاطر حجم ریالی پروژه که در مقایسه با ارقام و پروژه هائی که به وفور از بودجه های عمومی با تخلف منعقد می شود ، مبلغی به حساب نمی آید. بلکه به خاطر تاثیر بی نهایت مخربی که بر اندیشه و نگرش مردم و به خصوص جوانان می گذارد و آنها را به این نتیجه گیری می رساند که تنها راه موفقیت در این کشور ریا و تظاهر به دینداری، ایجاد ارتباط با مراکز قدرت و ثروت، پرداخت رشوه و ... به جای تلاش در جهت توانمندسازی خویش و کسب دانش و تجربه است که این به نوبه خود زمینه ساز تغییر رفتار فردی و اجتماعی جامعه به سمت معیارهای ذکر شده جهت کسب موفقیت است و بدیهی است که این مسیر به تنها جائی که کشور را نخواهد رساند، جامعه ای اخلاق گرا، معرفت گرا، و دانش گراست. افرادی که بدلیل حجم پائین قرارداد در مقایسه با اختلاس های عیان شده، پیگیری این پرونده را دارای ارزش نمی دانند، بر دو دسته اند. یا در این قرارداد و قراردادهائی از این دست منافعی دارند و یا اینکه بر میزان اثرگذاری سوء بر افکار و رفتار فردی و اجتماعی جامعه کم توجهند. اینان غافلند از این که پرونده تخلف 3000 میلیاردی هر چند به میزان وسیع باعث گسترش میزان بی اعتمادی در سطح جامعه می گردد، ولی عدد 3000 میلیارد آنقدر عدد بالائی است که اکثریت افراد جامعه فکر الگوبرداری از نحوه انجام اختلاس از اینگونه را به ذهنشان نیز راه ندهند. ولی نوع قرارداد آستان و مبلغ قرارداد و روش انعقاد آن بسیار در دسترس تر و قابل اجراتر و به عبارتی شاید (قاطعانه صحبت کردن در اینگونه موارد نیاز به یک تحقیق علمی دارد) بیشتر باعث همذات پنداری و الگوگیری نسل جوان باشد. بعبارت دیگر اثر تخلف 3000 میلیاردی بر جامعه بیشتر بر تخریب میزان اعتماد عمومی موثر است و تخلف در عقد قرارداد آستان با این خانم بر میزان الگوگیری و تغییر رفتار جامعه به سمت تکرار رفتار و کسب منفعت. البته این یک تئوری است که نیازمند انجام یک پژوهش علمی در این زمینه جهت اثبات کارآمدی و صحت آن است.) با عرض پوزش از اطاله کلام و آرزوی توفیق برای تمامی ذهنهای عدالت محور که فارغ از بازیهای سیاسی در جهت دستیابی به حقیقت گام بر می دارند. (927504) (moderator16)
 
United States
۱۳۹۱-۰۶-۰۳ ۱۷:۵۹:۴۲
اولا با روح کلامت موافقم. ثانیا خیلی وقته ما جوونا میدونیم درس و سواد و تجربه بی فایده است. ثالثا فهمیدیم که باید چسبید به کسی که دستش تو کاره تا پولدار شیم. رابعا پرونده المکاسب رو ولش کن، اوون دیگه خیلی ضایع بود. در نهایت هم باید گفت چنین مسایلی بیشتر رو بعد دینی نگاه جوونا تاثیر داره و اوونا رو نا امید میکنه و الا از درس چیزی در نمیاد. بنده دانشجوی دکتری برق یکی از دانشگاههای معتبر دولتی و نخبه هستم و دلم از اینکه درس خوندم خونه. (927786) (moderator22)
 
سپیده
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۶-۰۳ ۲۰:۰۹:۰۶
کاملا می فهمم چه می گویید . آن همه درس بخوان و مرارت را تحمل کن ، آخرش گیر و گرفتار حداقل های زندگی شخصی . کاش من هم یک سحر ریحانی بودم . (927874) (moderator16)
 
م
United States
۱۳۹۱-۰۶-۰۳ ۱۳:۵۲:۴۹
مرسی که پیگیری می کنید (927505) (moderator16)
 
۱۳۹۱-۰۶-۰۳ ۱۳:۵۸:۴۳
باریکلا به الف
امیدوارم که این رویه ( پیگیری فساد و دروغ در این مملکت) رو ادامه بدید ، تا ببینید که مردم چط،ر ازتون حمایت می کنند. (927512) (moderator16)
 
Meek
۱۳۹۱-۰۶-۰۳ ۱۷:۰۷:۵۷
الف میخواهد بکند، یا نکند، کثیری از مردم و بعض
مسئولین خود فساد و دروغ را مجـــــــدانه در تمام
کارهای خود پیگیری میکنند و لحظه ای از آن غــــافل
نمیشوند و گاهگاه حاصل پیگیریهای بزرگشان، مثل
جریان سه هزار میلیارد، به اطلاع مردم هم میرسد.

خیالتان راحت باشد، فساد و دروغ بی متولی نمانده. (927731) (moderator22)
 
راستین
۱۳۹۱-۰۶-۰۳ ۱۴:۰۲:۲۵
سایت الف اگر به دنبال مصلحت اندیشی کوتاه مدت نیستی ، این موضوع رو پیگیری کن . دعای تمام مردم بخصوص مشهدی ها پشتیبان تو و تمام عدالت خواهان واقعی . (927513) (moderator16)
 
محمدرضا
۱۳۹۱-۰۶-۰۳ ۱۴:۲۷:۲۱
درود بر سایت الف
خواهش میکنم موضوع را پیگیری کنید. بخاطر خدا پیگیری کنید فساد در جامعه زیاد شده (927540) (moderator22)
 
ایمان
۱۳۹۱-۰۶-۰۳ ۱۴:۴۹:۰۱
این روابط ها و بریز و بپاش ها برا ماها عیبه و باید مجازات بشیم برا بعضی ها عینه صوابه عزیزم تو دیگه چرا الف جون (927568) (moderator22)
 
فرهنگی بازنشسته
۱۳۹۱-۰۶-۰۳ ۱۵:۱۵:۴۸
به نظر من از مدال اوران علمی و ورزشی و معلمان و مربیان انها که در کشور مانده وافتخار ما هستند به هر طریق حمایت شود مثبت و به نفع کشور است تو را به خدا تنگ نظری را کنار بگذارید. (927602) (moderator22)
 
علی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۶-۰۳ ۲۲:۱۸:۴۰
دوست عزیز از نخبگان باید تو تخصص شون حمایت بشه. (927985) (moderator16)
 
علی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۶-۰۳ ۲۲:۳۰:۴۵
کاش همون روزا پرونده المکاسب یهویی بسته نمیشد و پیگیری میشد و این آدم ها اینطور راحت امروز با پول مردم برای خودشون قدرت دست و پا نمیکردن. (927995) (moderator16)
 
۱۳۹۱-۰۶-۰۴ ۱۳:۲۴:۲۱
از مدال آوران باید تقدیر شود کسب مدال المپیاد ریاضی ربطی به توانمندی فرد در فیلم سازی ندارد که . اگر می خواستند به خاطر مدال المپیاد از این فرد تقدیر کنند به وی امکانات می دادند یک موسسه آموزشی راه اندازی کند تا نخبه های ریاضی در آن شناسایی و اموزش داده شوند یا یک موسسه پژوهشی ایجاد یم کرد نه دفتر فیلم سازی (928778) (moderator16)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۶-۰۴ ۲۰:۱۰:۵۰
اما تو مدال آوری ایشون هم شک وجود داره حتی من موندم این چه دانشجوی نابغه ایه که هنوز تو 8-27 سالگی ( به گفته خودش اگه بیشتر سن نداشته باشه کمتر نداره ) هنوز فارغ التحصیل نشده در حالی که خنگ ترین دانشجو ها هم این همه تحصیلشون طول نمی کشه !!!! (929347) (moderator16)
 
هادی
۱۳۹۱-۰۶-۰۳ ۱۵:۱۷:۵۵
قربانت گر دم المکاسب کت هرار دولاری زایمان در دیار شیطان بزرگ جهت دریافت شناسنامه . چی چی شد...................... (927607) (moderator22)
 
باران
۱۳۹۱-۰۶-۰۳ ۱۵:۱۹:۱۹
احتمالا مسئولین محترم استان قدس خواسته اند یک خانم هنرمند وبرحسب اتفاق گمنام را باور کنند ولی خوب چه عواملی باعث این لطف مستمر شده خیلی پوشیده نیست
احتمالا یک ارتباط معنوی ولطیف احساسی بوده مگه اشکالی داره؟ بالاخره باید با اقای مشاعی رقابت کنند توی هنرمند نوازی... (927612) (moderator22)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۶-۰۳ ۱۵:۲۹:۴۵
زاستی شرع فقط برای ماها و فرزندانمان میباشدنه برای برخی (927623) (moderator22)
 
۱۳۹۱-۰۶-۰۳ ۱۵:۳۵:۴۸
هر جا نظارت نباشه فساد هست. (927634) (moderator22)
 
seyyed
۱۳۹۱-۰۶-۰۳ ۱۶:۰۵:۲۳
احتمالا چند روز دیگه هم وزیر علوم میگه ایشون اصلا دانشجو نبوده بعد هم وزیر ارشاد میگن بازیگر هم نیستند در عوض نیروی نفوذی دشمن هستند بله حکایت همچنان باقی است........................................................ (927671) (moderator22)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۶-۰۳ ۱۶:۳۴:۲۹
باسلام

افشا كنيد از اين موارد تقريبا" تمام مسئولين از پائين تا بالا مرتكب شده اند
چون بيت المال است و صاحب ندارد و هركسي توانسته ميخورد

آيا اين را ميدانيد كه يك درصد درآمد آستان قدس رضوي فقط به حساب توليت آستان يعني واعظ طبسي واريز ميشود
يعني ماهانه ميلياردها تومان بهتر است اين راهم پيگيري كنيد
مردمي كه به نان بربري شب محتاجتند و نذورات خودرا به آستان مطهر حضرت امام رضا واريز ميكنند به جاي خرج صحيح واريز به جيب آقايان ميشود (927709) (moderator22)
 
۱۳۹۱-۰۶-۰۴ ۱۳:۲۶:۰۳
یک درصد نیست و عشر است یعنی یک دهم . عشر درامدهای حاصل از وقف به متولی آن می رسد . (928783) (moderator16)
 
یک مشهدی
۱۳۹۱-۰۶-۰۳ ۱۶:۵۶:۲۷
دستان شما بزرگواران رو از صمیم قلب می بوسم.
شبهات بسیار بسیار زیادی پیرامون آستان قدس سالهاست که در بین مردم مشهد رواج دارد، کسی هم جرات بیانش را ندارد،خدارو شکر که لااقل اینبار مدارک کاملا موجود است و می توان تا آخرین لحظه پیگیری نمود.
باز هم ممنون (927726) (moderator22)
 
مظلوم
۱۳۹۱-۰۶-۰۳ ۱۷:۱۷:۱۴
یا امام رضا قربون غریبیت برم آقا . می دونین دوستان آقایون باور ندارند که امام رضا زنده هستن و شاهد اعمال ورفتارشون هستن . و گرنه با این همه امکانات سرمایه ریشه فقر فلاکت باید کنده میشد.چه برسه به این بذل وبخشش ها که انگار از ارث پدریشون آقایون دارن تقسیم میکنندوهیچکس هم جرات نداره ازشون حساب بکشه (927739) (moderator22)
 
سيد رضوي
۱۳۹۱-۰۶-۰۳ ۱۷:۳۲:۱۵
سلام بر امام غريب خودم و همه ي سادات رضوي (927763) (moderator22)
 
تهرانی
۱۳۹۱-۰۶-۰۳ ۲۰:۴۲:۴۲
در هیچ کجای قران کریم گفته نشده است که مردمانی با عنوان سید به دیگران برتری دارند بلکه انسانهای مومن به سایرین برتری دارند . البته من نه منفی می دهم و نه مثبت (927909) (moderator16)
 
ذاکری
United States
۱۳۹۱-۰۶-۰۳ ۱۸:۲۷:۰۶
خدا وکیلی اگر معلوم شود این مصطفی واعظ طبسی نقشی در تعرض به شان استان قدس بازی کرده کمترین اغماض در برخورد با این فرد خیانت وگناه نابخشودنی در حق دین و ملک وملت است و اگر هم معلوم شود این سروصداها سیاه بازی به قصد اضرار به غیر است کمترین کوتاهی برای تعقیب و مجازات عاملین بزرگترین خیانت از همان نوعیست که گفته شد.زیرا این فضا سازی ها به مرور از صفحه خبرگزاری ها محو می شود اما اثار ان در ذهن مردم باقی می ماند. (927804) (moderator22)
 
United States
۱۳۹۱-۰۶-۰۳ ۱۸:۳۸:۴۶
حالی درون پرده بسی فتنه می رود تا آنزمان که پرده برافتد چه ها کنند (927817) (moderator22)
 
۱۳۹۱-۰۶-۰۳ ۱۹:۱۰:۰۵
دروغ گو دشمن خداست .
دروغ در ایران باستان نیز از گناهان کبیره شمرده می شد (927836) (moderator16)
 
علیرضا
۱۳۹۱-۰۶-۰۳ ۱۹:۲۴:۱۲
راهزنان کاروانی را غارت کردند رسیدند به بار شتری که لای بارش دعا نوشته ای یافت شد از صاحب بار سوال شد این دیگر چیست .جواب داد این دعائیست برای دفع شر راهزنان از اموالم در مسیر .رئیس راهزنان دستور داد فی الفور اموال وی مسترد گردد . راهزنان با عتاب از علت کارش سوال کردند .در جواب گفت ما دزد اموال مردم هستیم نه دزد اعتقادات مردم .
حال آقایان مسئول آستان قدس کاری نکنند که مردم در این مکان مقدس دست به جیب نشوند . فکر آن انسانهای صاف دل باشند که در عین نا داری باز از اهدای نذورات در این مرقد شریف دست نمی کشند. (927842) (moderator16)
 
محمدخانی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۶-۰۳ ۲۰:۱۸:۳۰
اجرتون با امام رضا(ع) به خدا اگر نظارت ها جدی و پیگیرانه نباشه باعث جسورتر شدن افراد ... میشه ولی خواهشا دقت داشته باشید با همه غارتگران در هر پست و سمتی و در هر حزبی باید برخورد بشه ولی با اینگونه مسایل که بازی و به سخره گرفتن اعتقادات مردم است باید با شدت بیشتری برخورد و نظارت بیشتری روی اونها باشه (927880) (moderator16)
 
جعفریان
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۶-۰۳ ۲۰:۴۸:۳۵
ماجرا دارد جالب می شود. یک قرارداد و یک مصاحبه و یکی دو تکذیبیه و اصلاحیه از سوی خانم ریحانی و آستان قدس و... الان هم که اوضاع معلوم است. احتمالاً ماه آینده ماجرا بیخ پیدا کند.
کاری به خانم ریحانی ندارم، ولی با همه اینها، اگر آستان قدس پروژه را به یکی از نیروهای اصطلاحاً «خودی» داده بود، هیچ اتفاقی نمی افتاد. مگر آستان قدس از دست کم 40 سال به این سمت، فقط یک پروژه داشته و این هم به خانم ریحانی رسیده است؟ (927914) (moderator16)
 
بنده خدا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۶-۰۳ ۲۱:۲۱:۳۹
تمام این درگیریها فقط بخاطر درامدهای بی حد و اندازه استان قدس رضوی هست نه این خانوم بیچاره و درستش همین هست باید حسابهای این مکان مقدس بدرستی رسیدگی شود زیرا که جزو اموال عمومی هست نه ملک شخصی ولی به اینصورت که تمام پای این خانوم محترم گیر باشه مورد قبول هیچ فرد عاقل نیست (927941) (moderator16)
 
علی
۱۳۹۱-۰۶-۰۳ ۲۱:۳۶:۴۳
بعد از خوندن این مطلب برای من یک سوال مهم پیش آمد، پول همین سایت الف از کجا می آد، پول نگهداری، بخش فنی، همین گروه که میگید 24 ساعته نشسته نظرات رو می خونه، و .... یعنی همه اینها از حقوق نمایندگی آقای توکلی هست؟ (927952) (moderator16)
 
علی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۶-۰۵ ۲۳:۳۸:۰۵
یه راهش از راه تبلیغات سایت. (930788) (moderator16)
 
خردمند
۱۳۹۱-۰۶-۰۳ ۲۱:۵۰:۵۳
وقتی زایرین امام رضا میبینی با چه عشقی با کلی مشکلات اقتصادی که بعضا هزینه اسکان چند روزه در مشهد را ندارند با هزار امید اروزو نیت پاک قشنگ با فروش زیور الاتشون برای امام رضا نذر میکنند بعد شب گوشه پارک خیابون سپری میکنند با کلی دلبستگی به وطن خودشون بر میگردند در مقابل چقدر زشت استان قدس جواب این احساس پس میده
واقعا ی روز باید اقای واعظی جواب این ریخت پاشهارو بده شاید توی این دنیا بتونه از قدرت نفوذ خودش استفاذه کنه ولی فردای قیامتی هم هست مطمئن باشید باید جواب همه این حاتم بخشیهارو بده (927963) (moderator16)
 
۱۳۹۱-۰۶-۰۳ ۲۱:۵۸:۲۱
واقعا ممنون خوب هست قطعا ماه پشت ابر نمی ماند و آنهایی که با پول بیت المال این کار را میکنند نمیتوانند یک عمر در حاله ای که برای خودشون از اینکه برای امام رضا ست و ورود نکنید نمیتواند بمانند و معلوم میشه /وقتی شفاف صحبت نمی کنند حتما یک اتفاقی در پشت پرده هست وگرنه حسابی که پاک هست از محاسبه چه باک است (927968) (moderator16)
 
محمد
United States
۱۳۹۱-۰۶-۰۳ ۲۲:۲۹:۱۸
اینکه ماجرا چی بوده به کنار، خانم ریحانی چرا از المپیادی ها و افرادی که به طور جدی درسخون هستن، مثل دانشجویان شریف، مایه میذارن؟ ایشون که ظاهرا
هم دنیا شونو دارن و هم آخرتشونو رو، چه نیازی دارن که آبروی یه قشر واقعا زحمتکش رو ببرن؟ (927994) (moderator16)
 
شیرازی
۱۳۹۱-۰۶-۰۳ ۲۳:۰۷:۰۶
شاید ایشون حواسشون نبوده اهدا کردن به آقا مصطفی (928032) (moderator16)
 
شهرام
۱۳۹۱-۰۶-۰۳ ۲۳:۰۸:۲۳
به نظر من بهتره شما اقای توکلی انرژیتونو بزارین روی استقلال قوه قضاییه -صداوسیما -تا بتونی ریشه ها رو بسوزونی شما فوقش توی این مورد یه خط بندازی روی ماشینشون بقیه موارد رو چکار میکنین.به هر حال خیلی دوستت داشتم ولی نمیدونم چرا چند وقتیه دیگه مثل قدیم نیستم.راستش یه مدتی قرار بود نماینده های مجلس که نماینده های ما هستند بعد از تمام شدن دوره شون حسابای بانکیشونو رو کنن. باور کنید همون موقع که این طرحو رد کردند فهمیدم همه بد بختی ما از کجاست . (928035) (moderator16)
 
بهزاد
۱۳۹۱-۰۶-۰۴ ۰۰:۱۳:۵۲
بنظر من اگه سارمانهایی که واقعا" افراد نیازمند را تحت پوشش دارند مثل کمیته امداد امام و سازمان بهزیستی و.. که اتفاقا" بصورت قطره چکانی به فقرا کمک میکنند به آستان قدس بدهند آنوقت اینقدر پول اضافه نمی ماند که فک وفامیل ریخت وپاش کنند
مگر امام رضا با این آقایان قرارداد موروثی بسته که دست از آستانش بر نمی دارن کافیه دیگه آقا سی سال نوکری کردید بسته حالا اما رضا رو ول کنید
بیچاره مردمی که پول نذر امام رضا می کنند
جا دارد این پیشنهاد از طرف دفتر رهبری مورد توجه واقع شود. (928095) (moderator16)
 
زائر
United States
۱۳۹۱-۰۶-۰۴ ۰۲:۰۲:۵۳
دیروز جمعه مورخه 3/6/1391 ساعت حدود 14/30 الی 15 عده ای حدود 10 الی 15 نفر جلو مهمانسرای حضرت به خدام التماس می کردند که کمی غذای متبرک در حد یک لقمه یا حتی کمی نان به آنها بدهند و خدام با خشونت سعی در رد کردن آنها داشتند . فقط مشخص کنید آقازاده آقای طبسی چقدر هزینه ی تجهیز و دکوراسیون و مبلمان این خانم کرده اند و چقدر جهت ساخت فیلم اختصاص داده اند . ضمنا در دادگاه المکاسب به علت جهل نسبت به قانون تبرئه شدند .لذا از الان اعلام می کنم بی جهت هزینه بیت المال را صرف دادگاهی که نتیجه آن مشخص است نکنید . (928202) (moderator16)
 
United States
۱۳۹۱-۰۶-۰۴ ۰۲:۱۱:۴۴
دو چیز همیشه پنهان می ماند ، مرگ فقرا و گندکاری اغنیا (928212) (moderator16)
 
United States
۱۳۹۱-۰۶-۰۴ ۰۲:۳۶:۴۵
اگر جواب نمي دهند دنبال يك سناريو مي گردند حلا ببينيد (928227) (moderator16)
 
Netherlands
۱۳۹۱-۰۶-۰۴ ۰۳:۱۵:۳۳
سالها پیش اصلاح طلبان اصرار داشتند فعالیتهای مالی استان قدس و بنیاد مستضعفان زیر نظارت دستگاههای مالی باشد اما آن روزها اصولگراها چه جنجالی که به پا نکردند...خود کرده را تدبیر نیست (928251) (moderator16)
 
مهشید
United States
۱۳۹۱-۰۶-۰۴ ۰۵:۴۱:۰۹
تمام انتقادهاتون به عقد این قراداد وارده ولی یادتون باشه که:
گر حکم شود که مست گیرند/ در شهر هر آنچه هست گیرند (928284) (moderator16)
 
هادی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۶-۰۵ ۱۱:۵۷:۱۷
خوب بگیرند
اولا که آنکه را پاک است از محاسبه چه باک است
دوما هر چی مفتخورها بیشتر جمع آوری بشن برای همه بهتره (930062) (moderator16)
 
محمودی
United States
۱۳۹۱-۰۶-۰۴ ۰۷:۱۳:۴۲
الف جان خدا قوت
سر نخ جدیدی بدست امده است که مصطفی طبسی مبلغ سیصد میلیون تومان ناقابل از محل نذورات استان قدس به اقایی برای اماده سازی قران داده است که بااعتراض و مقاومت زیاد برخی مسولان استان قدس مواجه شده اما با دستور موکد مصطفی کار در حال انجام است.
شایسته پیگیری است (928304) (moderator16)
 
موسوي
Malaysia
۱۳۹۱-۰۶-۰۴ ۰۸:۱۵:۳۷
اينقدر بودجه مملكت صرف ساخت فيلمهاي بي محتوي در صدا وسيما ميشه
چرا جرات گير دادن به اونها رو نداريد؟
مثل ده نمكي زياد داريم اقا
بابا جون گدايي كردن مگه بد؟
بريد به رويانيان گير بديد كه اين پول ها رو از كجا اورده؟ (928340) (moderator16)
 
سالار ابادانی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۶-۰۴ ۰۸:۲۲:۵۴
افرین به الف مبارزه با مفاسد اقتصادی تمامی ندارد وهر روز در محلی مانند بانک ، بیمه ، استان قدس و... رخ میدهد اما جدای از اینکه پای مشایی در میان است یاد جناب معادیخواه افتادم !!! نگذارید این بزرگان فراموش شوند. (928346) (moderator16)
 
یاسر
۱۳۹۱-۰۶-۰۴ ۰۹:۰۵:۲۸
با با این خانم خیلی نخبه هست و بنظر من حقش بیشتر از این حرفاسسسسس
کسی که تازه کاره میتونه قرارداد یک و نیم ملیاردی ببنده خب کارش درست دیگه
تازه خود آستان قدس هم بابت نخبه بودنش بهش مدال داده بعد همون مدال رو به خودش تقدیم کرده و یه قرارداد هم بابتش به خانم ریحانی داده
بابا واعظ دمت گرم تو هم کلی نخبه بودی هااااا ما نمیدونستیم (928397) (moderator16)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۶-۰۴ ۰۹:۴۹:۴۶
به جاي پيگيري گراني ها و قول شرفها و .... گير داديد به اين خبر؟
خودتان مي دانيد كه اين اخبارها و رويداد ها براي فرافكني از مشكلات كشور است (928464) (moderator16)
 
۱۳۹۱-۰۶-۰۵ ۰۲:۳۵:۳۸
خوب یک علت این گرونی ها مدیریت بد کشوره. ایشونم که مدیر بخش مهمی هستن. بعضی ها چه استدلاهایی دارن. (929664) (moderator16)
 
امیر
۱۳۹۱-۰۶-۰۴ ۱۰:۰۲:۳۲
بنیاد ملی نخبگان گفتید و داغ دل ما رو تازه کردین!

من دو سالی هست با اینکه در جشنواره جوان خوارزمی رتبه اول کسب کردم و امتیاز لازم برای عضویت در بنیاد (83 از 100) رو کسب کردم در به در دنبال عضویت در بنیاد ملی نخبگان هستم و بعد از این همه دوندگی تازه بهم گفته شده که ما هیچ مصوبه ای در مورد بخش روباتیک جشنواره خوارزمی نداریم!!!
من نمی دونم زمانی که دبیر محترم جشنواره در مراسم اهدا جوایز در سالن اجلاس سران و با حضور رئیس بنیاد و معاون وزیر علوم گفتند که در بخش روباتیک 11 نفر جهت عضویت به بنیاد معرفی شدند (این مطلب در نشریه جشنواره هم درج شده) آیا نمی دانستند که بنیاد هیچ مصوبه ای در این خصوص نداره؟!

ما که هر چه خواستار پاسخگویی مسئولین بنیاد شدیم، صدایمان به جایی نرسید! (928486) (moderator16)
 
حامد
۱۳۹۱-۰۶-۰۴ ۱۰:۳۰:۵۸
سایت الف مثل اینکه واقعا از زندگی سیر شدی ها! با همه بله با آستان قدس هم بله؟!! تو این مملکت هیچکی جرات نداره به آستان قدس بگه بالا چشمت ابرویه ، بعد تو...
کارت درسته! (928535) (moderator16)
 
ااميدوار
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۶-۰۴ ۱۱:۱۹:۲۴
جناب الف محترم
بنده با مستندات برخي از پروژه هاي اينچنيني را رد آستان قدس در كامنتي گفتم منتشر نكردي شايد چون اسم گفته بودم ولي انصافا اين را سربسته ميگم منتشر كن
كسي از وضعيت بيمارستان رضوي ونحوه تامين تجهيزات آن اطلاعي دارد؟از كساني كه به نام بيمارستان تجهيزات وارد ميكنند وميفروشند؟
آيا كسي بيخ گوش وزارت خارجه از نحوه خرج پروژه مرمت 3 ميلياردي موزه ملك وزد وبندهاي اقتصادي وسياسي آن خبر دارد؟
چرا هيچوقت يك روزنامه نرفت بگويد آقايان استخدامهاي موزه وكتابخانه ملك چه جوري بوده؟
ما تازه مي فهميم هيات امنا يعني مجمع دوستان هم حزبي.
بماند شهاب خودرو وديگر صنايع آستان قدس. (928624) (moderator16)
 
۱۳۹۱-۰۶-۰۴ ۱۲:۰۲:۵۵
هیچ وقت تراز مالی آستانقدس تا ما یاد داریم اعلام نشده.انشااله فقط همین یکمورد است وبقیه امورسلامت است؟ اله اعلم؟ (928675) (moderator16)
 
رضا
۱۳۹۱-۰۶-۰۴ ۱۲:۴۱:۰۲
یا امام رئوف خودت بداد این ملت مظلوم برس. (928726) (moderator16)
 
اسی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۶-۰۴ ۱۳:۰۳:۴۰
این همه جوون با استعداد و باهوش و با ایمان تو کشور هست تو به چه حقی اموال امام معصوم رو میریزی تو حلقوم عده ای که روحشون رو به دنیا فروختن. تکلیف این قضیه باید روشن بشه.این قضیه برای ما خیلی مهمه و باید بدونیم که آقای طبسی در این سالها از موقعیتش چگونه استفاده میکرده و چه رابطه ای با این قضیه داره. (928753) (moderator16)
 
شهروند
۱۳۹۱-۰۶-۰۴ ۱۳:۰۷:۴۱
آیا میدانید هزارن هکتار از اراضی سرخس وقف بیمارستان امام رضا و موسسات امام رضاست
آیا میدانید سرخس بر سر کریدور شمال و جنوب و موقعیت استراتژیک قرار دارد و مردمانش از فقر مینالند .
ایا میدانید علت عقب افتادگی سرخس چیست؟ (928757) (moderator16)
 
رضا
۱۳۹۱-۰۶-۰۴ ۱۳:۱۰:۰۵
اصلا آقای طبسی این خانم را از کجا میشناختند .تازه این پروژه به این مهمی را را چرا به مناقصه ندادند . (928759) (moderator16)
 
emad
United States
۱۳۹۱-۰۶-۰۵ ۱۹:۳۲:۱۷
آخه استاد!!!!!!!!!!
اینگونه پروژه ها که کیلویی نیست که براش مناقصه برگزار کنن، بگن 500 کیلو فیلم می خوایم کی ارزون تر می ده؟!!!
من انجامش می دم با دقیقه ای صد هزار تومن!! ولی آیا من می تونم از عهده چنین پروژه ای بر بیام؟!!
ارزش کار هنری به کیفیتشه نه به قیمتش!!
دو تا خطاط داریم یکی یه سطر می نویسه ده هزار تومن یکی ده میلیون، پس بدیم به اونی که ارزون تر می نویسه؟!!
این هم شد استدلال؟!! (930597) (moderator16)
 
علی بوستانی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۶-۰۴ ۱۳:۴۳:۳۴
با سلام
لازم است با یک دید کارشناسانه به صحن مطهر قدم بگذارید و ساختمانها و. رواقهائیکه هیچگونه کاربردی ندارند را بررسی فرمائید. خواهید دید که هیچکدام از آنها وجود یا عدم وجودشان هیچ خدشه ای به صحن مبارک نمیزند لذا ساخت آنها فقط صرف هزینه های گزاف وخدا میداند چطور در انجام این هزینه ها بیدریغ و بدون پروا کار میشود. پولی که هر ریال آن خبر ازذجر دردمندی میدهد. به کاشی کاریها نگاه کنید به سنگبری ها توجه بفرمائید با تمام هزینه ای که میشود حتی یک اثر هنری هم پدید نمیآید. حال که دیگر جائی برای ساخت و ساز در صحن مطهر پیدا نمیکنند باید پولها به نوعی دیگر هزینه شود . ولی ایکاش یک نفر به این حسابها رسیدگی میکرد تا مشخص میشد این درامد که در واقع ( زلال بی انتها تلقی شده ) چگونه هزینه میشود. شاید در این تجسس مشخص شود که طی سالیان متمادی سه هزار میلیاردهای زیادی از جیب ملت رفته باشد؟؟!! (928817) (moderator16)
 
mehran
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۶-۰۴ ۱۶:۱۲:۰۲
منم دوره دبیرستان یه مدال ورزشی گرفتم
و تصمیم گرفتم این مدال را به آقای طبسی تقدیم کنم (929080) (moderator16)
 
بهنام
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۶-۰۴ ۱۶:۲۶:۳۰
قربون امام رضا برم اگر متوليان يه مقدار كمي از درآمد ميلياردي حرم رو صرف ساخت سايبان مكانيزه حياط حرم نكنند و آبسرد كن ها رو مجهز كنند مردم در زير ظل گرما آنهم تو صف اشياء تحويلي با صف چند صد متري از هوش نمي روند جديداً هم قانون گذشتند دختر بچه هاي 3 ساله به بالا را نمي گذارند با پدرانشان به حرم بروند بايد با مادرشون بروند آخه شايد يك بچه مادرش حرم نيامده باشد بعد خودشون قراردادهاي مياياردي با خانم ها و ... مي بندند قطعاً امام رضا از دست خادمانشون راضي نخواهد بود (929112) (moderator16)
 
سامان
Canada
۱۳۹۱-۰۶-۰۴ ۱۶:۴۴:۳۹
جناب دکتر توکلی و کارمندان محترم سایت الف
شیر مادر حلالتان که حداقل این مورد را پیگیری میکنید. من همان زمان که مساله مدال المپیاد مطرح شد با دوستانی تماس گرفتم و آنها از اسم این خانم در مورد المپیاد دانش آموزی یا دانشجویی اظهار بی اطلاعی کردند.
چون بعید میدونستم این خانم دروغ به این واضحی بگند فرض را بر این گذاشتم که احتمالا یک مسابقه ریاضی بوده که ایشون المپیاد تعبیر کرده.
ولی اگر واقعا مدال آوری در عرصه ملی یا بین المللی داشته حتما باید اسمش تو بنیاد نخبگان باشه اینکه این بنیاد تکذیب کرده یعنی سراسر حرفهای این خانم کذب هست.
وای بر آستان قدس و مسوولینش..... (929134) (moderator16)
 
صادقی
۱۳۹۱-۰۶-۰۴ ۱۷:۴۰:۰۳
مشاور معاون علمی و فناوری رئیس جمهور و رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی بنیاد ملی نخبگان در گفتگو با خبرنگار مهر گفت: هیچ گونه پرونده، فرم و یا وضعیت تحت پوشش در بنیاد ملی نخبگان به نام سحر ریحانی وجود ندارد. (929210) (moderator16)
 
پریشان
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۶-۰۴ ۲۲:۲۰:۴۵
محتسب مستی به ره دید و گریبانش گرفت
مست گفت ای دوست این پیراهن است افسار نیست


گفت مستی زان سبب افتان و خیزان میروی
گفت جرم راه رفتن نیست ره هموار نیست


گفت می باید تو را تا خانه قاضی برم
گفت رو صبح آی قاضی نیمه شب بیدار نیست


گفت نزدیک است والی را سرای آنجا شویم
گفت والی از کجا در خانه خمار نیست


گفت تا داروغه را گوییم در مسجد بخواب
گفت مسجد خوابگاه مردم بدکار نیست


گفت دیناری بده پنهان و خود را وا رهان
گفت کار شرع کار درهم و دینار نیست


گفت از بهر غرامت جامه­ات بیرون کنم
گفت پوسیدست جز نقشی ز پود و تار نیست


گفت آگه نیستی کز سر در افتادت کلاه
گفت در سر عقل باید بی کلاهی عار نیست


گفت می بسیار خوردی زان چنین بیخود شدی
گفت ای بیهوده گو حرف کم و بسیار نیست


گفت باید حد زند هشیار مردم مست را
گفت هشیاری بیار اینجا کسی هشیار نیست (929446) (moderator16)
 
هموطن
۱۳۹۱-۰۶-۰۵ ۰۰:۱۵:۲۳
سلام بر دوستان همیشه در صحنه
باید سوال کرد چرا حالا یاد این آقا زاده افتادید در این 32سال که هر کسی هر کاری در آستان قدس میکرد حرفی نبود و هزاران ماجرای پر ابهام رو کسی پیگیری نمیکرد و حالا چه جریانی به دنبال آتش انداختن در دامان تولیت همیشه خاموش آستانه است !!!!
نمی توان به سادگی از این مطالب گذشت . نمیدانم شما دوستان مطبوعاتی من به دنبال چه هستید؟! آیا حقیقت؟؟!
یا شاید همانند اتحاماتی که همیشه متوجه آقای هاشمی کردید را این بار به سمت تولیت آستان قدس کشانده اید ؟؟؟!!! فارغ از این که چه چیز درست است و چه چیز اشتباه کاش میتوانستیم تمام اشخاصی را که در این دو دهه اخیر روابط و سرمایه های مشکوک داشته اند را بدون اهداف سیاسی و جناهی در برابر دادگاهی کاملا عادل به محاکمه بکشیم! اگر رسانه آزادی هستید درجش کنید.... (929585) (moderator16)
 
نوروز
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۶-۰۵ ۰۰:۲۴:۳۹
لطفا بخش پاياني كتاب شايست ناشايست ترجمه محمد حسين ساكت را بخوانيد تا به دليل اين وضع در آستانه واقف شويد (929600) (moderator16)
 
۱۳۹۱-۰۶-۰۵ ۰۷:۵۳:۵۳
گفت باید حد زند هشیار مردم مست را
گفت هشیاری بیار اینجا کسی هشیار نیست (929720) (moderator16)
 
قاسم -ش
۱۳۹۱-۰۶-۰۵ ۰۸:۴۰:۰۶
باسلام وتشكر
جناب توكلي به نظرمن تنها ارگان ياسازماني كه پس ازانقلاب به هيچ عنوان مورد بازرسي، تفحص، ارزيابي توسط هيچ مقام ، مرجع ويا مسئولي قرارنگرفته همين آستان قدس وشخص به اصطلاح مقام منيع توليت كه خود رافارغ ازهرگونه پاسخگويي مي داند است. (929750) (moderator16)
 
حسين موحد دوجاهي
۱۳۹۱-۰۶-۰۶ ۱۱:۵۱:۲۸
دوست عزيز-مقام منيع عظماي توليت آستان قدس رضوي و فرزندان (توليت هاي آْينده آستان قدس) وقائم مقام توليت منيع عظماي آستان قدس رضوي باچشماني تيربين وفارغ ازهرگونه چشمداشتي و ضمن عمل به نيات واقفين 1200 سال پيشن تاكنون !!!!!! دست به چنين ترويجات فرهنگي زده اند . (931193) (moderator16)
 
رضا
۱۳۹۱-۰۶-۰۵ ۱۰:۱۰:۵۶
""هم پولش مهم است و هم اینکه پشتت را می‌گیرند. مهم‌تر از همه اینکه کاری نمی‌کنند که هنرمند برای قسطش بدود. من افتخار می‌کنم با آستان کار می‌کنم. اگر اهمیت وجود امام رضا را هم از آن کم کنیم اهمیتش به این است که واقعا از من هنرمند می‌سازند نه یک گدا."" (929903) (moderator16)
 
شیرازی
۱۳۹۱-۰۶-۰۵ ۱۰:۲۹:۲۹
ای بابا چه گیری دادینا؟! مال پدرشه هرجور بخواد خرج میکنه!! (واسه ما که اینجور کارای آستان قدس عادی شده) (929934) (moderator16)
 
۱۳۹۱-۰۶-۰۵ ۱۱:۱۶:۱۴
روزگاری پیری خر سوار را خرش همی دزدیدند عابری صحنه بدید فریاد بر آورد آی دزد آی دزد کودگی همی گفت آن ور تر خانه ای را خالی میکنند کسی حرفی نمیزند آنوقت تو گیر دادی به یه خر دزد پیرمرد خر سوار همی خنده ای کرد و گفت آن خانه از برای همین فریاد زن است که خالیش کردند... (930004) (moderator16)
 
علی کسایی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۶-۰۵ ۱۶:۴۶:۴۴
با سلام خواستم خدمت حضرات آستان قدس عرض کنم بیایید و به هنر و فیلم سازی و اینجور مسایل بپردازید شاید موفق باشید. شما که تمام صنایع زیر مجموعه خود از جمله شهاب خودرو و کمباین سازی و... را بیچاره کردید و خانواده های زیادی را به خاک عزا نشاندید پس بیایید و دست از سر صنعت این مملکت بردارید (930448) (moderator16)
 
۱۳۹۱-۰۶-۰۵ ۱۸:۴۵:۰۷
در مشهد مقدس آستان قدس رضوی پشت پرده هر پروژه بزرگ اقتصادی است که به این راحتی ها آن را به بخش خصوصی نمی دهند. در واقع صنعت و بخش خصوصی استان خراسان تحت سیطره آستان قدس بیچاره شده.
از مقام معظم رهبری می خواهیم که به شکل مستقل و عادلانه رسیدگی کنند. بسیاری بر این باورند که وضعیت اسفبار بی کاری و مشکلات اقتصاد رانتی استان جوانان را از آستان قدس متنفر کرده اند.
این تنفر ممکن است ریشه مدهبی پیدا کند (930547) (moderator16)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۶-۰۶ ۱۱:۵۶:۳۸
لطف کنید پس مدتها انتظار از سایر قسمتهای استانئ قدس گزارش تهیه کنید چرا تملق چاپلوسی درسرتاسر سیستم مدیریتی بلاخص ردههای پایین رواج پیدا کرده وکسی تاکنون از عمل کرد اقایا ن درمجموعههای متفاوت بازرسی نداشته امیدوارم اقایان اجازه دهند مجموعه عملکرد انان زیر تیغ رسانه ها باشد واز حیف ومیل های کلان جلوگیری شود (931199) (moderator16)
 
محمد
۱۳۹۴-۱۲-۱۵ ۰۳:۱۹:۱۷
خصوصا از قسمت تحویل گرفتن لوازم وساک ویا چمدان همراه زوار آقا امام رضا که پولیش کردن حتما دست یک آقا زاده توکاره ببینید دیگه به دارن اززوار که راحت میرفتن زیارت پول در میارند این یعنی اینکه برای چند سال دیگر فقرا وبی پولها دیگر نمیتونند بروند زیارت وقربون امام مهربان ما خراسانی ها برم که گیر کی ها افتاده که زیارتش هم داره مخصوص پول داره میشه دیگر حج فقرا تمام شد (3586856) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.