توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 384516
ترامپ از هیتلر "روانی‌تر" است!
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۳ شهريور ۱۳۹۵ ساعت ۰۰:۲۶
پژوهشگران دانشگاه آکسفورد یافته‌های تحقیقشان در مورد انتخابات ایالات متحده را منتشر کرده‌اند که در آن ادعا شده، "دونالد ترامپ" تمایلات روان آزاری بیشتری نسبت به "آدولف هیتلر" دارد.

به گزارش فرادید به نقل از میرر، پژوهش انجام شده در دانشگاه آکسفورد اطلاعات به دست آمده از کاندیداهای انتخابات آتیِ ریاست جمهوری ایالات متحده را بر روی مقیاس روان آزاری رتبه‌بندی کرد.

[روان آزاری یا سایکوپاتی (Psychopathy) نوعی اختلال شخصیت است. در چنین شرایطی، فرد رفتارهای تکانشی، فقدان ترس و بی‌احتیاطی، بی‌قیدی و بی‌مسئولیتی و رفتارهای ضداجتماعی دارد. روان آزاری هرچند با اختلال شخصیت ضداجتماعی (ASPD) مشابهت زیادی دارد ولی این دو در طبقه‌بندی‌های مختلف تفاوت‌هایی دارند.]

این افراد بر اساس ویژگی‌های شخصیتی معمول در روان آزارها – از جمله فقدان ترس، بی‌عاطفگی و خودمحوری – سنجیده شدند.

نتایج پژوهش نشان داد که نام دونالد ترامپ در کنار نام برخی از بزرگترین ستمگران تاریخ مانند آدولف هیتلر و عیدی امین (دیکتاتور اوگاندا) قرار دارد ولی نام رقیبش هیلاری کلینتون هم ردیف نام ناپلئون بناپارت و امپراتور نرون قرار دارد.

البته در این پژوهش ذکر شد که روان آزاری – که همیشه به قاتلین بی‌رحم نسبت داده شده است – در یک طیف تعریف می‌شود؛ بدان معنا که ممکن است شخص برخی از ویژگی‌های آن را داشته باشد، اما نیت قتل و کشتار به سرش نزده باشد.

نکته جالب این پژوهش اینجاست که فقط نام رهبران ظالم در رده‌های بالای آن مشاهده نمی‌شود و می‌توان نام پولوس مقدس [از مبلغان مسیحی] را نیز در رده‌های بالای آن مشاهده کرد.

در این پژوهش همچنین آمده که تمایلات روان آزاری به خودی خود نمی‌تواند به ضرر کاندیداهای ریاست جمهوری ایالات متحده تمام شود، زیرا ترکیب صحیح این صفات می‌تواند منجر به تبدیل آن‌ها به یک رهبر خوب شود.

ترامپ از هیتلر
شدت صفات سایکوپاتیِ هیتلر از دونالد ترامپ ضعیف‌تر است

برای سنجش میزان روان آزاریِ این افراد، از چندین کارشناس حوزه بررسی سیاسی خواسته شد تا به پرسشنامه‌ای حاوی ۵۶ سوال تست شخصیت روانی تجدید نظر شده (Psychopathic Personality Inventory-Revised) یا PPI-R پاسخ بدهند تا امتیاز مربوط به هر شخص مشخص شود.

دکتر کوین داتن، نویسنده اصلی مقاله، می‌گوید: «تست PPI-R به شما نمی‌گوید که یک شخص روان آزار است یا خیر. این تست یک شخصیت را با توجه به هشت ویژگی مربوط به شخصیتِ روان آزارها می‌سنجد... برخی از ویژگی‌های آن مانند فقدان ترس و استرس مثبت و ویژگی‌های دیگر مانند مقصر خواندن دیگران یا بی‌تفاوتی نسبت به آینده منفی هستند.»

ترامپ از هیتلر
هیلاری کلینتون از لحاظ برخی ویژگی‌های شخصیتی مانند "خودمحوری ماکیاولیستی" حتی از امپراتور نرونِ ستمگر نیز جلوتر بود

دکتر داتن در ادامه می‌گوید: «هم رهبران خوب و هم رهبران بد از حیث ویژگی‌های روان آزاری نمره بالاتری نسبت به عموم مردم کسب کردند، اما نباید فراموش کرد که مجموع این صفات است که موفقیت را تعریف می‌کند.»

دونالد ترامپ از حیث فاکتورهایی چون نفوذ اجتماعی و فقدان ترس از آدولف هیتلر جلو زد ولی پیشوای آلمان نازی از نظر خودمحوری ماکیاولیستی از او سبقت گرفت.

در این مقاله آمده که تاریخ مملو از شخصیت‌های مشهوری است که تمایلات روان آزاری داشته‌اند و برای نمونه به هنری هشتم و وینستون چرچیل اشاره کرده است.
 
کلمات کلیدی : ترامپ+هیتلر
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.