نظر منتشر شده
۱۷
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 264618
مرگ ۲ ایرانی در حادثه سقوط هواپیمای آلمانی
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۵ فروردين ۱۳۹۴ ساعت ۱۶:۳۹
دو خبرنگار ایرانی در سانحه سقوط هواپیمای آلمانی در جنوب فرانسه جان خود را از دست دادند.

به گزارش فارس، میلاد حجت الاسلامی (خبرنگار خبرگزاری تسنیم) و حسین جوادی (خبرنگار روزنامه وطن امروز) که برای پوشش دیدارهای تدارکاتی تیم ملی فوتبال به اتریش رفته و از آنجا برای پوشش خبری دیدار ال کلاسیکو راهی بارسلونای اسپانیا شده بودند، هنگام بازگشت و در سانحه سقوط هواپیمای آلمانی در جنوب فرانسه جان خود را از دست دادند.

برپایه این گزارش، وزارت امور خارجه ایران مرگ دو خبرنگار ورزشی ایرانی مسافر هواپیمای جرمن وینگز آلمان را که در جنوب فرانسه سقوط کرد، تایید کرد.

این وزارتخانه در تماس خبرگزاری جمهوری اسلامی، تایید کرد که دو ایرانی مسافر هواپیمای آ ۳۲۰بوده اند که از بارسلونا عازم دوسلدورف بوده و دیروز (سه شنبه) در جنوب فرانسه سقوط کرده است.

در سقوط این هواپیما ۱۴۴ مسافر، ۲خلبان و ۴خدمه فوت کردند.

سفارت ایران در برلین نیز در تماس خبرنگار ایرنا تایید کرد که این دو نفر مسافر این هواپیما بوده اند.

الف درگذشت این دو همکار را به خانواده های آنان و جامعه رسانه ای کشور تسلیت می‌گوید.
 
۱۳۹۴-۰۱-۰۵ ۱۷:۱۲:۰۳
روحشان شاد و بٔر مسبب آن لعنت، در چهار هواپیما، ۳ تا مالزی و این، چهار ایرانی‌ و خانواده ایرانی‌ عزادار شدند...

اخبار تکمیلی مؤید این نکته است که هیچ تماسی از سوی هواپیما در ۲۰ دقیقه آخر پرواز وجود ناداشته و در ۸ دقیقه ناگهان از ارتفاع ۳۸ هزار پا به ارتفاع ۶۰۰۰ پا رسیده که خود موجب کاهش فشار شدید می‌شه که حالا همین جا صحبت از این است که خلبان‌ها خود دچار بیهوشی شده بودند ، دقیقا مانند مورد دو هوپیمی مالزی... رادار نشان میدهد که با وجود این کاهش، سرعت هوپیم افزایش یافته و به دیوار کوههای آلپ پرخرد کرده که خود نشان از دستکاری عمدی رایانه اتوماتیک پرواز بوده نه ضعف موتور...حتی حالا کارشناسان آمریکایی‌ نیز دیگر نمیتونند این مساله را بپوشانند و علناً از دستکاری شدن سیستم خودکار پرواز و بیهوشی مسافران و خلبان به دلیل کار نکردن پمپ اکسیژن کابین سخن میگن

به هر حال در یکسال گذشته، و بعد از درگیری اوکراین، چهار هواپیما با ۱۰۰۰ مسافر مظلوم (دو بوئینگ ۷۷۷ و دو ایرباس ۳۲۰) از مطمئن‌ترین خطوط هواپیمای جهان سقوط میکنند و تا کنون در همه موارد ، هیچ توضیح فنی‌ وجود ندارد و یکی از آنها هنوز پیدا نشده ، ضمن اینکه در هر چهار مورد هیچ شهروند روسی یا آمریکا و انگلیسی‌ وجود ناداشته. آیا شما فکر می‌کنید همه اینها فقط حادثه و اتفاق است؟...

اما اینبار قربانیان و هواپیما از کشوری جهان سوم نبوده و مطمن باشید که پوتین باید بهای سنگینی‌ برای این ماجرا‌ جویی به پردازد... شاید انتقال جم جهانی‌ ۲۰۱۸ روسیه با آلمان یک از آنها باشد... (2766245) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۱-۰۵ ۲۱:۰۳:۵۲
خدايا! آخه چرا من تو اون پرواز نبودم كه حالا مجبور باشم اين جفنگيات رو بخونم؟؟؟
خدايا يه هواپيما رو سر من بنداز تا خلاص شم از خوندن اين تخيلات!!! (2766417) (alef-13)
 
كارشناس ارشد ايمني و تضمين كيفيت هما
۱۳۹۴-۰۱-۰۵ ۲۱:۱۴:۲۳
عزيزم شما خونتون زياد با كامپيوتر بازي نكن، بيا بيرون سرت هوا بخوره، مغزت درست كار كنه!
يه سري به كتابچه هاي IOSA و SAFA بزن تا بفهمي علت افزايش سقوط ها چيه! اينجا برات خلاصه توضيح بدم:
بطور ميانگين ٦ سانحه در هر يك ميليون پرواز از نظر ايمني هوايي غير قابل اجتناب است، حالا آكائو و ياتا و سازمان هوانوردي اروپا دارن تلاش ميكنن كه اين نرخ رو كمتر كنن چون با افزايش تعداد پروازها، و ثابت موندن نرخ سانحه، بلاترديد تعداد سوانح افزايش پيدا ميكنه! پيش بيني اونا براي آغاز اين فاجعه از سال ٢٠١٤-٢٠١٥ بود كه ميبينيم عملا به حقيت پيوسته!
شما اكراين و پوتين رو ول كن، برو چند تا سايت مطلب علمي بخون. ازينجا شروع كن:

www.avherald.com (2766427) (alef-10)
 
۱۳۹۴-۰۱-۰۵ ۲۱:۴۲:۳۳
به نظرت ارتفاع هواپيما كم بشه فشار كابين كم ميشه؟ ميشه علتش رو توضيح بدي؟ شايد با اين نظريه كتابهاي فيزيك سرفصل نويني رو اضافه كنن!
فشار با افزايش ارتفاع كاهش پيدا ميكنه و با كاهش ارتفاع افزايش پيدا ميكنه. علوم ابتدايي يادم نمياد ولي تو علوم دوره راهنمايي اين رو ياد ميدن. علتش هم تراكم كمتر (فاصله بيشتر بين) مولكولي در ارتفاعات هست. (2766451) (alef-10)
 
بي خبر
۱۳۹۴-۰۱-۰۵ ۲۲:۳۱:۵۱
محض اطلاع عرض كنم خدمتتون كه خلبان گوشي رو دستش نميگيره كه هر ثانيه گزارش بده و گپ بزنه، اوني كه شما ديدي تو فيلماي هاليوودي با واقعيت فاصله داره!
معمولا نيم ساعت يه بار يه چك ميكنن كه بگن همه چي مرتبه!
در ضمن تو سانحه هواپيماي مالزي گفته بودين كه تا ارتفاع ٤٥٠٠٠ پايي رفت بالا تا فشار كابين كم بشه، اينجا ميگين اومده پايين كه فشار كم بشه! خلاصه ارتباط تغيير ارتفاع رو با فشار اگه واضح تر بيان كنين ممنون ميشم.
اين تهديد جام جهاني هم فان بود، دمت گرم.... (2766493) (alef-10)
 
۱۳۹۴-۰۱-۰۶ ۰۳:۲۹:۵۲
اسراییل و موساد بداند که انتقام قتل این دو خبرنگارمون رو ازشون خواهیم
رفت (2766702) (alef-3)
 
۱۳۹۴-۰۱-۰۶ ۰۶:۴۶:۴۷
نفهمیدیم چه ربطی به پوتین داشت ؟ (2766742) (alef-3)
 
۱۳۹۴-۰۱-۰۵ ۱۷:۱۷:۴۳
خدا رحمتشون کنه .هر جا یه هواپیما سقوط کنه آخرش یکی دو تا ایرانی تو مسافراش پیدا میشه !مثل هواپیمای مالزی که اولش خبری نبود اما بعد معلوم شد دو تا ایرانی داخلش بودن. (2766248) (alef-13)
 
ستاره
۱۳۹۴-۰۱-۰۵ ۱۷:۲۹:۱۹
خداوند رحمت کند.اما چه سالی شد امسال .خدا به خیر کند. (2766259) (alef-13)
 
اصغر
۱۳۹۴-۰۱-۰۵ ۱۷:۴۴:۰۷
سنگین ......سخت.....
سلام علیکم بما صبرتم (آیه 24 سوره رعد)
ودر نهایت باید قانون زندگی را پذیرفت............... (2766269) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۱-۰۵ ۱۷:۵۷:۵۷
تسلیت به خانواده هایشان , خداوند به خانواده انها صبر عطا نماید.
خداوند روحشان را قرین رحمت کند. (2766281) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۱-۰۵ ۱۸:۲۰:۱۶
خدا ایشان را رحمت کند ولی مشخص نیست برای یک بازی اروپایی چه لزومی به اعزام خبرنگار تسنیم و وطن امروز به اروپا وجود داشته؟؟؟؟ یعنی آنقدر بازی مهم بوده که ایشان روزهای عید که هر کسی آرزو دارد در کنار اهل خانواده خود و در شهر و دیار خود باشد، ایشان سفر اروپایی کرده اند که مسابقه ال کلاسیکو را گزارش دهند در حالی که دهها خبرگزاری گردن کلفت ریز به ریز مسابقه را می نویسند و هر کسی می تواند زنده آن را در تهران هم ببیند!! البته یکی از دوستان ایشان در یکی از شبکه های فارسی زبان می گفت که آنها با هزینه شخصی خود به این سفر رفته اند ولی باز هم در صورت صحت این حرف مشکل باقی می ماند که چه کسی حاضر است میلیونها تومان خرج کند که به عنوان خبرنگار یک بازی اروپایی را در محل آن ببیند؟؟ (2766296) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۱-۰۵ ۲۱:۳۷:۰۹
شما كه اينقدر خوب تحليل ميكني اينم تحليل كن:
هرسال صدها نفر در تصادفات جاده اي در طول تعطيلات نوروز جونشون رو از دست ميدن. بيا بگو اينا چرا هزينه سفر ميكنن وقتي همه دوست دارن تو خونه پيش خانواده باشن؟
آخه حادثه كه خبر نميكنه! تقدير اونا هم اين بوده. هركسي يه علاقه اي داره، علاقه اونا هم تماشاي فوتبال بوده. و دو روز تو فرودگاه معطل بليط ارزون بودن كه اين نصيبشون شده. حالا اسمش رو شانس، تقدير، قسمت، سرنوشت يا هرچي ميخواي بذار، اما كاريه كه شده و حرفاي شما هم اصلا ربطي به اين قضيه نداره. (2766447) (alef-10)
 
۱۳۹۴-۰۱-۰۵ ۲۳:۲۶:۰۹
آخه پدر جان این چه حرفیست که میزنی؟ اگر قرار باشه آدم زندگی روزمره را تعطیل کنه که مبادا فلان اتفاق بیفته که منطقی نیست. اگر اینطور باشه آدم نباید از خونه بیرون بیاد که مبادا پاهاش لیز بخوره و سرش بخوره به دیوار و فاتحه. ماشین سوار نشه که مبادا تصادف کنه و راه نره مبادا زمین بخوره و ...قس علیهذا. این دو مرحوم هم اگر ذره ای دقت کن - ذره ای - تصور میکردند که ممکن است در اروپا سوار هواپیمائی بشن که ممکه نقص فنی داشته باشه عمرآ اگه میرفتن. آنها مثل هزاران هزار نفر دیگر که در ایام نوروز در ماموریت بودند ، دنبال کارشان رفتند. حالا اگر مشیت الهی چنین بوده که ربطی به این حرف شما نداره. برادر دید باز به زندگی لازمه همان زندگی است. (2766540) (alef-10)
 
۱۳۹۴-۰۱-۰۵ ۱۸:۴۱:۵۳
انا لله انا الیه راجعون

خدا رحتمشان کند و به خانواده‌ی آن‌ها صبر بدهد (2766311) (alef-13)
 
سهراب
۱۳۹۴-۰۱-۰۵ ۲۰:۳۰:۳۵
اینهم نتیجه مسافرت غیر ضروری خدا رحمتشان کنه جوان بودن حیف از این جوانها که اینگونه برای هیچ پر پر میشن (2766393) (alef-13)
 
علی
۱۳۹۴-۰۱-۰۶ ۰۵:۱۱:۴۷
خدا رحمتشون کنه ولی واقعا لازمه که خبرنگار از ایران بره برای گزارش بازی فوتبال تو اسپانیا اونم مال روزنامه سیاسی وطن امروز !!! اگه این 2 تا جوان نمی رفتن چه فرقی در اطلاع رسانی جراید بوجود می آمد؟؟؟اونم روزنامه هایی که همه از دولت سوبسید می گیرن و همیشه هم در حال آه وناله هستن (2766725) (alef-10)