نظر منتشر شده
۱
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 464111
تصویب تحریم های جدید علیه کره شمالی
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۳۰ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۲۳:۴۲
شورای امنیت سازمان ملل روز چهارشنبه تحریم های جدیدی را علیه برنامه هسته ای و موشکی کره شمالی تصویب کرد.

به گزارش باشگاه خبرنگاران، در تحریم های جدید شورای امنیت سازمان ملل علیه برنامه های هسته ای و موشکی کره شمالی، نام 39 فرد و 42 شرکت در فهرست سیاه تحریم ها مشاهده می شود.
بر اساس رای شورای امنیت، افراد ذکر شده در این فهرست با ممنوعیت سفر روبرو بوده و دارایی های شرکت های یاد شده در خارج از کشور مسدود می شود.
تحریم های جدید شورای امنیت، شامل تسلیحات، سوخت، بانکداری، کشتیرانی، زغال سنگ و مواد معدنی و هوانوردی می شود و کشورهای عضو سازمان ملل ملزم به اجرای این تحریم ها هستند.

کره شمالی در سال 2005 میلادی خود را به عنوان یک قدرت هسته ای معرفی کرد و در سال های 2006، 2009 و 2013 به ترتیب دست به انجام آزمایش هسته ای زد.
دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا تاکنون در ‏سیاست های خود همواره سعی کرده است تا از ‏موضع قدرت در رویارویی با پیونگ یانگ وارد شود اما اکنون ‏به نظر می رسد این گونه سیاست های وی جواب نمی دهد.‏از همین رو، ترامپ به کمک ‏چین برای اعمال فشار ‏بیشتر بر پیونگ یانگ ‏چشم دوخته و در همین ارتباط وعده های مشوق های اقتصادی زیادی به پکن داده است. ‏
کره شمالی قرار است به زودی ششمین ‏آزمایش هسته ای خود ‏را انجام دهد و این در حالیست که مایک پنس فرد ‏شماره دو آمریکا ‏همچنان در مورد روی میز ‏بودن همه گزینه ها از ‏جمله گزینه نظامی در ‏برخورد با کره شمالی ‏سخن می گوید.
 
کلمات کلیدی : کره شمالی+تحریم
 
Austria
۱۳۹۶-۰۱-۳۱ ۰۱:۵۴:۵۳
در مورد کره شمالی دیگه تحریم بیفایده است. فقط حمله نظامی (4269935) (alef-3)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.