نظر منتشر شده
۱
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 300310
بازتاب سخنان رهبر انقلاب در رسانه های آمریکا
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۶ مهر ۱۳۹۴ ساعت ۰۷:۳۹
سخنان مقام معظم رهبری در دیدار با فرماندهان و کارکنان نیروی دریایی سپاه پاسداران جمهوری اسلامی، در رسانه های آمریکایی بازتاب گسترده ای داشت.

به گزارش ایرنا، نیویورک تایمز در گزارشی با تیتر کردن هشدار رهبر معظم انقلاب نسبت به مذاکرات با آمریکا به نقل از ایشان نوشت: «مذاکره با آمریکا یعنی باز کردن راه نفوذ و تحمیل و تلاش دشمن برای تغییر محاسبات مسئولان و افکار مردم بویژه جوانان است.» این رسانه، بیانات رهبری را تاکید دوباره ایشان درمورد سیاست عدم مذاکره و همکاری بیشتر با آمریکا دانسته و به هشدار ماه گذشته رهبر معظم انقلاب در مورد تلاش آمریکا در رابطه با تهاجم فرهنگی نسبت به جوانان ایرانی اشاره می کند.

«دیسپچ تایمز» نیز در مقاله ای درباره بیانات رهبر معظم نوشت: «آیت الله خامنه ای مذاکرات با آمریکا را ممنوع اعلام کرد؛ رهبر عالی انقلاب اسلامی ایران معتقد است دشمن با توطعه گری، در تلاش برای نفوذ و براندازی عقاید مذهبی ایرانیان است.» وال استریت جورنال نیز در مقاله ای نوشت: «رهبر عالی ایران روز چهارشنبه مذاکرات مستقیم با آمریکا را ابزاری برای واشنگتن به منظور تضعیف جمهوری اسلامی برشمرد».

این خبرگزاری با بازنشر بخشی از بیانات رهبر معظم انقلاب نوشت: «مذاکره با آمریکا ممنوع است؛ بخاطر ضررهای بیشماری که دارد و منفعتی که اصلا ندارد. ما مخالف مذاکره با آمریکا هستیم زیرا این کار به معنای نفوذ است؛ آنها بدنبال باز کردن راهی برای نفوذ هستند.» خبرگزاری پولیتیکو نیز روز چهارشنبه ساعاتی پس از سخنرانی رهبر انقلاب اسلامی، تیتر خود را به بخشی از بیانات ایشان اختصاص داد و نوشت: «رهبر عالی ایران: مذاکرات بیشتر با آمریکا ممنوع» است.

فاکس نیوز نیز در این خصوص، ممنوعیت مذاکرات با آمریکا را سرخط اخبار خود قرار داد و نوشت: «رهبر عالی ایران روز چهارشنبه مذاکره مستقیم با آمریکا را بدلیل مضررات بی شماری که در پی خواهد داشت ممنوع اعلام کرد.»

** نگاه رسانه های اسپانیای و عربی به بیانات رهبری
برخی رسانه های اسپانیایی از جمله روزنامه ال موندو با بازتاب بیانات رهبر معظم انقلاب، نوشتند: رهبر ایران، داشتن مذاکرات با واشنگتن را معادل اجازه نفوذ در این کشور می داند. روزنامه آ.ب.ث و خبرگزاری اروپاپرس نیز در گزارش هایی نوشتند که رهبر عالی ایران روز چهارشنبه هشدار دادند که مذاکرات با آمریکا ممنوع است زیرا هیچ نفعی برای تهران ندارد.

رسانه های عرب زبان نیز با بازتاب بیانات مقام معظم رهبری، در گزارش های خود از ممنوع اعلام شدن مذاکره با آمریکا نوشتند.
پایگاه اینترنتی شبکه خبری راشا تودی موسوم به روسیا الیوم از ممنوع اعلام شدن مذاکره با آمریکا به نقل از رهبر معظم انقلاب خبر داد.

** بازتاب سخنان رهبر معظم انقلاب در روسیه و اوکراین

پایگاه های خبری «وسنیک قفقاز»، «ایران رو» در روسیه و «ال بی» اوکراین نیز بخش های بسیاری از بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی را بازتاب دادند. «وسنیک قفقاز» در خبر خود با اشاره به اهمیت سخنان حضرت آیت الله خامنه ای در شرایط کنونی، نوشت: رهبر ایران با موضعی قاطع ممنوعیت مذاکرات این کشور با آمریکا را اعلام کرد.

این پایگاه خبری افزود: رهبر انقلاب اسلامی ایران به عنوان عالی ترین مقام جمهوری اسلامی تاکید کرده است که در صورت مذاکره با آمریکا، ایران ضربه خواهد خورد. در ادامه گزارش وسنیک قفقاز آمده است: رهبر ایران بر این نکته صحه گذاشت که زیان های مذاکره با آمریکا برای منافع ملی بیشتر از مزایای آن است و نباید چنین اقدامی صورت گیرد. این رسانه روسی در ادامه افزود: در سخنان آیت الله خامنه ای اشاره شده است که آمریکا در جریان مذاکرات هسته ای تلاش کرد بر گروه مذاکره کننده ایرانی فشار وارد کند، اما تیم جمهوری اسلامی ایران هوشیارانه عمل کرد.

وسنیک قفقاز در ادامه بازتاب سخنان رهبر معظم انقلاب اسلامی به نقل از ایشان افزوده است: آمریکا به زیان منافع ملی ایران کار می کند و مذاکره با این کشور سبب افزایش فرصت برای نفوذ اقتصادی، فرهنگی، سیاسی و حتی امنیتی واشنگتن می شود. پایگاه خبری «ایران رو» نیز نوشته است که رهبر ایران بار دیگر با قاطعیت، مذاکره با آمریکا را رد کرد و چنین اقدامی را به زیان منافع ملی خواند.

این رسانه روسی افزود: رهبر ایران همچنین به این موضوع اشاره کرد که گروه مذاکره کننده ایرانی در جریان مذاکرات هسته ای با هوشیاری در مقابل اعمال فشار گروه آمریکایی ایستادگی کرد. ایران رو نوشت: آیت الله خامنه ای به این موضوع اشاره کرد که مذاکره با آمریکا این فرصت را ایجاد می کند تا تلاش کند در عرصه های مختلف و حتی امنیتی در ایران نفوذ کند.

سایت خبری «ال بی» اوکراین نیز نوشت: آیت الله خامنه ای درباره امکان نفوذ آمریکا بر ایران با استفاده از مذاکره هشدار داد. این سایت خبری به نقل از رهبر معظم انقلاب اسلامی ادامه داد: هر گونه مذاکره تهران با واشنگتن ممنوع است، زیرا پیامدهای منفی زیادی خواهد داشت و برای منافع ملی کشور زیان بار است، زیرا می خواهند از این راه بر ایران فشار وارد کنند.

ال.ابی در پایان نوشت: رهبر انقلاب اسلامی ایران نیز ماه گذشته اعلام کرد که تهران قصد ندارد پس از پایان مذاکرات با واشنگتن در قالب گفت وگوهای تهران و ۱+۵، درباره مسائل دیگر مذاکره کند.

** واکنش دیگر رسانه ها
خبرگزاری رویترز نیز به پوشش بیانات رهبری پرداخت و محور «ممنوعیت مذاکره با آمریکا» را در اخبار خود برجسته کرد. خبرگزاری ترند(جمهوری آذربایجان)، خبرگزاری روسی ایتارتاس، پایگاه های اینترنتی ان. دی. تی. وی ترکیه، واشنگتن اگزمینر، سیدنی مورنینگ هرالد، اکسپرس تیبیون، شبکه المنار، پایگاه آمریکایی پلتیکو و روزنامه انگلیسی ایندیپندنت از جمله دیگر رسانه هایی بودند که بیانات رهبری را پوشش دادند.

خبرگزاری اتریش (آپا) به نقل از رهبر جمهوری اسلامی ایران در خصوص مذاکره با آمریکایی ها نوشت: مذاکره با ایالات متحده ممنوع است.

خبرگزاری رسمی اتریش درباره نقش رهبر انقلاب در ارتباط ایران با کشور های غربی نیز نوشت: حضرت آیت الله خامنه ای قدرتمندترین چهره سیاسی ایران است که توافق هسته ای را بطور علنی پیش برد و اجازه مذاکرات ایران با کشور های غربی به خصوص آمریکا را صادر کرد.
 
کلمات کلیدی : رهبر انقلاب، رسانه ها، آمریکا
 
۱۳۹۴-۰۸-۱۳ ۰۳:۱۳:۵۴
سلام بر تو ای رهبر مسلمانان
ماشاالله به این همه شجاعت
ماشاالله به این همه تدبیر.
اللهم صلی علی محمد وآل محمد. (3298111) (alef-13)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.