توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 450215
سلحشوری: امیدواریم با تفسیر جدید شورای نگهبان زنان هم رجل سیاسی محسوب شوند
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۱ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۰۷:۴۷
رئیس فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی ابراز امیدواری کرد که در بازتعریف واژه «رجل سیاسی» از سوی شورای نگهبان زنان هم جزو رجل سیاسی محسوب شوند و براساس شایستگی‌شان بتوانند در انتخابات ریاست جمهوری خود را در معرض رأی مردم قرار دهند.

پروانه سلحشوری در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: اغلب فعالان حوزه سیاست معتقدند واژه رجل سیاسی به فردی اطلاق می‌شود که در حوزه سیاست فعال است و امیدواریم شورای نگهبان نیز تفسیر جدید از این واژه ارائه کند، تا رجل سیاسی، هم برای زنان و هم برای مردان به کار برود.

وی افزود: ما شاهد این هستیم که در بین اصولگرایان یک زن نفر اول لیستشان قرار می‌گیرد. همانطور که خانم دستجردی بیشترین آرای جبهه مردمی نیروهای انقلاب را به دست آورد. بنابراین در جامعه سیاسی ما حضور زنان در سطوح بالای سیاسی امری پذیرفته شده است و زنان می‌توانند مانند مردان در همه مناصب شغلی که به سیاست مرتبط است حضور داشته باشند.

نماینده مردم تهران در مجلس ادامه داد: در بین اصلاح طلبان هم زنانی هستند که سال‌ها در انتخابات ریاست جمهوری شرکت می‌کنند و قطعا اگر این لیاقت را در خود نمی‌دیدند، شرکت نمی‌کردند.

سلحشوری در پایان گفت: امیدوارم در مرحله اول بر این مشکل فائق بیاییم که زنان هم رجل سیاسی محسوب شوند و در وهله دوم افرادی که لیاقت کسب چنین منصبی را دارند براساس لیاقت و شایستگی شان انتخاب شوند و نه رویکرد سیاسی‌شان.
 
کلمات کلیدی : شورای نگهبان + رجل سیاسی
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.