توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 430217
قاتل نوزاد ۵ ماهه در شیراز مشکل روانی داشته است
تاریخ انتشار : شنبه ۱۱ دی ۱۳۹۵ ساعت ۲۰:۴۵
معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی استان فارس با اشاره به قتل نوزاد ۵.۵ ماهه توسط مادرش در شیراز گفت: این زن دارای مشکل روانی بوده است.

به گزارش تسنیم، صبح امروز در رسانه‌های استان فارس خبری مبنی بر اینکه در شیراز مادری نوزاد پنج ماهه‌اش را به آتش کشید منتشر شد؛ خبری که برای رسانه‌های‌کشور به گونه‌ای عجیب و خواندنی بود که در صدر اول اخبار برخی از رسانه‌های الکترونیکی قرار گرفت.

موضوع از این قرار بود که ماموران پس از حضور در محل با فریادهای زنی جوان  34 ساله‌ای روبه‌رو شدند که نوزادی را در آغوش خود داشت و پیکر بی‌جان نوزاد در حالی که به شدت سوخته بود مشاهده کردند. با توجه به قتل این نوزاد 5.5 ماهه، شاید امسال نخستین پروند‌ه‌ای برای کم سن سا‌ ترین مقتول در دادگستری شیراز تشکیل شد.

پس از انتقال جسد سوخته این نوزاد در پزشکی قانونی استان فارس، با نظر پزشکان مرگ کودک بر اثر سوختگی شدید تایید شد و به این ترتیب پرونده برای بازداشت مادر جنایتکار در اولویت کاری پلیس قرار گرفت.با گزارش کارگاهان پلیس شواهد ثابت شد که این مادر به طرز دردناکی فرزند خود را به قتل رسانده است.

این قاتل 34 ساله در بازجویی‌های اولیه خود مدعی شد در یک لحظه دست به جنایت زده است. این مادربی رحم  در بازجویی‌ها به ماموران گفت: روز حادثه از گریه‌های دخترم خسته شده بودم از روزی که او به دنیا آمده بود شرایط مناسبی نداشتم و فکر می‌کردم او باعث بدبختی‌های من شده است.

معاون اجتماعی فرماندهی استان فارس در این زمینه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در پی وقوع خبر ناگوار قتل نوزاد 5 ماهه توسط مادرش با سوزاندن او در آتش پس از بررسی‌های به عمل آمده، گزارش مامورین حاکی از وضعیت نامناسب خانواده وی ناشی از فقر، بی‌بضاعتی و عدم دسترسی آسان به مشاورین و مددکاران اجتماعی بوده است.

سرهنگ کاووس محمدی از آمادگی این معاونت برای ارائه خدمات تخصصی مشاوره‌ای به خانواده‌های نیازمند اینگونه خدمات خبر داد و گفت: در بررسی به عمل آمده مادر نوزاد، بیمار اعصاب و روان و تحت نظر پزشک معالج در شیراز بوده است. برای پیشگیری از اینگونه حوادث، همکاری و همیاری سازمان‌های ارائه دهنده خدمات مشاوره‌ای رایگان ضروری است.

محمدی بیان کرد: اداره مشاوره و مدد کاری معاونت اجتماعی فرماندهی انتظامی استان فارس آمادگی دارد تا با انجام خدمات مشاوره‌ای رایگان با حضور کارشناسان متخصص مشاوره و مددکاری به خانواده‌های آسیب دیده و بی‌بضاعت از تکرار چنین حوادثی جلوگیری کند و به طور قطع مشارکت سازمان‌ها و نهاد‌های برخوردار ازچنین خدماتی، می‌تواند در پیشگیری از حوادث مشابه موثر واقع شود.
 
کلمات کلیدی : قتل+قاتل نوزاد پنج ماهه+قتل نوزاد در شیراز
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.