نظر منتشر شده
۵
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 391734
طرحی که ۵۰۰ هزار شغل ایجاد می‌کند
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۴ شهريور ۱۳۹۵ ساعت ۰۸:۰۴
معاون وزیر تعاون از اجرای طرحی خبر داد که در صورت تامین اعتبار و به اجر درآمدن، ظرف سه سال ۵۰۰ هزار شغل در بخش تعاون ایجاد خواهد کرد.

به گزارش ایسنا، سیدحمید کلانتری در گفت‌وگویی، اظهار کرد: این طرح هم اکنون در دست بررسی است و مورد توجه ستاد اقتصاد مقاومتی قرار گرفته است. برآورد اعتباری که برای آن شده ۷۵۰۰ میلیارد تومان در مدت سه سال است که سالانه ۲۵۰۰ میلیارد تومان می‌شود.

وی هدف از اجرای این طرح را حمایت از تشکیل تعاونی‌های جدید در رشته‌های مختلف عنوان و ابراز امیدواری کرد: تصویب طرح در ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی موجب در اختیار گذاشتن اعتبار لازم به بخش تعاون در قالب وجوه اداره شده و تحقق اشتغال ۵۰۰ هزار نفری باشد.

معاون امور تعاون وزیر تعاون در بخش دیگری از صحبتهای خود از ایجاد ۱۴ هزار و ۱۲۰ تعاونی در سه سال دولت یازدهم خبر داد و گفت: از مرداد سال ۱۳۹۲ تا شهریور سال ۱۳۹۵ جمعا ۶۰ هزار تعاونی تاسیس شده که ۲۶۴ هزار نفر عضو و ۲۲۱ هزار نفر اشتغال به دنبال داشته است.

کلانتری همچنین از ثبت و تشکیل ۴۴۵۰ شرکت تعاونی در یک سال گذشته خبر داد و میزان اشتغالزایی این تعاونی‌ها را بیش از ۷۱ هزار نفر ذکر کرد.

وی از تشکیل و تقویت تعاونی‌های صادراتی به عنوان یکی از برنامه‌های جدی وزارت تعاون نام برد و تصریح کرد: اگر تعاونی‌ها به سمت صادراتی شدن بروند سهم بیشتری از بازار صادرات را به خود اختصاص می دهند و با این کار به افزایش کیفیت تولید، کاهش هزینه و قیمت تمام شده و بالا رفتن بهره وری بنگاه تولیدی کمک می کنند و سهم بخش تعاون در اقتصاد را ارتقا می‌دهند.
 
کلمات کلیدی : اشتغالزایی+شغل
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۲۴ ۰۹:۴۵:۵۶
این طرح ها رو باید سه سال قبل ارائه میدادید نه اینکه در سال چهارم. معلوم نیست رییس جمهور بعد کیه و اصلا معلوم نیست وزیر تعاون ابقا بشه یا نشه حتی اگر دولت 8ساله بشه (3933731) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۲۴ ۲۲:۲۶:۰۳
البته این هم بدبختیه ماست که با عوض شدن دولت‌ها طرح‌های خوب هم به فنا می‌روند چون ممکن است تبلیغی برای دولت قبلی به حساب آیند. (3934987) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۲۴ ۱۲:۰۲:۲۶
برای دستگاه های نظارتی تاسف باد خورد/
بازنشتگان حقوق بازنشتگی می گرند ولی در جاهای مختلف مشغول بکار می شوند و جای بیکارن می یگرند/ حتی بازنشتگان مجوز تاسیس شرکت و یا جواز کسب مثل بنگاه ماشین و املاک می یگرند! (3933895) (alef-11)
 
دلنگران
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۲۵ ۰۷:۱۶:۲۸
به نظر شما تشکیل تعاونی بدون حمایت مساوی ایجاد اشتغال است؟
خیر فقط بالا بردن آمار اشتغال کاذبه (3935233) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۲۶ ۰۰:۴۵:۵۳
برخی می گیوند متوسط IQایرانی ها زیر 90 است که زیر متوسط. ولی مه تر از ای کیوEQ است. احتمالا وضه ئی کیو ما بدتر است. من ای کیو ام 110 هست ولی دی کیو 45 برای همین علی رغم هوش متوسط در زندگی موفقیت چندانی بخصوص توی کار و زندگی ندارم. در حالی اچارفرانسه آموزشاه های کامپیوتر لقب گرفتم! (3936593) (alef-13)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.