توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 501939
متیس: شلیک موشک کره‌شمالی به سمت آمریکا، آغازگر جنگ خواهد بود
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۴ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۴۲
وزیر دفاع آمریکا گفته است اگر کره شمالی موشکی به سمت آمریکا پرتاب کند، به سرعت جنگ علیه این کشور آغاز خواهد شد.

به گزارش فارس، «جیمز متیس» وزیر دفاع آمریکا بامداد امروز سه‌شنبه (دوشنبه شب به وقت آمریکا) اعلام کرد، اگر کره شمالی به سمت آمریکا موشک پرتاب کند، «این اقدام می‌تواند آغازگر جنگ باشد».

بنا بر گزارش خبرگزاری «رویترز»، متیس در گفت‌وگو با خبرنگاران تأکید کرد: «شلیک آنها (کره شمالی) به سمت آمریکا، می‌تواند به سرعت منجر به آغاز جنگ شود».

وزیر دفاع آمریکا همچنین گفته است، واشنگتن مسیر پرتاب موشک‌های کره شمالی را در عرض چند ثانیه تشخیص خواهد داد و اگر ارزیابی‌ها نشان دهد که موشکی قصد نزدیک شدن به گوآم را داشته باشد، آمریکا این اقدام را بدون پاسخ نخواهد گذاشت.

وی تأکید کرد که ارتش آمریکا می‌تواند هر موشکی را که کره شمالی شلیک کند و احساس شود که این موشک به سمت خاک آمریکا حرکت می‌کند، نابود کند.

متیس درباره گزارش‌های منتشر شده در خصوص طرح‌های کره شمالی برای شلیک 4 موشک بالستیک در نزدیکی گوآم گفت، اگر رادارهای آمریکا و دیگر سیستم‌های شناسایی و ردیابی این کشور نتیجه گیری کنند که موشکی به سمت سواحل گوام نزدیک می‌شود، این موضوع با رئیس‌جمهور آمریکا در میان گذاشته خواهد شد و وی در این رابطه تصمیم نهایی را اتخاذ خواهد کرد.
 
کلمات کلیدی : کره شمالی، آمریکا، جنگ
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.