توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 501137
دیدار نماینده ویژه سازمان ملل در امور یمن با ظریف
تاریخ انتشار : شنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۲۵
در دیدار اسماعیل ولد الشیخ احمد نماینده ویژه سازمان ملل متحد در امور یمن با ظریف آخرین تحولات یمن بررسی و بر لزوم پایان دادن به فاجعه انسانی در این کشور و یافتن راه‌حل‌های سیاسی جامع تاکید شد.

به گزارش ایسنا، نماینده ویژه سازمان ملل روز شنبه وارد تهران شد و پیش از دیدارش با وزیر امور خارجه کشورمان با حسین جابری انصاری معاون محمد جواد ظریف درباره آخرین تحولات منطقه و یمن دیدار کرد.

حسین جابری انصاری پس از دیدار با ولد الشیخ در جمع خبرنگاران با بیان این‌که امروز گفت‌وگوهای خوب و سازنده‌ای با نماینده سازمان ملل متحد در امور یمن داشتیم، اظهار کرد: ایشان در تلاش هستند که در شرایط فعلی حل این بحران را از طریق سیاسی فعال کنند و در راستای حل سیاسی این بحران دیداری از ایران داشتند و قرار است با مقامات جمهوری اسلامی ایران گفت‌وگو و رایزنی کنند.

وی با بیان اینکه ایشان در چارچوب همین موضوع یعنی جلب کمک برای تحقق حل بحران یمن از طریق سیاسی به تعدادی دیگر از کشورهای منطقه نیز سفر کرده‌اند، گفت: جمهوری اسلامی ایران از همان ابتدای بحران یمن تاکید بر این داشت که راه حل این بحران همانند دیگر بحران‌های مشابه در منطقه راه حل نظامی نیست و باید این بحران را از طریق سیاسی و انجام گفت‌وگوهای مستقیم بین طرف‌های درگیر و مراجعه به نظرات و دیدگاه های مردم یمن حل کرد.

جابری انصاری به اهمیت ایجاد آتش‌بس و پایان درگیری و محاصره این منطقه اشاره کرد و گفت: متاسفانه محاصره یمن و مشکلاتی که برای مردم این منطقه به وجود آمده موجب تشدید بیماری‌های مختلف از جمله وبا شده است.
 
کلمات کلیدی : سازمان ملل + یمن + ظریف
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.