توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 431036
آدام شیف: اگر ترامپ اقدامات اوباما را لغو کند، تحریم‌های شدیدتری علیه روسیه وضع می‌کنیم
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۴ دی ۱۳۹۵ ساعت ۰۷:۳۵
عضو ارشد کمیته اطلاعات مجلس نمایندگان کنگره آمریکا هشدار داد در صورتی که دولت آینده آمریکا سعی در لغو اقدامات دولت «باراک اوباما» داشته باشد، کنگره نیز تحریم‌های شدیدتری علیه روسیه وضع خواهد کرد.

به گزارش فارس، «آدام شیف» نماینده کالیفرنیا در مجلس نمایندگان آمریکا و عضو ارشد کمیته اطلاعات مجلس اعلام کرد، در صورتی که «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهوری منتخب آمریکا اقدامات قبلی «باراک اوباما» رئیس‌جمهوری فعلی این کشور را پس از ورود به کاخ سفید لغو کند، در این صورت کنگره نیز تلاش بیشتری را برای عمال تحریم‌های شدیدتر علیه روسیه در پیش خواهد گرفت.

بنا بر گزارش «پولتیکو»، این نماینده دموکرات کنگره تأکید کرد: «من اطمینان دارم که تحریم‌های شدیدتری علیه روسیه وضع خواهد شد. در آینده شاهد حضور دموکرات‌ها و جمهوریخواهانی نظیر مک‌کین و گراهام و دیگران در کنگره خواهیم بود که همگی روی بسته تحریم های شدیدتر علیه روسیه فعالیت خواهند کرد».

وی افزود، تا کنون پاسخ لازم و مقتضی به اقدام ادعایی روسیه در هک حساب‌های اینترنتی کمپین دموکرات در انتخابات ریاست‌جمهوری 2016 میلادی آمریکا داده نشده است و «حمایت دو حزبی در کنگره برای تحریم‌های شدیدتر علیه روسیه وجود دارد».

بنا بر این گزارش، باراک اوباما روز پنج‌شنبه گذشته تحریم‌های جدیدی را علیه روسیه وضع کرد و دستور داد تا 35 نفر از دیپلمات‌های روسیه از آمریکا اخراج شوند با این وجود «ولادیمیر پوتین» رئیس‌جمهوری روسیه اعلام کرد که قصد ندارد به این شیوه از آمریکا انتقام بگیرد.

«شان اسپایسر» سخنگوی دولت آینده آمریکا روز یکشنبه اقدام دولت اوباما در وضع تحریم‌های جدید علیه روسیه را زیر سوال برده بود.
 
کلمات کلیدی : پوتین، ترامپ، اوباما
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.