توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 473436
مک کین خواستار اِخراج سفیر ترکیه از خاک آمریکا شد
تاریخ انتشار : جمعه ۲۹ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۰۷:۵۰
سناتور «جان مک کین» در واکنش به درگیری خشونت آمیز میان معترضان و پرسنل امنیتی سفارت ترکیه در نزدیکی محل سفارت در شهر واشنگتن، خواستار اِخراج فرستاده سیاسی آنکارا از خاک آمریکا شد.

به گزارش مهر به نقل از گاردین، تجمع اعتراض آمیزی که روز سه شنبه در واکنش به سفر «رجب طیب اردوغان» رئیس جمهوری ترکیه به آمریکا در مقابل سفارت این کشور در واشنگتن برگزار شد، بر اثر درگیری پرسنل امنیتی سفارت ترکیه با معترضین به خشونت کشیده شد.

سناتور «جان مک کین» در واکنش به این درگیری خشونت آمیز میان پرسنل امنیتی ترکیه و معترضان، خواستار اِخراج سفیر ترکیه از آمریکا شد.  

سناتور جان مک کین همچنین از دولت آمریکا خواست تا به این واقعه واکنش دیپلماتیک نشان داده و علیه مقامات ترکیه ای که در این درگیری و آشوب دست داشته اند، اقامه دعوی کند.

این سناتور جمهوریخواه آمریکا در ادامه افزود: «این یک درگیری میان مردم عادی نبود. [بلکه] آنها دار و دسته امنیتی اردوغان بودند. کسی به آنها گفت که بروید و آن تظاهرکنندگان آرام و صلح جو را کتک بزنید، و من فکر می کنم که این واقعه باید با واکنشهایی همراه باشد؛ از جمله شناسایی این افراد و اقامه دعوی علیه آنها».

سناتور مک کین همچنین گفت که حمله پرسنل امنیتی ترکیه به معترضان «ناقض قوانین آمریکا در خاک این کشور است؛ بنابراین شما نباید اجازه دهید که در خاک آمریکا چنین اتفاقی بیفتد. مردم در کشور ما از حق برگزاری تظاهرات مسالمت آمیز برخوردارند و این معترضان نیز در حال انجام همین کار بودند».

شایان ذکر است که این درگیری درحالی به وقوع پیوست که تنشها در روابط واشنگتن- آنکارا بر سر تسلیح شبه نظامیان کُرد سوری توسط آمریکا، رو به افزایش است.
 
کلمات کلیدی : ترامپ، مک کین، ترکیه
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.