توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 403730
بانوی اول سوریه: کشورم را رها نمی کنم
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۱۸:۵۷
اسماء اسد همسر رئیس جمهوری سوریه گفت: چندین پیشنهاد را درباره فرار از جنگی که کشورم را در برگرفته، رد کرده ام.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، اسما اسد همسر بشار اسد در مصاحبه با تلویزیون راشا 24 که امروز (سه شنبه) منتشر شد، گفت: من هرگز به هیچ جای دیگری فکر نکرده ام.

وی افزود: به من پیشنهاد شد سوریه را ترک کنم یا به عبارت دیگر از سوریه فرار کنم؛ لازم نیست نابغه باشی تا بفهمی این افراد به دنبال چه چیزی هستند. مساله رفاه و آسایش من یا فرزندانم نیست، بلکه این تلاشی برای در هم کوبیدن اعتماد مردم سوریه به رئیس جمهورشان است.

این مصاحبه که نخستین مصاحبه وی با رسانه ها از زمان آغاز جنگ سوریه است، قرار است امروز به طور کامل از شبکه راشا 24 پخش شود.

خبر ازدواج اسماء اسد با بشار اسد حدود شش ماه پس از به قدرت رسیدن وی در سال 2000میلادی از رسانه های دولتی سوریه منتشر شد. اسماء 41 ساله و مادر سه فرزند است و درکنار همسرش در انظار عمومی حاضر می شود.

سوریه بیش از پنج سال است که درگیر جنگی است که گروه های مسلح با حمایت نظامی، مالی و تسلیحاتی برخی کشورهای منطقه و غرب این کشور را در برگرفته است.

بر اساس برخی گزارش ها تاکنون بالغ بر 450 هزار نفر در این جنگ کشته شده و میلیون ها نفر دیگر آواره شده اند.
 
 
کلمات کلیدی : سوریه ، پیشنهاد ، هسر ، بشار اسد
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.