توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 342035
چزاره مالدینی در گذشت
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۵ فروردين ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۳۹
چزاره مالدینی،‌پدر پائولو مالدینی و اسطوره باشگاه آث میلان در سن ۸۴ سالگی درگذشت.

روزنامه های ایتالیایی ساعتی پیش خبر درگذشت این چهره دوست داشتنی فوتبال این کشور را منتشر کردند. آنطور که خانواده مالدینی به رسانه های ایتالیایی گفته اند، او شب گذشته در خواب درگذشته است. دلیل مرگ احتمالا سکته بوده است.
او که پدر پائولو مالدینی، دیگر اسطوره روسونری بود، بین سال‌های ۱۹۵۴ تا ۱۹۶۶ برای آث میلان بازی کرد و ۴ قهرمانی لیگ ایتالیا را به همراه این تیم به دست آورد. او که مدتی کاپیتان میلان نیز بود،‌در پایان دوران فوتبالش در سال ۱۹۶۷ به تورینو رفت و همانجا از فوتبال خداحافظی کرد.

او سپس دستیار مربی میلان شد و در سال ۱۹۷۲، به مدت دو سال هدایت تیم را بر عهده گرفت. او سپس بار دیگر دستیار سرمربی تیم ملی ایتالیا شد و بین سال‌های ۱۹۸۰ تا ۱۹۸۶ این سمت را حفظ کرد. او سپس سرمربی تیم زیر ۲۱ سال ایتالیا شد.

او در دهه ۸۰ با تیم ملی زیر ۲۱ سال ایتالیا خوش درخشید و ۳ قهرمانی پیاپی اروپا را به همراه آنها به دست آورد و بازیکنانی مثل فابیو کاناورو،‌جانلوئیجی بوفون و فرانچسکو توتی را به فوتبال معرفی کرد. مالدینی سپس در سال ۲۰۰۱ سرمربی تیم ملی پاراگوئه شد و این تیم را به جام جهانی رساند.

 
کلمات کلیدی : چزاره مالدینی
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.