توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 508437
آیت‌الله شاهرودی: عراق با عبور از بحران‌ها به تعمیق فرهنگی بیاندیشد
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۳ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۲۲:۴۳
رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: عراق می‌تواند با بهره‌گیری از تجارب ایران در عرصه‌های مختلف فرهنگی و اقتصادی به موفقیت دو چندان و کاهش آسیب‌ها دست یابد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی مجمع تشخیص مصلحت نظام، آیت‌الله هاشمی‌شاهرودی و محسن رضایی رئیس و دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام که به عراق سفر کرده‌اند با نوری المالکی دیدار و گفت‌وگو کردند.

در این دیدار آیت‌الله هاشمی‌شاهرودی بر توجه به مسائل فرهنگی پس از پیروزی اخیر و عبور از بحران‌های امنیتی تأکید کرد و گفت: بعد از عبور موفقیت‌آمیز عراق از بحران‌های امنیتی، اکنون ضرورت دارد مسئولان اهتمام و توجه بیشتری به مسائل اجتماعی، فرهنگی و تربیتی به‌ ویژه در قبال  نسل جوان داشته باشند تا بتوانند نسلی مؤمن به باورهای دینی و انقلابی پرورش دهند و مدیران جوان لایق و توانمند را وارد سطوح مختلف مدیریتی کشور کنند.

وی با اشاره به نقش معارف اهل‌بیت علیهم‌السلام در پیروزی‌های اخیر عراق گفت: مسئولان عراقی که بحمدالله از بحران‌های  امنیتی عبور کرده‌اند، در این مرحله می‌توانند با توسعه و ارتقای فعالیت نهادها و مؤسسات فرهنگی و ورود به عرصه‌های بین‌المللی برای پاسخگویی به شبهات دشمنان اسلام و اهل‌بیت علیهم‌السلام به تثبیت قدرت نرم و سرمایه‌های معنوی وحدت‌بخش کشورشان کمک کنند.

محسن رضایی دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام نیز در این دیدار گفت:  دشمنان اسلام که درصدد تحمیل بحران‌های امنیتی به کشور عراق بودند با مقاومت دولت، مردم، روحانیت، ارتش و حشد الشعبی شکست خوردند. اکنون آمریکا و اسرائیل پروژه نفوذ را در عراق دنبال می‌کنند و طبق گزارش‌های رسیده می‌کوشند از طریق مؤسسات غیردولتی به نفوذ در بین نخبگان بپردازند و آنها را به‌سوی خود جذب کنند.

نوری مالکی در این دیدار که در محل ریاست‌جمهوری عراق برگزار شد، ضمن ارائه گزارشی از فعالیت‌های دولت در حل مشکلات و تسهیل خدمات عمومی به اقشار مختلف مردم به‌ویژه محرومان شهرهای دورافتاده و آوارگان و آسیب دیدگان از جنگ و تجاوز داعش، از حمایت‌های جمهوری اسلامی ایران تقدیر و تشکر کرد.

نوری مالکی یکی از راهبردهای دولت عراق را توجه به زیرساخت‌ها و نیازهای مختلف جامعه با تأکید بر حل آسیب‌ها و چالش‌های فرهنگی و اجتماعی دانست.

وی آمادگی کشورش را برای حمایت از سرمایه‌گذاری خارجی به‌ ویژه تسهیل ورود فعالان اقتصادی ایرانی و ایجاد زمینه مشارکت آنان در پروژه‌های مختلف عمرانی و خدماتی در عراق اعلام کرد.

در این دیدار، علاوه بر نوری مالکی، جمعی از مسئولان دولتی و مقامات مذهبی عراق  در این نشست حضور داشتند.
 
کلمات کلیدی : آیت الله هاشمی شاهرودی+عراق
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.