توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 408537
زورگیر مرکز تهران دستگیر شد
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۰ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۰۷:۵۴
رییس کلانتری 104 عباس آباد از دستگیری یک سارق که با تهدید سلاح سرد اقدام به زورگیری از شهروندان کرده بود، خبر داد.

به گزارش ایسنا، سرهنگ قاسم پور در گفت‌وگویی، در این‌باره گفت:  چندی پیش درپی دریافت شکایت از تعدادی شهروندان تهرانی در خصوص زورگیری از آنان در محدوده‌های مختلف محله عباس‌آباد، پرونده ای در این خصوص در کلانتری 104 تشکیل و تیمی ویژه، رسیدگی به موضوع را در دستور کار خود قرار دادند.

وی با اشاره به تحقیقات مأموران کلانتری در این خصوص، تصریح کرد: در جریان بررسی‌های اولیه مشخص شد که تمامی سرقت ها از سوی یک نفر با مشخصات ثابت رخ داده و این فرد در خیابان‌های خلوت و با تهدید سلاح سرد اقدام به زورگیری از شهروندان کرده است.

رییس کلانتری 104 عباس آباد با اشاره به آغاز بررسی‌های محسوس و نامحسوس در محدوده‌هایی که پیشتر سرقت در آنها رخ داده بود، گفت: مأموران کلانتری پس از اخذ مجوزهای قضایی گشت‌های خود در مناطقی را که احتمال وقوع جرم در آن وجود داشت آغاز کرده و آنجا را  تحت کنترل و نظارت قرار دادند.

وی ادامه داد:‌ سرانجام چند روز بعد اکیپ گشت کلانتری در حال گشت‌زنی در محل بود که یکی از شهروندان با مراجعه به آنان اعلام کرد که از سوی یک زورگیر مورد سرقت قرار گرفته است. 

قاسم‌پور با بیان اینکه مأموران با دریافت مشخصات سارق زورگیر مطمئن شدند که این فرد همان زورگیر تحت تعقیب است، گفت: محل  تحت کنترل و محاصره مأموران پلیس قرار گرفت و مدتی بعد مأموران پلیس با شناسایی سارق زورگیر، وی را دستگیر و به مقر انتظامی منتقل کردند.

رییس کلانتری 104 عباس آباد با اشاره به اقدام متهم برای فرار از دست مأموران گفت: هنگام دستگیری متهم وی سعی کرد تا با استفاده از سلاح سردی که به همراه داشت پا به فرار بگذارد که موفق نشد.

وی با بیان اینکه متهم تحت بازجویی قرار گرفت، ادامه داد:‌ این فرد که ع نام داشت، در بازجویی‌های اولیه خود را بی گناه و دلیل فرارش را هول شدن اعلام کرد، اما پس از روبه رویی با مالباخته و دیگر شواهد موجود به زورگیری و سرقت از این فرد و ده‌ها شهروند دیگر در محدوده عباس آباد اعتراف کرد و گفت که با تهدید چاقو و در هنگام تاریکی هوا عابرانی را که از معابر خلوت تردد می‌کردند، شناسایی کرده و اقدام به زورگیری پول نقد و اموال گرانبهایشان کرده است.

به گفته رییس کلانتری 104 عباس‌آباد، متهم پس از تشکیل پرونده برای ادامه روند رسیدگی به جرم روانه دادسرا شد.
 
کلمات کلیدی : دستگیری+ مجرم + زورگیر
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.