توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 439731
رهبر انصارالله: هدف عربستان از تشدید حملاتش به یمن، جلب رضایت ترامپ است
تاریخ انتشار : شنبه ۹ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۰۸:۳۶
رهبر انصارالله یمن اعلام کرد، عربستان به خاطر جلب رضایت رئیس‌جمهور جدید آمریکا عملیات نظامی‌اش را در یمن شدت بخشیده است.

به گزارش ایسنا، به نقل از پایگاه خبری المسیره، عبدالملک الحوثی، رهبر جنبش انصارالله یمن گفت: نظام عربستان به خاطر آنکه رضایت دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور جدید آمریکا را به دست آورد عملیات نظامی‌اش را شدت بخشیده است. دشمن به شکل گسترده‌ای بر ساحل غربی یمن تمرکز کرده و ما با عزمی راسخ‌تر و مقاومتی بیشتر در موضع دفاع از خود قرار داریم.

الحوثی در ادامه گفت: دشمنان ما شکست خورده‌اند؛ این دشمنی هزینه‌های زیادی برای آنها داشته هزاران تن از آنها کشته شده‌اند و نظام عربستان که ثروتمندترین کشورها بود، زیر بار قرض و وام رفته است.

رهبر انصارالله در ادامه خاطر نشان کرد: متجاوزان امیدوار بودند که ظرف چند هفته و یا نهایتا چند ماه به پیروزی دست یابند اما ناگهان با عجز و ناتوانایی‌شان در مقابل پایداری ملت یمن روبرو شدند. ما باید نسبت به پیامدهای امتیازدهی‌ها و تسلیم شدن هوشیار بوده و با جدیت اقدام کنیم.

وی خاطر نشان کرد: خداوند تعالی لطف خود را شامل حال مردم یمن کرده و به رغم رنج‌های فراوان مردم که نتیجه محاصره، ویرانی و جنایات تجاوزگران و آوارگی به مناطق دیگر است باز هم دشمنان در از بین بردن امنیت ما به شدت شکست خوردند.

عبدالملک الحوثی در ادامه عنوان داشت: با روی کارآمدن ترامپ در آمریکا که دارای اولویت‌های مشخصی است مرحله جدیدی در سطح بین‌المللی آغاز شده است و تنها یک توبیخ ساده آمریکا به مزدورانش کافیست تا آن‌ها را به رقابتی دشوار سوق می‌دهد.

الحوثی تاکید کرد: در میدان سوریه، آمریکا و سازمان‌های مزدور خود فرصت داد که خود را نشان دهند اما بعد از مرگ ملک عبدالله آمریکا به نظام عربستان عرصه یمن را ارائه کرد تا شایستگی‌اش در مزدوری آمریکا را ثابت کند. نظام عربستان می‌ترسد که از یمن شکست خورده خارج شود چراکه در این صورت در اثبات سزاواری‌اش برای مزدوری ویژه آمریکا در منطقه شکست خورده است.
 
کلمات کلیدی : عربستان + یمن + جنایات آل سعود + انصارالله یمن
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.