توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 395334
روایت رویایی هواپیمای ایران و جنگنده های سعودی
تاریخ انتشار : شنبه ۳ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۲۱:۰۸
وزیر سابق نفت با تاکید بر لزوم تغییر مدل اقتصادی کشور گفت: اقتصاد ما روی ریل منطقی نیست.

به گزارش فارس، رستم قاسمی فرمانده سابق قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء و وزیر سابق نفت در نشست جامعه اسلامی مهندسین که عصر امروز شنبه ۳ مهرماه برگزار شد، ضمن گرامیداشت هفته دفاع مقدس، اظهار داشت: دفاع مقدس سال‌های طولانی و روزهای بسیار خوبی بود که همه با دل و جان خود کار می‌کردند و افراد ویژه‌ای در آن زمان حضور داشتند.

قاسمی با ذکر خاطراتی از دوران دفاع مقدس، ادامه داد: بنده بعد از خدمت در دولت به مجموعه سپاه بازگشتم و در همکاری با سردار سلیمانی، مشغول پشتیبانی کشورهای مقاومت شدم و امروز به عنوان سرباز مشغول فعالیت هستم.

فرمانده سابق قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء به روایت رویارویی جنگنده‌های ایران و عربستان در پایتخت یمن پرداخت و تصریح کرد: چند هواپیمای ایرانی به یمن رفته بود که با اخطار برگشته بودند که این برای ما بد شده بود، لذا دستور آمد باید یک هواپیما به یمن برود و بنشیند، در همان جلسه من گفتم اجازه دهید بنده مسئول این هواپیما شوم، بالاخره توفیق شد و با آن هواپیما به صنعا رفتیم، وقتی وارد صنعا شدیم، بلافاصله عربستانی‌ها روی خط آمدند و گفتند اینجا منطقه جنگی است و مرتب اخطار می‌دادند که پرواز ممنوع است.

وی ادامه داد: ما تصمیم خود را گرفته بودیم اما چند هواپیمای F۱۶ اطراف هواپیمای ما را محاصره کرده بودند، ولی ما خلبان شجاعی داشتیم، عربستانی‌ها گفتند که ما مأموریت داریم شما را بزنیم؛ به هر حال به خلبان گفتیم که فقط ما را به عربستان نبرد و بالاخره با درگیری‌های بسیار شدید وقتی که خواستیم در فرودگاه صنعا به زمین بنشینیم، جنگنده‌های سعودی فرودگاه صنعا را بمباران کردند و ما ناچار شدیم در شهر دور بزنیم و مردم پایتخت یمن شاهد درگیری هواپیماهای جنگی سعودی با هواپیمای ایرانی بودند؛ ما بالاخره به ایران بازگشتیم؛ خلبان آن هواپیما نزد مقام معظم رهبری رفتند و آقا به ایشان فرمودند؛ که شما کار خودتان را کردید.

قاسمی ضمن مطلوب ارزیابی کردن وضعیت جبهه مقاومت ادامه داد: ارتش سوریه بسیار مقاوم است و هنوز با وجود شرایط بسیار سخت وفادار هستند، اما در مقابل داعش با کارهای عمیق فکری تلاش دارند تا افراد را جذب کنند.

وزیر سابق نفت با اشاره به فعالیت‌های اقتصادی و عمرانی قرارگاه خاتم‌الانبیاء خاطرنشان کرد: نقش اقتصاد در حال حاضر در زندگی مردم بسیار مهم و متفاوت است و سازمان‌های بین‌المللی اقتصاد می‌خواهند از این طریق بر مردم حکومت کنند.

وی با اشاره به تحریم‌های آمریکا در سال‌های ۹۰ و ۹۱، گفت: آمریکا اسم آن تحریم‌ها را فلج‌کننده گذاشته بود و برخی هم به ما می‌گفتند شما که نمی‌توانید ۱۰۰ هزار دلار را جابجا کنید، چطور می‌خواهید این وضع را پیش ببرید، لذا اوایل تحریم کار ما بسیار سخت بود و تجربه هم نداشتیم و همه دنیا علیه ایران بسیج شده بود، اما توانستیم با مقاومت روزهای سخت را پشت سر بگذاریم و به راهکارهای عبور از تحریم‌ها برسیم.

قاسمی با تأکید بر اینکه هیچ فرد عاقلی از تحریم‌ها استقبال نمی‌کند،‌ در عین حال گفت: اقتصاد ما روی ریل منطقی نیست و این صرفاً ربطی به این دولت هم ندارد و ما باید مدل اقتصادی خود را تغییر دهیم؛ چراکه اقتصاد ما سیاسی است و اگر بخواهیم اقتصادمان مقاوم شود، باید این مسیر را پشت سر بگذاریم.
 
کلمات کلیدی : یمن، عربستان، رستم قاسمی
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.