نظر منتشر شده
۳
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 275733
واکنش وزارت خارجه به خبر رای دادگاه عربستانی
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۰ خرداد ۱۳۹۴ ساعت ۲۳:۲۳
یک منبع مطلع در وزارت امورخارجه گفت: خبر آسوشیتدپرس مبنی بر صدور رای دادگاه برای دو مامور عربستانی خاطی فرودگاه جده صحت ندارد.

یک منبع مطلع در وزارت امورخارجه در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران، در رابطه خبر منتشر شده توسط آسوشیتدپرس مبنی بر اعلام رای دو مامور خاطی در فرودگاه جده اظهارداشت: خبر آسوشیتدپرس پیرامون صدور رای دادگاه برای دو مامور عربستانی خاطی فرودگاه جده صحت ندارد.

گفتنی است؛ آسوشیتد پرس مدعی شده بود که بنا به گفته‌های یک مقام امنیتی عربستان که نمی‌خواسته نامش فاش شود، بالاخره حکم دو مأمور متجاوز سعودی صادر شد.

بر اساس خبر آسوشیتدپرس، این دو مأمور سابق فرودگاه جده، به خاطر انجام عمل شنیع در مواجهه با دو نوجوان ایرانی که زائر بیت‌الله الحرام بوده‌اند، هر کدام به سپری کردن ۴ سال در زندان و تحمل ۱۰۰۰ ضربه شلاق محکوم شده‌اند.

این مقام امنیتی گفته که این حکم امروز به متهمان ابلاغ شده ولی هنوز به صورت رسمی با رسانه‌ها در میان گذاشته نشده است.
 
کلمات کلیدی : زائران+عربستان+جده
 
امیدان
۱۳۹۴-۰۳-۲۱ ۰۸:۲۱:۱۲
انگاری این دولت شده سخنگوی کشور های دیگه. از طرف اونا تکذیب میکنه بعد معلوم میشه درست بوده. (2955676) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۳-۲۱ ۱۴:۴۴:۴۳
عزیزم!
تکذیب این خبر، حتی در صورت تایید توسط عربستان، به معنای عدم پذیرش چنین حکمی در قبال چنان جرمی است. (2956651) (alef-13)
 
جوادي
۱۳۹۴-۰۳-۲۱ ۰۹:۱۳:۱۹
اگر حكم درست باشد يعني مامور ها را تشويق هم كرده اند . البته آنها چون دستور مقامات ارشد مملكتشان را اجرا كرده اند بايد هم مورد تفقد شان قرار گيرند . (2955780) (alef-13)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.