توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 477036
پرونده بانکی «پدیده» بسته شد
تاریخ انتشار : دوشنبه ۸ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۴۹
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه‌ای وزارت کشور از بسته شدن پرونده کنسرسیوم بانکی شرکت «پدیده» خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت کشور، بابک دین‌پرست معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه‌ای وزارت کشور اعلام کرد که با امضای مشارکت‌نامه مربوط به سندیکای بانکی شرکت پدیده، توسط ششمین مدیر عامل بانک عضو سندیکا، پرونده این اقدام بسیار مهم، پس از 6 ماه تلاش و پیگیری بی وقفه بسته شد.

وی با اعلام اینکه به منظور سرعت بخشیدن به روند تأیید، تصویب و توشیح مشارکت‌نامه مربوط به سندیکای بانکی اعطای 5 هزار میلیارد ریال تسهیلات بانکی به شرکت پدیده، روز شنبه مشارکت‌نامه مربوطه در اختیار وزارت کشور قرار گرفت، افزود: با انجام هماهنگی لازم و مذاکره با مدیران عامل سه بانک ملی، ملت و تجارت، نهایتا مشارکت‌نامه مورد نظر در روز یکشنبه به امضای مدیران عامل این سه بانک رسید و بدین ترتیب تائیدیه مدیران عامل تمامی بانک‌های عضو سندیکا، ذیل صفحات سند موصوف نقش بست.

رئیس کارگروه ویژه پیگیری مسائل شرکت پدیده اظهار داشت: در  روزهای شنبه و یکشنبه، همچنین با مدیران عامل بانک‌های ملی، سپه و شهر نیز مذاکره و در نتیجه مقرر شده است که قدرالسهم این سه بانک نیز، حداکثر ظرف چند روز آینده به حساب تعیین شده برای کنسرسیوم واریز گردد که با این اقدام جهادی، مشترک بانک مرکزی و بانک‌های عامل عضو کنسرسیوم، پرونده کنسرسیوم بانکی ویژه اعطای تسهیلات بانکی به شرکت پدیده نیز  بسته شده تلقی می‌شود و همزمان با تحویل نسخ مشارکت‌نامه به بانک صادرات (لیدر سندیکا) که صبح روز دوشنبه انجام خواهد پذیرفت، این موضوع نیز همچون سایر مواردی که از شش ماه قبل در دستور کارکارگروه قرار گرفته بود و به نتیجه مورد انتظار رسیده است، از دستور کار، کارگروه ویژه خارج خواهد شد.

دین‌پرست در پایان تأکید کرد: اکنون همه نگاه‌ها به تلاش اعضای هیئت‌مدیره شرکت پدیده برای آغاز عملیات اجرایی پروژه‌های نیمه‌تمام، طی روزهای آینده و بازگشت اعتماد و امید به مجموعه می‌باشد.
 
کلمات کلیدی : موسسه مالی پدیده + فساد مالی + سپرده گذاران مالی
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.