توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 487035
هشدار اوغلو درباره خطر"فتنه انگیزی‌ها"
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۷ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۴۱
رهبر حزب اپوزیسیون مردم جمهوری‌خواه ترکیه که در "راهپیمایی عدالت" از آنکارا تا استانبول حضور دارد،‌ لیستی از شرکت‌کنندگان آماده کرد تا از به وجود آمدن "تحریکات و فتنه‌انگیزی" جلوگیری کند.

به گزارش ایسنا، به نقل از حریت،‌ کمال قلیچداراوغلو، رهبر حزب مردم جمهوری‌خواه در این راهپیمایی ۴۵۰ کیلومتری از آنکارا تا استانبول خواستار آزادی انیس بربراوغلو،‌ نماینده این حزب در استانبول شد. دادستان‌ها به اتهام افشای اسرار محرمانه از سوی بربراوغلو درخواست ۲۵ سال حبس برای او کرده‌اند.

قلیچداراوغلو در سیزدهمین روز از این راهپیمایی گفت: ما برای آنها راهپیمایی می‌کنیم. ما برای عدالت راهپیمایی می‌کنیم. ما با یکدیگر راهپیمایی می‌کنیم. هیچکس نباید برآشفته شود.

او تاکید کرد: ما لیستی شامل ۱۲ رهنمود را برای جلوگیری از تحریکات آماده کردیم. ما آن را به شرکت‌کنندگان می‌دهیم. ما می‌گوییم از زبان تند و حمله علیه کسانی که به هر دلیلی به مقابله با ما اقدام می‌کنند، استفاده نکنید. ما باید رویکردی دموکراتیک نشان دهیم و اعتقادمان را به عدالت نشان دهیم. باید نشان دهیم تا چه اندازه برای عدالت ارزش قائل هستیم. باید نشان دهیم تا چه حد برای مردممان بها می‌دهیم. 
 
کلمات کلیدی : اردوغان + ترکیه + کودتا در ترکیه + قلیچداراوغلو
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.