نظر منتشر شده
۹۱
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 384435
درمان درد بی اعتمادی به پزشکان
علی نبوی، ۲ شهریور ۹۵
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲ شهريور ۱۳۹۵ ساعت ۱۶:۵۸
مدتی است که صحبت‌ها و موضع گیری‌های متفاوتی علیه پزشکان کشور مطرح است و این فضا با رسانه‌ای شدن کوچکترین معضل و مشکلی ملتهب‌تر می‌شود. علت اعتراض افراد جامعه نسبت به جامعه‌ی پزشکی، بروز حوادث تلخی در مناطق مختلف کشور به دلیل قصور یک پزشک بود. در حالی که برخی از سر دلسوزی نقدی را در مورد پزشکان کشور مطرح می‌کنند، افراد و جریانهایی با سوء استفاده از این موقعیت، سوار بر موج حملات شده و بی رحمانه بر پیکره جامعه‌ی پزشکی می‌تازند و تلاش می‌کنند تا به مقاصد شخصی خود برسند.

در سالهای اخیر با مطرح شدن مواردی مانند، حقوق بالای برخی از پزشکان کشور، اشتباه و قصور چند پزشک سهل انگار، بی مسئولیتی برخی از افرادِ جامعه‌ی پزشکی و مواردی از این دست، جریانی را در کشور شاهد هستیم که به بهانه‌ی نقد و احقاق حقوق ملت، سعی در نادیده گرفتن تلاش هزاران پزشک متعهد و متخصص در کشور است.

پزشکی و طبابت برخلاف تمامیِ مشاغل و تخصص‌های دیگر، پیش از آنکه شغلی برای کسب درآمد باشد، رسالت مهمتری دارد و توجه به جان و سلامت بشر را در حیطه‌ی وظایف خویش می‌بیند. رسالت یک پزشک در طول مدت خدمت او به وجود نمی‌آید، بلکه از همان ابتدا پزشکان برای رسیدن به چنین آرمانِ والایی، با سوگند یاد کردن متوجهِ قداستِ راه پیش رویشان می‌شوند.

ایران زمین در کنار پروراندن دانشمندان و فیلسوفانِ بنام، همواره اطبا و حکمایی را به خود دیده که علم طبابت را به قله‌های افتخار رسانده‌اند. طبیبان این آب و خاک همواره در میان مردم از با آبروترین و ارجمندترین اشخاص جامعه بوده و امروزه نیز هستند. افتخار و احترام به پزشکان تا زمانی که طبیبان با دستان پرمهر خود به یاری بیماران می‌شتابند، همواره خواهد بود. احترام به جایگاه پزشکان محدود به زمان و مکان فعالیت پزشک نمی‌شود و از بوعلی سینا بوده تا بزرگان این عرصه در امروز ادامه داشته و دارد.

طبابت شاید تنها شغل و تخصصی در جهان باشد که تالار افتخارات اعضایش محدود به تقدیرنامه و جوایز بین المللی نمی‌شود. بزرگ‌ترین دستاورد یک پزشک ادامه‌ی حیات و سلامتیِ شخصی است که به کمک طبابت او سلامتی خود را بازیافته است. خداوند پزشکان را مورد لطف خویش قرار می‌دهد و با یاری دادن به دستانِ یک پزشک، او را وسیله‌ای برای احیای حیات انسانها قرار می‌دهد. هربار که دستان پزشکان به مدد خداوند شفای بیماری را رقم می زند، خداوند پاداشی را که وعده کرده را به آنان اعطا می‌کند که همانا برابر با نجات جان تمامی انسانهاست. شاید این بزرگترین پاداشی است که خداوند در قبال کار نیک به انسانها داده و پزشکانِ متعهد، در طول دوران خدمت خود، به کرات مفتخر به رسیدن به این جایگاه می‌شوند.

چه بسا به دلیل رفیع و والا بودن مقام و جایگاه پزشکان، همواره رفتار آنان زیر ذره بین جامعه بوده و هست. وقتی رتبه و منزلت اجتماعی یک پزشک چنین عظیم تعریف می‌شود، بدیهی است که توقع و تلقی جامعه نیز از آنان متفاوت باشد. علت بزرگ شدن و یا بزرگ نمایاندن قصور یک پزشک نیز استفاده از همین نکته‌ی فوق است. هر قدر که خدمت در لباس پزشکی برکت و منزلت دارد، کج روی خود پزشک و یا دست اندازی پلیدان و حسودان به این جایگاه، آفتی برای جامعه‌ی پزشکی است. این مطلب هر دوی این انحرافات را دربر می‌گیرد؛ چه آنکس که از روی غرض ورزی به منزلت پزشکان حمله می‌نماید، چه آن پزشکی که رسالت خود را فراموش کرده و به حرفه‌ی خود تنها به دید منبع در آمدی پر سود نگاه می‌کند.

همواره میان مشاغل و حرفه‌های گوناگون مقایسه‌هایی انجام می‌گردد که گه گاه به اظهار نظرهای ناعادلانه و غیر کارشناسی منجر می‌شود. پزشکان از این غائله مستثنی نبوده و همواره میزان درآمد و سختی کار آنها با دیگر مشاغل جامعه مقایسه می‌گردد. فعالیت تمام اشخاص در هر شغلی با ارزش و با اهمیت است. به همین دلیل در مقایسه‌ی مشاغل باید همه‌ی جوانب را در نظر گرفت تا قضاوتی ناحق صورت نگرفته و حقی زایل نشود.

افرادی که فعالیت پزشکان را ناچیز می‌شمارند و کار آنها را ساده می‌پندارند، به ناحق حساسیت‌های موجود در حرفه‌ی آنها را نادیده می‌گیرند. ظرافت برداشتن عضوی ذره بینی از بدن شخص توسط یک جراح و یا قدرتِ شکل دادن به استخوان بندی یک بیمار، ترکیب بی نظیری از ظرافت، دقت و قدرتی است که یک پزشک با کنار هم قرار دادن آنها به درمان بیماران می‌پردازد.

آنچه تا اینجا ذکر شد، توضیح واضحات بود. همه‌ی ما در زندگی خود بارها با یکی از اعضای جامعه پزشکی برخورد داشته‌ایم و آنچه که از آنان دریافت نموده‌ایم عموماً خدمتی صادقانه بوده است. البته نباید منکر آن شد که در مواردی هم شاهد برخوردی خارج از حوزه‌ی ادب و یا تشخیصی نادرست در مورد بیماری خود بوده‌ایم. از جایگاه و منزلت پزشک گفتیم و از آنان به نیکی یاد شد؛ اما باید توجه داشت که هیچ پزشکی معصوم نبوده و ممکن است در دوران فعالیت خود خطایی را عمداً و یا سهواً انجام داده باشد.

آنچه که نباید ازآن غافل شد، ذات مقدس و شریفِ فعالیت پزشکان است که نباید آن را با قصور و خطایِ یک یا چند پزشک در هم آمیخت. فعالیت و رسالت یک پزشک امری است که به خودی خود، دارای جایگاهی و مقامی والاست. آنچه که محکوم و مغضوب است، فعالیت و رفتار ناشایست افرادی است که ممکن است در هر شغل و یا حوزه‌ای فعالیت داشته باشند و ناپاکی آنان، موجب آلودگیِ دریای بیکران خدمات پزشکان نمی‌شود. البته مردم از جامعه پزشکی این توقع را دارند که جامه‌ی سپید پزشکان هرگز آلوده به ناپاکی‌ها نگردد و اگر هم چرکی به خود دید، جامعه‌ی پزشکی مقدم بر تمام دستگاه‌ها نسبت به پاک نمودن آن همت بورزد.
۱۳۹۶/۰۱/۰۳ ۱۰:۱۵
 
۱۳۹۵/۱۲/۱۱ ۱۴:۲۵
 
۱۳۹۵/۱۲/۱۰ ۱۱:۵۳
 
۱۳۹۵/۱۰/۰۱ ۱۸:۴۷
 
۱۳۹۵/۰۹/۲۸ ۱۶:۳۰
 
۱۳۹۵/۰۹/۰۶ ۱۴:۱۴
 
۱۳۹۵/۰۸/۰۵ ۱۳:۳۸
 
۱۳۹۵/۰۸/۰۲ ۱۳:۲۳
 
۱۳۹۵/۰۷/۰۴ ۱۰:۵۱
 
۱۳۹۵/۰۵/۲۹ ۱۷:۳۶
 
 
کلمات کلیدی : پزشکان+زیر میزی+قصور پزشکی+روز پزشک+حقوق پزشکان
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۰۲ ۱۷:۰۹:۱۶
به نظر من یک عده از پزشکان اینقدر بی اخلاقی کرده اند که بقیه پزشکان هم هر قدر کار نیک کنند نمیتوانند کارای اون عده را جبران نمایند و محاله که اعتماد به پزشک به جامعه ما برگرده و این وضعیت به نظر من روز به روز بدتر خواهد شد. ضمنا تا این لحظه من ندیدم پزشکی بیاد و بگه بله این وضعیت هست و این مشکلات وجود داره همه دارن انکار می کنن طبیعی است وقتی بیماری خودش قبول نداره که مریضه معالجه هم تخواهد شد.
من حتی در کامنت گذاشتن هم نمیبینم که پزشکان اخلاق را رعایت کنند و بقیه مردم رو بیسواد و حسود و...خطاب می کنند که این حرکات باز وضعشون رو بدتر خواهد کرد. خلاصه بعید میدونم این مساله به سمت درست شدن پیش بره و روزهای تلخی رو در این زمینه پیش بینی می کنم.
این وضعیت تبعات بسیار بدی برای کل جامعه ما خواهد داشت. (3899500) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۰۲ ۱۹:۴۷:۳۴
دوستان عزیز اینکه فکر کنید پزشکان بلا استثنا ذاتا بد متولد شده اند، درست نیست اینکه پزشک درست وقت نمیگذاره، تمام توانشو به کار نمیگیره و در هر صورت پول میخواد به تعداد اونها و فقدان رقابت بر میگرده، یادتون هست دهه 60 مردم مجبور بودند سه نفر جلو تاکسی سوار شوند، راننده تاکسی ها بی احترامی میکردند و... ولی حالا نه
الان تعداد پزشک در آلمان حدود 400 هزار نفر و در ایران حدود 100 هزاز نفره نتیجه اش اینه که به هر پزشک ایرانی 4-5 برابر استاندارد، بیمار و عمل داره طبعا اولا وقت نمیگذاره ثانیا خسته و پر اشتباهه و از همه مهم تر مجبور نیست برای حفظ و کسب رضایت هر مشتری تمام تلاششو بکنه
وقتی مشتری کم شد ناچاری برای حفظ همون تعداد کم واقعا تلاش کنی، وقت بگذاری، خودتو بروز کنی و اطلاعات تو بالا ببری، تخفیف بدهی، روابط عمومی و اخلاق خوبی داشته باشی و همه اینها منجر میشه به رضایت مشتری که در اینجا بیمار هستش
فقط و فقط و فقط باید تعداد پزشکان به 400 هزاز نفر برسه وگرنه برای مشکلات پزشکی، راه حل دومی وجود نداره (3899772) (alef-6)
 
مشهد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۰۳ ۱۲:۳۳:۱۶
این وسط اخلاق وتعهد و قسم نامه کجا قرار دارد (3900780) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۰۲ ۲۱:۰۴:۲۷
بنده خدا، الان بساز بفروش ها خیلی شریفن؟ قصاب ها چی؟ راننده تاکسی ها چی؟ کارمندان بانک چطور؟ آیا مردم به تمام این مشاغل یک دزد نمیچسبونن؟
آدمای فاسد توی هر شغلی هستن، نظرت درباره با تعمیر کارای ماشین چیه؟ دیدی یه تعمیرکار خوب و‌ با وجدان که قطعه سالمو ورنداره یه دست دو‌بندازه؟ من تا به حال ندیدم! در طول زندگیم هم شاید دوتا کارمند بانک دیدم که کارشو‌درست انجام بده
مشکل از پزشکا نیست، مشکل از تربیت جمعی مردم ایرانه (3899859) (alef-6)
 
مسعود
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۰۴ ۰۶:۴۴:۱۸
احسنت!! این یک واقعیت تلخ و تکان دهنده است و انکار آو ن بی فایده، آنچه جامعه کنونی ما به آن نیاز مبرم دارد انقلابی اخلاقی است. احترام به قانون از بین رفته است و متأسفانه این بی‌اخلاقی ها در نسل جدید شدیدتر است. همین موارد پیش پا افتاده مانند تخلفات رانندگی،بلند نمودن صدای پخش ماشین‌ها،بیرون ریختن زباله از ماشین و بسیاری از همین موارد به ظاهر ساده و جزئی همه نشان از انحطاط در اخلاقیات است و نیاز به بازگشت به اخلاق و قانون. (3902268) (alef-13)
 
رضا
Germany
۱۳۹۵-۰۶-۰۲ ۲۳:۳۴:۰۷
من اینقدر از رفتار پزشکان بدم میاد که دیگه دکتر نمیرم . الان مدتی هست هم خودم هم خانواده ام به گیاه درمانی روی آوردیم خیلی خوب نتیجه میگیریم . من برای بیماری معمولی اصلا دکتر نمیرم . عطاری سر کوچه را ترجیح میدم به اون دکتری که به من با دید تجاری و پول نگاه میکنه . واقعا اخلاق در بیشتر پزشکان (( علی الخصوص متخصص وفوق تخصص که عمل جراحی می کنن )) سقوط کرده .... معلوم نیست این دارن کجا میرن.... (3900029) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۰۳ ۰۲:۲۸:۵۷
منم مراجعه نمیکنم ترجیح میدم درد بیماری رو تحمل کنم تا اینکه برم پیش پزشک ایرانی (3900134) (alef-6)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۰۳ ۱۰:۰۴:۰۹
خواستم یه نصیحتی به شما بکنم.
عطاری خوبه اما هفته پیش بیماری داشتم که به علت مصرف مداوم گزنه دچار اختلال شدید کبدی شده و برای پیوند کبد به شیراز منتقل شد.
داروهای گیاهی شاید بی تاثیر نباشند اما اثبات شده که برخی جدا زیان بارند در برخی افراد.
علی الاخصوص همین گزنه شیرین بیان و ... (3900434) (alef-6)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۰۳ ۱۰:۰۹:۰۳
من از کارم لذت میبرم هر چند هر روز درد و رنج رو میبینم و هر لحظه مرگ با همه وجود حس میکنم اما توی همه این سختی ها لبخند سلامتی حتی یکی از بیمارانم خستگی و بیخوابیهام نابود میکنه.
هر چه میخواهند بگویند اینجا فقط من و بیمارم و خدا شاد هستیم. (3900454) (alef-6)
 
م.گ
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۰۳ ۱۴:۲۶:۰۸
آقای عزیز خودت وعزيزانت بالاخره گذرتون به پزشک میخوره و این اجتناب ناپذيره و تنها خود افراد هستند که ازاین هجمه ها ضرر میکنند نه پزشک. (3901023) (alef-13)
 
Australia
۱۳۹۵-۰۶-۰۲ ۱۷:۱۶:۵۷
در کشورهای اروپایی و آمریکایی 40 درصد مالیات به پزشکان میبندند. واقعا پزشکان چقدر در ایران مالیات میدهند؟ ایران بهشت پزشکان است. (3899513) (alef-3)
 
Romania
۱۳۹۵-۰۶-۰۲ ۱۹:۴۴:۱۵
پزشکی یک رسالت عممی برای جامعه دارد. برای همین در کشورهای صنعتی با قراردادن مالیات سنگین و یا عدم اجازه داشتن مطب خصوصی و تنها کار در نظام سلامت عمومی، از فاصله گرفتن این رشته با بدنه جامعه جلوگیری می کنند
حتی نظام سرمایه داری می داند پول زیاد برای اینگونه مشاغل، برای جامعه فاجعه به همراه خواهد آورد (3899767) (alef-6)
 
Australia
۱۳۹۵-۰۶-۰۲ ۱۷:۲۱:۵۶
تا حالا فکر کردین چرا دانشجوی سال آخر برق شریف امسال در کنکور تجربی شرکت کرد و نفر اول شد تا پزشک شود؟ اگر مهندسی برق از بهترین دانشگاه کشور هم بگیری باید دوسال بیکاری بکشی تا شاید یه کار با حقوق 1/5 گیر بیاری. اما یه دندونپزشک عادی تا 50 میلیون ماهانه هم در میاره. متخصص هست تا 1/5 میلیارد هم در ماه در میاره.
اینها از معجزات طرح تحول سلامت است که شخص حاضر است بعد از چهار سال از اول شروع کند. چون در مهندسی کار نیست و پزشکی تا اوج بالا رفته است. (3899520) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۰۲ ۱۹:۲۰:۳۰
اون حرکت دانشجوی مهندسی برق شریف که از منطقه 3 هم وارد دانشگاه شده بود ادعای پزشکان رو که بقیه رو بیسواد و حسود میدانستند نقش بر اب کرد طرف یکسال نشست خوند رتبه اول تجربی شد بین 500 هزار نفر!! واقعا مرحبا داره کارش
نشون داد بچه های ریاضی وارد عمل میشدن این دوستانی که پزشکی میخونن باید میرفتن پرستاری بخونن (3899737) (alef-13)
 
Romania
۱۳۹۵-۰۶-۰۲ ۱۹:۴۲:۰۳
سال قبلش هم یک دانشجوی ترم هفت رشته برق دانشگاه خواجه نصیر با شش ماه مرخصی نشست خوند و رتبه حدود چهل کنکور پزشکی رو آورد. فقط با شش ماه خوندن. جالبه که رتبش از سالی که خودش کنکور ریاض داده بود بهتر شده بود. (3899766) (alef-6)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۰۳ ۰۹:۲۲:۵۰
در کشور ما اینطوریه که از رتبه 1 تا 5000 ریاضی قوی تر از رتبه 1 تجربی هستند و از رتبه 1 تا 5000 تجربی قوی تر از رتبه 1 انسانی هستند متاسفانه
اگر بچه های ریاضی، تجربی بودند حتی 1 نفر از پزشکان کنونی یا دانشجویان پزشکی، پزشکی قبول نمیشد و همه پرستار و ماما و ... بودند
الف جان حقیقت را سانسور نکن (3900332) (alef-13)
 
سید
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۰۵ ۱۶:۱۳:۰۲
حق با شماست ...برا همین هست که با وجود اینکه به اندازه کافی مهندس و دتر داریم اما مدیر لایق نداریم... (3904618) (alef-11)
 
رر
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۰۲ ۱۹:۲۶:۴۶
درامد متخصصين خيلي با هم فرق داره بعضي تخصص ها مثل اطفال عفوني داخلي طب كار پزشكي اجتماعي طب سالمندان پزشكي قانوني روانپزشكي درامدشون خيلي بالا نيست و حدوداي ١٠تومن درماهه به طور ميانگين كه اونم معمولا مجبور ميشن برن شهر هاي كوچك،بالاترين درامدهم در تخصص هاي غيرباليني براي راديولوژي هست كه حدوداي ٣٠تومنه ميانگين،براي جراحي هام ارتوپد و نوروسرجري و بعضي فوق هاي جراحي عموميه كه بعضي افراد بالاي ١٠٠درميارن (3899744) (alef-13)
 
Romania
۱۳۹۵-۰۶-۰۲ ۱۹:۳۹:۱۶
نوروسرجری بالای میلیارد هم در میارن همچنین جراح پلاستیک و زیبایی و همچنین قلب. (3899762) (alef-6)
 
رر
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۰۳ ۱۴:۵۱:۵۴
وقتی میگم بالای ۱۰۰میلیون بالای یک میلیارد رو هم شامل میشه،ولی بالای یک میلیارد خیلی نادره،نوروسرجن میانگین حدودای ۶۰تومن هست اونم با کار و استرس فراوون(نوروسرجری به خاطر استرس بالا کارسخت و احتمال قصور و همچنین ۵ساله بودنش خیلی پرطرفدار نیست)جراحی پلاستیک و جراحی قلب هم از فوق های جراحی عمومی هست که گفته بودم (3901094) (alef-13)
 
Germany
۱۳۹۵-۰۶-۰۳ ۱۷:۰۲:۰۹
نوروسرجری حتی اگه بازم بزارن ظرفیتش پر نمیشه.
واسه مردم درکش سخته فقط پزشکها میدونن که رزیدنتیش اون 5 سال چه وحشتناکه.
در ضمن بیشترین انصرافی رو هم داره. (3901460) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۰۲ ۲۰:۲۴:۳۶
متخصص عفونی درامدش 4 میلیونه, این اقایی که برق شریف را رها کرد, پشیمان خواهد شد. (3899814) (alef-6)
 
دکتر
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۰۲ ۲۱:۴۷:۴۰
یک محاسبه ساده میگوید متوسط کار مفید کارمندان در ایران بیست و پنج دقیقه و متوسط کار مفید پزشکان با ویزیت صبحگاهی و اتاق عمل و ویزیت سی بیمار در کلینیک یا مطب عصر حداقال شیش ساعت است. پس مهندس جان کار مفید ت را پانزده برابر کن تا حقوقت پانزده برابر شود. انشا الله که افتاد. حاصل کار امثال شما نهایتا مونتاژ پراید و وضعیت فلاکتبار اقتصاد و ادارات است و حاصل کار پزشکان دو برابر شدن امید زندگی در ایران و یک دهم شدن مرگ مادران باردار در طی سه دهه است. امیدوارم بازم افتاده باشد. (3899905) (alef-13)
 
۱۳۹۵-۰۶-۰۳ ۱۶:۰۷:۳۹
وقتی کسی نبود دستگاهت رو تعمیر کنه و یا برق مطبت قطع شد و یا بنزین برای ماشینت نداشتی و ... می فهمی که بدون ابزار یا انرژی 5 دقیقه هم کار مفید گیرت نمی اد. پراید هم محصول همون سیستمیه که امثال شما رو بجای اینکه به مناطق محروم بفرسته ،برج ساز کرده و مواد غذایی ترا ریخته و پالمی و ... به خورد ما داده تا در محضر شما زانو بزنیم و گرنه ما ماشین الکتریکی درجه یک ساختیم و موشکهای .... (3901326) (alef-13)
 
۱۳۹۵-۰۶-۰۳ ۱۶:۲۱:۴۸
البته حاصل کار شما قطع شدن پای راست سالم به جای پای چپ، کور شدن مریض ها به خاطر استفاده از داروی تاریخ گذشته در بیمارستان، کشیدن بخیه کودک معصوم به خاطر چند هزار تومن، کار نگذاشتن پروتز با گرفتن پول توسط تیم جراحی و کارانه های نجومی هم هست. باور 373 و موتور توربو جت ملی و ربات عمل کننده دانشگاه شریف که برای شما ساخته شده تا دیگه پای راست و چپ رو اشتباه نگیرید هم جز کارهای مهندسان خودمونه. راستی پیشرفتهای هسته ای و راداری و فضایی و موشکی و زیردریایی و ... رو نگفتم. (3901359) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۰۳ ۰۲:۵۱:۱۳
من دندونپزشکم
برادرم دندونپزشک
کلی فامیل نزدیک دیگه داریم دندونپزشک و پزشک
خدا وکیل ی سوال ازت دارم این عدد ۵۰ رو از کجا دراوردی؟
دروغ هرچقدر بزرگتر باورش راحت تر
بشین تقسیم بر روزای ماه بکن و کارکرد ببین هر نیم ساعت چقدر میشه
(3900135) (alef-6)
 
Russian Federation
۱۳۹۵-۰۶-۰۲ ۱۷:۲۸:۰۵
برای فهمیدن دلیل بی اعتمادی فقط کافیه یک پرونده معروف رو که ماه پیش معرفی شد رو دنبال کنین. پرونده جراح معروف پایتخت که به همراه تیم جراحی پول پروتز ها را از مریض ها میگرفتند ولی آنرا در بدن مریض ها کار نمیگذاشتند و سر آخر شانسی لو رفتن. واقعا چه برخوردی با اون جراح که به معنی واقعی کلمه یک دزد بود شد؟ آیا یک سال تعلیق برای این شخص کافیست یا باید به عنوان دزد دستش قطع شود؟ (3899533) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۰۲ ۱۹:۱۷:۱۲
چند تا تیم جراحی با هم بودن و خبرش هم زیاد درز پیدا نکرد. یکی دو تا سایت زده بودن پول پروتز رو گرفته بودن ولی پروتز رو کار نذاشته بودن حداقل 50 بیمار رو همین بلا رو سرشون اورده بودن (3899732) (alef-13)
 
Russian Federation
۱۳۹۵-۰۶-۰۲ ۲۱:۴۳:۲۵
قشر عجیب و غریبی که متأسفانه به حال خودشان رها شده اند .

تنها را وارد کردن پزشکان خارجی از کشورهایی مانند هندوستان است تا این از ما بهتران سر عقل بیایند . (3899898) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۰۲ ۱۷:۴۳:۱۲
خدایا کمکم کن بادردهایم میان خانه ام بسازم اماگذرم رابه مطب وبیمارستان ها ی این پزشکان متکبر وپول دوست که تشخیص شان هم درست نیست نیندازاگرمرگم رسیده درجاتمامم کن آمین
این تاجران به اصطلاح پزشک به نام نیک پزشکان با وجدان وشرافتمند هم لطمه زده اندباپوزش ازپزشکان شریف وطنم. (3899559) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۰۲ ۱۷:۴۴:۱۲
مشکل از پزشکی نیست مشکل از قوانین و نظارتها ست.
هر شخصی کهنظارت بر کارش نشه بهترین ادم هم که باشه تهش به بیراهه میره.
پزشکی به علت سر و کار داشتن با جون مردم باید نظارت قوی برش اعمال بشه و مسوولیت پزشک نباید از یک مهندس یا کارگر کمتر باشه.
ضمنا هیچ دلیلی نداره در کشوری که همه اقشار منجمله مهندس و معلم و کارمند و کارگر و راننده تاکسی و نانوا یک پنجم کشورهای پیشرفته درامد دارن پزشکها 5 برابر متوسط جهانی درامد داشته باشن. اختلاف طبقاتی ذاتا ایجاد نفرت و جبهه گیری میکنه. وقتی یک کارگر یا معلم دستمزد یک روزشو میده واسه دو دقیقه ویزیت شدن و تهش میفهمه پزشک تشخیص درست هم نداده حق داره که ناراحت بشه.
پس راه حل : هم نظارت و هم تعدیل دستمزد. (3899562) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۰۲ ۱۷:۵۳:۰۹
سلام
پزشکان فکر می کنند اجرای طرح تحول سلامت به نفع آنها بوده است ولی مرور زمان ثابت خواهد کرد که این طرح نه تنها بزگترین ضربه را به بودجه مملکت وارد کرده بلکه بزرگترین ضربه را به خود پزشکان نیز وارد و باعث بی اعتمادی مردم به پزشکان پول پرست شده است. (3899572) (alef-3)
 
۱۳۹۵-۰۶-۰۳ ۱۴:۱۳:۱۵
اصلا شما میدونی که طرح تحول سلامت چیه؟ نه، خداییش می دونی؟ (3900995) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۰۳ ۱۸:۲۱:۱۰
عزیزم طرح تحول سلامت یعنی
3 برابر شدن بودجه وزارت بهداشت
3 برابر شدن تعرفه های پزشکی
3 برابر شدن درآمد پزشکان
کاهش شدید بودجه عمرانی کشور
یک چهارم بودجه کشور رو بلعیدن
3 برابر شدن پرداختی مردم به طور مستقیم و غیر مستقیم
و.....
باز هم بگم ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ (3901655) (alef-13)
 
۱۳۹۵-۰۶-۰۲ ۱۸:۱۹:۰۷
حرفهایی درست اما لفاظانه. به جای این حرفها این اختلافات که می تواند بسیار مهم باشد را ریشه یابی کنید. (3899628) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۰۲ ۱۸:۲۱:۲۸
آنهایی که سن و سالی دارند به خاطر می آورند که در گذشته های نه چندان دورچطور اطباء یار و مددرس بیماران بودند. از دانشکده های کم تعداد پزشکی، پزشکان حاذقی فارغ التحصیل می شدند که وقتی بعدها برای ادامه تحصیل و اخذ تخصص به آمریکا و انگلستان می رفتند، چون ستاره ای در آسمان می درخشیدند.
متاسفانه اکنون در هر شهر و دیاری دانشکده پزشکی باز شده و مانند خط تولید کارخانه ها، پزشک تولید می کنند. پزشکانی با حداقل دانش. پزشکانی که درصد بالایی از آنها مادیات را در افقهای خود جستجو می کنند.
مردم از روی ناچاری به این پزشکان رجوع می کنند. با هر کس که صحبت می کنی دل پری از دست پزشکان دارند. تشخیص اشتباه، هزینه تراشی، و اخذ پولهای ناموجه از جمله کارهای پزشکان امروزی است.
متاسفانه نمی توان آینده روشنی از پزشکی و سیستم درمانی کشور متصور بود. (3899633) (alef-13)
 
Romania
۱۳۹۵-۰۶-۰۲ ۱۸:۴۸:۰۵
همه حرفاتون درست بود غیر از اینکه تعداد پزشکان زیاد شده. اتفاقا تعداد پزشکان بسیار کمتر از حتی کشور های درجه چهارم است. اگه تعداد زیاد میشد دیگه هیچ پزشکی برای رفتن و کار کردن در مناطق محروم آن هم با پیشنهاد رقم های بالا ناز نمیکرد. تعداد زیاد رقابت ایجاد میکند. (3899689) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۰۲ ۲۱:۵۷:۲۹
انحصار ایجاد کردن هموطن (3899919) (alef-6)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۰۲ ۱۸:۲۲:۲۷
متاسفانه وضعیت درمان در 5-4 سال اخیر به شدت وخیم شده است. از یک طرف دست پزشکان برای گرفتن دستمزدهای بالا باز گذاشته شده است. از طرف دیگر نظام پزشکی و شخص آقای قاضی زاده هاشمی با طرفداری یک جانبه از پزشکان باعث جسورتر شدن این قشر مرفه و بی درد شده است.

اجرای طرح سلامت باعث چندین برابر شدن هزینه های پزشکی و حقوقهای نجومی برای پزشکان شده است. به وضعیت بیماران چه در بیمارستانهای دولتی و چه و خصوصی رسیدگی مناسب نمی شود. در دو حالت بیمار به صورت بسته ای درآمد زا دیده می شود. در بیمارستانهای دولتی به علت کثرت زیاد مریض و نبود امکانات کافی، وضعیت سلامت بیماران به دعا و نذر و نیاز همراهان بیمار بستگی دارد! در بیمارستانهای خصوصی هم عده ای پزشک سهامدار پا به سن گذاسته که دانششان مربوط به چند دهه قبل است ، هنوز هم طبابت می کنند و کسی هم نمی تواند به آنها بگوید که بالای چشمشان ابرو است.

باید روز و شب دعا کنیم و سر بر سجده بگذاریم که بیمار نشویم. چه در آن صورت خود و بستگانمان در دام بزرگی گرفتار خواهیم شد. (3899635) (alef-13)
 
Romania
۱۳۹۵-۰۶-۰۲ ۱۸:۲۳:۰۵
درمان شفابخش چیست؟
---
درمان درد بی اعتمادی بیماران به پزشکان با داروی شفابخش رفتار انسانی خداپسندانه و خرد پذیر و قانون مند و ضابطه مند آنان با بیماران خود در همه ی امور مربوط به حرفه ی پزشکی امکان پذیر است که می باید هیچ آز و چشم داشت بجز به رضایت خداوند بخشنده و انتظار پاداش از او و رسیدگی به نیازهای خلق نیازمند با حد اکثر امکانات موجود و دریافت بهای ممکن بعنوان پایبندی به اصول عملی حرفه چیز دیگری همراه آن نباشد.
در آمدهای خداپسندانه رشد و گسترش می یابند گوارا مصرف میشوند ولی در آمدهای زور آزمندانه ناگهان و با یک چشم به هم خوردن همه از بین می روند و بجز درد و پشیمانی برای صاحب آز چیز دیگری به جای نمی گذارند. (3899637) (alef-13)
 
تبریزی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۰۲ ۱۸:۲۸:۰۱
من با بالا بودن درآمد پزشکان هیچ مشکلی ندارم. خطای پزشکی هم همه جای دنیا رخ می ده. مشکل من اینه که چرا "فقط" باید درآمد پزشکا بالا باشه و بقیه اونقدر حقوق بگیرن که با یه دندون درد کل حقوق یک ماهشون رو باید بریزن تو جیب پزشک؟! حالا باز یه عده میان میگن درس خوندیم. خب لابد ما درس نخوندیم! خوندیم خیلی هم خوندیم (حداقل منی که هر سال شاگرد اول بودم خودم می دونم چقدر خوندم!) گناه ما این بوده که "پزشکی" نخوندیم و برای کنکور هم با رفتن به انواع کلاس های خصوصی "دوپینگ" نکردیم. والا. (چون با شب و روز درس خوندن به تنهایی نمی شه همچین رتبه هایی آورد احتیاج به آموزش های خاص هست) تو همین سه ماه گذشته دو میلیون!! بابت درمان سه تا دندون هزینه کردم و برای ویزیت شدن توسط 2 تا متخصص و 1 سونوگرافی بالای 200 هزار در حالیکه هر کدوم از اینها فقط 3-4 دقیقه طول می کشه. یعنی یه دندانپزشک بابت 10 دقیقه کار خیلی راحت نصف حقوق یک ماه ما رو می گیره و یه پزشک بیشتر از حقوق یک روز ما رو بابت یه ویزیت 3 دقیقه ای!!! اون هم 3 بیمار رو به طور همزمان!!! (برای اعلام نتیجه آزمایش) می بینه و نمی تونی پیش بیمارای دیگه سوالاتت رو بپرسی. یعنی هیچی. حالا این به کنار فکر کن اگه پس انداز نداشته باشی و جاییت درد بگیره باید کلا سرت رو بذاری زمین و بمیری. این وضع مملکت ماست. (3899650) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۰۲ ۱۸:۳۱:۵۰
امیدواریم اینقدر حساسیت که نسبت به درآمد پزشکان در جامعه ایجاد کرده اند درصدی هم به درامد بساز و بفروش ها که باعث چندبرابر شده قیمت ملک در ده سال گذشته شده اند پرداخته شود. (3899660) (alef-13)
 
فرشید
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۰۳ ۱۷:۴۳:۳۵
حق با شماست ولی درصد قابل توجهی از این عزیزان بساز و بفروش رو همین پزشکان محترم تشکیل میدن. (3901555) (alef-13)
 
احسان
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۰۲ ۱۸:۳۴:۵۰
شما درباره‌ی ذات مقدس و شریفِ فعالیت پزشکان سخن می‌گویید ولی من این فعالیت را تنها یک تجارت می‌دانم.
چون جان بیماران را گروگان گرفته و جیبشان را خالی می‌کنند. اگر خودشان این فعالیت را مقدس می‌پنداشتند برای ویزیت کمتر از ۵ دقیقه،‌ حقوق یک روز آن شخص را نمی‌گرفتند. جالب اینجا است که در برابر این پول‌های عجیب و غریب، هیچ مسئولیتی هم نسبت به تجویزشان قبول نمی‌کنند و مردم هم نمی‌توانند کاری بکنند چون انقدر درآمدشان بالا است که رقابتی بینشان نیست و هیچ کدام سعی نمی‌کنند با مسئولیت پذیری، یک درجه از بقیه بالاتر باشند.
بدتر از همه اینکه فقط خودشان را باسواد می‌پندارند و فکر می‌کنند بقیه جامعه بی سوادند و ارزش پول درآوردن ندارند. (3899668) (alef-13)
 
Malaysia
۱۳۹۵-۰۶-۰۲ ۱۹:۰۸:۱۱
آنچه که نباید ازآن غافل شد، ذات مقدس و شریفِ فعالیت پزشکان است که نباید آن را با قصور و خطایِ اکثریت پزشکان و جایگزینی تجارت با طبابت آنهم تجارت با درد و رنج و جان مردم و گروگان گرفتن جسد برای اخذ پول و پایمال کردن حقوق مردم توسط مسئولین امر بهداشت و درمان و سازمان مثلا نظام پزشکی ... در هم آمیخت. (3899721) (alef-13)
 
وحید
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۰۲ ۲۱:۰۸:۱۵
نویسنده محترم.آیا در کلمه کلمه این کامنت حسادت و عقده گشایی نیست. کامنت گذار محترم جنابعالی چه قدمی برای هم نوعت برداشته آی با ذکر سند لطفا بگو. تا وقتی این حسادتها و پرده دریها هست سزایتان برخورد بیرحمانه پزشکان است. بحران اخلاقی در جامعه بیداد میکند ودر این میان هنوز پزشکان شریفترین هستند. اعتماد مردم یا احترام به پزشک را من در رفتار نود درصد بیماران میبینم و این چند کامنت گذار همیشه در صحنه هم هرگز راه به جایی نخواهند برد به امید خدا. (3899864) (alef-6)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۰۳ ۱۴:۴۴:۳۳
عزیز من تا کی میخواهید به جای پاسخ گویی شروع به توهین به مردم بکنید؟ همکار شما 50 تا پروتز رو پولش رو گرفته ولی در اتاق عمل اونودر بدن بیمار کار نذاشته این یه موردشه اینو بیا جواب بده تا مورد بعدی
دانشجوهای مهندس انصراف میدن رتبه های دو رقمی میارن در کنکور تجربی رتبه اولتون هم که یکی از بچه های مهندسی برق بود کسی اراده کنه از بچه های ریاضی پزشکی میخونه دست بردارید از این حرفها (3901076) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۰۵ ۰۶:۰۳:۲۶
چه حرفيه
از بين چند هزار پزشك يك نفر اين كار رو كرده، مثل اينه كه وقتي يك كارگر مياد از تو خونه من چيزي برميداره من بگم. همه كارگرها دزدند. خوب حرف اشتباهيه (3903800) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۰۷ ۲۰:۴۳:۵۸
بنده خدا اون رتبه دوم ریاضی هم بود. (3908859) (alef-11)
 
Malaysia
۱۳۹۵-۰۶-۰۳ ۱۶:۱۲:۳۶
آقا وحید عزیز، مطمئن باشید که من بهیچوجه حاضر نیستم موقعیت فعلی خود را با پزشکی تغییر دهم که عقده ای داشته باشم یا حسادت کنم. من اگر هم قدمی برای هم نوعم بر نداشته باشم، از درد و رنج و جان مردم را هم برای پر کردن جیب خود سوء استفاده نکرده ام. با شما موافقم که بحران اخلاقی بیداد می کند ولی متاسفانه پزشکان هم در مجموع از این بی اخلاقی ها عقب نمانده اند. و بلاخره دوست عزیز، احترامی که ریشه در ترس و احتیاج دارد، احترام نیست. (3901343) (alef-13)
 
م.پ
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۰۲ ۱۹:۲۵:۴۹
تا به حال فکر کردید چرا پزشکان کمترین مهاجرت از کشور رو دارند چون هیچ جای دنیا به راحتی ایران نمیتونن پول در بیارن از طرفی هر بلایی سر مریض بیارن دادگاهی نمیشن کجا برن بهتر از ایران آقای وزیر از مهاجرت این قشر در صورت کاهش درامد نگرانند خیالتان راحت هیچ جا نمیرن چون نه تنها درامد اینجا را نخواهند داشت بلکه بی قانونی اینجا درمورد این قشر که فقظ به نفع اوناست رو هیچ جای دنیا نداره کم کاری وپر درامدی چه از این بهتر برای اینها وصد البته تمامی اینها از سوئ مدیریت است اکثر کشورهای متمدن متصدی وزارت بهداشت مدیر است ونه پزشک یعنی کسی که مدیریت خوانده واین یکی از ریشه های بیماری این وزارت است دیگر محدودیت پذیرش پزشک ومتخصص وعدم پذیرش پزشکان خارجی. در صورت وارد کردن پزشک خارجی با یک صدم هزینه بهترین خدمات پزشکی خواهیم داشت.انحصار باعث فساد میشود ولی درد مان رو به کی بگیم که چاره کنه فعلا همه چیز دست خودشونه (3899742) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۰۲ ۲۰:۵۱:۲۳
بیمارانی که اینجا در یک ساعت ویزیت کنن هیج کجای دنیا نمیتونن این کارو بکنن در هر 3 یا 4 دقیقه یه نفر رو ویزیت می کنن هر چقدر عمل جراحی کیفشون بکشه انجام میدن و... (3899842) (alef-6)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۰۵ ۰۶:۰۷:۲۰
شما تا حالا خارج از ايران دكتر رفتي گلم؟
جهت اطلاعت پزشك عمومي براي همين ويزيت ٤ دقيقه اي ٦٠ دلار ميگيره.
فقط اونجا بيمه ها كمتر دزدي ميكنن و اگر بيمه باشي دستمزد پزشك رو بيمه ميده. (3903803) (alef-11)
 
آرش
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۰۲ ۲۰:۵۶:۱۱
چه كسي گفته آمار مهاجرت پزشكان كم است و چه كسي گفته راه براي پزشكان خارجي بسته است ؟
يك طرفه به قاضي رفتن خوب نيست، منصف باشيد و خطاي اقليت رو به پاي اكثريت ننويسيد. (3899848) (alef-6)
 
Germany
۱۳۹۵-۰۶-۰۳ ۱۷:۰۴:۴۸
از کلاس 100 نفره ما در شهید بهشتی 10 سال قبل الان به زور 40 نفرشون ایران باشند همه رفتند.
این امارها رو از کجا درمیارین؟؟ (3901469) (alef-13)
 
پزشک
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۰۲ ۲۱:۱۶:۵۱
رییس محترم جمهور در روز پزشک به نقل قول از رییس جمهور یک کشور اروپایی فرمودند اگر پزشکان ایرانی در کشور ما اعتصاب کنند سیستم بهداشتی کشورمان از هم می پاشد. امید وارم جوابت را از زبان رییس جمهور گرفته باشی.
به پزشک بودنم افتخار میکنم والحمد الله بیماران من از قماش جنابعالی نیستند و با دعای خیرشان هر روز خداوند نعمات بیشتری را قسمت من و همکارانم مینماید. انشا الله خداوند به شما هم کمک کند. (3899869) (alef-6)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۰۳ ۱۴:۴۵:۴۹
اگر مهندسان برق اعتصاب کنن با بی برقی چیکار می کنید؟ بیمارستانهاتون میتونن کار کنن؟ کل زندگیت فلج میشه
سوپری ها اعتصاب کنن بهت غذا ندن چی میشه؟ (3901079) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۰۵ ۰۶:۰۹:۲۱
شما اعتصاب كنين، ببينيم چي ميشه! البته من خودم برقي هستم برا همين ميدونم هيچي نميشه! (3903804) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۰۵ ۱۹:۴۹:۵۰
حتی اگر سوپورهای مملکت اعتصاب کنند مملکت از هم می پاشد. (3904834) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۰۲ ۲۲:۲۷:۲۵
استادبدنیست به امارمهاجرت بزشگان نگاهی بندازید (3899955) (alef-6)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۰۳ ۰۹:۲۶:۱۴
البته مدارک پزشکی ایران غیر استاندارده و هیچ کشوری قبولش نداره و خود به خود اساسا امکان رفتن نیست (3900336) (alef-6)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۰۴ ۰۷:۰۲:۱۴
اولاً نرخ مهاجرت پزشکان هم پائین نیست اگر می‌خواهید بدانید تصادفی وارد سایت یک دانشگاه یا بیمارستان در آمریکا شوید تا ببینید چند نفر پزشک ایرانی است و ثانیاً ورود به سیستم پزشکی کشورهای اروپایی و آمریکایی برای فارغ‌التحصیلان کشورهایی مانند ایران بسیار مشکل است. تعداد بی شماری از پژشکان ایرانی به کانادا مهاجرت کرده اند اما تقریبا هیچکدام نتوانسته‌اند در رشته خود مشغول به کار شوند. (3902282) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۰۲ ۲۰:۰۱:۴۶
مشکل از ایجاد انحصاره این دوستان در وزارت بهداشت و درمان انحصار زیبایی برا خودشون ایجاد کردن که به این وضع ختم شده (3899792) (alef-6)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۰۲ ۲۰:۰۳:۲۹
وقتی پزشکها یادشون بیاد چه سوگندی خوردند و مریض را به چشم مشتری نبینند (3899793) (alef-6)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۰۲ ۲۰:۴۲:۴۰
متاسفانه جامعه پزشکان مثل مافیا عمل می کنه
با کاهش پذیرش دانشجو و کاهش رفیت دوره دستیاری انحصار ایجاد می کنه
خودشون برای خودشون تعرفه می گذارند و یکهو 300 درصد تعرفه را افزایش می دهند
از مریض با خیال راحت و بدون وجدان درد زیر میزی میگیرن مثلا 10 یلیون که حقوق یک سال کارگر است را برای جراحی زیر میزی می گرفتند
حوصله حرف زدن و توضیح دادن ندارند و خودشون را بالاتر می دونند و حتی یک لحظه نمی گویند که این تجعهیزاتی که با اونها بیماران را درمان می کنند کار یک مهندس است
خودششون برخودشون نظارت دارند و قصور و خطاها پوشانده می شود
مرتبا وزیر بهداشت و رییس سازمان پزشکی علنا مسئولین کشور را تهدید می کنند
علاوه بر پزشکی به کارهای دیگه مثل فروش دارو و بساز بفروشی و سهامداری بیمارستان و .... مشغول به کار هستند
کم هزینه ترین و موثر ترین درمانها را پیشنهاد ننموده و فقط درمانها و آزمایشات گران را که برایشان سود آور هستند پیشنهاد می کننند
با هر گونه انتقاد و نظارت و .... به شدت برخورد می کنند
از نیاز مردم و مسئولان به درمان کاملا سو استفاده می کنند
به جای توجه به بهداشت و پیشگیری از بیماریها توجه خوشون را بر درمان می گذارند و هدف اونها سلامت مردم نیست چون خودشون سلامت کامل را ندارند !!!!
و...
حال این قشر خود را مقدس، نخبه، مبتکر، خلاق و ... می داند
(3899828) (alef-6)
 
به آفرید
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۰۲ ۲۲:۳۶:۴۵
کاش تعداد پزشکها زیاد بشه تا بخاطر کمبود ، بیمار حاضر نشه چندبرابر هزینه کنه تا بهش نوبت برسه. (3899966) (alef-13)
 
Romania
۱۳۹۵-۰۶-۰۳ ۰۸:۲۰:۵۷
سایت الف لطفا برو از توهینهای پزشکان در زیر پیج اینستای حاکد بهداد عکس بگیر بزار اینحا قول میدم پربیننده ترین حبرت بشه و هم مشخص بشه چه خطری و تهیدی جامعه را با تربیت چنین پزشکانی داره تهدید میکنه

هرچه زوذتر تعداد پزشکان افزایش ندیم و این انحصار را از دستشون نگیریم در حق کشور خیانت کردیم (3900223) (alef-13)
 
Romania
۱۳۹۵-۰۶-۰۲ ۲۲:۵۳:۴۳
انکس که درد می کشد خودش تکلیف خودش را می داند ادمهای سالم نمی توانند درک کنند (3899989) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۰۲ ۲۳:۱۰:۱۷
اگربه خادمان ملت بي احترامي كنيدسنگ روي سنگ بندنميشود (3900007) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۰۳ ۰۱:۲۴:۳۹
اگر خادمان ملت حرمت جسم و روح ملت را نگه ندارند چطور؟ (3900112) (alef-6)
 
mostafa
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۰۳ ۰۴:۰۲:۳۷
خادم اسمش روشه یعنی نوکر نوکر هم چه با احترام چه بی احترام باید کارشو بکنه و حق اعتراض نداره (3900149) (alef-6)
 
احمد
Turkey
۱۳۹۵-۰۶-۰۲ ۲۳:۵۷:۵۵
متاسفانه حمایت بی حد و جصر از پزشکان و عدم اغمال نظارت قانونی و مداوم بر انها نتایج بسیار در یر داشته و دارد. ماه گذشته قصور یکی از همین اقایان منخصص در مرکز قلب تهران یاعث لطمه جدی به یکی از عزیزان مان شد که متاسفانه اکنون در بیمازستان دیگری در کوما است. متاسفانه وضع در بیمارستانهای آموزشی به مراتب بدتر است. (3900044) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۰۲ ۲۳:۵۸:۵۴
پیشنهاد می کنم روز 1 شهریور به اسم روز کیارستمی هم نامگذاری بشه که این واقعه از یادها نرود. (3900046) (alef-13)
 
نالان
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۰۳ ۰۰:۰۴:۱۹
امروز به بیمارستان ........مراجعه کردم شماره 26 نوبت رادادند پزشک متخصص امد دقیقا 56 دقیقه طول کشید تانوبتم رسید یعنی هربیمار حدود3دقیقه پزشک مربوطه اصلا امان نداد که من مشکلم را بگویم 3قلم دارو نوشت درصورتیکه لازم بود یک عکس گرفته شود تا اصلا بداند مشکل چیست الان بادرد شدید این مطلب را برایتان نوشتم . (3900049) (alef-13)
 
Romania
۱۳۹۵-۰۶-۰۳ ۰۵:۴۶:۴۹
وقتی هم میگی چرا اینقدر زود ویزیتت تموم میشه میگه چون مریض ها تو نوبت منتظرن و دکتر کمه ولی وقتی به وزارت بهداشت و نظام پزشکی میگی پزشک در کشور کمه میگن نه اشباع شده و جا نداره. ضریب پزشک ایران 0.89 است که حتی از تاجیکستان و ترکمنستان و ارمنستان هم کمتریم. (3900157) (alef-6)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۰۳ ۰۷:۳۱:۰۳
دروضعیت فعلی که کار آموزش پزشکی دست وزارت بهداشته(بجای وزارت علوم!!!)ونظارت برتخلفات پزشکی دست نظام پزشکیه(بجای قوه قضاییه!!!)
کلا پزشکها روتافته جدابافته درنظر میگیرن. (3900183) (alef-6)
 
احمد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۰۳ ۰۸:۰۳:۲۷
ملت ایران نسبت به اقشار تحصیلکرده و حرفه ای مثل پزشکان و وکلا و قضات و ...آلرژی دارند و همیشه مورد تهمت و افترا بوده اند... در تمام مشاغل و حرف یه سری هستند که کج می روند ولی این اقشار به خاطر عمل زشت یکی باید همیشه پاسخگو باشند به یکسری عوام بی سواد (3900201) (alef-6)
 
امیر
۱۳۹۵-۰۶-۰۳ ۰۸:۳۵:۱۵
تنها راه حل افزایش تربیت پزشک متخصص و دندانپزشک است امری که در عمل اجراء نمی شود و دلیل ان نیز با کمی تفکر کاملا روشن است من کارمند با مدرک فوق لیسانس و سایر کارهای جانبی و با 27 سال سابقه حداکثر ماهیانه 5 میلیون درامد دارم ولی با مراجعه به یک دندانپزشک برای عصب کشی دندانم و روکش ان حدود هشتصد هزار تومان هزینه ام شد که جمعا برای دکتر نیم ساعت وقت گرفت و با یک محاسبه سرانگشتب متوجه شدم که اقای دکتر دندنپزشک حداقل روزانه چهار ملیون درامد دارد یعنی یکماه کار من در مقابل یک روز کار اقای دکتر انوقت چرا نمی گذارند تعداد پزشک متخصص و دندانپزشک زیاد شود خدا عالم است؟ (3900250) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۰۳ ۰۹:۲۷:۳۴
آقا من میگم مردم که اینقدر دلشون از پزشکا پره بیان یه کاری کنن:
نریم دکتر.
مریض شدیم نریم پیش دکتر.
داروخونه ها که دارو بدون نسخه میفروشن، پزشکا هم که کلی پول میگیرن و کلاس میگذارن و ..... خب چه کاریه نریم دکتر.
مثلا بریم پیش رمال جماعت اونا هم احترام میگذارن هم دوا درمونشون افاقه میکنه. (3900341) (alef-6)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۰۳ ۱۴:۴۸:۱۰
دست بردار این کارهاتونو کامنت گذاشتن هاتون از اخلاقتون هم زشت تره اگر قراره ملت دکتر نرن شماها هم مدارکتون باطل باید بشه و هزینه ای که بابت اموزشتون شده باید ازتئن گرفته بشه
طلبکار هم هستید؟ (3901086) (alef-13)
 
م.ایرانی
United States
۱۳۹۵-۰۶-۰۳ ۱۰:۰۴:۲۵
مردم چرا از پزشکان متنفرند؟ برای اینکه وقتی یک انسان با در ماندگی و بیماری خود یا نزدیکترین بستگانش و با رو حیه خراب و با عجله تمام خود را به دکتر و بیمارستان میرساند تا بتواند گوشه ای از دردش را درمان کند شاهد دکتر ها و پرسنلی است که
به شرایط او هیچ اهمیتی نداده و به او مانند مشتری دست به نقدی که
الان بهترین فرصت برای خالی کردن جیبش است مینگرند و حتی اگر نیمه شب هم باشد
و بیمار با زیر شلوار هم مراجعه کرده باشد تا پرداختی به صندوف نداشته باشد از پذیرش خود داری نموده و یا خدمتی ارائه نمیدهند.

شاید این ریشه در فرهنگ ما داشته باشد زیرا از دوران ابتدایی به یک محصل مدرسه و خانواده القا میکنند که برای داشتن در آمد بیشتر و آسایش بایستی
پزشک یا خلبان شوی . (3900435) (alef-13)
 
عوام
۱۳۹۵-۰۶-۰۳ ۱۵:۰۶:۵۷
در پاسخ به آن دوست باید بگویم که همه ما عوام و بی سواد هستیم. مگر غیر از خواندن و حفظ کردن کتابهای نویسندگان خارجی هنر دیگری هم داریم؟
ما به عنوان پزشک، مهندس، وکیل، معلم و ..... هیچ دستاورد علمی خاصی برای دنیا نداشته ایم. پس لطفا الکی برای خود پرستیژ اضافی قائل نشویم.
اینم که گفتند هنر نزد ایرانیان است فقط یک تعصب الکی می باشد. (3901135) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۰۳ ۱۷:۳۵:۵۳
به نظر من بعضی از مردم درد حسادت دارند اگرنه این حرفها چیست دوست داری اعتماد کن وبرو دکتر نداری برو به عطاری یا به فالگیر هر جا خود صلاح می دانید هر روز به کار کسی بند می کنید یک روز به بانکی ها یک روز به دست مزد هنر پیشه ها درصورتی که هر کاری دستمزد خودش را می طلبد تا دنیا بوده این بود حالا هم می گویید اعتماد ندارید درد که به سراغت امد می فهمی که چه کنی وچگونه اعتماد کنیاین سایتها هم بجای مطلب مفید گذاشتن می خواهند مردم را به جان هم بیندازند وخیال می کنند با بد گفتن از دیگران حرمت انها اضافه می شود وانها مطرح می شوند در صورتی که خودمن هر کسی از کسی یا گروهی بد می گوید یک خط قرمز در ذهنم بر روی ان فرد یا گروه می کشم وادم نرمال را ادمی نمی دانم که دائما از کسی بد گویی کند (3901532) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۰۳ ۱۹:۴۰:۴۹
یک واقعیت در جامعه پزشکی اتفاق افتاده که قابل کتمان نیست. انهم ارجح شدن درامد بر مریض توسط اکثر پزشکان است. و تبعات ان سبب شده علی رغم اجرای طرح تحول سلامت بیماران درمان بهتری نگیرند. در ضمن بیمارستانهای دولتی در شهرهای کوچک فاقد متخصصین از تمام رشته ها بخصوص رادیولوژی و جراحی اعصاب و قلب می باشد. (3901758) (alef-13)
 
Germany
۱۳۹۵-۰۶-۰۴ ۰۱:۰۴:۴۹
انصافا همه پزشکان پول پرست نیس ما توو اصفهان جراح قلب بینطری داریم ب نام دکتر میر محمد صادقی ایشون انسان بسیار شریفی هستند وریالی هم زیر میزی نمیگیرن. مردم اصفهان دعا گویی ایشون هستند (3902190) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۰۵ ۰۰:۳۷:۱۹
مغالطه تغمیم جزء به کل یعنی چون یه نفر خوبه همه خوبن و مشکلی هم وجود نداره (3903650) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۰۷ ۲۰:۴۷:۱۷
این مغالطه رو شما انجام میدی.چون چند نفر پزشک بدن پس همه پزشکان بد هستند؟ (3908861) (alef-13)
 
ادیب اولی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۰۴ ۱۴:۰۵:۳۰
من و همسرم هر دو دجار مشکلات معده شذیم .قبل ا ز مراجعه به پزشک من دارو گرفتم و خوردم چون قبلا هم هین حالتها را داشتم ولی همسرم اصرار داشت که حتما بایدبه متحصص مراحعه کنیم. روزی که به کلینیک رفتم متخصص نبود.دفتم پیش دکتر عمومی کفت همون داروهایی که میخوری را ادامه بده وبیشتر مشکلت استرسه. همسرم از یک فوق تخصص وقت گرفت و رفت ازمایش خون سونو اندوسکوپی و کولونوسکپی اولین دستورات اقا بود که دو مورد اخد دا خودشان انجام دادند و بعد از کلی هزینه دقیقا عین نسحه من را برای همسرم تجویز فرمودند. مطلب اینجاست که که بیشتر بیماریها با معایته بالینی قابل تشحیص است ولی اقایان چون پورسانت اذ داروحانه و ازمایشگاه و و ...میگیرند و کارهایی مثل اندوسکپی وغیره را خودشان انجام میدهند... (3902906) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۰۵ ۱۰:۴۴:۲۳
من فکر می‌کنم شما به جای انتقاد از پزشک متخصص از خانمتون انتقاد کنید معلومه که وقتی به یک متخصص مراجعه می‌کنید توقع بررسی تخصصی دارید حالا اگر اون متخصص فقط ویزیت کرده بود باز هم انتقاد که هیچ کاری نکرد بهر حال همیشه میشه یک انگی بر پزشک زد. من خودم متخصص قلبم الان ۵۵ سالمه و ۱۰ شب در ماه آنکالی دارم و بندرت میشه که نیمه شب به بیمارستان نروم و وقتی این همه توهین و بی احترامی را می‌بینم حس خوبی ندارم بخدا من حاضرم دو برابر اون چیزی که به من حق‌العمل می‌دهند بدهم و شب بچه ام را تنها نگذارم (3904061) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۰۴ ۱۴:۱۵:۰۳
اكثريت پزشكان الان با تخصص شون تجارت مى كنند متاسفانه نسبت به كارشون ديد انسانى وجود ندارد فقط دنبال درآمد بيشتر به هر شكل و رفاه اشرافى آنها را از رسالتشان دور كرده
من خود يك معلم با ٣٠سال سابقه هستم و در آموزش همين پزشكان نقش داشته ام اما الان قادر به تامين حتى هزينه ى دندانپزشكى خود نيستم من شاگردان خودمو كه حالا پزشك شدند حلال نمى كنم انشاالله عاقبت به خير نشوند (3902937) (alef-13)
 
احسان
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۰۷ ۱۴:۴۷:۴۰
نباید پزشک وزیر بهداشت شود،
یا دکترای پیراپزشکی یا پرستاری یا بهداشت یا دکترای مدیریت خدمات بهداشت و درمان. (3908291) (alef-13)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.