نظر منتشر شده
۴
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 284238
بازگشت ژاپنی‌ها به میادین نفتی ایران
تاریخ انتشار : سه شنبه ۳۰ تير ۱۳۹۴ ساعت ۱۶:۵۱
یک مقام ارشد وزارت نفت ایران از امکان بازگشت شرکت اینپکس به طرح توسعه میدان نفتی آزادگان خبر داد.

به گزارش میزان، یک مقام ارشد وزارت نفت ایران دیروز (دوشنبه، ٢٩ تیرماه) اعلام کرد: امکان ازسرگیری حضور و فعالیت ژاپن در پروژه توسعه میدان نفتی آزادگان که پنج سال پیش شرکت ژاپنی اینپکس به دلیل فشار تحریمهای آمریکا و غرب از آن کناره گیری کرد، وجود دارد.

بازگشت شرکت اینپکس به پروژه توسعه میدان نفتی آزادگان واقع در جنوب غرب ایران نشان دهنده تمایل ایرانی ها برای بهره مندی از توان فنی ژاپنی هاست.

ایران از میزان پیشرفت شرکت چینی در طرح توسعه میدان نفتی آزادگان پس از خروج اینپکس، ناراضی بوده است و ابراز امیدواری می کند که پس از توافق جامع هسته ای اخیر میان تهران و کشورهای گروه ١+٥ در وین، احتمال مشارکت شرکت ژاپنی در طرح توسعه میدان نفتی آزادگان وجود دارد.

شرکت اینپکس ژاپن در سال ٢٠١٠ میلادی به دلیل محدودیتها و فشارهای حاصلی از تحریم های ایالات متحده آمریکا مجبور به کناره گیری از طرح توسعه میدان نفتی آزادگان شد.

مقام ارشد وزارت نفت ایران با بیان این که بازگشت دوباره اینپکس به طرح توسعه میدان نفتی آزادگان به نظر وزارت نفت بستگی دارد، گفت: من دیدگاه مثبتی نسبت به بازگشت این شرکت ژاپنی به طرح توسعه میدان نفتی آزادگان دارم.

شرکت اینپکس که در توکیو به ثبت رسیده است و بخشی از سهام آن متعلق به دولت ژاپن است، پیش از خروج از طرح توسعه میدان نفتی آزادگان (به عنوان یکی از بزرگترین ذخایر نفت خام در منطقه خاورمیانه به شمار می رود) پس از تشدید تحریمهای ایران، در این پروژه سهیم بود.

ایران در نظر دارد با برگزاری یک کنفرانس در لندن از مدل تازه قراردادهای نفتی ایران برای جذب سرمایه و فناوری شرکتهای خارجی، رونمایی کند.
 
کلمات کلیدی : نفت+ ژاپن
 
۱۳۹۴-۰۴-۳۰ ۱۸:۰۵:۱۸
ژاپن یکی از کشورهایی بود که در تحزیمها بد جوری علیه ایران تاخت دولت نباید به این رااحتی به انها امتیاز دهد (3059632) (alef-3)
 
۱۳۹۴-۰۴-۳۱ ۰۶:۴۲:۴۷
ببخشید اون وقت کدوم کشور بیاد ایران (3060483) (alef-13)
 
likns
۱۳۹۴-۰۴-۳۰ ۲۳:۲۴:۱۰
یعنی اگر دیدی ژاپنی ها به اندازه ی یک سوزن به ایران خدمت کرده باشند یا به تعهداتشان عمل کرده باشند ما را هم خبر کنید .ادم اگر نوکری هم می کنه نوکر آدم با شخصیت باشه . این روح وفای به عهد سامورایی شون منو کشته (3060163) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۴-۳۱ ۰۰:۵۷:۰۸
یکی از بهترین شریک های تجاری برای ایران کشور ژاپن است. وظیفه شناس هستند و استاندارد ها را کاملا رعایت می کنند. (3060323) (alef-13)