نظر منتشر شده
۱
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 370133
گزارش وزارت خارجه آمریکا: ترکیه کشور کلیدی در قاچاق انسان است
تاریخ انتشار : جمعه ۱۸ تير ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۴۲
روزنامه جمهوریت ترکیه گزارش وزارت خارجه آمریکا در مورد اینکه ترکیه کشور کلیدی در قاچاق انسان است را مایه شرم برای ترکیه خواند.

به گزارش روز جمعه ایرنا از آنکارا، وزارت خارجه آمریکا در گزارشی در زمینه قاچاق انسان در سطح جهان که در روزهای اخیر منتشر شد از ترکیه به عنوان کشور کلیدی در تجارت قاچاق انسان نام برد.
بنا به گزارش یاد شده ؛ ترکیه کشور ترانزیت برای افرادی که بطور اجباری در فحشا و نیز شرایط نامناسب انسانی به کار گرفته می شوند، است.
این روزنامه این گزارش و ذکر نام ترکیه را به عنوان شرمساری برای ترکیه خواند.
'اردوغان توپراک' نماینده حزب جمهوریخواه خلق ترکیه در ارزیابی این گزارش به روزنامه جمهوریت گفت: در لیست وزارت خارجه آمریکا، ترکیه نیز جزو کشورهایی که قاچاق انسان در آنها بطور گسترده رواج دارد ذکر شده است.
وی با انتقاد از حزب حاکم عدالت و توسعه گفت: حزب عدالت و توسعه از ۱۴ سال قبل اداره امور ترکیه را عهده دار است و ذکر نام ترکیه در چنین لیست سیاهی مایه شرمساری است.
توپراک گفت: دولت و حاکمیت حزب عددالت و توسعه این بار برای رهایی از وبال چنین امری عجولانه اعلام می کنند که اتباع سوریه را به تابعیت ترکیه خواهند پذیرفت.
ترکیه به دلیل موقعیت خاص جغرافیایی در مسیر ترانزیت قاچاق انسان از قاره های آسیا و آفریقا به اروپا جای دارد و سالانه دهها هزار نفر از این طریق اقدام به مهاجرت غیرقانونی می کنند.
مساله بازگرداندن پناهجویانی که از ترکیه به کشورهای اروپایی عزیمت می کنند به ترکیه یکی از مسایل مورد مذاکره ترکیه با اتحادیه اروپا می باشد ولی طرفین تاکنون در این زمینه به نتایج ملموسی دست نیافته اند.
 
کلمات کلیدی : ترکیه+ قاچاق انسان
 
بنده خدا. اصل
Romania
۱۳۹۵-۰۴-۱۸ ۱۴:۰۵:۵۹
کلا دولتمردان ترکیه فافد مرام و معرفت هستند. (3810669) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.