نظر منتشر شده
۲
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 340839
یک میلیون نفر در ارتباط با مواد مخدر در چین دستگیر شدند
تاریخ انتشار : شنبه ۷ فروردين ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۰۲
تازه ترین آمارها حاکی است که ماموران و نیروهای پلیس چین در خلال یک سال گذشته یک میلیون نفر را که به نوعی با مواد مخدر در ارتباط بوده اند، دستگیر کردند.

به گزارش ایرنا، ستاد کنترل و مبارزه با مواد مخدر چین روز شنبه گزارشی منتشر کرد که نشان می دهد، نیروهای ویژه پلیس شهرهای مختلف چین در سال ۲۰۱۵ میلادی در عملیات های مختلف خود علاوه بر دستگیری تعداد قابل توجهی از مصرف کنندگان و توزیع کنندگان مواد مخدر، باندهای فعال در این حوزه را نیز متلاشی کرده اند.

گزارش حاکیست که از میان این افراد نزدیک به ۳۹۰ هزار نفر معتاد هم بوده اند که برای درمان و ترک اعتیاد به اردوگاه های کار و مراکز بازپروری فرستاده شده اند.

ستاد کنترل و مبارزه با مواد مخدر چین در این گزارش که در تارنمای خود منتشر کرده، خاطرنشان می سازد که در سال ۲۰۱۵ میلادی به ۱۶۵ هزار پرونده مواد مخدر رسیدگی نیز شده است. در این میان پلیس موفق به کشف و ضبط بیش از ۱۰۰ تن از انواع مواد مخدر بسیار خطرناک از جمله هروئین و قرص های روان گردان و همچنین مواد شیمیایی برای تولید داروهای مخدر شده است.

این ستاد خاطرنشان کرد که مامورانش با همکاری شماری از ماموران وزارت امنیت عمومی چین در سال گذشته میلادی مبارزه گسترده ای با قاچاق مواد مخدر داشته اند. این ستاد می افزاید که یکی از بخش های مهم، همکاری با کشورهای همسایه و همجوار چین است که برای جلوگیری از قاچاق این مواد اهمیت زیادی دارد.

چین در منطقه مثلث طلایی تایلند، لائوس و میانمار که گفته می شود بزرگترین میدان تولید مواد مخدر جهان می باشد، واقع شده و استان «یون نن» در جنوب غرب این کشور یکی از مناطق هم مرز با مثلث طلایی است.

بسیاری از قاچاقچیان مواد مخدر، مواد تولیدی در این مثلث طلایی را از مرزهای چین عبور داده و وارد این کشور می کنند و به همین سبب پلیس چین همکاری گسترده ای با سه کشور یاد شده در مبارزه با مواد مخدر دارد.

مجازات مرتبط با مواد مخدر در چین بسیار سنگین است و قاچاق تنها ۵۰ گرم هرویین می تواند مجازات اعدام در پی داشته باشد.

مقامات قضایی این کشور اواخر سال گذشته میلادی تاکید کردند که در مواجهه با مجرمان مافیایی مواد مخدر، سازمان های حرفه ای یا افرادی که برای چندمین بار مرتکب جرائم مرتبط شده باشند، اعدام باید حداقل مجازات صادره از سوی نهادهای قضایی جمهوری خلق چین باشد.

گزارش ها حاکی است که نزدیک به ۱۰ میلیون مصرف کننده انواع مواد مخدر در کشور چین وجود دارد که از این میان ۷۰ درصد آنان جوانان و نوجوانان هستند که مواد مورد نیاز خود را از طریق سایت های اینترنتی بدست می آورند.

بر اساس قانون قضایی چین، افراد دستگیر شده تا قبل از دادگاه حداکثر ۳۷ روز در زندان می مانند و در صورت اثبات جرم قاچاق مواد مخدر به مرگ و یا حبس ابد محکوم می شوند.

افراد قربانی این اقدام غیرقانونی نیز پس از اثبات جرم به مراکز بازآفرینی تحت مراقبت درمانی و ترک اعتیاد فرستاده خواهند شد.
 
کلمات کلیدی : چین، مواد مخدر
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۱-۰۷ ۲۰:۵۳:۵۴
این عدد در برابر جمعیت چین تغریبا 10درصد می شه (3617430) (alef-11)
 
مهدی
۱۳۹۵-۰۱-۰۸ ۰۷:۵۸:۴۷
جمعیت چین طبق سرشماری سال 2015 برابر یک میلیارد و چهارصد میلیون نفر می باشد و جمعیت 10 میلیونی معتاد حدود 7 دهم درصد یعنی کمتر یک درصد جمعیت چین معتاد میباشد و نه 10 درصد (3617738) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.