نظر منتشر شده
۵۵
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 131129
ادامه افتخارآفرینی والیبال ایران با برد آرژانتین؛
تیم ملی والیبال یکشنبه با آمریکا بازی دارد
بخش خبري الف
تیم ملی والیبال ایران بامداد امروز تیم قدرتمند آرژانتین را را با شایستگی شکست داد. تیم ملی یکشنبه ساعت 5:30 بامداد در دور سوم با تیم ملی آمریکا بازی خواهد کرد.
تاریخ انتشار : جمعه ۴ آذر ۱۳۹۰ ساعت ۱۲:۲۹
تیم ملی والیبال ایران بامداد امروز در پنجمین دیدار خود در رقابتهای جام جهانی ژاپن تیم قدرتمند آرژانتین را با شایستگی شکست داد و یک گام بلند دیگر را برای راهیابی به المپیک ۲۰۱۲ لندن برداشت.

ملی‌پوشان والیبال ایران با نتیجه ۳بر۲ تیم آرژانتین را شکست دادند و به سومین پیروزی متوالی در جام جهانی دست یافتند.

تیم ملی والیبال ایران در پنجمین دیدار خود از رقابت‌های جام جهانی در شهر اوساکای ژاپن به مصاف آرژانتین رفت. پیش از این دیدار آرژانتین با هشت امتیاز در رتبه پنجم قرار داشت و ایران با هفت امتیاز در رتبه ششم جای گرفته بود. پس از برتری تیم ملی ایران مقابل تیم‌های قدرتمند صربستان و لهستان و همچنین ژاپن میزبان این دوره از رقابت‌ها، نگاه‌های بسیاری متوجه شاگردان خولیو ولاسکو شد و کادر فنی آرژانتین که نمی‌خواست مانند دو حریف قبلی ایران مغلوب میدان باشد با آنالیز کامل تیم ایران بازی را آغاز کرد.

در مقابل خولیو ولاسکو سرمربی آرژانتینی‌الاصل تیم ملی ایران به همراه دستیار نامدارش سیچلو سرمربی سابق تیم ملی جوانان آرژانتین نیز خیلی خوب بازیکنان و تیم آرژانتین را می‌شناختند و در پی خلق یک شگفتی دیگر بودند. ولاسکو پیش از این گفته بود مقابل لهستان و آرژانتین دو بازی احساسی دارد زیرا باید به مصاف تیم شاگردش یعنی آناستازی و آرژانتین یعنی تیم ملی کشورش برود. ایران در آغاز این دیدار از ترکیب علیرضا نادی، حمزه زرینی، امیر حسینی، بازارگرد ، محمد موسوی، علی حسین بهره می‌برد.
 
گیم نخست:
همانند بازی‌های گذشته ایران در این دیدار هم شروع خوبی نداشت و دریافت‌های نه‌چندان مطلوب شاگردان ولاسکو موجب شد که ایران خیلی زود ۶ امتیاز از حریف عقب بیافتد. ولاسکو که نمی‌خواست این گیم را به سادگی به حرف واگذار کند با تقاضای وقت استراحت سعی کرد تا از آماج حملات آرژانتین بکاهد و با تعویض بازارگرد و امیرحسینی با مهدوی و غفور تلاش کرد تا دفاع اول ایران را تقویت کند. اگرچه ملی‌پوشان ایران با درخشش پوریا فیاضی و علیرضا نادی چند امتیاز از دست رفته را جبران کردند اما توپ‌گیری خوب آرژانتی‌ها و بازی سرعتی پاسور و اسپکرهای آن‌ها موجب می‌شد تا این تیم همچنان فاصله امتیاز‌های خود را با ایران افزایش دهد. حتی تعویض فرهاد نظری افشار هم نتوانست دردی از تیم ایران دوا کند. پاس‌های بی نقص سپاستین سولی و آبشارهای تماشایی سرعتی زن‌های این تیم موجب شد تا اختلاف امتیاز‌ها به عدد ۱۴ برسد. در حالی که آرژانتینی‌ها تنها یک امتیاز برای پیروزی در این گیم می‌خواستند انگار ملی‌پوشان ایران تازه به خود آمدند و پنج امتیاز پیاپی را با دفاع عالی روی تور و سرویس‌های زیبای فیاضی گرفتند. با این حال برای جبران امتیازهای از دست رفته خیلی دیر شده بود و سولی یک آبشار قدرتی را در زمین ایران نشاند تا این گیم با نتیجه ۲۵-۱۵ به سود آرژانتین تمام شود.

گیم دوم:
ملی‌پوشان ایران در شروع گیم دوم کولاک کردند و با دفاع عالی سه نفره مقابل سرویس‌های سرعتی آرژانتین و تمرکز روی آبشارهای فیاضی از حریف خود پیش افتادند. هر توپی که به فیاضی می‌رسید به امتیاز تبدیل می‌شد. امیر حسینی هم که متوجه این نکته شده بود تمام پاس‌ها را روی دست او می فرستاد. پیری‌یرا قدرتی‌زن آرژانتین نمی‌توانست مقابل سد دفاعی نادی و موسوی کاری از پیش ببرد. سرویس‌های سرکش موسوی روی شانه‌های گونزالس کشیده می‌شد و برای ایران امتیاز می‌آورد. موتور اسپک‌های تماشایی بازارگرد تازه روشن شده بود و منطقه پنج زمین حریف را نشانه می‌رفت. ملی‌پوشان ایران در یک نمایش متفاوت نسبت به گیم اول برتری خود را به آبی‌پوشان آرژانتین تحمیل می‌کردند. ایران ۱۳-۸ از حریف پیش افتاده بود. هماهنگی خوب علی حسین و امیرحسینی موجب شد تا تمام توپ‌های قدرتی حریف در منطقه چهار زمین دفاع شود. داور اول ایران دو امتیاز مشکوک به آرژانتین داد. لوسیانو دیسیکو بهترین بازیکن آرژانتین هم نمی‌توانست بالاتر از دستان موسوی آبشار بزند. بازارگرد همچنان سد دفاعی سه نفره حریف را می شکست. ولاسکو بعد از گیم نخست تمرکز حملات ایران را روی منطقه چهار زمین حریف برد و این تاکتیک جواب داد تا نایب قهرمان قاره امریکای جنوبی مقهور بازی هماهنگ تیم ایران شود. از سوی دیگر پیری‌یرا سرویس‌های مهار نشدنی خود را به نمایش گذاشت تا شاید با این حربه بتواند آرژانتین را به بازی برگرداند. اما در حالی که ۲ امتیاز پیاپی را برای آرژانتین کسب کرد سرانجام سومین سرویس‌اش توسط علی حسین و فیاضی مهار شد. حمزه زرینی با پاس‌های رو به عقب خود بازارگرد را صاحب توپ می‌کرد تا آبشارهای پشت خط زن ایران با فریب دفاع روی تور حریف در منطقه دو و چهار زمین آرژانتین بنشیند. نظری‌افشار هم به میدان آمد تا سرعت بازی ایران را بالا ببرد. ایران با اختلاف ۳ امتیاز از حریف پیش بود که غفور و مهدوی بار دیگر به میدان رفتند. سرویس غفور یک امتیاز دیگر برای ایران به همراه داشت تا تیم ملی والیبال ایران این گیم را با نتیجه ۲۵-۲۱ به سود خود تمام کند و همه چیز یکبار دیگر مساوی شود.
 
گیم سوم:
بازیکنان هیچ یک از دو تیم سر تسلیم شدن نداشتند با این حال نمایش احساسی بازیکنان ایران چند اشتباه فردی را به دنبال داشت و موجب شد تا حریف فرصت طلب خیلی زود ۳ امتیاز جلو بیافتد. سرمربی ایران غفور و بازارگرد را تعویض کرد. آبشارهای تماشایی موسوی و پروازهای خیره‌کننده او تحسین حاضران در سالن را برانگیخت. نبرد رویاروی فیاضی و فاکونته همواره به نفع جوانترین بازیکن ایران تمام می‌شد. هوشمندی فیاضی و فریب خط دفاعی آرژانتین اختلاف امتیازها را جبران کرد و ایران را پیش انداخت. با این حال پاس‌های سرعتی و بی نقص دیسیکو به همراه آبشارهای پرقدرت کاوانا یکبار دیگر آرژانتین را تا ۶ امتیاز جلو انداخت. نایب قهرمان والیبال امریکای جنوبی تیمی نبود که به راحتی تسلیم شود. موسوی ستاره این گیم بود که با سرویس‌های پرشی خود سعی داشت اختلاف امتیاز را جبران کند. از سوی دیگر حمزه زرینی قدر پاس‌های خوب فیاضی و مهدوی را می‌دانست و آنقدر پرقدرت آبشار می‌زد که سد دفاعی حریف فرو می‌ریخت. زرینی با سرویس‌های پرشی می‌خواست یک تنه ایران را به بازی برگرداند. ایران به امتیاز برابر ۲۳ با آرژانتین رسید و سرمربی آبی‌پوشان را مجبور کرد که وقت استراحت بگیرد و بدین ترتیب از طوفان حملات ایران بکاهد. بلافاصله آرژانتین یک امتیازگرفت و ولاسکو وقت استراحت خواست. امیر غفور و موسوی آبشار روگا را خنثی کردند. اما دو اشتباه پیاپی امیر غفور در سرویس و آبشار موجب شد تا این گیم را با نتیجه ۲۶-۲۴ به سود آرژانتین تمام شود.
 
گیم چهارم:
به گزارش ایسنا،بازیکنان ایران خوب می‌دانستند که برای برتری در این دیدار چاره‌ای جز پیروزی در گیم چهارم ندارد و به همین دلیل به آب و آتش زدند. سرویس‌های فنی مهدوی و پرواز دیدنی امیر غفور ایران را در همان ابتدا ۴ امتیاز از حریف جلو انداخت. اگرچه پری‌پرا و فاکونته دو امتیاز برای آرژانتین به دست آوردند اما بازیکنان ایران برتری چهار امتیازی خود را حفظ کردند. دفاع سه نفره ایران یعنی مهدوی ، موسوی و نادی آبشارهای کنته را برمی‌گرداند. نادی اجازه نمی‌داد توپ زیر تور ایران بخوابد. امیر غفور هم با شیرجه زیر تور ایران خط دفاعی ایران را پوشش می‌داد. ایران کاملا حساب شده بازی می‌کرد. این تیم آرژانتین یکی از مطرح‌ترین قدرت‌های والیبال جهان بود که مقهور قدرت ملی‌پوشان ایران شده بود. روحی ملی‌پوشان تحسین برانگیز بود. همه بازیکنان با جرات بازی می‌کردند. ولاسکو دستورات تاکنیکی جدید را در وقت استراحت فنی دوم به بازیکنان گوش‌زد کرد. فیاضی در این گیم هم هنرنمایی ‌کرد و دفاع روی تور حریف را به زانو درآورد. حمزه زرینی باز هم سرویس‌های پرشی خود را به نمایش گذاشت تا سرانجام با آبشار تماشایی کاپیتان نادی ایران با امتیاز۲۵-۱۶ پیروز این گیم باشد.
 
گیم پنجم:
بازی به اوج حساسیت خود رسیده بود. ایران ۵-۳ از حریف پیش بود و در آستانه خلق یک شگفتی دیگر قرار داشت. هیچ کس نمی‌توانست نتیجه این دیدار را پیش بینی کند. ایران در آستانه نخستین پیروزی خود بر آرژانتین بود. امیر غفور و پوریا فیاضی پاس‌های علی حسین را به امتیاز تبدیل می کردند. ولاسکو با دقت حرکات بازیکنانش را زیر نظر داشت. آرژانتینی‌ها سر تسلیم شدن نداشتند و اختلاف امتیاز را به عدد یک کاهش دادند. اما کاپیتان نادی با تجربه خود اجازه نداد بازی به تساوی کشیده شود. نظری افشار به میدان آمد. والیبالیست‌های آرژانتین که روحیه خود را باخته بودند ۲ سرویس را خراب کردند تا ایران ۱۳-۱۰ از حریف جلو بیافتد. امیر حسینی با یک پاس زیبا موسوی را به یک پرش زیبا وادار کرد و ایران را به امتیاز ۱۴ رساند. آرژانتین هم یک امتیاز گرفت. ایران این دیدار را با آبشار فیاضی به پایان برد و در گیم آخر با نتیجه ۱۵-۱۲ به برتری رسید.
 
تیم ملی والبیال ایران با نتیجه ۳بر۲ و امتیاز‌های(۲۵-۱۵ ،۲۱-۲۵ ،۲۶-۲۴، ۱۶-۲۵ و۱۲-۱۵ ) آرژانتین، نایب قهرمان آمریکای جنوبی را شکست داد تا بدین ترتیب به به چهارمین پیروزی و کسب ۹ امتیاز در جام جهانی دست یابد. با این نتیجه زنگ خطر برای تمام مدعیان قهرمانی در جام جهانی به صدا درآمد و سرفصل جدیدی در والیبال جهان آغاز شد.

تیم ملی ایران پیش از این ۳ بر ۱ ژاپن و با نتایج مشابه ۳بردو تیمهای صربستان ولهستان را شکست دادهو برابر کوبا شکست خورده بود.

در جدول رده بندی روسیه با ۱۲ امتیاز از ۵ بازی در صدر قرار دارد و برزیل و لهستان با ۱۰ امتیاز از ۴ بازی دوم و سوم هستند.تیم ایران نیز با ۹ امتیاز از بازی در رده چهارم قرار دارد.
برنامه سایر بازیهای امروز :
کوبا - صربستان
ژاپن - لهستان
چین - برزیل
آمریکا - ایتالیا
فردا تیمها استراحت می کنند و در دورهای سوم و چهارم تیمها با تیمهای گروه دیگر رقابت می کنند.دور سوم از روز یکشنبه ۶ آذر در فوکواوکا و هامامتسو آغاز می شود و ایران در فوکواوکا مسابقه می دهد.
 
* برنامه بازیهای ایران در دور سوم :
- یکشنبه ۶ آذر : ایران - آمریکا ساعت ۵:۳۰ بامداد - سالن مارین مسه فوکواوکا
- دوشنبه ۷ آذر : ایران - مصر ساعت ۵:۳۰ بامداد - سالن مارین مسه فوکواوکا
- سه شنبه ۸ آذر : ایران - چین ساعت ۹:۳۰ صبح - سالن مارین مسه فوکواوکا
 
در این دوره از رقابتها ۱۲ تیم در چهار دور به رقابت می پردازند اما رده بندی به صورت کلی محاسبه خواهد شد.
در پایان سه تیم برتر رقابتها به بازیهای المپیک ۲۰۱۲ در لندن راه می یابند.
 
 
علی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۹-۰۴ ۱۲:۴۷:۵۷
سلام
من از دیروز دارم دنبال یک تلفن یا ایمیل می گردم که بشه مستقیم به تیم و کادرش تبریک گفت. حتی بعد از وقت اداری دیروز با یک تلفن مربوط به سفارت ایران تو ژاپن هم تماس گرفتم.
شما اصحاب رسانه تو این دنیای ارتباطات یک راه ارتباطی واسه ما پیدا کنید (539149) (moderator22)
 
United States
۱۳۹۰-۰۹-۰۵ ۱۰:۱۶:۱۱
بچه های والیبال زنده باشید ولی شما رابع خدا سیاست را با ورزش قاطی نکنید پایدار باشید (539720) (moderator19)
 
توحید
۱۳۹۰-۰۹-۰۴ ۱۲:۵۳:۲۵
فقط یه جمله میشه گفت : واااااااوووو ...... . (539153) (moderator22)
 
۱۳۹۰-۰۹-۰۴ ۱۳:۳۶:۵۷
بودجه فوتبال را باید بین فدراسیون های والیبال و بسکتبال و جودو و وزنه برداری و .... تقسیم کنند...
باشگاههای دولتی فوتبال را هم خصوصی کنند (539169) (moderator1)
 
سید حسن حسینی
۱۳۹۰-۰۹-۰۴ ۱۳:۴۸:۲۹
امیدوارم جایزه خوبی به این قهرمانان داده شود. واقعا گل کاشتند. (539174) (moderator1)
 
United States
۱۳۹۰-۰۹-۰۴ ۱۸:۰۲:۰۴
منفی زدن اینجا یعنی چی؟!!! (539316) (moderator1)
 
۱۳۹۰-۰۹-۰۵ ۰۸:۲۳:۱۶
همه قبل از اینکه نظرشون رو بگن از ایشون سوال کنن بعدا. (539634) (moderator19)
 
۱۳۹۰-۰۹-۰۴ ۱۳:۵۰:۰۶
ما چرا به کوبا باختیم؟؟ (539176) (moderator1)
 
مجتبی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۹-۰۴ ۱۷:۰۲:۰۱
چون شما اینجا نشستی و فقط حرف میزنی،میخاست خودت بری بازی کنی پر ادعا. (539291) (moderator1)
 
حامد اقبال
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۹-۰۴ ۱۳:۵۴:۴۲
در طول بازی هیجانی خاصی داشتم که خیلی وقت بود تجربه اش نکرده بودم و بعد از برد هم حس غرور خاصی پیدا کردم.
به از فدراسیون والیبال تقاضا می کنم از این جو خوب استفاده کنه و این ورزش با هیجان رو جا بندازه
برام بسیار ناراحت کننده بود که بعد از برد ایرانئ مقابل صربستان در بخش خبر ورزشی 18:45شبکه سه ابتدا خبر ÷یروزی تیم پیروزی گفته شد بعد خبر پیروزی تیم ملی والیبال!
و من این عمل رو لکه ننگی برای صدا و سیما میدانم که از یک طرف با الم کردن رفتار زشت فوتبالیستها غوغای رسانه ای راه میندازه و از طرف دیگه اخبار فوتبالی رو در صدر اخبارش قرار میده و در حق بچه های والیبال ظلم میکنه
از سایت الف و دیگر رسانه ها می خواهم که یک جنبش ضد فوتبال راه بندازند تا دیگه اینقدر این فوتبالیستها الکی مطرح نشن و هر ورزشی جایگاه خودشو پیدا کنه (539179) (moderator1)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۹-۰۵ ۰۲:۵۱:۲۶
من کاملا با نظر شما موافقم، این همه هزینه برای فوتبالیستایی که قد سر انگشت نه غیرت دارن نه تماشاچی واسشون مهمه!!! تا حالام که هیچی نشدن (539585) (moderator19)
 
کامران2000
United States
۱۳۹۰-۰۹-۰۴ ۱۳:۵۸:۱۳
والیبالیستها دمتون گرم


اینهمه تو فوتبال بازیکنان پول می گیرن هیچ غلطی هم نتونستن بکنن اگه این پولهاخرج والیبال میشد الان تیم والیبالمون تو جهان اول بود با این پشت کار بازیکنان والیبال (539181) (moderator1)
 
۱۳۹۰-۰۹-۰۴ ۱۴:۱۱:۴۰
تو این افتخار افرینی بچه های والیبال نبود یه خبرنگار صداسیما تو ژاپن جالبه!!!!!
تو یه بازی فوتبال با بحرین 10 تا خبرنگار میره و دیپورتم میشن ولی.......... (539194) (moderator1)
 
هادی
۱۳۹۰-۰۹-۰۴ ۱۴:۵۶:۰۱
با تبریک پیروزی های پی در پی تیم ملی والیبال ماقعاض خداقوت غیور مردان ایران زمین .
به نظر من اگه 10٪از پولی که برای فوتبال هزینه می شود برای این چنین ورزش ها سرمایه گذاری شود نتیجه بهتری بدست می آید. (539221) (moderator1)
 
حكيم
United States
۱۳۹۰-۰۹-۰۴ ۱۵:۰۹:۴۸
به خدا در خرج پولهاي گزافي كه در فوتبال حيف و ميل ميشه و نتيجه اون بد اخلاقي و عقب افتادگي فني روز افزون فوتبال و دلسردي مردم ميشه رو بايد تجديد نظر كرد و به سمت اين رشته هايي سوق داد كه نه فقط در آسيا بلكه در دنيا حرف براي گفتن داريم سوق داد . واليبال و فوتسال نمونه بسيار بارز اين رشته ها هستند يا كشتي آزاد و فرنگي. (539230) (moderator1)
 
آبدارچي سياسي
۱۳۹۰-۰۹-۰۴ ۱۵:۱۴:۰۵
سلام
ايوالله به اين بچه ها و مربي و فدارسيون واليبال
مديريت اينجا خودشو نشون مي ده . با آوردن يكي از بهترين مربيان دنيا تونستيم شگفتي ساز جام جهاني بشيم
البته اگر ادامه پيدا كند.
كاش مسئولان جرأت محدود كردن فوتبال رو داشتند و به اين ورزش ها ميپرداختند تا كمتر غرور ملي در تيم هاي فوتبال جريحه دار بشه
انگار هرچه قدر از طول عمر فوتبال در ايران مي گذره اميد به اصلاح اخلاقي و كيفي در اون كمرنگ تر ميشه
يا حق (539232) (moderator1)
 
رضا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۹-۰۵ ۱۰:۴۶:۳۳
بهترين مربي تكواندو جهان را بخاطر ماهي 2ميليون حقوق بيشتر اخراج كردند ولي به فوتباليستهاي درجه nام جهان بيش از ماهي 50 ميليون حقوق ميدن اينم يه نوع اجراي عدالت هست ديگه (539746) (moderator19)
 
آبدارچي سياسي
۱۳۹۰-۰۹-۰۴ ۱۵:۱۷:۳۸
يادتون بياد يكي از شعارهاي كانديداهاي انتخابات در رياست جمهوري ، اين بود كه احمدي نژاد ورزش كشور رو به قهقرا برده
اگر به ياد داريد.
اگر نداريد منفي بزنيد (539234) (moderator1)
 
سالار
۱۳۹۰-۰۹-۰۴ ۱۸:۳۶:۰۷
چون اکثریت طرفداران اون کاندیدا حافظه درست و حسابی ندارن منفیات زیاد شده ناراحت نباش همه چی درست میشه! (539336) (moderator1)
 
مستقل سياسي
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۹-۰۴ ۱۸:۴۰:۰۱
درآمد افسانه‌اي بيش از 500 ميليارد دلاري كشور كجا و يك دستاورد در عرصه ورزش كجا؟ ضمنا خاطرتان باشد كه دليل موفقيت ورزش واليبال و بسكتبال روندهاي درست استعداديابي و پرورشي هست كه از دوره دوم رياست جمهوري آقاي هاشمي شروع شد با تفكر استفاده از مديران موفق صنعتي در ورزش. (539339) (moderator1)
 
توحید
۱۳۹۰-۰۹-۰۵ ۰۱:۰۵:۲۳
بعضی حرفا مثل تف سر بالاست. نزدنش بهتره.

حافظه ها یاری نمی کنه ، اگه می کرد همونایی که مدعی نابودی ورزش تو سه سال بودن الان دلیل موفقیت رو برنامه ریزی 10-15 ساله گذشته اعلام نمی کردن.... .
یادتون نیست باخت پرسپولیس 5-1 رو انداختید گردن احمدی نژاد ؟؟ شنیده بودیم عامل باخت یه تیم مربی و بازیکنا و داور باشن اما رئیس جمهور نه .... خنده داره نهههههههههه ؟؟

از همه اینا بگذریم اینو نفهمیدم که چطور نتیجه مدیریت هاشمی رو باید 10-15 سال بعد دید اما برای احمدی نژاد 3 سال بعد !!؟؟ (539562) (moderator19)
 
سعید
۱۳۹۰-۰۹-۰۶ ۱۲:۴۶:۰۶
یاد گرفتیم ورزش رو با سیسات قاطی کنیم.استعداد یابی و پرورش استعداد بعد از چند سال نتیجه میده ولی خراب کردن اون استعدادها و زحمات سه سال که هیچی ،حتی کمتر هم طول میکشه.نمونه اش فوتبال ،کشتی ، جودو و تکواندو (که مربی اش رو بخاطر چند میلیون نومان استعفا داد و کسی هم سراغشو نگرفت.) یادمون نره که توی المپیک گذشته فقط مدال هادی ساعی آبروی ایران رو خرید.بهترین ملاک برای موفقیت ورزش و حتی اقتصاد، رتبه کشورها در المپیک است.بعضی حرفا واقعا تف سربالاست!!! (540747) (moderator19)
 
توحید
۱۳۹۰-۰۹-۰۶ ۱۵:۵۰:۰۰
اگه به جای حفظ کردن جملات سی دی 90 سیاسی ریاضی یاد می گرفتی الان این مشکلا رو نداشتیم.

مگه ادعا نمی کنید ورزش تو بازه 84-88 خراب شد ؟؟ خب. خیلی ساده ست. با فرض خرابی پایه های مستحکم ورزش ایران تو این 3-4 سال الان نباید اسمی از ورزش ایران باشه این وسط. اضافه کنیم که مدیریت همون مدیریته و تغییری توش نبوده ....
این درصورتیه که تکواندوی ما بعد چند صد ساااااال قهرمان جهان شد !! تو مکان 4 بازی های آسیایی وایسادیم !! و برای اولین بار یه دختر ایرونی باعث بالارفتن پرچم ایران شد !! و بسکتبالمون قرمان آسیا و المپیکی شد و والیبالمون ترکید و کشتی فرنگی خودشو کشید بالا و همین چند وقت پیش وزنه برداری سوم جهان شد و و و و ... . هزااااااااار تا مورد می شه نام برد. فقط کافیه یه روز بشینی پای اخبار ورزشی و اون موقع حس می کنی تغییرات رو .
این اتفاقات با اون ادعاها قابل جمع نیست.
این حرفا که بچه بازیه.... مسئله مهم که همه یا بهتر بگم اکثریت دغدغه دارن در موردش اینه که درست نیست سیاست زدگی در این حددد !! نباید برای بدست آوردن هر چیزی و اثبات هر ادعایی به هر چیز غیر مربوطی چنگ زد.

خوبه که یاد بگیریم شرایط رو درست تحلیل کنیم یا در عوض اون قضیه تف سربالا رو فراموش کنیم. (540911) (moderator19)
 
سینا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۹-۰۴ ۲۰:۱۲:۵۲
آبدارچی محترم
با یک گل بهار نمیشه اینکه یک تیم نتیجه بگیره نشانه رشد ورزش کشور و مدیریت رئیس جمهور محبوب شما نمیشه . به این منظور معمولا آمار کل مدالها رو در نظر بگیرید . (539397) (moderator1)
 
آبدارچي سياسي
۱۳۹۰-۰۹-۰۵ ۰۷:۵۷:۲۶
سلام
گفتيد كه از دوران آقاي هاشمي شروع شده .
قبول . پس چرا در اوايل دوران رياست دكتر وضع ورزش اينقدر افتضاح بود ؟
نكه ورزشكاران با تغيير رئيس جمهور دچار تب و لرز مي شن ؟
در ضمن با يه حساب سرانگشتي مي توني سن ورزشكار از دوران هاشمي تا الآن رو حساب كني ! (539622) (moderator19)
 
حميد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۹-۰۵ ۰۹:۳۸:۵۲
توي اين چند سال تمامي تيم هاي رده هاي مختلف فوتبال كشور حذف شدند و آقايان فقط خنده تحويل مردم دردمند و دل شكسته دادند! (539692) (moderator19)
 
آبدارچي سياسي
۱۳۹۰-۰۹-۰۵ ۱۰:۲۲:۲۰
به نظر شما چهارم شدن در گوانگجو براي اولين بار در تاريخ كشور كم مقامي بود ؟ (539723) (moderator19)
 
مهرداد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۹-۰۵ ۰۲:۵۴:۵۵
بیاید واسه یکبار هم که شده وارد سیاست نشید و همه با هم به صورت متحد تیم ملیمونو تشویق کنیم... (539586) (moderator19)
 
محسن
۱۳۹۰-۰۹-۰۵ ۰۶:۵۱:۱۲
آنچه عیان است که نیاز به حافظه نداره با این پولهای هنگفتی که در ورزش حروم میشه با مدیریت ابدوغخیاری هم میتوان چند تا موفقیت توش درآورد که ریشه هاش توی غیرت ورزشکاراست نه هنر آقایون مثلا" مدیر (539603) (moderator19)
 
amir
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۹-۰۵ ۱۰:۴۱:۳۳
خواهشمندم منصفانه قضاوت كنيد با اينهمه ناكامي در رشته هاي مختلف ورزشي و افتضاحات اخلاقي و عقب ماندگي هاي مزمن فني عليرغم بودجه هاي كلان خرج شده، ميتوان حتي با درخشش هاي مقطعي نمره بالايي به مديريت ورزش كشور داد. (539740) (moderator19)
 
فرهاد متین نفس
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۹-۰۴ ۱۷:۲۶:۳۸
با سلام
واقعاً باید به جوانان این مملکت اعتماد کرد و به آنها تبریک گفت.
همچنین نباید از تدبیر و زحمات بی چون چرای جناب آقای ولاسکو غافل شد.
باید به همه اینها پاداشی در خور عزت آفرینیشان برای ایران عزیزو اسلامی مان داد تا انگیزه ای برای حضور جوانان در این ورزش شود. امیدوارم مجلس و وزارت ورزش محترم از این امر غفلت نکنند.
واقعاً همه ما رو از ته دل خوشحال کردند. (539303) (moderator1)
 
میثم تمار
۱۳۹۰-۰۹-۰۴ ۱۷:۳۶:۱۴
بسم الله الرحمن الرحیم
مسابقه ایران با آمریکا مصادف با اول محرم شده برای والیبالیستا خیلی دعا کنید البته ان شا الله که آمریکا رو هم شکست میدن ولی اگرم ندادن چیزی از شایستگیاشون کم نمیشه چون اونا مامور به نتیجه نیستن و مطمعنا وظیفشونو خوب انجام میدن
یا علی(ع) (539306) (moderator1)
 
Akbar
۱۳۹۰-۰۹-۰۵ ۰۸:۱۵:۳۰
چرا ورزش رو می خوای الکی به سیاست وصل کنی . تو این هجمه حملات رسانه ای و ... علیه ایران ، اگر در این مسابقه آنها ما را ببرند دلت می خواد تو بوق و کرنا کنن که ما در مقدمه رویارویی از ورزش شروع کردیم ایران را شکست دادن؟ (539629) (moderator19)
 
۱۳۹۰-۰۹-۰۴ ۱۸:۰۸:۳۸
احسن به این سایت به خدا چند روز است دنبال اطلاعات جامعی از والیبال می گشتم که پیدا کردم (539319) (moderator1)
 
Netherlands
۱۳۹۰-۰۹-۰۴ ۱۸:۴۷:۳۳
پیروزی های غرور افرین و سرافرازانه این قهرمانان ملی نشان میدهند غیرت کارائی بهتری دارد تا دلار هائی که بی غیرتی بار داده اند. (539348) (moderator1)
 
مسعود
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۹-۰۵ ۰۹:۳۹:۵۳
غيرت به تنهايي كافي نيست تمرين مداوم و مربي خوب و امكانات مناسب بيشتر ضرورت دارد. (539693) (moderator19)
 
۱۳۹۰-۰۹-۰۴ ۲۰:۵۰:۱۸
این موفقیت حاصل پی ریزی صحیح و کار بلدی سرمربی تیم و غیرت جوانان ایرانی است اگر در همه زمینه دیگر بجای فقط ارادت و...لیاقت و مدیر کاربلد بکار بگیرند همین خواهد شد (539414) (moderator1)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۹-۰۴ ۲۰:۵۳:۴۶
کاهش سهمیه فوتبال در اسیا .از دست دادن چند کرسی وجایگاه مهم در جهان.افتضاح اخلاقی در فوتبال اگر قهقرانیست چیه جانم .ول کن این جریان انحرافی را به ورزش نکش که حرف برای گفتن زیاده بخصوص در ساخت وسازها خیلی قهقرایی کار شده (539418) (moderator1)
 
ساسان
United States
۱۳۹۰-۰۹-۰۵ ۰۷:۵۶:۵۵
مقام چهارمی در مسابقات آسیایی گوانگو.کسب بیشترین سهمه تاریخ در المپیک 2008 پکن.فراتر از آسیا شدن والیبال و بسکتبال.بیدار شوید لطفاً و فقط انگشت نماها را نبینید (539621) (moderator19)
 
amir
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۹-۰۵ ۱۰:۴۳:۴۸
اضافه كنيد به اينها نخبه كشي در مديريت ورزش و نصب مديران بله قربان گو و كارناشناس وسياسي كه درد اصلي ورزش كشورما همين است. (539742) (moderator19)
 
حسینی
۱۳۹۰-۰۹-۰۴ ۲۱:۱۴:۲۹
واقعا عالی بود مرحبا ودست همه بازیکنان ومربیان وفدراسیون والیبال درد نکند اقای وزیر ورزش شما هم حرکتی صحبتی و الان پاداش قابل توجهی برای این عزیزان در نظر گرفته واعلام نمائید حتما اطلاع دارید چه هیجان وشعف وشادی در این برهه درمردم ایجاد نموده اندو لایق بیشترین ها هستند انشالله بقیه بازیها رابا موفقیت انجام برسانند اما همین حالا هم قهرمان هستند (539432) (moderator1)
 
میلاد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۹-۰۴ ۲۱:۴۴:۵۳
بچه ها عالی بود
ایشالله امریکا رو هم میبریم
درود بر شما باغیرتان

ازطرف بچه های کرمانشاه (539451) (moderator1)
 
حسین
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۹-۰۴ ۲۲:۳۰:۵۴
واقعا که مسؤولین و رسانه ها و به خصوص صدا و سیما انقدر به فوتبال رسیدگی کردند که از فوتبال متنفر شدیم.
فوتبال در ایران می تونه اصلا پر طرفدار نباشه، مثل آمریکا که مردمش فقط به بسکتبال و راگبی و بیس بال اهمیت می دهند یا خیلی از کشور های دیگه. مثلا در هند مردم اصلا نمی دونند فوتبال چیه ولی تا دلت بخواد عاشق کریکت هستند.
بهتر نیست ما هم با توجه به پتانسیل هامون زمینه رشد و شکوفایی کشور در رشته های ورزشی رو ایجاد کنیم و کاری کنیم که مردم با کسب مدال های متعدد در مسابقات آسیایی و جهانی و به خصوص المپیک شاد و مغرور بشن، نه اینکه همش سرگرم حواشی زننده فوتبال باشن.
یکی از همین روز ها یه سری به دریاچه آزادی بزنید ببینید توی این سرما که ما جرات نمی کنیم از خونه بیایم بیرون یه عده با لباس خیس کیلومتر ها هر روز پارو میزنن! اون وقت این ها به خاطر 6-7 ماه اردوی طاقت فرسا ماهی 100 هزار تومن دریافتی دارن!!! (539476) (moderator19)
 
محمد رضا
United States
۱۳۹۰-۰۹-۰۵ ۰۲:۳۲:۳۶
واقعا احساس خوبی داشتم .. من تا ساعت 5 بیدار موندم که خوابم برد ولی انقدر هیجان و استرس داشتم که ساعت 6 بلند شدم و بازی رو دنبال کردم...

کار بچه های والیبالیس عالیه و این به نظرم یک روند دراز مدت در والیبال هست .. از نوجوانان و پایه شروع شده .. ایران چند سال متمادی یا نائب قهرمان یا قهرمان جهان در نوجوانان بود

خوب این بازیکنان همونها هستند !...

امروز با امدن ولاسکو از ظرفیتهای بازیکنان ما به خوبی داره بهره برده میشه ..

از نظر من .. هیچ تیمی بردنش برای ایران غیر ممکن نیس .. حتی برزیل ..

ولی باید بگم واقعا متاسفم که برای بزرگ کردن یک تیم ! یا یک ورزش یک تیم یا یک ورزش دیگه رو تخریب میکنیم !

والیبال ایران شایسته و بازیکنان ما لیاقت توجه مالی و معنوی بیشتری دارند ..

و این ربطی به فوتبال نداره !.. چرا باید فوتبال تخریب بشه ! نمیدونم.

ورزشکار ایرانی از پوست و گوشت خودمونه !.. بچه محلها و هم شهری های خودمون حالا چه میخواد فوتبالیست باشه چه میخواد والیبالیست ...

در حق فوتبال و بازیکنان فوتبالی هم کم ظلم نشده ... و اونها هم شایسته توجه بیشتری هستند

امیدوارم این روند تخریب متوقف بشه ! و هر ورزشیی در جایگاهی که شایسته اش هست باشه اگر والیبال شایسته جایگاه بهتری هست ... به فوتبال ربطی نداره !...

امیدوارم احساسی عمل نشه. (539581) (moderator19)
 
رضا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۹-۰۵ ۱۰:۴۸:۴۱
حالا تفاوت حقوق واليباليستها رو با فوتباليستها اگر بسنجي بيش از 10برابر هست اين كجاش عدالته (539747) (moderator19)
 
۱۳۹۰-۰۹-۰۶ ۰۰:۲۷:۱۳
عزیزم خبر نداری والیبالیست ها بعضی هاشون امسال 400 میلیون هم گرفتن (540390) (moderator19)
 
سجاد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۹-۰۵ ۱۱:۴۲:۴۰
درود بر مربي خوب و بازيكنان با غيرت ايران كه اشك‌هايمان را در آوردند (539786) (moderator19)
 
boy 7 sky
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۹-۰۵ ۱۲:۱۲:۴۶
امیدوارم دوباره در عرصه ورزشی بتونیم آمریکا رو شکست بدیم. (539807) (moderator19)
 
Latvia
۱۳۹۰-۰۹-۰۵ ۱۲:۲۵:۲۱
چرا صدا و سيماي ايران واليبال را بايكوت خبري كرده است!!!!
الان كشورهاي ديگر كلي برنامه تجزيه و تحليل و.... غيره انجام مي دهند.
ما بايد اخبار را از شبمه ماهواره اي دنبال كنيم! (539818) (moderator19)
 
عجب با !
Czech Republic
۱۳۹۰-۰۹-۰۶ ۰۰:۵۹:۰۲
آقا کانال 3 که همه رو پخش مستقم داره ! (540401) (moderator19)
 
mehdi
۱۳۹۰-۰۹-۰۶ ۰۴:۵۲:۴۵
بچه ها دمتون گرم
انشااله آمریکارو هم میبریم
ای کاش به یه شکلی میشد به طور مستقیم بچه های تیم ملی تبریک بگیم و بهشون درود بفرستیم.

آمریکارو میبریم (540436) (moderator19)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۹-۰۶ ۰۹:۳۰:۴۸
پیشرفت تیم ملی والیبال ایران استثنایی بود،اون هم ظرف چند سال (540538) (moderator19)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۹-۰۶ ۰۹:۵۷:۴۴
امیدوارم مسئولین ورزشی کشور بیشتر به تیم های ملی ای که ارزش و مقام آفرینی می کنند اهمیت دهند (540588) (moderator19)
 
صادق
United States
۱۳۹۰-۰۹-۰۶ ۱۸:۱۳:۳۲
وایه بعضی اقایان سیاسی که که هر تیمی نتیجه کی گیره دم از درایت و مدیریتشون دم میزنن موقع نتیجه گرفتن ها کلی وعده وعید میدن آخرش هم تهش پوچ از اب در میاد و ورزشکار بدبخت هم میبینه که فقط طرف داشته واسه خودش تبلیغ می کرده و ار ورزشکاره سوء استفاده می کردن، با اینکه ورزش هایی مثل بسکتبال و والیبال و ... پیشرفت چشمگیری داشته اما عیار ورزش فقط در المپیک سنجیده می شه. فوتبال هم تو جام جهانی. (541019) (moderator19)
 
سعید
۱۳۹۲-۰۸-۳۰ ۱۲:۰۳:۲۵
ایول موسوی و قائمی (1786537) (alef-13)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.
تیم ملی والیبال یکشنبه با آمریکا بازی دارد
 
 
 
 
هفته
 
 
 
 
ديروز
هفته