توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 173925
آغاز ثبت‌نام عمره 92 دانشگاهیان
ثبت‌نام عمره دانشگاهیان سال ۹۲ از روز گذشته چهارشنبه ۲۹ آذر ماه آغاز شد.
تاریخ انتشار : شنبه ۲ دی ۱۳۹۱ ساعت ۰۹:۱۸
به گزارش خبرنامه دانشجویان ایران، این ثبت‌نام تا هشتم دی ماه ادامه دارد و ‌متقاضیان می‌توانند با مراجعه به سایت لبیک به نشانی www.labbayk.com نسبت به ثبت‌نام خود اقدام کنند.

به گفته دبیر ستاد عمره دانشگاهیان٬ مراسم قرعه کشی نیز در روزهای دهم و یازدهم دی ماه در سراسر کشور انجام خواهد شد و اعزام دانشگاهیان از فروردین و اردیبهشت ماه تا خردادماه انجام می‌شود.

گفتنی است علاوه بر اینکه اعزام دانشگاهیان به عمره در فروردین ماه و اردیبهشت ماه صورت می‌گیرد، سهمیه عمره دانشگاهیان به جهت کاهش کلی سهمیه‌ها نصف شده است و امسال سهمیه دانشگاهیان ۱۵۰۰۰ نفر شده است که این سهمیه مخصوص دانشجویان مجرد و متاهل است.

طبق اعلام قبلی ستاد عمره دانشگاه هیان کشور در حج امسال سهمیه‌ای برای اساتید، در نظر گرفته نشده است.

به نظر می‌رسد وام سفر عمره به مذاکره ستاد عتابت دانشگاهیان با بانک‌های مختلف بستگی داشته باشد، در حالی که سال گذشته بانک ملت ۶۰۰ هزار تومان وام به دانشجویان ارائه می‌کرد و در کنار آن صندوق رفاه دانشجویان نیز ۴۰۰ هزار تومان به دانشجویان وام می‌داد، اما امسال، ستاد به دنبال افزایش این وام دانشجوییست.

خبرها حاکی از این است که حدوداً ۳۰ درصد ثبت‌نام کنندگان به عنوان ذخیره برای اینکه اگر کسی انصراف داد انتخاب می‌شوند و لازم به ذکر است که بیشترین سهمیه عمره امسال در اختیار متأهلین و خصوصاً زوج‌های جوانی که طی ۲ سال گذشته ازدواج کرده‌اند است.

علاوه بر این که سهمیه ویژه‌ای برای برگزیده‌های جشنواره‌ها، دانشجویان شاهد، اعضای فعال فرهنگی دانشگاه‌ها، فعالان سیاسی دانشگاه‌ها، فعالین هم اندیشی اساتید و ضیافت اندیشه نیز در نظر گرفته شده است، سهمیه ۷ کاروانی سال گذشته بنیاد ملی نخبگان، امسال نصف خواهد شد.

اما از روز گذشته که این ثبت نام آغاز شده است٬ دانشجویان در تماس با « خبرنامه دانشجویان ایران»٬ سوالاتی در این باره مطرح کردند که خبرنگار ما در ذیل به آنها پاسخ می دهد:

س- برای تصحیح اطلاعات وارد شدم اما پیغام می ده کد ملی شما تکراری است.لطفا راهنمایی فرمایید ؟

ج- برای ویرایش اطلاعات باید فقط از قسمت ویرایش اطلاعات وارد شوید و در صورت ثبت نام جدید با این پیغام مواجه خواهید شد .

س- اینجانب به صورت فردی ثبت نام کرده ام حال می خواهم به صورت ۲ یا سه نفره اعزام شوم لطفا راهنمایی فرمایید ؟

ج- از قسمت ویرایش اطلاعات مجددا با کد ملی و شماره شناسنامه ثبت شده وارد شوید و ویرایش نمایید .

س- دلیل افزایش زیاد هزینه سفر چیست ؟
ج- با توجه به دستورالعمل بانک مرکزی مبنی بر تغییر نرخ ارز مرجع برای سفر های زیارتی، هزینه سفر عمره با افزایش قابل توجهی نسبت به سال قبل همراه خواهد بود. که این افزایش فقط شامل عمره دانشگاهیان نبوده و شامل عمره عادی هم می باشد .

س- در گذشته به صورت مجردی به عمره دانشجویی اعزام شده ام و اکنون متاهل شدم آیا می توانم به اتفاق همسرم ثبت نام نمایم ؟
ج- برابر مصوبه شورای سیاستگزاری عمره هر شخص در کل دوران تحصیل فقط یکبار می تواند به عمره دانشجویی مشرف شود چه به صورت متاهلی و چه مجردی به همین دلیل امکان ثبت نام شما وجود نخواهد داشت .

س- گذرنامه نداشته و از معافیت تحصیلی استفاده می نمایم روند دریافت گذرنامه و خروج از کشور به چه شکل می باشد ؟
ج- ستاد عمره با همکاری سازمان نظام وظیفه برای اندسته از دانشجویانی که از معافیت تحصیلی استفاده می نمایند؛ مجوز خروج از کشور را اخذ می نماید و احتیاجی به حضور شخص دانشجو به سازمان وظیفه عمومی نمی باشد.و پس از آن دانشجو می بایست فقط به پلیس+۱۰ مراجعه نموده و گذرنامه خود را دریافت نماید. توضیحات بیشتر در مرحله بعد اعزام به آگاهی می رسد .

س- میزان مبلغ وام چه مقدار می باشد ؟
ج- در سنوات گذشته با مساعدت بانک ملت مبلغ ۶۰۰هزار تومان بعنوان تسهیلات قرض الحسنه به دانشگاهیان پرداخت می گردید و با رایزنی های صورت گرفته، درصورت موافقت بانک ملت احتمال افزایش مبلغ وام وجود دارد .

س- آیا امکان اعزام پدر یا مادربه جای همسر یا واگذاری سهمیه خود به ایشان وجود دارد ؟
ج- خیر –به هیچ عنوان امکان اعزام پدر یا مادر وجود ندارد .

س- اینجانب از اساتید دارای فرزند دانشجو می باشم که سیستم اجازه ثبت نام فرزند را به من نمی دهدلطفا راهنمایی فرمایید ؟
ج- احتمالا فرزند شما قبل از شما در قسمت دانشجویان مجرد ثبت نام نموده است. با کد ملی و شماره شناسنامه فرزند وارد شوید و ثبت نام را به اساتید تغییر دهید .

س- احتمال قبولی در قرعه کشی به چه میزان می باشد ؟
ج- افرادی که متقاضی تعداد نفرات کمتر می باشند شانس بیشتری دارند. به طور کلی شانس افراد یک نفره بیش از ۲ نفره و ۲نفره بیش از ۳ نفره می باشد .

س- اینجانب درعمره عادی ثبت نام نموده ام ایا می توانم در عمره دانشجویی شرکت نمایم ؟
ج- بله هیچ منعی وجود ندارد .

س- اینجانب دارای یک فرزند زیر ۲ سال و یک فرزند بالای ۲ سال می باشم ایا امکان ثبت نام هر دو را به همراه همسرم دارم ؟
ج- بله با توجه به اینکه فرزند زیر دو سال سهمیه محسوب نمی شود ثبت نام شما همان سه نفره منظور می گردد .

س- آیا وام اعطایی بانک ملت برای دانشگاهیان اشکال شرعی ندارد ؟
ج- وام‌هایی که به دانشگاهیان برای اعزام به حج عمره و عتبات عالیات اعطا می‌شود قرض الحسنه است. وامی که برای عمره‌گزاران عادی در نظر گرفته شده بود، جعاله بوده و سود به آن تعلق می‌گرفت اما وام مربوط به دانشگاهیان قرض‌الحسنه است و تنها کارمزد دارد و سودی نخواهد داشت .

س- تفاوت عمره دانشگاهیان با عمره عادی درچسیت ؟
ج- دانشگاهی بودن تمام اعضای کاروان، برنامه های ویژه فرهنگی برای کاروان های دانشجویی و ارتباطات پس از سفر با دانشگاهیان عمره گزار و همچنین خارج نوبت بودن سهمیه عمره دانشگاهیان، تسهیلات قرض الحسنه ویژه دانشگاهیان و سهولت اخذ مجوز خروج از کشوربرای افرادی که از معافیت تحصیلی استفاده می کنند توسط ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان، از جمله امتیازات ویژه عمره دانشگاهیان می باشد .
Share/Save/Bookmark
 
 
 
هفته
 
 
 
 
ديروز
هفته