نظر منتشر شده
۱۰
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 443321
رهبر انقلاب در دیدار فرماندهان نیروی هوایی ارتش:
تحریم‌های فلج کننده را اوباما علیه ایران آورد/ از این آقا [ترامپ] متشکریم که زحمت ما را کم کرد و چهره واقعی آمریکا را نشان داد/ عقلانیت و تدبیر در دیپلماسی و اداره کشور ضروری است
بخش خبری الف، 19 بهمن 95
در سالروز بیعت تاریخی همافران با حضرت امام خمینی در 19 بهمن 57، فرماندهان و جمعی از کارکنان نیروی هوایی ارتش، صبح امروز با رهبر انقلاب اسلامی دیدار کردند.
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۹ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۳۸
حضرت آیت الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی صبح امروز (سه شنبه) در دیدار فرماندهان و کارکنان نیروی هوایی و قرارگاه پدافند هوایی ارتش با اشاره به تداوم حرکت مؤمنانه، مقتدرانه، منطقی و سرشار از اعتماد به نفس ملت عزیز ایران تأکید کردند: اگر عقلانیت در ذیل امید و توکل به خدا به‌کار گرفته شود، یاری پروردگار را به همراه می آورد اما عقلانیت در سایه اعتماد به شیطان اکبر و قدرتهای مادی، فقط به سراب می رسد.

ایشان افزودند: این آقای تازه‌آمده در امریکا با حرفها و اقدامات خود، حرفهای ۳۸ ساله نظام اسلامی را درباره فساد همه‌جانبه دستگاه حاکم امریکا، علنی و عریان در مقابل افکار عمومی قرار داده است و ملت ایران در روز ۲۲ بهمن پاسخ اقدامات و تهدیدات او را خواهند داد.

در این دیدار که در سالروز بیعت تاریخی همافران با امام خمینی در ۱۹ بهمن ۱۳۵۷ انجام شد رهبر انقلاب اسلامی این حادثه را حادثه ای تعیین کننده در تاریخ انقلاب اسلامی خواندند و افزودند: نیروی هوایی در دوران رژیم طاغوت یکی از نزدیکترین بخش‌ها به نظام سیاسی وابسته به امریکا بود اما رژیم طاغوت، در حالی‌که هیچ‌گاه تصور نمی‌کرد، از همین بخش سهمگین‌ترین ضربه را خورد.

حضرت آیت الله خامنه‌ای خاطرنشان کردند: اصحاب انقلاب، مردم و حتی امام بزرگوار نیز این واقعه عجیب را پیش‌بینی نمی‌کردند و این حادثه در واقع مصداق «رزق لایُحتَسَب» یا روزی غیرقابل انتظار و غیرقابل محاسبه است که در قرآن کریم به آن اشاره شده است.

رهبر انقلاب اسلامی افزودند: درس و پیام حادثه نوزدهم بهمن سال ۵۷ این است که باید همواره در کنار محاسبات ضروریِ عقلانی و مادی، محاسبات فراتر از مسائل مادی نیز در نظر گرفته شوند.

ایشان خاطرنشان کردند: در طول ۳۸ سال بعد از پیروزی انقلاب اسلامی ما در مسائل مختلف از جمله دفاع مقدس همواره شاهد یاری خداوند و اتفاقات خارج از محاسبات مادی بوده ایم.

رهبر انقلاب اسلامی لازمه سازندگی و بن‌بست‌شکنی را امید و توکل به خدا و به‌کار بستن عقلانیت در ذیل آن، دانستند و تأکید کردند: اگر به جای این کار، به شیطانها بخصوص شیطان اکبر اعتماد کنیم و عقلانیت را در سایه امید به شیطانها به‌کار ببندیم، نتیجه‌ی آن، سراب است.

حضرت آیت الله خامنه‌ای عقلانیت و تدبیر را در دیپلماسی، اداره کشور و دیگر امور، ضروری خواندند اما خاطرنشان کردند: اعتماد به شیاطین و امید بستن به کسانی که با اصل وجود نظام و حاکمیت اسلام مخالفند خطای بزرگی است چراکه از این کار خیری به کشور نمی‌رسد.

رهبر انقلاب اسلامی با اشاره به سخنان رئیس جمهور جدید امریکا مبنی بر ضرورت تشکر ایران از دولت اوباما گفتند: به هیچ وجه از آن دولت متشکر نیستیم زیرا با نیت فلج کردن ملت ایران و نظام اسلامی تحریم‌های سنگین را وضع کرد و البته به این هدف نرسید همچنان‌که هیچ دشمن دیگری نیز نخواهد توانست این ملت بزرگ را فلج کند.

ایشان افزودند: چرا باید از دولت قبلی امریکا تشکر کنیم، به‌خاطر تحریم‌های ضد ایرانی؟ به علت ایجاد داعش؟ به دلیل به آتش کشیدن منطقه در سوریه و عراق؟ و یا به علت نفاق و دورویی یعنی «ابراز ارادت و همکاری در نامه خصوصی اما حمایت صریح و آشکار از فتنه پس از انتخابات ۸۸»؟
رهبر انقلاب خاطرنشان کردند: اینها مصادیق همان دستکش مخملین است که دولت قبلی امریکا روی پنجه آهنین خود کشیده بود.
حضرت آیت الله خامنه‌ای با اشاره به سخن رئیس جمهور جدید امریکا مبنی بر اینکه ایرانیان باید از من بترسند تأکید کردند: ایرانی از تهدید نمی ترسد.
ایشان با اشاره به راهپیمایی ۲۲ بهمن در روز جمعه افزودند: مردم در روز ۲۲ بهمن با حضور در خیابانها جواب این حرفها و تهدیدات را خواهند داد.

ایشان با لحنی کنایه‌آمیز افزودند: البته ما از این آقای تازه‌آمده متشکریم چرا که زحمت ما را کم کرده و با نشان دادن چهره واقعی امریکا، حرفهای ۳۸ ساله جمهوری اسلامی ایران را درباره فساد سیاسی، اقتصادی، اخلاقی و اجتماعی دستگاه حاکم بر امریکا ثابت کرده است.
حضرت آیت الله خامنه‌ای افزودند: رئیس جمهور جدید با حرفها و اقدامات خود در مبارزات انتخاباتی و روزهای اخیر، ماهیت واقعی امریکا را عریان در مقابل چشم مردم جهان به نمایش گذاشته و نشان می دهد حقیقت امریکا چیست.

ایشان دستگیری و بازداشت یک کودک پنج ساله ایرانی را مصداقی از حقوق بشر امریکایی برشمردند و افزودند: رحمت پروردگار بر امام بزرگوار که حقیقت امریکا را بارها و بارها در بیانات و نوشته‌هایشان گوشزد می‌کردند و اصرار داشتند که ملت و مسئولان با شناخت ماهیت دشمن، از اعتماد به شیطان بزرگ پرهیز کنند که امروز حقانیت حرفهای آن عزیز به عرش سفر کرده به روشنی در جلوی چشمان همگان است.

فرمانده کل قوا در بخش دیگری از سخنان خود، با اشاره به نقش تعیین‌کننده نیروی هوایی ارتش در دورانهای مختلف بعد از انقلاب از جمله در خنثی سازی کودتای ۱۳۵۹، دوران دفاع مقدس و عملیات مهمی همچون والفجر ۸ و کربلای ۵ و همچنین تجلیل از تلاش‌های خستگی ناپذیر شهید سرلشکر ستاری گفتند: جهاد قطعه‌سازی و ابتکار و نوآوری، اولین بار در نیروی هوایی ارتش آغاز شد و نیروی هوایی در طول دفاع مقدس همواره روحیه بخش ملت ایران بود.

حضرت آیت الله خامنه‌ای، فرماندهان و کارکنان نیروی هوایی ارتش بخصوص جوانان این نیرو را به ادامه مسیر پرافتخار گذشته و کار و تلاش و ابتکار روزافزون توصیه کردند و افزودند: باید با تقوا و توکل به خدا و با همت بلند، خلأها را پُر کرد.

رهبر انقلاب در پایان سخنانشان با تأکید بر ادامه راه پر عزت و افتخارآفرین ملت ایران خاطرنشان کردند: نسل جوان گذشته کارهای مهمی انجام داد و نسل جوان کنونی نیز این امانت را پاسداری می‌کند و مسیر تحقق آرمانهای انقلاب را ادامه خواهد داد.

پیش از سخنان فرمانده معظم کل قوا، امیر سرتیپ خلبان شاه صفی فرمانده نیروی هوایی ارتش با گرامیداشت ۱۹ بهمن روز نیروی هوایی، و بیان گزارشی از فعالیت‌ها و برنامه‌های این نیرو در بخش‌های مختلف، گفت: آماده‌ایم با عزم راسخ و توکل به پروردگار و حضور تعیین‌کننده در هر میدان ضروری، از منافع ملت بزرگ ایران در برابر دشمنان مستکبر دفاع کنیم.
 
کلمات کلیدی : رهبر انقلاب، نیروی هوایی، ارتش
 
omidan
Romania
۱۳۹۵-۱۱-۱۹ ۱۲:۴۲:۴۴
احسنت به این رهبر. بعضیا یکم یاد بگیرند (4155270) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۱۹ ۱۲:۴۳:۳۴
به رهبر انقلابی، حکیم، بصیر، هوشمند و نابغه انقلاب می‌بالیم و مفتخریم که دست چدنی شیطان بزرگ را به راحتی در داخل دستکش مخملین دید و درباره آن هشدار داد. انتظار بود مسئولان به ویژه دستگاه دیپلماسی نیز در همین مسیر گام برمی‌داشتند نه در جهت امتیازدهی بیشتر به دشمن! (4155273) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۱۹ ۱۲:۵۸:۵۲
بله. بلطف خدا.
همه حضور خواهیم داشت. (4155308) (alef-13)
 
Netherlands
۱۳۹۵-۱۱-۱۹ ۱۳:۰۲:۵۲
درود بر مرد بزرگ تاریخ سید علی الحسینی الخامنه ای...عزیز دل اکثریت مردم ایران و حافظ شجاع و مدبر و تیزبین و بزرگ همت منافع ایرانیان ..هر موضوع یا خطر یا تهدید یا فرصتی برای ملت ایران پیش می آید همه منتظر هستند که ببینند رهبر ما چی میگه تا راه از چاه و سره از ناسره و جهت گیری درست مشخص بشه...خداوند به ایشان عمر طولانی و عزت روزافزون عطا کند الهی آمین (4155318) (alef-13)
 
محمد قاسمی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۱۹ ۱۳:۲۰:۳۷
واقعا ؛ کاسبان تحریم از رفتن اوباما ناراحتن
او بود که سخت ترین تحریم ها علیه یک ملت رو بر علیه ما وضع کرد
ولی لطف خدا ما رو حفظ کرد.
ترامپ امریکای بدون روتوشه (4155348) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۱۹ ۱۳:۲۹:۵۰
برخی جریانات به دنبال بزک اوباما هستند. چون اوباما خیلی به ان ها لطف کرد. (4155369) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۱۹ ۱۳:۵۳:۵۴
واقعا درست میگوید این سیّد خدا. حقا که برازنده است و کاش دیگر مسئولان هم مثل ایشان بودند یا اندکی از صفات ایشان را داشتند. (4155413) (alef-13)
 
salim.dp
United States
۱۳۹۵-۱۱-۱۹ ۱۶:۲۴:۰۳
با سلام و خسته نباشید. به نظرتون قسمت اول تیتر(تحریم‌های فلج کننده را اوباما علیه ایران آورد) به نقل از آقا درسته؟؟!!
متن سخنان ایشان:
رهبر انقلاب اسلامی با اشاره به سخنان رئیس جمهور جدید امریکا مبنی بر ضرورت تشکر ایران از دولت اوباما گفتند: به هیچ وجه از آن دولت متشکر نیستیم زیرا با نیت فلج کردن ملت ایران و نظام اسلامی تحریم‌های سنگین را وضع کرد و البته به این هدف نرسید همچنان‌که هیچ دشمن دیگری نیز نخواهد توانست این ملت بزرگ را فلج کند.
اقا فلج کننده بودن تحریم ها رو قبول ندارن عنوان کردن نیتشون فلج کردن بوده.
با تشکر (4155686) (alef-13)
 
ف.خ
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۱۹ ۱۶:۳۶:۵۲
فرمایش آقا کاملا صحیح است. با آمریکا باید از موضع قدرت برخورد کرد و بهیچوجه ضعف نشان نداد. این ها قابل اعتماد نیستند. (4155709) (alef-13)
 
نادر موذن
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۲۰ ۱۳:۵۱:۴۲
همه حرف های رهبر عزیز و بزرگوار در مورد امریکا درست هست جانم فدای رهبر (4156812) (alef-3)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.