نظر منتشر شده
۵
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 413324
پایان دادگاه زاکانی / منتظر لایحه دفاعیه
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۳۶
جلسه علنی دادگاه علیرضا زاکانی دبیر کل جبهه رهپویان انقلاب اسلامی لحظاتی پیش با اخذ آخرین دفاعیات پایان یافت.

به گزارش ایرنا، دادگاه علیرضا زاکانی که با شکایت معاونت حقوقی ریاست جمهوری و حسین فریدون و رسول دانیال زاده به عنوان شاکی خصوصی امروز یکشنبه در شعبه 1057 دادگاه کارکنان دولت به ریاست قاضی نصرت الله حیدری با عناوین اتهامی نشر اکاذیب به قصد تشویش اذهان عمومی و افترا برگزار شده بود، لحظاتی پیش با اخذ آخرین دفاعیات از متهم رسما پایان یافت.

در آغاز جلسه نماینده حقوقی رئیس جمهوری با درخواست قاضی حیدری در بیان شکایت خود گفت: زاکانی در نشست خبری در تاریخ 27 بهمن 1394 با عنوان «گزارش یک فاجعه» در دانشکده خبرگزاری فارس اقدام به بیان مطالب کذب علیه رئیس جمهوری و دولت کرده است.

سپس وکیل حسین فریدون در بیان شکایت خود با عنوان اتهام افترا گفت: آقای زاکانی موکلم را متولی سازمان فساد معرفی کرده و گفته است اسناد متقنی از شبکه مخوف در اختیار دارد.

نماینده دادستان با حضور در جایگاه کیفرخواست علیرضا زاکانی را اینگونه قرائت کرده است: در این پرونده علیرضا زاکانی فاقد سابق کیفری به اتهام نشر اکاذیب به قصد تشویش اذهان عمومی و اضرار به غیر از طریق مصاحبه با برنامه توقف ممنوع شبکه پنج و به اتهام افترا از طریق اتهام زدن به رسول دانیال زاده مبنی بر دست اندازی به بیت المال و اتهام به فریدون مبنی بر غارت و چپاول و با استناد به مواد 697 و 698 قانون مجازات اسلامی برای متهم تقاضای مجازات می شود.
زاکانی پس از اعلام خبر رضایت رسول دانیال زاده از شکایت توسط رئیس دادگاه به دفاع از خود پرداخت و گفت: بنده به عنوان نماینده مردم در مجلس و براساس سوگندی که با مردم یاد کرده بودم، با خود عهد کرده ام به دفاع از حقوق ملت بپردازم تا مانع از تجاوز و چپاول به اموال عمومی شوم.

وی ادامه داد: نشست مطبوعاتی گزارش یک فاجعه با بررسی ابعاد گوشه ای از فساد در کشور و در راستای وظیفه قانونی خودم برگزار شده بود.

براساس این گزارش، متهم تا یک هفته فرصت دارد لایحه دفاعی تکمیلی را به دادگاه ارسال کند.
 
کلمات کلیدی : دادگاه کیفری + علیرضا زاکانی
 
۱۳۹۵-۰۸-۲۳ ۱۶:۲۸:۲۰
درود بر مرد راستگو زاکانی (4014474) (alef-3)
 
محمد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۲۳ ۱۷:۲۷:۰۸
مخالم (4014584) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۲۳ ۱۹:۰۸:۳۰
بنده به عنوان نماینده مردم در مجلس و براساس سوگندی که با مردم یاد کرده بودم، با خود عهد کرده ام به دفاع از حقوق ملت بپردازم تا مانع از تجاوز و چپاول به اموال عمومی شوم.


عهد جناحی فایده نداره عهد زمانی که از درون شروع کنی برسی به رقیب
چرا در زمان دولت قبل مانع از تجاوز و چپاول اموال عمومی نشدی کم خوردن؟کم بردن؟؟شما کجا بودی زمان دکل خوری؟زمان برداشت 16 میلیارد از حساب ریاست جمهوری برای دانشگاه شخصی کجا بودی؟زمان فرار خاوری رشد زنجانی چطور!!!! (4014765) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۲۳ ۲۳:۰۴:۴۳
صدای مخالف را خفه نکنید (4015098) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۲۴ ۰۲:۰۲:۱۱
رئیس جمهور ازادی بیان و اندیشه سر میدهند و سپس اندیشه های آزاد را محکوم من که میدونم جناب توکلی این نظرات رو نشر نمیده دیگه کم کم ایشون برای ما شناخته شده ماهیتشون (4015225) (alef-13)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.