توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 492723
مترو نیاز به قوانین حمایت کننده دارد
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۵ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۸:۲۵
مدیرعامل شرکت بهره برداری مترو تهران و حومه گفت: با توجه به حجم بالای تردد در مترو موارد حقوقی بسیاری درآن رخ می دهد و احتیاج به قوانینی داریم که مدافع مترو و کارکنان آن باشد.

به گزار ش ایسنا، جلسه مشترک کمیته‌های حقوقی و قراردادی، منابع انسانی وبهره برداری اتحادیه شرکت‌های قطار شهری کشور با حضور مدیرعامل، مسئولان شرکت‌های بهره برداری و نمایندگان قطارشهری‌های کشور به میزبانی شرکت بهره برداری مترو تهران و حومه برگزار شد.

در این مراسم محمد احمدی بافنده مدیرعامل شرکت بهره برداری مترو تهران و حومه با اشاره به اینکه این جلسات زمینه انتقال تجربیات را فراهم می‌کند گفت: در حال حاضر متروی تهران با جابجایی بیش از سه میلیون مسافر با تجربیات زیادی همراه است.

 وی در ادامه نیز از تشکیل کمیته امنیتی با عنوان پلیس مترو به عنوان یک ضرورت در مترو یاد کرد و افزود: ساختار مترو یک تافته جدا از بخش‌های دیگر شهری است و با توجه به وسعت و جابجایی سفری که از طریق آن صورت می‌گیرد باید به آن توجه جدی شود.

احمدی بافنده در خصوص بومی سازی و ایجاد دانشگاه پلی تکنیک برای پرورش نیروهای متخصص نیز پیشنهاداتی ارائه داد و گفت: روزی که خدمت رسانی را شروع می‌کنیم باید به فکر ارتقاء آن نیز باشیم چرا که هرروز مردم مطالبات بیشتری دارند و نیاز است برای این موضوع برنامه ریزی داشته باشیم.

 وی ادامه داد: مترو یک وسیله حمل و نقل گران است و نباید آن را رایگان کنیم چرا که برای تعمیر و نگهداری آن هزینه زیادی باید پرداخت شود.

 مدیرعامل شرکت بهره برداری مترو تهران با اشاره به اینکه کلانشهرها در حال تبدیل شدن به جهان شهر هستند افزود: در جامعه جهانی زیر ساخت‌ها شبکه است و دیگر فقط توجه به توسعه حمل و نقل نمی‌شود.

بر اساس گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شرکت بهره برداری راه آهن شهری تهران و حومه، وی تصریح کرد: مترو در همه جا نمی‌تواند گسترش پیدا کند ما باید با هماهنگی دیگر وسایل حمل و نقل در راستای تکمیل شبکه حمل و نقل گام برداریم و شبکه‌ای که درست می‌شود باید در دسترس، ایمن، ارزان و پاک باشد و متناسب با میزان مسافت سفر و تعداد مسافر طراحی شود.
 
کلمات کلیدی : مترو تهران+مدیر عامل مترو تهران
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.