توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 452123
توسعه دامنه ارائه خدمات ترجمه هوشمند گوگل
بخش دانش و فناوری الف،17 اسفند95
گوگل دامنه ارائه خدمات ترجمه هوشمند خود را افزایش داده تا افرادی که به زبان های هندی، روسی و ویتنامی صحبت می کنند هم بتوانند از آن استفاده کنند.
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۷ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۴۳
به گزارش خبرگزاری مهر، این سیستم ترجمه مبتنی بر هوش مصنوعی به جای ترجمه تک تک لغات با استفاده از یک فرهنگ لغت به بررسی معنای کلی واژه ها با توجه به متن و سابقه استفاده کاربر از مترجم گوگل می پردازد و از این طریق بهترین معادل را پیشنهاد می کند.

گوگل اولین بار در ماه نوامبر سال گذشته خدمات ترجمه هوشمند خود را ارائه داد و از جمله زبان های دیگری که تحت پوشش این خدمات قرار دارند می توان به ترکی، پرتغالی، ژاپنی و کره ای اشاره کرد.

فناوری هوشمند این خدمات ترجمه، حتی برای ترجمه جملات هم موضوع کل عبارت یا پاراگراف را در نظر می گیرد و لذا نتیجه کار با ترجمه های ماشینی برخی نرم افزارهای ترجمه بسیار تفاوت دارد. بررسی ها نشان می دهد این ترجمه ها علاوه بر دقیق تر بودن به سبک تکلم مردمانی که اصالتا به همان زبان ها صحبت می کنند نیز نزدیک تر است.

در حال حاضر خدمت ترجمه گوگل از ۱۰۳ زبان زنده دنیا پشتیبانی می کند و قرار است طی هفته های آینده زبان های بیشتری بر مبنای فناوری هوش مصنوعی گوگل ترجمه شوند.

البته گوگل تنها شرکت ارائه دهنده این خدمات نیست و موتور جستجوی کره ای Naver هم خدمات مشابهی را برای ترجمه زبان های چینی، ژاپنی، کره ای و انگلیسی ارائه می دهد.

 
 
کلمات کلیدی : دانش و فناوری+ ترجمه هوشمند گوگل
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.