توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 462825
مشاهده سیل و ساخت خانه در حریم رود عوامل اصلی تلفات سیل شمال غرب
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۷ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۰۳
وزیر نیرو دو عامل بی احتیاطی و میل به تماشای سیل و ساخت خانه در حریم رودخانه را از عوامل اصلی تلفات سیل شمال غرب کشور اعلام کرد.

به گزارش تسنیم، «حمید چیت چیان» وزیر نیرو که به عنوان نماینده ویژه رییس جمهور برای رسیدگی به مناطق سیل زده شمال غرب کشور تعیین شد، روز گذشته با حضور در مناطق سیل زده از نزدیک مدیریت امور را در دست گرفت.

این عضو کابینه دولت در خصوص شدت تخریب در برخی از مناطق سیل زده گفت: در 48 ساعت گذشته بارش ممتد باران در برخی از مناطق آذربایجان شرقی و غربی باعث ایجاد خسارات شدید در این مناطق شده است.

وی افزود: حدود یک سوم از شهر محمدیار آذربایجان غربی و برخی از مناطق اشنویه و نقده دچار خسارت شده است.

وزیر نیرو با بیان اینکه "متاسفانه در آذربایجان شرقی تلفات سیل شدیدتر بوده و در مناطقی مانند عجب شیر باعث کشته شدن حدود 17 نفر شده است"، گفت: در روستای چنار آذربایجان شرقی نیز حدود 20 نفر دچار حادثه شده و متاسفانه فوت شدند.

وی ادامه داد: علت افزایش تلفات انسانی عمدتاً در دو مورد خلاصه می‌شود؛ اول اینکه بی احتیاطی و میل به تماشای سیل بویژه در آذرشهر باعث مرگ 17 نفر از شهروندان شد؛ دوم اینکه ساخت منازل و سرپناه‌ها در حاشیه رودخانه باعث افزایش تلفات بویژه در روستای چنار شده است.

این عضو کابینه دولت تصریح کرد: در همان ساعات اولیه تمامی سازمان‌های ذیربط از جمله وزارت نیرو، وزارت راه و شهرسازی، نیروهای امداد و نجات هلال احمر، اورژانس و وزارت بهداشت و نیروهای نظامی و انتظامی با حضور در محل به یاری حادثه دیدگان شتافتند.

وی افزود: گزارش اقدامات انجام شده و میزان خسارات وارده بر مناطق سیل زده و کارهایی که برای جبران خسارت‌ها بایستی انجام شود در جلسه هیات دولت ارائه خواهد شد.
 
کلمات کلیدی : سیل + آب‌گرفتگی معابر + سیلاب + آذربایجان شرقی
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.