نظر منتشر شده
۵
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 306927
قسط ماهانه وام ده میلیونی کالا
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۲ آبان ۱۳۹۴ ساعت ۱۲:۴۲
محاسبات بانکی نشان می دهد، اقساط تسهیلات ۱۰ میلیون تومانی با سود ۱۲ درصد و بازپرداخت دو ساله، هر ماه حدود ۴۷۰ هزار تومان است و وام گیرنده بیش از ۱۱ میلیون تومان باید پس بدهد.

به گزارش تسنیم، براساس تصمیم جدید دولت در قالب سیاست های تشویقی به منظور تحریک تقاضا و رفع رکود از بازار قرار است طرحی تحت عنوان "کارت اعتباری خرید کالای ایرانی" در کشور اجرایی شود تا به دنبال آن بخشی از مشکلات واحدهای تولیدی برطرف شود.

آنطور که هاشمی مدیر کل صنایع فلزی و لوازم خانگی وزارت صنعت اعلام کرده در این طرح خریداران می توانند با دریافت کارت اعتباری و مراجعه به فروشگاههای اعلام شده نسبت به خریداری کالاهای با کیفیت ایرانی اقدام نمایند.

وی نرخ سود این تسهیلات ۱۰ میلیون تومانی را ۱۲ درصدعنوان کرد و افزود : فاز اول این طرح که با همکاری بانک مرکزی انجام می شود مشمول کلیه حقوق بگیران و بازنشستگان دولتی خواهد بود. در این طرح باز پرداخت اقساط کالاهای خریداری شده طی ۲۴ قسط تعیین شده است.

محاسبات بانکی نشان می دهد، اقساط تسهیلات ۱۰ میلیون تومانی با سود ۱۲ درصد و بازپرداخت دو ساله، هر ماه حدود ۴۷۰ هزار تومان است و وام گیرنده بیش از ۱۱ میلیون تومان باید پس بدهد.

البته براساس ماده ۹۶ قانون مدنی که سیستم بانکی مطابق با آن به ارائه تسهیلات می پردازد فرد تسهیلات گیرنده اگر متأهل باشد به میزان یک چهارم دریافتی خالص ماهانه و اگر مجرد باشد، باید یک سوم خالص دریافتی ماهانه خود قسط پرداخت کنند.
 
کلمات کلیدی : وام، اقساط
 
۱۳۹۴-۰۸-۱۲ ۱۲:۵۲:۴۰
باز هم دولتی ها در اولویتند
مگه دولتی ها خونشون از بقیه مردم رنگین تره ؟؟؟؟؟ (3296461) (alef-3)
 
۱۳۹۴-۰۸-۱۲ ۱۳:۵۰:۵۳
بنده همین وام رو از بانک تجارت گرفتم بجای 10میلیون 8 میلیون میدن با قسط 415 هزار تومان برای 24 ماه یعنی سود حدود 22درصد (3296627) (alef-3)
 
فلاح
۱۳۹۴-۰۸-۱۲ ۱۴:۳۰:۳۹
اكنون اين بسته ضذ ركود و وام هاي 10 و 25 ميليوني باعث تورم نمي شود ولي سال گذشته افزايش 20 هزار توماني حق مسكن كارگران باعث افزايش لجام گسيخته تورم ميشد.
اين هم نظر كارشناسي هيات دولت....
بااين طرح مردم فقير .. فقير تر خواهند شد واستخئانشان زير بار فقر و تورم خورد خواهد شد..
اميدوارم طراحان طرح جرات اين را داشته باشند كه خود را طراح اين طرح معرفي كنند (3296769) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۸-۱۲ ۱۸:۴۶:۰۶
خدا به داد کارمند ها برسه حالا همه میرن سراغشون برای ضمانت بعد هم باید همهی ضمانت ها را خودشون پرداخت کنند (3297416) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۸-۱۲ ۲۲:۵۲:۲۰
خوبه این وسط یک نگاه به حقوق 700 هزار تومانی قانون کار بیاندازیم که امروزه اکثر کارگران قراردادی و بخش خصوصی دارن میگیرند. (3297889) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.