توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 239328
«چشمه‌ی خورشید»؛ دکتر کاووس حسن لی؛ نشر نوید شیراز
تاریخ انتشار : سه شنبه ۴ شهريور ۱۳۹۳ ساعت ۱۸:۰۷
چشمه‌ی خورشید
(بازخوانی زندگی، اندیشه و سخن حافظ شیرازی)
نویسنده: دکتر کاووس حسن لی
نشر نوید شیراز، چاپ اول ۱۳۹۱
شمارگان ۲۰۰۰ نسخه
۲۰۶ صفحه، ۶۵۰۰ تومان

فروشگاه اینترنتی شهر کتاب، این کتاب را تا یک هفته پس از معرفی، با ۱۰% تخفیف ویژه عرضه می‌کند، در صورت تمایل اینجا کلیک کنید.

****

کتاب «چشمه ی خورشید» که به قلم دکتر کاووس حسن لی نوشته‌شده و به همت نشر نوید شیراز منتشرشده، می‌کوشد پاسخی به این سؤال ها داشته باشد. کتابی که با بازخوانی زندگی، اندیشه و سخن حافظ شیرازی در جهت بازگشایی این گره نوشته شده است.

دکتر کاووس حسن لی استاد دانشگاه شیراز و مدیر امور علمی و پژوهشی مرکز حافظ شناسی‌ست که این کتاب را به سفارش مشترک سازمان آیسسکو و مرکز حافظ‌ شناسی نوشته است؛ به این نیت که علاوه بر زبان فارسی به دیگر زبان‌ها نیز ترجمه شود.

نویسنده این کتاب تألیفات گوناگونی دارد که اغلب در حوزه شعر و به‌خصوص پژوهش شعر کلاسیک فارسی جای می‌گیرد. او در اثر حاضر با رویکردی میانه و واقع‌بینانه به سراغ زندگی و آثار حافظ رفته و کم و بیش تصویری پذیرفتنی و به‌دور از یک‌جانبه نگری پیش روی مخاطب قرار داده است.

دکتر کاووس حسن لی نیز همانند دیگر پژوهش‌گرانی که با زندگی و سخن حافظ سروکار داشته‌اند، با خلأ منابع درباره زندگی شخصی او روبه‌رو بوده و چاره‌ای نداشته جز این‌که به سراغ روزگار حافظ رفته و اوضاع‌ و احوال آن زمانه را مورد بررسی و سنجش قرار دهد. سپس با استفاده از مختصر اطلاعاتی که در لابه‌لای اشعار حافظ درباره خود او می‌توان یافت، در جستجوی کلیدی باشد که این قفل زنگار بسته را گشوده و تصویری معقول و مقبول از حافظ به عنوان یک انسان واقعی، به مخاطب ارائه کند.

درباره این کتاب بیشتر بخوانید
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.
«چشمه‌ی خورشید»؛ دکتر کاووس حسن لی؛ نشر نوید شیراز