توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 409725
ماجرای آرشیو عكس دختران در گوشی شیاد اینترنتی!
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۲ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۱۷:۰۱
شیاد اینترنتی كه با جعل عنوان و سوء استفاده از موقعیت خود، دختران ساده لوح را فریب می داد، در مشهد دستگیر شد.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، دختری جوان به همراه پدر برای ارجاع شكوائیه خود به پلیس فتا استان مراجعه كرد. این دختر جوان كه دانشجوی ترم یك در رشته ای مرتبط با زبان انگلیسی بود اظهار داشت: هنگام برگشت از دانشگاه با همكلاسی خود در داخل واگن مترو در خصوص فراگیری جدی زبان انگلیسی صحبت می كردیم و گاهی هم به شوخی لغات انگلیسی را به كار می بردیم كه مردی جوان به ما نزدیك شد و به زبان انگلیسی عذر خواهی كرد و خود را روس تبار معرفی كرد و با دادن شماره تلفن خود به من از قطار شهری پیاده شد و رفت. 

من شماره او را در گوشی خودم ذخیره و در تلگرام برایش پیامی مبنی بر اینكه چطور و به چه وسیله ای می توانم به زبان انگلیسی مسلط شوم فرستادم، در ابتدای این چت، جملات وی انگلیسی بود و بعد متوجه شدم که او ایرانی است.  به این شكل ارتباط تلگرامی ما آغاز شد و پس از چند روز مزاحمت های تهدید آمیز این فرد با برداشتن عكس های پروفایلم آغاز شد. 

او كه دانشگاه محل تحصیل مرا نیز شناسایی كرده بود می خواست مرا تحت فشار روحی و روانی قرار دهد. رئیس پلیس فتا خراسان رضوی درباره این پرونده گفت: در پی اعلام این شكایت و با توجه به اهمیت و حساسیت موضوع ،كارشناسان پلیس فتا وارد عمل شده و با تحقیقات علمی ،متهم پرونده را شناسایی و تحت تعقیب قرار دادند. 

سرهنگ جواد جهانشیری افزود: متهم كه جوانی 32 ساله است و هنوز هم ازدواج نكرده دستگیر و در رویارویی با ادله و مدارك غیر قابل انكار صراحتاً به ارتكاب مزاحمت برای دختر جوان اعتراف كرد. 

وی گفت: این فرد در رابطه با انگیزه خود از گرفتن عكس های بی شمار بدون اطلاع افراد از طریق پروفایل های تلگرامی و در شبكه های اجتماعی اظهار داشت این عكس ها را می گرفتم تا افراد مورد نظر را مورد آزار و اذیت روحی قرار دهم. 

سرهنگ جواد جهانشیری اظهار داشت: متهم با پوشیدن لباس های خاص و چهره ای شبیه افراد خارجی طعمه های خود را در دانشگاه، خیابان ها، مترو و...، شناسایی و قصد ‌آزار و اذیت آنها را داشت كه این خود می تواند نوعی اختلال شخصیتی و رفتاری محسوب شود. وی گفت: پس از بررسی گوشی هوشمند متهم در ‌آزمایشگاه ادله فنی، متاسفانه اكثر حجم اشغال شده در این گوشی هوشمند حرفه ای مربوط به زنان و دختران جوان بوده كه از شبكه های اجتماعی برداشت شده و مورد سوء استفاده قرار گرفته است و تحقیقات در این باره ادامه دارد.
 
وی از شهروندان نیز خواست مراقبت آگاهانه و هوشیارانه ای داشته باشند و از قرار دادن تصاویر خود در فضاهای مجازی و همچنین ارتباط گیری با افراد غریبه به این شكل جدا خودداری كنند.
 
کلمات کلیدی : گوشی، شیاد اینترنتی، کلاهبرداری
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.