نظر منتشر شده
۲
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 365823
حجت الاسلام رفیعی: دولت؛ فرودگاه‌ها، ادارات و دانشگاه‌ها را ملزم به رعایت حجاب کند
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۳ تير ۱۳۹۵ ساعت ۲۳:۵۰
استاد حوزه علمیه قم با اشاره به اینکه حجاب در ایران حتی قبل از اسلام نیز رواج داشته است، گفت: دولت می‌تواند فرودگاه، ادارات و دانشگاه‌ها را ملزم به رعایت حجاب و پوشش کند و باید در این زمینه با کار فرهنگی و تبلیغات جلوی ضررهای بی‌حجابی را گرفت.

به گزارش تسنیم، حجت الاسلام ناصر رفیعی ظهر امروز در شبستان امام خمینی (ره) حرم حضرت معصومه (س) در ادامه تفسیر سوره مبارکه نور اظهار داشت: در سوره نور به فرزندان بالغ و نابالغ توصیه به حفظ حریم و حیا والدین در منزل شده است، اما در آیه ۶۰ خداوند استثنائی را در مورد حجاب بیان کرده و آن در مورد زنان مسنی است که سن آن‌ها بالا رفته و زمینه ازدواج برای آن‌ها نیست و این‌ها می‌توانند مقداری از حکم حجاب مستثنی باشند.

استاد حوزه علمیه قم با بیان اینکه این مقدار نداشتن حجاب زنان مسن مربوط به روسری و چادر است و شامل موارد دیگر نمی‌شود، افزود: حجاب و نحوه پوشش زنان مسن یک توصیه نیست و جواز است و این جواز به معنای ولنگاری نیست و باید زینت‌های خود را حفظ کنند البته در آخر آیه توصیه شده اگر حجاب خود را کامل رعایت کنند بهتر است.

حجت الاسلام رفیعی با اشاره به نحوه پوشش و حجاب زنان در صدر اسلام و دوره کنونی گفت: در صدر اسلام پوشش وحجاب به معنای ستر و حجاب بوده و داراری معنای مبسوطی است همچنین در این باره امام رضا (ع) می‌فرمایند خداوند نگاه کردن به موی زنان را به دلیل تهییج مردان حرام کرده است مگر یک مورد که خداوند استثناء کرده و آن حجاب مربوط به زنان مسن است.

وی با تأکید بر اینکه همه گرفتاری‌های شهوانی از نگاه است و ولنگاری در روابط مربوط به رعایت نکردن حجاب و پوشش است، گفت: امام علی (ع) در نامه ۳۱ خود به امام حسن (ع) می‌فرماید پسرم، مواظب حجاب و پوشش زنان باش چرا که حجاب آن‌ها را حفظ می‌کند.

استاد حوزه علمیه قم ریشه بدحجابی را ۵ عامل بیان و خاطر نشان کرد: عامل فردی، عامل خانوادگی، نقش دولت و حکومت، نقش علما و بزرگان و رسانه‌های عمومی ۵ عامل و ریشه بدحجابی هستند و این عوامل باید مورد توجه قرار گیرند تا جلوی بسیاری از ولنگاری‌ها گرفته شود.

حجت الاسلام رفیعی با تأکید بر آموزش حجاب و پوشش فرزندان از دوران کودکی تصریح کرد: حضرت امیرالمؤمنین (ع) می‌فرماید اگر مردی در چهار مورد زنش را تبعیت کند مورد غضب الهی قرار گرفته و به جهنم می‌رود، پوشیدن لباس نازک، رعایت نکردن پوشش در اماکن عمومی، رعایت نکردن پوشش و حجاب در مجالس عروسی و مجالس عزا چهار موردی است که مردان نباید از زن خود تبعیت کند.

وی با اشاره به اینکه حجاب در ایران یک سنت است و حتی قبل از اسلام نیز حجاب و پوشش در ایران رواج داشته است، گفت: دولت می‌تواند فرودگاه‌ها، ادارات و دانشگاه‌ها را ملزم به رعایت حجاب و پوشش کند و باید در این زمینه با کار فرهنگی و تبلیغات جلوی ضررهای بی‌حجابی و بدحجابی گرفته شود.

استاد حوزه علمیه قم با بیان اینکه بسیاری از گناه‌ها از فضای مجازی شروع می‌شود و باید جلوی آن‌ها گرفته شود، تصریح کرد: سیره علما، ائمه و بزرگان ما رعایت حجاب و پوشش بوده و مسئولان باید اهتمام در زمینه پوشش وحجاب افراد در جامعه داشته باشند.
 
کلمات کلیدی : حجت الاسلام رفیعی+حجاب+دولت
 
مشعود
Germany
۱۳۹۵-۰۴-۰۴ ۰۲:۰۳:۱۱
درود. (3779726) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۰۴ ۰۲:۱۱:۴۳
جناب رفیعی اولین قدم دینداری عدم لجبازی و اعتراف به اشتباه هست...شما که احمدالله دیگه توی همه کانالها هستی و مردم رو صبح تا شب نصیحت میکنید به نظر میرسه بعد از الفاظ اشتباهی که در مورد گیلان فرمودید و از طرف نماینده رشت مورد انتقاد قرار گرفتید در یک دور باطل لجبازی و عدم اعتراف به اشتباه قرار گرفته اید که زیبنده کسی که مردم را به تقوا و مکارم اخلاق میخواند نیست..والعاقبه للمتقین (3779734) (alef-13)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.