توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 375624
صادرات کشور ۶۲ درصد افزایش یافته است
تاریخ انتشار : دوشنبه ۴ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۳۴
در سه ماهه اول سال جاری، در مجموع ۱۳ میلیون و ۴۷۷ هزار تن کالاهای نفتی و غیرنفتی از مرزهای زمینی و آبی وارد و ۲۰میلیون و ۳۶۰هزار تن کالا از مرزهای کشور صادر شده است.

به گزارش سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای، در سه ماهه اول سال جاری، در مجموع ۱۳ میلیون و ۴۷۷ هزار تن کالاهای نفتی و غیرنفتی از مرزهای زمینی و آبی وارد و ۲۰میلیون و ۳۶۰هزار تن کالا از مرزهای کشور صادر شده است که نسبت به مدت مشابه در سال گذشته میزان واردات ۷/۶ درصد کاهش و میزان صادرات ۶۲ درصد افزایش داشته است.

«فرامرز مداح» مدیرکل دفتر فن آوری اطلاعات و ارتباطات این سازمان با اعلام این خبر افزود: از مجموع کالاهای صادر شده، میزان یک میلیون و ۶۴۳ هزار تن کالا از طریق مرزهای جاده ای از کشور خارج و میزان ۴۷۱ هزار تن از مرزهای جاده ای به کشور وارد شدند.

مداح با اشاره به اینکه از مجموع واردات و صادرات سهم جاده ۷درصد و سهم دریا ۹۳ درصد می باشد، اظهار داشت: از میان مرزهای جاده ای کشور، مرز بازرگان با سهم ۶۰ درصدی فعال ترین مرز در زمینه واردات کالا به کشور به شمار می رود. پس از آن مرزهای آستارا و میرجاوه با ۱۴ و ۱۱ درصد در رده های بعدی قرار دارند.

وی افزود: عملکرد مرزهای جاده ای در زمینه صادرات کالا از کشور نشان می دهد در۳ ماهه اول سال ۹۵، مرز بازرگان با ۲۲ درصد در رده نخست و پس از آن مرزهای میلک با ۲۰درصد و آستارا با ۱۱ درصد قرار دارند.

مدیرکل دفتر فن آوری اطلاعات و ارتباطات سازمان راهداری همچنین اعلام کرد: در ۳ ماهه ابتدای سال جاری، بیشترین تردد ورودی به ترتیب از مرزهای بازرگان با ۶۵ درصد، میرجاوه با ۱۲ درصد و آستارا با ۱۰ درصد بوده است.

وی افزود: بیشترین تردد خروجی به ترتیب از مرزهای بازرگان با ۲۳ درصد، میلک با ۱۹ درصد و دوغارون با ۸ درصد بوده است.
 
کلمات کلیدی : صادرات
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.