۲۵۵
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 47572
مقايسه آراي احمدي‌نژاد و موسوي در شهرستان‌ها
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۵ خرداد ۱۳۸۸ ساعت ۱۲:۴۷
نتایج انتخابات ریاست جمهوری به تفکیک 366 شهرستان کشور اعلام شد.به گزارش الف، بر اساس نتایج نهایی انتخابات 22 خرداد، آقای احمدی‌نژاد به ترتیب در شهرستانهای رودبار جنوب (97.8درصد) ، ریگان (96.4 درصد) و قلعه گنج (95.3 درصد) هر سه استان کرمان، واجد بیشترین آرا و در شهرستانهای خاش (16.9 درصد) ، سراوان (20.8 درصد) و مراده تپه (26.5 درصد) حایز کمترین درصد آرا شده است.بر اساس نتایجه نهایی آرا، آقای موسوی در شهرستانهای خاش (81.1 درصد) ، سراوان (74.9 درصد) و چابهار (71.8 درصد) حایز بالاترین آرا و در شهرستانهای ابوموسی (0.5 درصد) ، رودبار جنوب (1.9 درصد) و ریگان (3.2 درصد) حایز کمترین درصد آرا شده است.آمار نهایی انتخابات ریاست جمهوری دهم نشان می‌دهد آقای احمدی‌نژاد در شهرستانهای استانهای محروم به ویژه کرمان، چهارمحال، خراسان جنوبی، رضوی و شمالی و مجموعاً شهرستان محروم تر و دورافتاده تر، آرای بیشتری کسب کرده است و در مقابل، آقای میرحسین موسوی علاوه بر زادگاه خود (شبستر) و نیز تهران، اردکان و یزد، در شهرستانهای سنی نشین، آرای بیشتری کسب کرده است.در تهران، آقای موسوی با 51.8 درصد از آقای احمدی‌نژاد با (43.3 درصد) جلوتر بوده است.از نظر مراکز استان، بجز تهران و یزد، آقای موسوی در اردبیل و زاهدان نیز از آقای احمدی‌نژاد رای بیشتری کسب کرده اما در بقیه 26 مرکز استان کشور رای آقای احمدی‌نژاد بالاتر بوده است.الف امیدوار است آقایان موسوی و کروبی به رای اکثریت مردم ایران احترام بگذارند و چنانچه نسبت به نتایج آرا اعتراض دارند، اعتراض خود را به روش قانونی پیگیری کرده و از حق خود برای بازشماری تک‌تک صندوقها و ملاحظه تک‌تک تعرفه‌های ریخته شده در صندوقها استفاده کنند.یادآوری می‌شود از آنجا که هیچ سند یا مدرکی معتبری دال بر تخلف گسترده در انتخابات 22 خرداد ارایه نشده، الف نظرات رسیده حاوی هرگونه اشاره به تقلب در انتخابات را منتشر نخواهد کرد.دریافت کنید: فایل اکسل نتایج آرا به تفکیک شهرستانهای سراسر کشور

Share/Save/Bookmark
 


حسین
۱۳۸۸-۰۳-۲۵ ۱۳:۱۴:۱۲
جالبه که ناظرینه آقای موسوی زیر فرمهای 22 را امضا کرده اند (148366)
 
بيطرف
۱۳۸۸-۰۳-۲۵ ۱۵:۵۰:۰۲
به نظر من موضوع با اين تمام نمي شود اگر موسوي توانست تقلب را ثابت كند همه مسئولان تقلب بايد سريعا محاكمه و به جرم خيانت در امانت به اشد مجازات ممكن محكوم شوند ولي اگر نتوانست ثابت كند، خود موسوي و كروبي بايد به اتهام تهمت و ضربه زدن به سرمايه اجتماعي محاكمه شوند.

خلاصه اينكه اين استخوان نبايد لاي زخم بماند (148595)
 
مهدی
۱۳۸۸-۰۳-۲۵ ۲۲:۰۲:۵۶
نظر منطقی هست ولی باید آ قای میر حسین از طریق قانون وارد عمل شود نه اینکه با بیانات خود باعث آشوب در اذهان عمومی شود (148902)
 
۱۳۸۸-۰۳-۲۶ ۰۷:۳۵:۴۹
احسنت به جناب بیطرف.
ای کاش حرف شما را کسی گوش می کرد. این مدعیان دروغین دموکراسی که هر صدای مخالفی را در نطفه خفه می کنند و ادعا هم دارند که در پی آزادی بیان هستند آنقدر هوچیگری خواهند کرد که کروبی و موسوی قهرمان این داستان باشند!

چقدر همیشه میر حسین موسوی نام مبهمی بود برایم. چقدر حالا خوب می‌شناسمش!

چقدر ناراحتم که این اوضاع در اثر خودخواهی بیش از حد این انسانهای شکست خورده پیش آمده است.
ولی چقدر خوشحالم که این قبیله دستشان از حکومت کوتاه شد و نیامدند تا کم ظرفیتی‌هایشان درد لاعلاج آینده ایران عزیزمان باشد.

مردم عزیز ایران. این روزها مثل بقیه روزهای زندگیمان و دنیامان به سرعت می گذرد و به تاریخ می‌پیوندد و بدانیم که خون شهدای مظلومی که در دوره حکومت همین حضرات اسم بردنشان مساوی با تحجر بود آنچنان درخت این انقلاب را که به دست بنیانگذار فرزانه‌اش کاشته شد آبیاری نموده که گمان نمی کنم احدی بتواند به آن خدشه وارد کنند.

فقط دقت کنید که چقدر تخریبهای بی اساس و بچه گانه این افساد گران اصلاح‌طلب نما به نفع شخص احمدی نژاد و صد البته طرفداران او تمام شد.

این را بدانند که این شلوغ کاری ها و بی تدبیری ها هم نتیجه‌اش به سود انقلاب خواهد شد.

در پناه امام زمان باشید.
دل ما با شماست. (149156)
 
بي طرفم
۱۳۸۸-۰۴-۰۴ ۰۲:۳۳:۱۲
ناشناس
سلام
من بي طرفم ..اما حرفات يه جورايي بي منطق است
شده قضيه آن شعر: ز هر طرف كه شود كشته سود اسلام است..
ما مثلا ايراني و مسلمان هستيم پس گفتار نيك چي ميشه..
آباد و سربلند بمانيد.................... (163430)
 
حیدری
۱۳۸۸-۰۳-۲۶ ۰۸:۰۵:۴۰
باسلام واقعا این هوای نفس چه ها که نمی کند روسای قوه مقننه ومجریه راشبیه بلعم باعوراها به کام مرگ ونابودی فرستادفاین تذهبون (149177)
 
mahdi
۱۳۸۸-۰۳-۲۷ ۰۸:۰۵:۱۸
به نام خدا
با صلوات بر محمد آل محمد
با سلام
به نظر من هیچ تقلبی در انتخابات صورت نگرفت و این انتخابات بهترین انتخابات کشور در طول تاریخ بوده است . آقای مهندس موسوی شما هم برای ما عزیز و محترم هستید شما یک فرد عادی نیستید یک انقلابی تمام عیار هستید. همه ما باید این را بپذیریم رای که آقای احمدی نژاد آورده است کاملا درست بوده است .چون این انتخاب مردم و ملت شریف ایران است . اصلاتقلبی در کار نبوده که بخواهد ثابت شود . درود بر خمینی ،خامنه ای ، و احمدی نژاد و همه خدمتگذاران جمهوری اسلامی ایران.حرفهای که آقای موسوی میزنند درست نمی باشد مگر می شود 11میلیون رای هم تقلب کرد در برابر چشمان نمایندگان خود آقای موسوی که درتمام شعبه های اخذ رای وجود داشتنند. من خودم با چشمان خودم دیدم که پیرزنها و پیرمردهای که سواد نداشتند می گفتند بنویس آحمدی نزاد اما نماینده آقای موسوی اسم آقای موسوی را مینوشت این تقلب است نه رای آقای احمدی نژاد. آقای احمدی نژاد خدمتهای بزرگی در حق این ملت انجام دادنند . مخصوصاً به قشر محروم و کم در آمد این ها همش خدمت به ملت و مردم است . همه این کاندیدها برای ما محترم و عزیز هستنند چون همه ما از یک ملت هستیم و دوست داریم که کشورمان رو به پیشرفت باشد . اما با کارهای که در این چند روز در حال رخ دادن است که مطمعناً کار افراد سود جو می باشد لطمه بزرگی به کشور میزند و دشمنان ما را شاد و خوشحال می کند .
چند روز پیش در حال مطالعه کردن بودم به یک نامه ای برخورد کردم که در آن نوشته بود.
جرالد ابرین :
شماره نامه:
آقای احمدی نژاد ای کاش ما هم رهبری مثل شما داشتیم .آقای احمدی نژاد از شهروندان ایالات متحده آمریکا هستم هر آنچه در سازمان ملل بر زبان آوردید صحت داشت .
حتی مردم کشور آمریکا هم به رئیس جمهور کشور ایران افتخار می کنند .
دولت احمدی نزاد کارهای انجام داد که در طول تاریخ بی نظیر بود .
نمونه بارزش واگذاری زمین در قالب مسکن مهر تا کنون 1290000قطعه بوده که از کل واگذاری های بعد از پیروزی انقلاب بیشتر می باشد.ما کشورمان را بسازیم و آباد کنیم نیازی به آزادی بیان نداریم . که در سخنرانی های خود بر این جمله تاکید جدی داشتن آقای موسوی . اگر جوانان ایران روشن فکر بودن گول این سخنان را نمی خوردند چون این سخن سخنیست که هرگز عملی نخواهد شد این هم در نظام جمهوری اسلامی ایران .
موفق و پیروز و سربلند باشید (151033)
 
nafis
۱۳۸۸-۰۳-۲۷ ۱۱:۳۰:۲۵
درست می فرمایید (151422)
 
کشاورز
۱۳۸۸-۰۳-۲۵ ۲۱:۴۳:۱۸
کاش این آرا به تفکیک صندوق ها بود و از مسوولین شعبه ها و ناظران خواسته می شد که اگر اعتراضی دارند با شواهد مطرح کنند.
کاش این آمار در همان ساعات اولیه اعلام نتایج منتشر شود.
شفافیت جلوی خیلی از دروغها را می گیرد.

کاش این خودخواهی هائی که از هر دو طرف دیده ایم و می بینیم و نتیجه ای جز هزینه و هزینه و باز هم هزینه فقط برای ملت و نه مسوولانی که در برج عاج هستند دارند تمام شوند.
کاش مردم واقعا و نه در شعار به حساب آیند.
و کاش دماغ دروغگویان واقعا دراز می شد تا ملت ببینند دروغ گویان مدعی را
و بالاخره کاش به جای تربیت چماق داران فکر کردن و صحبت کردن و گفتگو را یاد می دادیم و ترویج می کردیم (148896)
 
۱۳۸۸-۰۳-۲۷ ۰۲:۴۵:۱۴
خوشبختانه آرا كاملا تفكيك شده است، ولي متاسفانه برخي برايشان صرف نمي‌كند به آن تن دهند. به همين دليل هم هست كه آقايان درخواست ابطال انتخابات را دارند و نه بازشماري آرا را. (150936)
 
علی اصغر
۱۳۸۸-۰۳-۲۶ ۰۰:۰۱:۴۸
در رابطه با دوستی که گفته: جالبه که ناظر اقای موسوی زیر فرم 22 راامضاء کرده می خواستم به اطلاع ایشان برسانم نمایندگان کاندیداها از وظایفشان امضای فرم 22 نبود بلکه ناظرین شورای نگهبان و هیئت اجرائی باید این فرم را امضاء می کردند ضمناًمن خودم در شهر کوار استان فارس از ناظرین یکی از شعب بودم وخدا را شاهد میگیرم که حتی یک مورد تخلف نداشت هر چند که بعضی افراد می خواستندبجای دیگر افراد خانواده رای دهند اما نه ناظرین ونه هیئت اجرائی قبول نمی کردندحتی موردهائی داشتیم که یک روز ودو یا سه روز د یگر به 18 سال می رسیدند ولی ما قبول نمی کردیم که رای دهند چون خلاف قانون بود خوب است در مورد شورای نگهبان هم که گاهی مورد کم لطفی قرار می گیرد بگویم که مسئول هیئت نظارت استان در جلسه هم سر ما داد زد هم خواهش کرد که دینمان را به دنیای دیگران نفروشیم ونگذاریم تخلف شود وآخر این که دراین شعبه آقای احمدی نژاد 794 و آقای موسوی 246 و آقای کروبی 12 وآقای رضائی 2 رای آوردند (148973)
 
مصطفی
۱۳۸۸-۰۴-۲۵ ۱۶:۳۹:۵۴
دوست عزیز، اگر فرض رو بر این بگذاریم که اعدادی رو که اعلام کردی رو درست بوده. این اعداد شما با امار اعلام شده توسط وزارت کشور اختلاف داره. البته اختلاف 2 عدد رای آنهم به نفع آقای موسوی است. اما اصل مطلب همچنان پابرجاست. اگر آمار شمارش شده مکتوب به وزارت کشور ارسال شده و عینا اعلام شده چرا این اختلاف عددی وجود دارد ؟ (182656)
 
بنده خدا
۱۳۸۸-۰۳-۲۶ ۰۸:۲۵:۰۳
اصلا ناظرین کاندیداها نباید فرم 22 را امضا کنند
فرم 22 را هیئت اجرایی ، ناظرین شورای نگهبان ،بازرسان وزرات کشور امضا می نمایند (149190)
 
میثم
۱۳۸۸-۰۳-۲۷ ۰۰:۳۷:۵۷
نه عزیزم
تو فرم 22 نماینده کاندیدا حق امضا نداره. (150793)
 
امیر
۱۳۸۸-۰۴-۱۱ ۲۱:۵۳:۱۳
ممنون می شوم در صورت امکان این فرمها را برای اطلاع عموم منتشر کنید (173404)
 
ياشار
۱۳۸۸-۰۳-۲۵ ۱۳:۲۷:۳۳
لطفاً از وزارت كشور بخواهيد كه آمار واجدين شرايط راي دادن در هر شهرستان را اعلام نمايد.
ضمناً بهتر است تعداد افرادي كه فاقد كد ملي در تعرفه هاي راي مي باشند نيز اعلام گردد. با عنايت به اينكه كليه مراكز اخذ راي بصورت آنلاين به مركز وتصل بودند و حتي در صورت عدم ارائه كارت ملي، با وارد كردن مشخصات شناسنامه اي امكان اخد كد ملي از مركز مثدور بود، لذا عدم درج كد ملي بمعني عدم معتبر بودن شناسنامه است. (148383)
 
۱۳۸۸-۰۳-۲۶ ۰۰:۴۲:۲۴
سلام
من در اهواز رأی دادم. در شعبه ای که ما رأی دادیم، به خاطر گرمی هوا کامپیوتر از کار افتاد و دیگه نمی شد شماره ملی چک کنند. لذا برای کسانی که کارت ملی همراه نداشتن شماره سری شناسنامه رو می نوشتن. (148997)
 
۱۳۸۸-۰۳-۲۷ ۰۲:۴۸:۴۶
استفاده از كامپيوتر صرفا براي تست نرم‌افزار مربوطه و روش مكانيزه براي استفاده در دوره‌هاي آينده بوده است و روال قانوني و مورد تاييد شوراي نگهبان، همچون سال‌هاي قبل بر مبناي شمارش دستي صورت گرفته است. (150939)
 
سلمان
۱۳۸۸-۰۳-۲۶ ۰۲:۲۶:۵۹
یکی از دوستان که پای صندوق بود می‌گفت که چون دیدیم وارد کردن اطلاعات تو کامپیوتر خیلی وقت‌گیره، از یه جایی به بعد اصلا گذاشتیمش کنار.
الزامی تو استفاده از کامپیوتر نبوده (149054)
 
ربیعی
۱۳۸۸-۰۳-۲۶ ۱۲:۳۱:۳۳
من رای دادم ولی هیچکس از من کد ملی نخواست، کد ملی اجباری نبود! (149718)
 
علی
۱۳۸۸-۰۳-۲۷ ۰۲:۰۲:۰۶
برای ما هم فقط شماره پاسپورت رو نوشتن.
رفتم لیدز با افتخار به دکتر رأی دادم و برگشتم. 2 ساعت تو راه رفت بودم 2 ساعت تو راه برگشت، ولی بهش می ارزید. (150892)
 
حسین
۱۳۸۸-۰۳-۲۷ ۲۰:۴۱:۰۶
علی آقا نظرتون ربطی به بحث نداشت (152461)
 
علي
۱۳۸۸-۰۴-۰۳ ۰۲:۲۸:۱۱
اشتباه مي فرماييد . نداشتن کد ملي نشانه نامعتبر بودن شناسنامه نبود . بلکه اگر کد ملي نباشد شناسه کناره برگ شناسنامه در رايانه ثبت مي شد . (161398)
 
محسن
۱۳۸۸-۰۳-۲۵ ۱۳:۳۷:۰۵
ای کاش یه کم تحمل شکست در ما بود
فقط میگم متاسفم (148392)
 
بهنام
۱۳۸۸-۰۳-۲۵ ۱۳:۴۶:۰۵
اول میگید احمدی در استانهای محرومتر بیشتر رای آورده بعد میگید موسوی در زاهدان رای بیشتری داشته بع سلامتی زاهدان که هنوز اب شرب هم ندارند متمول شدند؟ (148402)
 
یک غیر شیعه
۱۳۸۸-۰۳-۲۵ ۱۴:۵۶:۰۰
زاهدان با بقیه جاها فرق داره.مذهب اونا شیعه نیست.آقای موسوی در تمام شهرهای غیر شیعه نشین به جز سنندج اول شده! (148491)
 
علي
۱۳۸۸-۰۳-۲۶ ۰۹:۳۶:۲۴
دوست عزيز سعي كن ايران شناسيتو بيشتر كني اردبيل كه مهد تشيع است و شايد 99% آنها شيعه باشند يزد چي؟ (149282)
 
۱۳۸۸-۰۳-۲۶ ۰۹:۵۰:۴۸
بزركوار نمي دونستيم تهران شيعه نيست (149302)
 
حسین
۱۳۸۸-۰۳-۲۷ ۲۰:۴۵:۲۱
عاقلان پی لغت نروند
عللی که‌ آقا مطرح کرده اند که علت تامه نیست و قواعدشون هم موجبه کلیه نیست
غالبا سه دسته به آقای موسوی رآی داده اند
پولداران (تهران‌)
غیر شیعه ها (سیستان‌)
و ... ببخشید نمی‌تونم بگم
ولی هیچ یک کلیت نداره (152465)
 
علي
۱۳۸۸-۰۴-۰۳ ۰۲:۳۰:۴۳
لعنت به اين شيعه هايي که به دنبال آزادي آمريکايي هستند و از سخن مولا علي و ائمه رنج مي برند (161401)
 
شیعه
۱۳۸۸-۰۴-۰۴ ۰۲:۴۴:۵۱
لعنت به خودت . چرا فحش میدی ؟ ما آزادی آمریکایی نخواستیم . میگیم طبق قانون اساسی حق اعتراض داریم . چرا به زور ما رو طرفدار آمریکا می کنید ؟ چرا توی یه راهپیمایی آرام و سکوت مادر 60 ساله من که از تو هممسلمانتره کتک بخوره ؟ به قران این مسلمینی نیست . چرا دارید به آمار مخالفان نظام به زور اضافه می کنید ؟ تو هم میدونی منم میدونم آقای توکلی هم همه چیزو میدونه . متاسفانه شده کشور مصلحت ها نه حقیقت ها . گذشت زمان بهترین قاضیه (163439)
 
مسعود
۱۳۸۸-۰۳-۲۵ ۱۵:۴۶:۱۹
با عرض سلام و خسته نباشید

دلیل اینکه آقای احمدی نژاد در زاهدان و یا مناطق محروم استان سیستان و بلوچستان رای مناسب رو کسب نکردند، اقوام اهل سنت هستند که آقای احمدی نژاد در آخرین سخنرانی خود در تلویزیون باعث کم شدن این آرا شدند(مثال طلحه و زبیر)
زیرا این دو فرد در نزد این اقوام عزیز هستند

با تشکر از الف (148588)
 
۱۳۸۸-۰۳-۲۵ ۱۵:۴۷:۲۳
احمدي نژاد در مناطق محروم راي آورده و موسوي در مناطق سني نشين راي آورده اين دو تناقض ندارند. چرا شما حقيقت را نمي پذيريد؟ (148592)
 
۱۳۸۸-۰۳-۲۶ ۱۰:۰۶:۴۰
جالبه تهران واردبیل هم سنی نشین شدند (149339)
 
۱۳۸۸-۰۳-۲۷ ۰۹:۲۵:۱۶
تعصب آدم را كر و كور مي كند

تهران غير از شميران همه يعني راي اكثريت با دكتر احمدي نژاد است
چرا تهران را با سيستان و بلوچستان يكي مي پنداريد (151110)
 
سعید
۱۳۸۸-۰۳-۲۵ ۱۸:۴۵:۳۳
نه دوست عزیز. مردم سیستان چون سنی هستند و علمای اهل سنت روابط خوبی با اصلاح طلبان دارند به رقیب آقای احمدی نژاد رای داده اند (148770)
 
مهدی
۱۳۸۸-۰۳-۲۶ ۲۰:۱۲:۳۷
در شهر زاهدان جمعیت اهل سنت درصد بالایی از جمعیت شهر را تشکیل میدهند. ومتاسفانه بعضی از کاندیداها برای کسب آرا قول ساخت مسجد اهل سنت در شهرهای بزرگ و از این قبیل قولها را به اهل سنت می دهند و اهل سنت شهر نیز با توجه به فتوای علمایشان اقدام به رای دادن می کنند. اگر انتخابات ریاست جمهوری نهم را هم نگاه کنید خواهید دید آقای معین هم با قولِ دادن امکانات ویژه به اهل تسنن توانست رای بالایی از این منطقه بگیرد. (150558)
 
۱۳۸۸-۰۳-۲۵ ۱۳:۴۷:۴۵
چرا نظرات پخش نمی کنید. منتظرید یکی چیزی بنویسه که شما دلتون میخواد. دیگه ادای رسانه آزاد در نیارید. (148404)
 
پویه
۱۳۸۸-۰۳-۲۷ ۰۰:۵۰:۱۳
اصلاحات قبلا شکست خورده بود تحمل شکست هم داشت ولی امروز تحمل تقلب نداره (150803)
 
بي طرفم
۱۳۸۸-۰۴-۰۴ ۰۲:۴۷:۱۵
من فكر ميكنم بهتره ادعاتون مستند باشه تا به معقوليت حرفاتون شك نكنن
وگرنه هيس............ (163444)
 
۱۳۸۸-۰۳-۲۵ ۱۳:۵۲:۵۸
آراء رو دیروز از وزارت کشور گرفتم و نگاه انداختم. به قول معروف آن را که حساب پاک است از محاسبه چه باک است.
اعداد و ارقام مشخص است و کاندیداها به راحتی میتونن با اعدادی که ناظرینشون در اختیار دارن مقایسه کنن و اگه اختلافی باشه به راحتی درخواست بازشماری صندوقها رو بدن

اما در نامه آقای موسوی، ضمن تهمت به اینکه آراء بیش از 7 میلیون جابجا شده، نتنها درخواست بازشماری ندادن، درخواست ابطال اون رو دادن


به قول دوستان، اگه کسی بخواد به نفع خودش آراء رو تغییر بده، نیازی نیست که رای کروبی رو اونقدر کم منتشر کنه که ایشون شوکه بشن.

امیدوارم مثل آقای رضایی از مسیرهای قانونی برای احقاق خقی که انتظار دارن و تصور میکنن استفاده کنن (148416)
 
۱۳۸۸-۰۳-۲۷ ۰۲:۵۳:۳۲
به راستي آقاي رضايي در اين انتخابات چهره خوبي از خود در بين عموم مردم ﴿و نه خواص غرب زده﴾ بر جاي گذاشت. هم در نحوه عمل بعد از انتخابات و هم در نحوه مناظره. انصافا مناظره ايشان با دكتر احمي‌نژاد نيز واقعا يك مناظره علمي بود و كار به حواشي نكشيد. اگر دكتر احمدي نژاد نبود، من حتما به ايشان راي مي‌دادم. (150940)
 
۱۳۸۸-۰۳-۲۵ ۱۳:۵۵:۴۵
چه كسي بود كه منكر خدمت رساني دولت نهم به مراكز محروم مي شد راستي اين نشان مي دهد كه اگر خدمت رساني را به مردم محروم انجام دهيم آنان نيز پاسخ اين خدمت رساني را مي دهند در حالي كه برخي تنها دلخوش به شهرهاي بزرگ هستند و دنياي آنان محصور در وب و سايتهاي ايتنرنتي و جمع هاي هنري و روشنفكرانه مي باشد و جالب اينكه روشنفكران و هنرمندان ما نيز از جامعه بريده اند حتي هنرمنداني كه به نظر مي رسد مردمي تر باشند مانند مجيدي تلقي و ادراك آنها از جامعه همه ي ان چيزيست كه در يافته هاي روشنفكري خويش جسته اند و نه آن جرياني كه در جامعه محروم ما ساري و جاريست. نكته جالب توجه ديگر اين است كه همه توان و توش موسوي و ديگر كانديداها بر اين قرار داشت كه در دولت نهم مردم فقيرتر شده اند و سفره ي آنها كوچكتر شده است در حالي كه هم خود آنها اذعان داشتند و هم نتايج نشان مي دهد كه هر چه فقيرتر باشند از احمدي نژاد بييشتر حمايت مي كنند اين پاردوكسي است كه نه سياسون ما و نه هرنمدان و به قول خودشان روشنفكران ما درك نكرده اند كه فقراي ما در اين دولت توجه بيشتر را دريافت كرده اند و اين را با پوست و گوشت وخون خود درك كرده اند (148419)
 
۱۳۸۸-۰۳-۲۵ ۱۴:۰۱:۱۹
الان دیگر مساله این نیست که آیا تقلب شده یا خیر؛ مساله اینست که چرا مسولان نظام بجای اینکه بصورت شفاف و از موضع هم میهن با معترضین به نتایج برخورد کنند؛ از موضع اقتدار و سرکوب وارد شدند.
فرضا جناب وزیر کشور برای مخالفان که در ابتدا شاید به صد نفر هم نمی رسیدند سخنرانی می کرد و به آنها اطمینان می داد که به گزارشات تخلف رسیدگی خواهد شد؛ نه اینکه فرزندان ملت را چه در طیف معترضین و چه در نیروی انتظامی در برابر هم قرار دهند؛ سایت ها و شبکه های ماهواره ای را مختل کنند؛ فضا را امنیتی و موضوع را از اعتراض به شمارش آرا به اعتراض به نظام مبدل سازند.
بعضی ها می گویند اگر بروش نرم برخورد می شد؛ معترضین باز راضی نمی شدند و دست به اغتشاش می زدند؛ بنده عرض می کنم مگر حالا که برخورد سرکوبگرانه انجام شد وضع بدتر نشده است؟ شما اول نرم برخورد می کردید اگر اغتشاش می شد آنوقت هر کار دلتان می خواست می کردید. (148426)
 
بيطرف
۱۳۸۸-۰۳-۲۵ ۱۵:۵۲:۰۲
قبول ولي اين كار موسوي هم بسيار بد بود كه بجاي درخواست بازشماري آرا، اول بگويد تقلب شده و عده زيادي را به آشوب و اعتراض تحريك كند. (148597)
 
۱۳۸۸-۰۳-۲۵ ۱۵:۵۲:۵۸
برخورد نرم يعني چي؟ اينكه شب و نصف شب آرامش همه را به هم بزنند و هيچ كس هيچ برخوردي نكنه؟ به بانك و مترو و اتوبوس و... آسيب برسونن اما هيچ كس عكس العملي نشون ندهد؟ من تو اين چند روز جرأت رفتن تو خيابون را ندارم، نيرو انتظامي نبايد حافظ امنيت من در سطح شهر باشه؟
من دانشجو هستم از بعد از انتخابات آرامش ندارم نه تو دانشگاه و نه توخوابگاه هميشه بايد منتظر بد و بيراه باشيم چون به احمدي نزاد رأي داديم طيف غير معترض خيلي خوب برخورد ميكنن تا حالا كوچكترين بهونه اي براي خرابكاري به اونا نداده حراست دانشگاه هم هيچ برخوردي نميكنه اما انصاف هم چيز خوبيه (148598)
 
۱۳۸۸-۰۳-۲۵ ۱۶:۱۰:۱۵
منظورت از سركوب چيه؟ چيزي كه من تا الان ديدم اين بود كه يه عده از سبز پوشان كه دارن ابروي بقيه رو ميبرن حمله ميكنن به چيزهايي مثل سطل آشغال و موتور و شيشه بانك و ... كه نميتونن از خودشون دفاع كنن و همه پولي كه صرفشون شده رو خود مردم پرداخت كردن و ميكنن و خواهند كرد. من به عقيده همه احترام ميذارم. چون هركي يه عقيده اي داره و اگه همه يه نظر داشتن اصلا تو كل دنيا يه جنگ يا يه انتخابات هم اتفاق نميفتاد.

اگه كسي اعتراض داره به مردم و اموالشون خواهشا صدمه نزنه! (148618)
 
من
۱۳۸۸-۰۳-۲۶ ۰۷:۴۹:۴۸
تو اونجا چی کار می کردی که اینارو دیدی (149169)
 
۱۳۸۸-۰۳-۲۵ ۱۶:۳۹:۰۵
این آقای موسوی بود که با روش قانونی برخورد نکرد. سعه صدر هم حدی داره (148660)
 
مهدی
۱۳۸۸-۰۳-۲۶ ۱۳:۵۲:۰۴
آقای موسوی کدام کار غیرقانونی را انجام داده؟! (149857)
 
۱۳۸۸-۰۳-۲۷ ۰۲:۵۸:۱۷
آيا شركت در تجمع بدون مجوز و سخنراني در آن غيرقانوني نيست؟ آيا مصاحبه با تلويزيون بي‌بي‌سي كه همه عناد آنرا با ايران و ايراني مي‌دانند غيرقانوني نيست؟ آيا بدون ذكر هيچ دليلي اعلام تقلب كردن و هواداران را براي ريختن به خيابان‌ها تحريك نمودن غيرقانوني نيست؟ و .... (150941)
 
امیری
۱۳۸۸-۰۳-۲۵ ۲۰:۵۵:۳۷
اتفاقا در روز اول درگیریها نیروی انتظامی به قول شما خیلی نرم عمل کرد نتیجه اش این شد که نقاط مختلفی از شهر توسط این آشوبگران آتش زده شد و نیروی انتظامی هیچ کاری نمی کرد(حودم شاهد بودم) و وقتی کار به شکستن شیشه های بانک رسید عملکرد بقول شما سرکوبگرانه آغاز شد.در همه جای دنیا با تجمع غیر قانونی و اخلال در امنیت به شدت مقابله میشود.آقای موسوی اگر قصد آشوب نداشت و حفظ نظام برایش مهم بود چنین بیانیه های تحریک آمیزی صادر نمی کرد که هنوز که هنوزه خوراکی شده برای شبکه های خارجی... (148863)
 
حامد
۱۳۸۸-۰۳-۲۶ ۰۰:۳۸:۵۳
ناشناس عزیز
بحث مخالفت و موضع گیری در مقابل انتخاب ملت موضوعی نبوده است که بعد از اعلام نتایج مطرح شده باشد تا مثلا با یک سخنرانی رفع شبهه شود!
اگر حضرتعالی مروری بر مطبوعات در ایام دو هفته منتهی به انتخابات داشته باشید ملاحظه خواهید کرد که موضوع اغتشاش از قبل برنامه ریزی شده بود و آقای موسوی هم همانطور که شعار داده بودند «ادب مرد به ز دولت اوست» اعلام نموده بودند به این مضمون که «اگر من بردم معلوم است که انتخابات سالم برگزار شده است و اگر نه نه!».
مسلما پس از اعلام وزارت کشور و تبریک مقام معظم رهبری در تأیید آرای مردم و اعلام اینکه هرگونه تجمع خلاف قانون و موجب پیگرد می باشد بدیهی است که باید با متخلفین مطابق قانون برخورد نمود. ضمنا در شرایط امنیتی موضوع کمی فرق می کند (سخت تر می شود) (148994)
 
یه پیرمرد
۱۳۸۸-۰۴-۰۴ ۰۳:۰۲:۱۵
ببین به کجا رسیده ایم . قلبم تیر می کشه . میر حسین موسوی با70 سال سن شد ضدانقلاب ؟ شما با کسی مث اون این کار رو می کنید وای به حال ما ... آرزوی مرگ می کنم . دوستان یه لحظه ، فقط یه لحظه این احتمال رو بدین که میر حسین توی 70 سالگی برای ریاست نیامد ه باشد ..مث سالهایی که همه التماسش کردند و نیامد . شاید واقعا بخاطر خط واقعی امام آمده باشد ... یک لحظه فکر کنیدکه شاید آدمی مث میر حسین هم بتواند راست بگوید . احساس خطر کردنش راسعیکنیدبفهمد . دلسوزان واقعی نظام ، یه لحظه ، فقط یه لحظهل طفا .هیهات من الذله (163455)
 
۱۳۸۸-۰۳-۲۶ ۰۰:۴۷:۰۱
دوست عزیز،
مگر وزیر کشور و رئیس نیروی انتظامی اعلام نکرده بودند که هیچ مجوزی صادر نشده و هرگونه تجمعی غیر قانونی است و با آن برخورد می شه؟ حالا یه عده تخلف کردند و انتظار دارند شربت و شیرینی هم ازشون پذیرایی بشه! آخه اگر منصف باشیم باید یه ذره هم از نگاه نیروی انتظامی به قضیه نگاه کنیم. دیگه آتیش زدن موتور و اتوبوس و سنگ پرانی که اعتراض نرم نیست! (149002)
 
۱۳۸۸-۰۳-۲۶ ۰۴:۰۰:۳۲
دوست عزیز اگه شیشه ماشین تو را هم خورد میکردند اینگونه سخن نمیگفتی. روش نرم یعنی چی. یک عده اراذل و اوباش قاطی معترضین شدند و به اموال مردم خسارت میزنند. شما میگویید با اینها برخورد نرم بشود؟ من خودم به موسوی رای دادم. ولی چرا باید یک عده به بهانه اعتراض ، شیشه ماشین من را خورد کنند؟ آشوبگران به اینکه تو چه کسی هستی و یا به چه کسی رای دادی کاری ندارند. بلکه فقط میخواهند ایجاد نا امنی کنند. من به عنوان کسیکه خودم به موسوی رای دادم و به نتیجه انتخابات با تردید نگاه میکنم و منتظرم تا نتیجه شورای نگهبان معلوم شود ، از پلیس میخواهم که با اقتدار با هر کسیکه ایجاد نا امنی میکند و به مردم و اموال آنها خسارت ئارد میکند،برخورد کند. این که نشد اعتراض. (149091)
 
مهدي
۱۳۸۸-۰۳-۲۶ ۰۸:۳۱:۵۴
به نظر شما با كساني كه قبل از اعلام نتايج در خيابان ها تشنج به پا كردند چه بايد كرد؟ با كساني كه در جداول جاشيه خيابان و ميدان ونك از قبل سنگ ريخته بودند و آماده درگيري با چه زباني بايد صحبت كرد؟ (149199)
 
مهدي
۱۳۸۸-۰۳-۲۶ ۱۱:۰۳:۲۶
برخورد نرم بود و هست
متاسفانه اين شور دارد شعورش را از آنسوي مرزها مي گيرد و اين باعث شده كه بجاي اعتراض نرم به تخريب اموال عمومي بپر دازند (149490)
 
ک، م
۱۳۸۸-۰۳-۲۵ ۱۴:۰۲:۰۵
با سلام؛
این پیروزی را به امام زمان، رهبر معظم انقلاب و ملت ایران تبریک و تهنیت عرض می نماییم. (148427)
 
سینا
۱۳۸۸-۰۳-۲۵ ۱۴:۰۲:۱۸
شما یک سایت خبری هستید و فقط خبر رسانی کنید . چه ربطی به شما داره که به موسوی و کروبی توصیه می کنید؟ (148428)
 
آرا
۱۳۸۸-۰۳-۲۵ ۱۴:۵۴:۵۵
موافقم (148489)
 
طرفدار رضايي
۱۳۸۸-۰۳-۲۵ ۱۵:۵۴:۱۸
براي اينكه موسوي و كروبي بجاي اعتراض رسمي دارند طرفدارانشون رو تحريك به شورش مي كنند.

اينطوري كه هركس شكست خورد بازي را بهم بزند آيا سنگ روي سنگ بند ميشود؟ (148599)
 
۱۳۸۸-۰۳-۲۵ ۲۱:۳۲:۰۱
متاسفانه منش آقای کروبی همین است ایشان دور قبل هم به آقای لاری وزیر کشور اعتراض کردند (148885)
 
۱۳۸۸-۰۴-۰۳ ۱۱:۲۶:۲۱
منش آقاي كروبي غوغا سالاري است قبل از انتخابات به ايشان مي گفتند نظر سنجي ها نشون ميده شما راي نمي آوريد ايشون ميگفت من اين نظر سنجي ها رو يك شاهي هم قبول ندارم! (161883)
 
محمد
۱۳۸۸-۰۳-۲۵ ۱۴:۰۹:۰۲
آقای موسوی و کروبی و رضایی به من کارمند که چندین دوره در خدمت انتخابات صادقانه بوده ام توهین بزرگی کردند. بدون تحقیق شروع به فحاشی کردند که تقلب شده است. کسی که در کار انتخابات بوده میداند که حداقل در این دوره و زمانه نمیشود تقلب وسیع را حتی در خواب دید!
آقای موسوی شما در شعبه ای که بنده بودم 256 رای در مقابل 2365 رای احمدی نژاد آورده اید و من به شما قول میدهم که حتی یک رای هم تقلب نشده است. تا کی دروغ و تهمت و افتراء میخواهید بزنید؟ من طرفدار هیچ کس نیستم و نخواهم بود اما این توهین موسوی به آراء ملت را توهین به حقیقت میدانم و در آن دنیا یقه آقای موسوی که بنده و همکاران و کارمندان همکارم را زیر سوال بردند خواهم گرفت! موسوی عزیز من شکایتم را به همان جدت خواهم برد که خود قضاوت کند که آیا شما توهین به رای مردم را بخاطر یک منصب دولتی به چه حقی روا شمردید. اگر سادگی کردید از ملت عذر بخواهید و اگر بر لجاجت خود پافشاری میخواهید بکنید شما را به همان جدتان حواله میدهیم که ان شالله پاسخی برای آنها داشته باشید که باعث شدید رنگ آنان در این بازیهای سیاسی شکست بخورد. وای بر شما (148436)
 
جلال
۱۳۸۸-۰۳-۲۵ ۲۰:۰۳:۴۲
دوست عزیز، از قضا نظر شما دقیقا موید اعتراض اصلاح طلبان است. چرا که بنا به تجربه دوره های گذشته، ترکیب آرای نامزدها در نقاط مختلف کشور و حتی شهر با توجه به شرایط رای دهندگان از نظر میزان تحصیلات، شغل، مذهب، قومیت، زبان و غیره متفاوت است. به عنوان مثال استانهای سنی مذهب همواره از نامزدهای اصلاح طلب حمایت کرده اند و یا اینکه قومیتها در صورت وجود نامزد هم قوم یا هم زبان آرا خود را به سبد او واریز کرده اند. در صورتیکه تفاوت رای آقای احمدی نژاد پس از شمارش 5 میلیون رای اولیه با رای نهایی حدود 6 درصد بود. گویی همه استانها با هماهنگی کامل بایکدیگر اقدام به رای دادن کرده بودند. ضمنا متذکر میشوم در صندوقی که من ناظر آن بودم آقای موسوی 1250 و آقای احمدی نژاد 570 رای داشتند که این خود بیانگر گوناگونی و عدم یکنوختی آرا در نقاط مختلف کشور دارد. (148833)
 
محمد حسین
۱۳۸۸-۰۳-۲۶ ۰۵:۱۳:۳۳
همین بی احتیاطی هاست که شایعات را درست می کند و مردم را تحریک می کند. آقای محترم اون 5 میلیونی که اول اعلام شده بود در رابطه با صندوق های کوچک در شهرستانهای کوچک و روستاها بود نه جمع استانی. حالا بازهم برو افراد رو تحریک کن. (149119)
 
احمد
۱۳۸۸-۰۳-۲۷ ۱۰:۳۳:۳۱
هم عقيده اين هموطن عزيز هستم وفكر ميكنم به تمام عوامل اجرايي ونظارتي وناظرين نامزدها توهين شده بايد عذرخواهي كنند درغير اين صورت ما آنهارانخواهيم بخشيد درمحضرخداچه پاسخي دارند ؟ خسارتهاي را وارده چگونه جبران مي كنند؟ (151270)
 
مهدی
۱۳۸۸-۰۳-۲۵ ۱۴:۱۳:۱۱
با سلام فرضیه تقلب در انتخابات محال است زیرا اگر تقلبی هم اتفاق بیفتد در حد چند صد هزار رای است و نه یازده میلیون، اینجانب از سال 1380 تاکنون به عنوان رییس شعبه اخذ رای در شهر اصفهان مشغول به فعالیت بوده و تا کنون در بیش از هفت انتخابات عضو هیأت اجرایی در هر دو دولت بوده ام و مطمئن هستم در حد یازده میلیون رأی امکان تقلب وجود ندارد. ضمن این که نمایندگان کاندیداهای محترم نیز در صندوق ها حضور داشتند و خود معترف به شکست بودند (به غیر از چند مرکز استان مثل تهران، یزد و...) برای مثال در صندوق 287 اصفهان که در یکی از نقاط مرکزی شهر اصفهان قرار دارد از 2047 رای ماخوذه در صندوق به ترتیب آقای احمدی نژاد 1281 رأی، آقای موسوی 666 رأی، آقای رضایی 65 رأی، آراء باطله 25 رأی و آقای کروبی 10 رأی کسب کرد. و شب هنگام در فرمانداری اصفهان وقتی از مناطق مختلف خبر کسب می کردم بعی از آمارها باور نکردنی بود مثلاً در روستاهای بخش مرکزی اصفهان در یکی از صندوق ها از 2000 رأی آقای احمدی نژاد 1900 رأی کسب کرده و بقیه کاندیداها 100 رأی و به همین ترتیب برای سایر نقاط محروم شهر اصفهان، ضمن این که نمایندگان کاندیداها اگر تخلفی را مشاهده نموده و گزارش ننموده باشند نشان می دهد که افرادی که توانایی انتخاب نماینده ای امین، معتبر، تیزهوش و ... را ندارند چطور می خواهند یک مملکت را اداره کنند اگر به شکایات ایشان نیز نگاهی بیندازیم می بینیم که نکته ی برجسته ای جز نبود تعرفه در بعضی از شعب اخذ رأی در ساعات پایانی رأی گیری آنهم در برخی از حوزه های محدود یافت نمی شود.
نکته تأمل برانگیز در آراء آقای موسوی به غیر از چند مرکز استان نقاط حساس، ناامن و بعضا جدایی طلب کشور می باشد که آراء ایشان نسبت به آقای احمدی نژاد بیشتر می باشد و این نیاز به تفکر جدی دارد. در مجموع انتخابات ریاست جمهوری با همه پستی و بلندیها خاتمه یافته و اکنون نوبت ساختن ایران است. (148441)
 
لاجوردی
۱۳۸۸-۰۳-۲۵ ۱۶:۰۶:۲۴
یکی از این مناطق حساس که شما می فرمایید یا شاید حساسترینش، کردستانه که طبق آمار تفکیکی که امروز 25 خرداد، از خبر ساعت 14 اعلام شد، میزان رای آقای احمدی نژاد در آنجا بیشتر از آقای موسوی بود.در ضمن در آن نامه ی اعتراض آقای موسوی از این هم گفتند که برای تعداد زیادی از نمایندگانشان در حوزه ها ، کارت صادر نشده یا اینکه نمایندگان در هنگام پلمپ کردن صندوقها از حضور در تعدادی از حوزه ها منع شدند و اینکه در حالی که تعداد زیادی از مردم متقاضی بودند درب حوزه ها -در برخی موارد حتی زودتر از موعد مقرر-بر روی آنها بسته شده و مسائلی رو درباره ی شمارش آرا قبل از دریافت فرم های 22 و 28 ، اعلام پیروزی آقای احمدی نژاد در انتخابات، از سوی برخی سایتها و روزنامه های منتصب به دولت ، قبل از اعلام نتایج آرا و... اعلام کرده بودند.البته من در مورد درست بودن یا نبودن این اظهارات نظر نمی دهم، ولی موارد گفته شده در آن اعتراض ،تنها محدود به کم آمدن برگ رای نبوده. (148613)
 
۱۳۸۸-۰۳-۲۶ ۰۰:۵۳:۴۵
این ادعایی که گفته می شه در هنگام پلمپ صندوق نماینده کاندیداها حضور نداشتن اتهمام بی موردی است. زیرا حتی اگر هم فرض کنیم که تقلب شده باشه و از قبل از پلمپ در صندوق ها رآی هایی را به نفع کسی توی صندوق ریخته باشند، پس تعداد کل آرا در حوزه با تعداد برگه های رأی داده شده در حوزه همخوانی نباید داشته باشه! لذا می شه به راحتی با تطبیق تعداد آرای توی صندوق با تعرفه های نوشته شده به اون پی برد. (149009)
 
۱۳۸۸-۰۳-۲۶ ۰۳:۵۱:۵۷
داداش مثل اینکه یادت رفته کی همون شب رای گیری پیروزی خودش رو به حامیانش تبریک گفته بود؟ آقای موسوی علم غیب داشت که پیروز میشه ؟ یا اینکه اینهم آغاز یک سناریوی جدید بود ؟ چطور ممکنه زمانیکه هنوز خیلی جاها دارند رای میدهند، خود کاندید ریاست جمهوری خودش رو پیروز معرفی کنه؟ ای کاش حامیان و سایتهای حامی ایشون میگفتن که ایشان پیروزه نه اینکه خودش بگوید. اینکه دیگر جای هیچ حرف و حدیثی باقی نمیگذارد. (149090)
 
مهدي
۱۳۸۸-۰۳-۲۶ ۱۱:۱۳:۵۸
كمبود تعرفه هم مربوط به برخي از مناطق است كه اين موضوع هم جاي تفكر دارد چون ما بنا به فرموده رهبر در ساعات آغازين روز راي داديم چرا كه معلوم است اگر ديروقت برويم حجم متقاضيان و كمبود زمان تامين تعرفه را با مشكل روبرو مي كند و بع مي توانيم بگوييم ما هزار نفر بوديم مي خواستيم به فلاني راي دهيم تعرفه نياوردند
منافقين از كفار بدترند (149517)
 
محمود
۱۳۸۸-۰۳-۲۵ ۱۶:۱۶:۳۰
ضمن تأیید اعلام آراء توسط ایشان ، فکر میکنم اگر بقیه روسای شعب هم از روش ایشان تبعیت کرده و آمار حوزة حود را به سایت الف بدهند این سایت خودش میتواند نتایج را در اختیار مردم قرار دهد تا خودشان جمع زده و در نتیجه خیالشان راحت شود.
حتی اگر این کار توسط وزارت کشور انجام شود هم مناسب خواهد بود. وزارت کشور میتواند کلیة صورتجلسات شعبه ها و صندوقها را نیز اسکن کرده و در یک فایل PDF روی سایت خودش قرار دهد تا همه مردم به اصل اسناد دسترسی داشته باشند زیرا این اسناد محرمانه نیست. با روشن شدن این شمع شفافیت انتخابات نیز حاصل خواهد شد.
در کف هر کس اگر شمعی بودی
اختلاف از گفتشان بیرون شدی (148624)
 
۱۳۸۸-۰۴-۰۴ ۱۵:۴۰:۰۷
خیلی ببخشید اما اگه این کار روهم بکنند آقایون دوباره می رن دنبال یه ایراد و سنگ اندازی دیگه
مال حرام چشم و گوش آدمو رو حقایق می بنده
کم مونده دیگه بگن خود روسای شعبه رو اسکن کنید بذارید تو سایت! (163979)
 
۱۳۸۸-۰۳-۲۵ ۲۱:۳۹:۱۰
آقا به خدا روستا ما که از توابع شهرستان بهار همدان است از مجموع 635 رای 620 رای احمدی نژاد و 15 رای موسوی بود ه است

چون:
در این روستا بیش از 30 خانواده از طریق وام نوسازی ارزان قیمت مسکن خود را بازسازی کرده اند و ماهیانه 30 هزرا تومان قسط پرداختن می کنند

مبلغ 270 میلیون تومان برای سیسم آبراسانی در حال اجراست

گاز رسانی در شرف اجراست
سهام عدالت قریب به سه سال است که دریافت می کنند
برای چند محروم مسکن ساخته شده است

ماهیانه خانواده های تحت پوشش چندین برابر شده است

سایر روستاهای اطراف نیز همین موضوع صادق است

لطفا کاندیداهای محترم معترض اگر فقط رای روستا ها را کنترل کنند آونقت اگر صحیح بود که دکتری احمدی نژاد اکثریت جمعیت 15 میلیونی روستایی را به خود اختصاص داده شما دیگر جایی برای اعتراض ندارید
چون ایشان حداقل از سایر نقاط ایران 7 میلیون رای را آورده است (148889)
 
قشر آسیب پذیر
۱۳۸۸-۰۳-۲۶ ۰۸:۰۵:۳۷
خب شما که همه مناصبتون رو گفتید یکدفعه اسم و فمیلتون رو هم می گفتید تا ما مطمعن تر بشیم به صداقت حرفتون (149176)
 
ياسر
۱۳۸۸-۰۳-۲۵ ۱۴:۱۶:۰۶
قابل توجه آقاي موسوي!
فقط شعار قانون مداري دادن كافي نيست.
اگر بر آنچه گفتيد پايبنديد و اگر واقعاً صادقيد، هوادارانتان را وادار كنيد تا دست از تجاوز به اموال مردم بردارند و خودتان از مسير قانون وارد عمل شويد و الا راي نظر مردم بيشاز پيش نسبت به شما تغيير خواهد كرد. (148444)
 
۱۳۸۸-۰۳-۲۵ ۱۴:۲۷:۰۹
لطفاْ نسخه صحیح را اینجا ببینید:
http://moi.ir/Portal/Home/ShowPage.aspx?Object=News&ID=e3dffc8f-9d5a-4a54-bbcd-74ce90361c62&LayoutID=b05ef124-0db1-4d33-b0b6-90f50139044b&CategoryID=832a711b-95fe-4505-8aa3-38f5e17309c9 (148454)
 
سعید
۱۳۸۸-۰۳-۲۵ ۱۹:۰۱:۳۱
من نسخه قدیمی رو بررسی کرده بودم و در اون چند تا اشتباه ریز و درشت تایپی بود. اغلب این اشتباهات هم در حد یکی دو رای بودند که با این اعداد مجموع آرای 4 کاندیدا و آرای باطله، برابر مجموع کل آرا نمی شد بلکه با 3-4 رای کمتر برابر می شد.
فقط سه تا اختلاف فاحش تو این اعداد دیدم:
1) مجموع آرای بندرعباس بجای این که 290141 درج بشه، 390141 نوشته شده بود
2) آرای باطله ترکمن بجای 1411، 5759 درج شده بود
3) آرای باطله گرگان بجای 478، 2912 نوشته شده بود

غیر از این سه تغییر کوچک، این دو نسخه با یکدیگر تفاوتی نمی کنند و همه چیز مرتب است (148782)
 
سیّد
۱۳۸۸-۰۳-۲۶ ۰۴:۱۵:۳۴
بله، البته اشتباهات ریزی که شما به اون اشاره کردید، نشون دهنده ی تقلب نیست. نشون دهنده ی پرت بودن وزارت کشوره که یه بار ننشستن این آمار رو چک کنن بعد بدن بیرون. ماشاءالله کار کردن با Excel که کار سختی نیست.
خدا رحم کنه به هممون (149098)
 
۱۳۸۸-۰۳-۲۶ ۱۶:۰۰:۵۳
lotf konid in 2aamar ro ham ba ham moghayese konid
.
http://www.moi.ir/portal/Home/ShowPage.aspx?Object=News&CategoryID=832a711b-95fe-4505-8aa3-38f5e17309c9&LayoutID=dd8faff4-f71b-4c65-9aef-a1b6d0160be3&ID=5e30ab89-e376-434b-813f-8c22255158e1

va

http://www.moi.ir/portal/Home/ShowPage.aspx?Object=News&ID=e3dffc8f-9d5a-4a54-bbcd-74ce90361c62&LayoutID=b05ef124-0db1-4d33-b0b6-90f50139044b&CategoryID=832a711b-95fe-4505-8aa3-38f5e17309c9 (150103)
 
دانشجو
۱۳۸۸-۰۳-۲۵ ۱۴:۳۱:۰۹
شما از کجا میدانید که تقلب صورت نگرفته است مگر شما شورای نگهبان هستید که با این قاطعیت حرف از عدم تقلب میزنید بهتر است تا اعلام نظر شورای نگهبان اینقدر محکم از صحت انتخابات دفاع نفرمایید تا اعلام نظر نهایی شورای نگهبان احتمال هرگونه خطایی در انتخابات وجود دارد هرچند بسیار ضعیف باشد (148460)
 
مصطفی
۱۳۸۸-۰۳-۲۵ ۱۵:۳۲:۱۲
ما صبر می کنیم. ولی مطمئن باشید که خود کاندیداها بهتر از هر کسی از وضعیت انتخابات آگاه هستند و بعد از اعلام نظر شورای نگهبان هم به فحاشی خودشان ادامه می دهند. برای این حضرات، تهمت و افترا مثل اب خوردن است؛ خواه احمدی نژاد باشد، خواه شورای نگهبان و یا هر فرد دیگری. (148563)
 
علی
۱۳۸۸-۰۳-۲۵ ۱۷:۵۸:۵۱
آقا اگر به فرض تقلبی هم باشد بایستی از مجاری قانونی پیگیری شود نه اینکه فرصت بدست اراذل و اوباش داده شود تا امنیت را از بین ببرند . فقط خدا را شاکرم که ایشان رئیس جمهور نشدند . (148730)
 
۱۳۸۸-۰۳-۲۵ ۱۸:۵۲:۰۶
جناب دانشجو
نمی دانم چه رشته ای خوانده ای و یا حتا نمی دانم که دانشجو باشی اما کمی تحقیق شما را به مسائل فقهی و حقوقی بیشتر آشنا می کند.
می دانی اصل صحت چیست؟!
اصلی که مورد اتفاق همه ی عقلا است!
یعنی هر فعلی صحیح است و باید بنا را بر صحت قرار داد مگر این که قطع و یقین به خلافش پیدا شود.در این موارد گمان قوی هم صحت را بر هم نمی زند.تا وقتی که چیزی به عنوان سند ارایه نشود باز هم می گوییم انتخابات در سلامت کامل برگزار شده.تا کور شود هرآنکه نتوان بیند. (148777)
 
دانشجو
۱۳۸۸-۰۳-۲۶ ۱۱:۳۵:۴۳
من دانشجوی کارشناسی ارشد رشته علوم سیاسی روابط بین الملل هستم شما اگر دم از قانون میزنید ‌قانون نظارت شوراي نگهبان بر انتخابات رياست جمهوري اسلامي ايران را یک بار دیگر خوب بخوانید
‌ماده 1 - طبق اصل نود و نهم قانون اساسي جمهوري اسلامي ايران شوراي نگهبان نظارت بر انتخابات رئيس جمهوري را بر عهده دارد.
ماده 10 - در مواردي كه ناظر يا ناظرين در مركز شهرستان و بخشهاي تابعه نتايج انتخابات يك يا چند صندوق شعب اخذ رأي را منطبق با قانون‌تشخيص ندهند موضوع را با ذكر دليل در هيأت اجرايي محل مطرح خواهند كرد، در صورتي كه هيأت اجرايي مذكور نظر آنان را نپذيرد، مراتب به هيأت‌مركزي نظارت انتخابات رياست جمهوري ارجاع خواهد شد و نظر اين هيأت با تأييد شوراي نگهبان قطعي و لازم‌الاجرا است.
تبصره ماده 10 - در مواردي كه انتخابات در بعضي مناطق از طرف شوراي نگهبان باطل اعلام شود و تجديد انتخابات در آن منطقه در تعيين رئيس جمهور‌مؤثر باشد بر اساس اعلام شوراي نگهبان انتخابات در آن منطقه تجديد خواهد شد

میبینید که قانون همه چیز را مشخص نموده (149568)
 
۱۳۸۸-۰۳-۲۵ ۱۹:۱۲:۰۸
دوست عزیز دانشجو
البینه علی المدعی. در سیستم انتخابات ریاست جمهوری هر نامزد، نماینده ای برای نظارت سر هر صندوق دارد که صورتجلسه شمارش آرا را امضا می کند.
بنابر این اصل بر این است که حرف هزاران ناظر نامزدها را که صورتجلسه ها را امضا کرده اند بپزیریم.
آقای موسوی و کروبی اگرادعایی دارند باید مدرک ارائه کنند (148792)
 
محسن
۱۳۸۸-۰۳-۲۶ ۰۳:۴۷:۱۷
آقای دانشجوی عزیز. شاید هم تخلفاتی صورت پذیرفته باشد . ولی نیتوان تصور کرد در حد بیست و چهار میلیون رای باشد؟ تا الان من از هر کدام از دوستانم که سر صندوقها بودند ،پرسیدم اقرار کردند که رای احمدی نژاد بیش از موسوی بوده است(جالبه بعضی از این دوستان حامیان موسوی هستند). به همین دلیل است که میگوییم این حرفها تهمت است. (149089)
 
امید
۱۳۸۸-۰۳-۲۵ ۱۴:۳۴:۲۴
من به طرفداران آقای موسوی توصیه میکنم یک مقدار هوشیار باشند به نظر میرسد از احساسات آنها در تعبیر خوابهای عجیبی دارد استفاده میشود. (148465)
 
۱۳۸۸-۰۳-۲۵ ۱۴:۴۱:۰۶
هتر است همگان بر اساس مستندات اعتراض كنند. در نامه شكايت آقايان مورد دندان گيري يان نشده است در حاليكه با اين حجم از اعتراض و تقلب روبرو شده ايم! (148477)
 
يوسف بهمن آبادي
۱۳۸۸-۰۳-۲۵ ۱۴:۴۳:۴۴
انتخابات اخير رياست جمهوري نشان داد كه تك تك آحاد مردم ايران از داشتن حق انتخاب براي سرنوشت كشور يكسان هستند واين يعني دموكراسي.در انتخابات 22خرداد ،روستانشينان كشور اقتدار خود را نشان دادند .همان هايي كه در نظر شهرنشينان به \"دهاتي \"و \"امل \"شهرت دارند.همان هايي كه از كمترين امكانات رفاهي در دوره هاي گذشته برخوردار بوده اند.واگر اغراق نگوييم در دوره چهارساله اخير كمي به اين طبقه از مردمان كشور نيم نگاهي شد.متاسفانه شهرنشين ها فكر مي كنند اگر آنها هر كس را انتخاب كنند همان بايد پيروز شود.ما دركشور 15 ميليون روستا نشين داريم و بدون شك بيش از 80 درصد آنها به احمدي نژاد راي داده اند.اما شهرنشينان طرفدار موسوي اين راي ها را به حساب نمي آورد ومدام بر طبل تقلب مي كوبند.احمدي نژاد اگر در اقتصاد كار شاقه اي نكرده باشد اما در زمينه عمران كارهاي بزرگي انجام داد كه از نظر شهرستاني ها هيچ گاه دور نماند.بدون شك هر شرايطي را كه در نظر بگيريم احمدي نژاد پيروز انتخابات بود.
چگونه ممكن است به دموكراسي فكر كنيم اما در شرايط دموكراسي خودخواه شويم وفزون خواه .انتشار جزئيات راي هاي ماخوذه شهرستانها گوياي واقعي اين امر است كه آقاي موسوي در كجاها راي بيشتري آورده وكجاها كمتر.بايد واقعيت را بپذيريم. حال اگر فكر مي كنيم راي دهندگان به احمدي نژاد امل و عقب افتاده اند بايد به اين هم اذعان كنيم كه اين فرهنگ كشور است و ارزش هاي مورد نظرآنهادر ذات مردم و با خون وپوست آنها عجين است .مگر ما 50سال فرهنگ به اصطلاح مدرنيته را تجربه نكرده ايم چرا از آن رويگردان شديم وكشور ما نتوانست آن را ادامه دهد؟

اين انتخابات چند نكته را نشان داد:

1-اينكه مردم بر نظام موجود پافشاري مي كنند
2-روستايي هم قادر به تعيين آينده كشور است واين بهترين ثمره نظامي است كه بر پايه حكومت ضعيفان بنا شده است
3-ايران به دنبال احياي قدرت واقعي خود بدون گدايي كردن قدرت هاي پوشالي است.چرا كه طي 50سال تجربه مدرنيته وهمگام شدن با آنها و نيز به رغم باج دادن هاي بسيار اين قدرت ها، ايران هيچ گاه قدرت واقعي نشد.
4-روستا نشينان گرچه با مشكلات اقتصادي مواجه بوده اند و به قول شهري ها امل اند اما با همان طرز تفكر خود، ارتقاي ابهت ايران را به هيچ چيز عوض نمي كنند
نكته هايي در مورد نامزدها:
مساله قابل توجه روز جمعه اين كه خاتمي به موسوي تبريك كفته وموسوي هم اظهارداشته در انتخابات پيروزم.سئوال اينجاست با چه استدلالي از پيروزي حرف زده اند آيا قادر به مشاهده تمام راي هاي مردم در سراسر كشور بوده اند وچگونه اين كار ممكن شده است؟!آيا چنين مطلبي آماده كردن ذهن طرفداران و باوراندن آنها به پيروزي نيست تادر نتيجه در صورت مواجه شدن باشكست دچار شوك و بدبيني و تظاهرت شوند؟
طي دو روز گذشته ،شايعات زيادي پراكنده شده مبني بر اين كه صندوق هاي شرق تهران شمارش نشده ودر يكي از خانه هاي واقع در خيابان پيروزي نگه داشته شده است واين كه صدا وسيما يك باره، آمار 17 ميليوني آراي شمارش شده را در بامداد جمعه اعلام كرده است.در حالي كه اگر به سايت ها مراجعه شود مشخص مي شود كه اولين اعلام ،5ميليون راي است يا اين كه بسيار شايعات التهاب آميز ديگر.
حال اين يك هفته هم تمام مي شود و رسوايي براي كساني مي ماند كه مردم را به سمت اغتشاش هدايت كرده اند. (148481)
 
علی
۱۳۸۸-۰۳-۲۵ ۱۵:۱۰:۳۸
من ساکن خراسان شمالی ام و به احمدی نژاد رای دادم. خودم هم تو یکی از شعبه ها به عنوان ناظر، سر صندوق بودم. از 1310 رای، 961 رای مال احمدی نژاد، 319 رای موسوی، 14 رای رضایی، 8 رای کروبی و 8 رای هم باطله بود.

مردم ایران با این رای نشون دادن که ایران فقط تهران نیست. من به ملتم افتخار می کنم که با این رای قاطع، نه تنها مکر خائنان داخلی رو خنثی کردن بلکه سیلی محکمی هم به گوش تهران؛ این پایتخت غرور زدند تا شهروندانش همیشه خودشون رو شهروند درجه ی اول و مناطق دیگر ایران و روستاها رو شهروند درجه ی دوم و چندم به حساب نیارن.

ایران مال همه ی ایرانی هاست و رئیس جمهورش هم رئیس جمهور همه ی ایرانه. این بار ایران منهای تهران \"مردی از جنس ایران\" رو برگزید.
متاسفم برای شما پایتخت نشین هایی که سیری شکم و شانتاژ تبلیغاتی چشماتون رو به روی حقایق بسته.

اگر احمدی نژاد رئیس جمهور نمیشد تا صد سال آینده کسی جرئت اسم بردن از \"خدمت به مردم\"، \"قطع دست مفسدین اقتصادی\"،\"سیاست خارجی عزتمندانه\" و حتی جرئت اسم بردن از امام زمان رو نداشت. چون تمام اینها یادآور خاطرات احمدی نژاد بود.
مسئولان ما دیگه ساده زیست نبودن، دیگه با مردم دیدار نمی کردن، دیگه بین مردم نمی رفتن و اونها رو نمی بوسیدن چون تمام این کارها یادآور ریاکاری(!) و دروغ های(!) احمدی نژاد بود.

خوشحالم که رایم رو برای مهندس \"صادق\" موسوی تلف نکردم.
کسی که از قانون مداری می گفت و امروز قبل از پیگیری قانونی، هوادارنش رو به خیابون ها میریزه و آشوب به پا می کنه.
کسی که از سیاست خارجی ماجراجویانه ی احمدی نژاد ایراد می گرفت و امروز لاشخورهای بیگانه ها رو از زخم های این آشوب بچگانه که به تن ایران مینشونه ذوق زده می کنه.
کسی که احساس خطر کرد و برای رفع خطر اومد ولی امروز خودش خطرآفرین شده.

متاسفم از اینکه با وجود هشدارهای رهبر فرزانه، این پیروزی شیرین به کام ملت تلخ شد! (148509)
 
سعید
۱۳۸۸-۰۳-۲۵ ۱۹:۱۶:۱۴
دوست عزیز من هم با حرفهایتان موافقم اما همه ی تهرانی ها را هم طرفدار موسوی ندانید و به آنها این گونه توهین نکنید. من خودم تهرانی هستم و به آقای احمدی نژاد رای دادم و به رایم هم افتخار می کنم.
حساب تعدادی از مرفهین بی درد شمال شهری را که فقط به فکر مطامع خودشان هستند با حساب همه ی تهرانی ها یا شهرنشینان یکسان ندانید (148797)
 
سعید
۱۳۸۸-۰۳-۲۶ ۰۸:۵۸:۳۰
دوست عزیز توجه کنید که آمار شمیران از تهران جدا بوده است و در تهران رای آقای موسوی بسیار بیشتر است (149223)
 
قاسمی
۱۳۸۸-۰۳-۲۵ ۱۵:۱۱:۰۰
رای احمدی نژاد کاملا منطقی است البته من به ایشان رای ندادم اما با کمی تامل می توان به درستی نتایج پی برد. بسیاری از مردم در روستاها و شهرهای کوچک سالها بود که ناامید شده بودند و در انتخابات شرکت نمی کردند اما با توجه به اینکه خدمات دولت به سود این اقشار بوده آنها به سوی احمدی نژاد گرایش پیدا کردند. ضمن اینکه طرفداران عمده میرحسین موسوی ما جوانان بودیم و حتی پدران و مادران ما با توجه به شناختی که از ایشان داشتند به موسوی رای ندادند و رای خود را برای احمدی نژاد به صندوق ها ریختند. من امیدوارم دولت در دوره جدید با این پشتوانه رای موفق تر از دوره گذشته باشد. (148512)
 
شاهین
۱۳۸۸-۰۳-۲۵ ۱۵:۱۷:۲۱
خوب است همین دیروز دم از اخلاق میزدیم اگر قرار باشد در کشور هرکس که رای نمی اورد اینگونه برخورد کند وتن به انتخاب مردم ندهد وخود راببیند وبه دیگران واراونظرشان احترام نگذارد بهتر است درعرصه سیاسی شرکت نکند (148525)
 
حسين
۱۳۸۸-۰۳-۲۵ ۱۵:۱۹:۴۸
باسلام به ملت نجيب ايران
در هر دوره از انتخابات ، قشر زحمتكش فرهنگي قسمت عمده بار انتخابات را به دوش دارد و اين آقايان سلامت انتخابات را زير سؤال مي برند، در اين دوره من و همكارانم مثل همه انتخابات با مراقبت از رأي مردم ، فرم 22را تكميل نموده و جالب اينكه حتي در روستاهاي دور افتاده در اين دوره نماينده اين آقايان تا آخر حاضر بوده اند و تفاوت رأي بسيار كم آنها با رأي بالاي دكتر احمدي نژاد بسيار فاحش بوده است ولي افسوس از اين همه تهمت و دروغ پردازي؟
بدانيد اين رفتار غلط را ملت بزرگوار ايران فراموش نخواهد كرد.
از سايت محترم الف انتظار مي رود براي دفاع از رأي چهل ميليوني ملت ايران واقعيات را بطور گسترده منتشر نماييد. با تشكر (148527)
 
بچه مشهد
۱۳۸۸-۰۳-۲۵ ۱۵:۲۴:۴۴
من بارها سر صندوق رای بودم ، در این سالها امکان تقلب اصلا وجود ندارد .

باید درک کنیم که حضور حداکثری مردم پیروزی بزرگی برای کشورمان است ، و

همه در این تنتخابات پیروز هستند . (148537)
 
PEYMAN
۱۳۸۸-۰۳-۲۵ ۱۵:۲۶:۰۰
بدون اینکه وارد بحث این انتخابات شویم به نظر می رسد زمان آن فرا رسیده است که شیوه رای گیری همانند بسیاری ازکشورهای پیشرفته به روز شود و ارتقا یابد و روشهایی همچون رای گیری با کارت مخصوص هر فرد (کارت الکترال)و واگذاری امر انتخابات به شوراهای محلی و ... به مرحله اجرا در بیاید بدیهی است در صورت عدم نحقق این امر چنانچه در آینده شاهد اختلاف کم ارا بین کاندیداها باشیم امکان برخوردها و تضادهایی به مراتب وسیع تر از مورد اخیر می باشدکه در نهایت باعث دلسرد شدن مردم و کاهش شرکت در انتخابات خواهد شد (148540)
 
مسعود
۱۳۸۸-۰۳-۲۵ ۱۵:۲۷:۵۶
آقاي موسوي شما وهمفكرانتان تا كي مي خو اهيد به مردم تهمت بزنيد مجر يان و نا ظر ان انتخابات فر زندان اين ملت هو شيار بودند چرا شما آنها را متقلب مي دانيد اگر شما پيروز مي شديد خوب بود ولي حا لاهمه را خا ئن مي دا نيد درود بر اين ملت كه جنس شما را خوب تشخيص داد . (148546)
 
از جنس مردم
۱۳۸۸-۰۳-۲۵ ۱۵:۳۰:۵۶
من یه سوال دارم از هواداران آقای موسوی از کجا و با چه مدرکی با این صراحت می گن آرا جابجا شده هر چقدر می گیم کو مدرک میگن خوب معلومه. از کجا معلومه. من توی دورافتاده ترین شهرستانهام نمایندگان کاندیداها رو دیدم چرا اعتراض به روند انتخابات نکردن. اینها همش نشانه ضعف آدماست که وقتی کم میارن میگن همه چیز دروغه. چرا آقای موسوی درخواست بازشماری آراء رو نمی ده چرا میگه انتخابات رو باطل کنید. شاید می خواد معجزه بشه و با این مظلوم نمائیها دوباره انتخابات برگزار بشه و شاید دری به تخته خورد و مردم این بار به ایشان رأی دادن.
چرا زمانی که خاتمی با اون آراء بالا اومد کسی نگفت تخلف شده. چرا وقتی به طرفداران موسوی میگیم اگه تخلفی صورت گرفته پس اون موقع هم باید تخلف صورت گرفته باشه؟ میگن نه اون موقع مردم رأی دادن. آخه سیزده میلیون از کجا آراء 24 میلیون آدمو دیدن که با این صراحت میگن. یکم تدبیر کنید. (148556)
 
فیروز
۱۳۸۸-۰۳-۲۵ ۲۰:۲۵:۰۹
از این که زحمت کشیدید و به همه شهرستانها سر زدید ممنونیم. ولی من از محیطی که به آن احاطه داشتم سخن می گم. (148852)
 
میثم
۱۳۸۸-۰۳-۲۵ ۱۵:۳۲:۰۲
هر چند میدونم که نظر منو مثل نظرات قبلیم نمیزنید. ولی نظرم رو میگم شاید تحولی در شما ایجاد شده باشه این نظر رو لااقل بزنید.
دوستان میگن تقلب شده. استدلالشون هم اینه که چطور ممکنه توی شهرهای کاندیدا،کاندیدای دیگه رای بیشتری بیاره؟ به نظر هیچ آدم منصفی این حرف درستی نیست. چطور زمانیکه جناب آقای خاتمی درشهرهای دیگر کاندیدا رای بیشتر از آن کاندیدا آورد این حرفها رو نزدند؟
ضمنا بابا مگه اینها ناظر نداشتن روی صندوقها؟ الحمدلله به لطف حمایتهای مالی و انسانی بی شائبه دوستان آقای موسوی، ایشان در دورافتاده ترین مناطق هم ناظر و نماینده داشتند. خب راه حل خیلی روشنه. میتونن آرا ثبت شده توسط ناظرین خودشون رو با آرا ارائه شده از طرف وزارت کشور ، با هم مقایسه کنند. اگه واقعا جایی اختلاف فاحشی وجود داشت به اون استناد کنند و شکایت کنند. دیگه اینهمه آسمون و ریسمون نداره که . من پسر عموی خودم حامی میرحسین بود و به ایشون رای داد. به عنوان نماینده ایشون هم روی یکی از صندوقهای شهرستان رامهرمز از استان خوزستان حضورداشت.به این موضوع اقرار کرد که رای احمدی نژاد در صندوقی که او حضور داشت و صندوقهای دیگه ای که دوستانش بودند، چند برابر موسوی بود. البته ممکنه در بعضی نقاط هم این به عکس بوده باشه. یعنی رای موسوی بیش از احمدی نژاد باشه.ولی نظر دوستان رو به چند نکته دیگه جلب میکنم:
طبق نظر سنجیهای انجام شده قبل از انتخابات (چندیدن نظر سنجی و از طریق چندین پایگاه مختلف) آرا احمدی نژاد با اختلاف 20 تا 25 درصد بیش از موسوی بود. اینکه هنوز هم میشه به راحتی از آرشیو سایتهای مختلف بهش دسترسی پیدا کرد. علاوه بر این استقبال مردم از احمدی نژاد طی روزهای آخر تبلیغات بی سابقه بود.من در شهر اهواز که خودم زندگی میکنم شاهد بودم که جمعیت عظیمی حد فاصل میدان فرودگاه اهواز تا مصلی این شهر منتظر ورود احمدی نژاد بودند. به گفته همه دوستان این استقبال در اهواز بی نظیر بود. این رو میتونید از کسانیکه توی این شهر زندگی میکنند به راحتی جویا بشین. مسیر حدود 10 کیلومتری مملو از جمعیت بود. ضمنا سفر ایشان به اصفهان هم که دیگه کاملا مشخص بود.
ببینید دوستان، صرفا با توجه به اینکه ما به اطرافیان خودمون نگاه کنیم و ببینیم که آنها حامی یک کاندیدای خاص هستند که نباید ملاک تصمیم و تشخیص ما باشه. آنچیزی که مسلم اکثریت روستاها و شهرهای کوچک با قاطعیت تمام، رای خود را به احمدی نژاد بودند. در شهرهای بزرگ هم که استقبال مردم نشان از اقبال آنها به وی بود.پس بهتره به رسم قواعد دموکراسی ، به رای مردم احترام بگذاریم نه اینکه هر جا دموکراسی به نفع ما بود فریاد وا دموکراسی سر بدهیم.
برنامه ریزیهای انجام شده از جانب دوستان آقای موسوی قبل از روز رای گیری برای ایجادجو\" ما برنده ایم\" و \"تقلب شده\" نشان از این میدهد که خودشان هم فهمیده بودند رای نمی آورند. (148560)
 
اعتراض
۱۳۸۸-۰۳-۲۵ ۱۵:۳۲:۴۲
در ضمن لطفاً راه قانوني اعتراض را به اين مردم نشان دهيد تا از آن راه وارد شوند (148566)
 
فاطمه
۱۳۸۸-۰۳-۲۵ ۱۵:۴۲:۰۹
من نمی فهمم چرا زمانی که آقایان خاتمی وهاشمی انتخاب شدند تقلب نشد
کمی بیشتر فکرکنید وخود را گول نزنید 24میلیون رای را مادادیم نه دیگر کشورها (148582)
 
هادی
۱۳۸۸-۰۴-۰۵ ۱۶:۰۲:۱۴
در دوره قبل هم که احمدی نژاد انتخاب شد کسی به طور صریح و جدی ادعای تقلب نکرد اما این دوره؟ (164539)
 
۱۳۸۸-۰۳-۲۵ ۱۵:۵۸:۱۷
بسه كنيد احمدي نژاد يا موسوي
منافع ملي وابروي مملكت در خطر افتاده .مملكت قانون داره ومراجع قانوني مي بايست به شكايات رسيدگي كنند كار خيلي عذر مي خوام به خاله زنك بازي كشيده .آسايش مردم رو گرفتين ،يك روز طرفداري اين آقا فردا اون آقا .هيچ فكر اعصاب مردم ،زن وبچه ها ، سالمندان وبيمارانو مي كنيد. در اين چهار سال چه گلي آقاي فلاني مي خواد سر ما بزنه يا آقاي بهماني. جزء آقاي محسن رضايي كه واقعا مردانگي خوشم نشون داد 3نفر ديگه آيا عكس العمل متناسب با پستي رياست جمهوري از خود نشان دادند.دشمن شادمان گرديد دستتان درد نكند. (148602)
 
۱۳۸۸-۰۳-۲۵ ۱۶:۰۷:۱۱
به آقای موسوی و طرفداران نا آرامش می گویم ،‌فقط متاسم ! (148616)
 
محمد
۱۳۸۸-۰۳-۲۵ ۱۶:۳۰:۰۰
آنطور که از شواهد پیداست آقای موسوی بعد از تمام شدن زمان رای گیری هم به شکست خود واقف شده بوده اند.
زیرا اگر کسی خود را پیروز واقعی میداند نیازی نمیبیند که بلافاصله بعد از تمام شدن رای گیری در ساعت 1 صبح اعلامیه پیروزی صادر کند.میتوانست تا اتمام شمارش آرا صبر کند تا پیروزی اش از طریق رادیو و تلویزیون به اطلاع عموم برسد.
آنها چون خود را شکست خورده انتخابات دیدند تلاش کردند تا با انحراف افکار عمومی دوباره همانطور که در دوران تبلیغات خود جنگ روانی ایجاد میکردند به تشویش افکار عمومی بپردازند.
کاملا واضح است که این حرکت از قبل طراحی شده و در جهت به وجود آوردن اغتشاش در جامعه است.
اگر آقای موسوی واقعا دلسوز نظام , انقلاب و مردم است میتوانست با ایجاد آرامش در جامعه سعی در همکاری و تعامل با نظام و ریاست جمهوری و مردم برآید و تلاش کند تا برای آینده سیاسی خود برنامه ریزی کند.
این حرکت غیر هوشمندانه آقای موسوی وجهه سیاسی ایشان را هم در بین مسئولان و هم در بین مردم خراب کرد. و تنها کسانی که از این حرکت ایشان سود بردند دشمنان ایران بوند که سعی در بزرگنمایی اختلافات به وجود آمده داشتند.
واقعا خوشحالم که ایشان به ریاست جمهوری نرسیدند چون در هنگام شکست و مواقع بحرانی قادر به سازماندهی طرفداران خود نیستند چه برسد به آنکه بتوانند در مواجهه با توطئه های داخلی و خارجی به نفع کشور برنامه ریزی کنند. (148649)
 
۱۳۸۸-۰۳-۲۵ ۱۶:۴۳:۰۷
با سلام

چرا بعضی ها خیال کردند که چون تهران و بعضی شهرستان ها و خارج از ایران اکثریت آراشون برای موسوی بوده پس باید نتیجه گرفت باید موسوی رای می آورده و چون نیاورده تقلب شده ؟

شما تا به حال فکر کردید شهری مثل قلعه گنج که همین الان مردم روستاهای توابعش دارند تو کپر زندگی می کنند چرا 95 درصد به احمدی نژاد رای دادند ؟

تا به حال شده اون دختر و پسری که دست تو دست هم می رقصند و می گن احمدی بای بای و تنها دردشون مد و لباس و پارتی و آزادی بی قید و شرط هست برن این شهر ها رو ببینند ؟

فکر کردید ایران فقط تهران و شمیرانات و یزد و اردبیل هستش ؟

نه خیر اشتباه نقشه ایران رو مطالعه فرمودید.

ایران بزرگتر از این حرف هاست. و حتی بزرگ تر از اون چیزی که فکرش رو می کنید.

شما فکر کردید اگر مردم محرومی که حقیقتی را که با وجودشون حس کردند رو جلوی چشمشون پرپر کنند و بگویند دروغه میان به موسوی رای می دهند ؟
موسوی که طرف داراش رو تو خیابون میبینند با اون وضع هوچی گری و لجن پراکنی می کنند.

اون ها نه آزادی شما رو دوست دارند نه میخواهند که حتی وجود داشته باشد.

اون ها سنگ صبور می خواهند اون ها کسی رو می خواهند که بیاد سر سفره دلشون فقط حرف هاشون رو بشنوه حتی اگر کاری برای اون ها نکنه.

یک موی گندیده اون بندگان خدا که از دار دنیا فقط مصیبتش نسیبشون شده شرف داره به اون نا مرد بی غیرت که تو روی ملتش می ایسته و به ارکان نظامی که خون ها براش داده شده و شهدا که همه ما مدیون اون ها هستیم تاکید به حفظش کردند ناسزا می گوید می ارزد. (148663)
 
آزادی
۱۳۸۸-۰۳-۲۷ ۰۵:۲۶:۱۵
اولا متاسفم واستون به خاطر تحلیلی که از طرفدارای آقای موسوی داشتین!و متاسفم واستون که آزادی رو فقط تو رقصیدن و... می بینید!
ثانیا آقا یا خانم رییس جمهور که نباید پای سفره ی دل شما بشیند،همسر برای اینکار گزینه ی مناسب تری است!رییس جمهور باید مدیریت داشته باش
طرفداران آزادی واقعی تا کی باید چوب افرادی مثل شمارو بخورن؟ (150981)
 
۱۳۸۸-۰۳-۲۵ ۱۶:۴۴:۲۶
براي سايت الف متاسفم كه خيلي محافظه كار شده خواهش مي‌كنم مثل قبل بيطرف باشيد وشجاعانه عمل كنيد (148665)
 
۱۳۸۸-۰۳-۲۵ ۱۶:۴۸:۴۲
جناب مهندس موسوي سلام، لطفا مستندات مبني بر تقلب را ارايه فرماييد .هر چند به ادبيات ونوع سخنرانيهاي جناب احمدي نژاد ايراد است ولي تا سند تقلب ارايه نشود ،اصل بر صحت انتخابات است.فكر مي كنم اقايان احمدي نژاد وموسوي مشاوران مناسبي ندارند. (148670)
 
۱۳۸۸-۰۳-۲۵ ۱۶:۵۴:۳۴
من نمي دانم سايت الف ميگه ما نظراتي كه حاوي توهين باشه پخش نميكنيم. الان شما توي هر چند تا نظر مي بينيند كه يكي ميگه براي آقاي موسوي و طرفدارانش متاسفم. خب اين توهين نيست؟ اگه يكي بگه براي آقاي احمدي نژاد متاسفم باز هم پخش مي كنيد (148673)
 
۱۳۸۸-۰۳-۲۵ ۱۷:۰۷:۳۲
كسي كه ادعا داره تقلب شده بايد مدرك ارائه كنه و فرض ما قبل از ارائه ي مدرك تقلب بر اينه كه انتخابات سالمه . (148685)
 
هادی
۱۳۸۸-۰۴-۰۵ ۱۶:۰۵:۱۰
يادداشتي از جمشيد انصاري رييس كميته سياسی فراكسيون خط امام مجلس//ریشه‌های مشکل )۱ تير ۱۳۸۸ ساعت ۱۴:۳۳(
این روزها كشور شرایط حساس و دشواری را پشت سر می گذارد و همه بزرگان كشور برای گذر از این شرایط حساس، حركت بر مدار قانون و تن دادن طرفین به نظر مراجع ذیصلاح قانونی را توصیه می‌كنند.
این حرف دقیق و كاملاً درستی است. فقط به یك نكته توجه نمی‌شود و آن اینكه مشكل ایجاد شده برای كشور ریشه در عمل خلاف قانون كسانی دارد كه اگر قانون را به درستی اجرا می كردند امروز در این شرایط دشوار قرار نمی‌گرفتیم.

توجه به برخی از این اقدامات خلاف قانون می‌تواند در تصمیم گیری برای پشت سر گذاشتن بحران كارساز باشد:
1. وقتی دلسوزان مجلس شورای اسلامی، معرفی آقای صادق محصولی را كه یكی از مسئولان اصلی ستاد انتخاباتی آقای احمدی نژاد بود به عنوان وزیر كشور، نوعی مقدمه چینی برای جهت دادن به آرای ملت و تخلف در انتخابات تلقی و هشدار دادند متاسفانه مورد توجه قرار نگرفت.
2. وقتی اكثریت اعضای دولت و مدیران ارشد و مسئولان استانی با استفاده از امكانات دولتی و به صورت گسترده به تبلیغ كاندیدای دولت پرداختند و به صورت آشكار، قانون و ضرورت حفظ بی طرفی مقامات دولتی در انتخابات را نادیده گرفتند و با انجام هزینه های متعدد از بودجه عمومی به صورت غیر مستقیم به خرید آراء مردم پرداختند و این موضوع مورد اعتراض قرار گرفت. باز هم با كمال تأسف مورد توجه قرار نگرفت.
3. وقتی در جریان برگزاری انتخابات، مسئولان وزارت كشور و فرمانداری ها با انواع روش های خلاف قانون، امكان حضور نمایندگان ناظر كاندیداها را در تعداد قابل توجهی از صندوق ها از بین بردند و ناظران كاندیداها از ورود به جلسات هیات های اجرایی و مراكز شمارش آراء منع شدند و این موضوع مورد اعتراض ستادهای كاندیداها قرار گرفت كسی به این قانون شكنی‌ها توجهی نكرد.
4. وقتی امكانات ارتباطی كشور كه كمترین امكان اطلاع‌گیری از وضعیت صندوق های اخذ رای بود بدون هیچ دلیل قانع كننده از اولین ساعات رای گیری قطع شد. هیچكس برای رفع مشكل و تامین حقوق مردم كاری نكرد.

5. در مقابل اقدامات عجیب و غریب و متعددی كه وزارت كشور در روز انتخابات انجام داد،‌اعم از عدم تامین تعرفه مورد نیاز صندوق ها،‌ عدم تمدید زمان اخذ رای متناسب با حضور مردم، عدم رعایت ضوابط قانونی در شمارش و اعلام نتایج انتخابات و ... كمترین عكس العملی از سوی ناظر قانونی انتخابات را شاهد نبودیم.
6. و از همه مهمتر، وقتی هفت نفر از اعضای شورای نگهبان در حمایت از كاندیدای دولت موضع‌گیری كردند و بعضی از آنها پا را از موضع‌گیری فراتر گذاشته و به سفر انتخاباتی برای تبلیغ كاندیدای دولت رفتند و اصول اولیه بی طرفی را نقض كردند كسی بر ضرورت حركت بر مدار قانون تاكید و توصیه نكرد.

ولی امروز كه نتیجه اعلام شده برای انتخابات پس از طی این فرایند معیوب و غیر قانونی، در باور خوشبین ترین افراد نیز نمی گنجد بر پیگیری مسائل بر مدار قانون تاكید می‌شود كه تاكید درستی هست ولی باید به این موضوع توجه شود كه اولاً ریشه مشكل موجود در عدم انجام امور بر مدار قانون تا برگزاری انتخابات بوده است و ثانیاً این مشكل،‌ ساخته كسانی است كه امروز هم در جایگاه قانونی رسیدگی به اعتراض مردم نشسته اند و متاسفانه به هیچ‌وجه مورد اعتماد مردم نیستند.
به نظر می رسد میان ساكت كردن مردم تا قانع كردن آنها فاصله زیادی هست و مسئولان برای قانع كردن مردم نیازمند برخورد با متخلفان و افشای آنها در پیشگاه ملت هستند و این هزینه ای است كه نظام برای بازسازی سرمایه اعتماد اجتماعی باید پرداخت نماید. (164540)
 
محمد
۱۳۸۸-۰۳-۲۵ ۱۷:۲۶:۵۵
جناب اقای مهندس موسوی شما زحمت کشیده انقلاب ونظام هستید شما 20 سال سکوت کردی شما پشتوانه انقلاب ومیهن هستید امروز شما را چه شده ؟ نگاهی به رادیو تلویزیونها ی مخالف و دشمن نظام وانقلاب داشته اید ؟ ایا شما لایق حمایت انها هستید ؟ یار عزیز امام مگر سخن حضرت امام در خصوص رادیو تلویزیونهای دشمنان خارجی را فراموش کرده اید ؟ مگر امام نفرمودند اگر یک روز انها به موافقت با شما وعمل شما پرداختن بدانید یک جای کارتان ایراد دارد ؟ شان وشخصیت قانون مدار و با ادب شما چگونه می طلبد عده ای معدوم والحال به نام شما به مردم تعرض کنند ایجاد مزاحمت کنند برخلاف مسیر قانون حرکت کنند ؟ دشمن شادمان نکن . نه به 20سال سکوت ونه به این اتش تند .مهندس شما صادق باشید نگاهی به امار نمایندگان خود در سر صندوقها بیانداز این امار را با امار وزارت کشور کنترل کن چه میبینی ؟ اگر اختلاف دارد چرا منتشر نمی کنید ؟ چرا تقاضای ابطال انتخابات را کردید ؟ اگر حق باشماست با سند ومدرک حق خود را بگیرد . شما چرا بازی صاحبان قدرت را می خورید؟ مگر ندیدید با شیخ اصلاحات چه کردند ؟ چگونه او را یک مهره سوخته کردند تا شاید به منافع خود دست پیدا کنند . فکر می کنید اقایان که در زمان بنی صدر درکنار شما بودن چرا در زمانی که منافع خودشان وسط امد شما ودولتتان را به باد حمله گرفتن ؟ انها دوستار شما بودند یا خودشان و منافعشان ؟ امروز چه شده انها در زمان احساس خطر حامی شما شده اند ؟ چرا 20سال یاد شما نبودند ؟ امروز برای چه شما دیگر بد نیستید ؟ فکر می کنید انها با شما خوب شده اند یا دلسوز ملتند ؟ شما اگاهتر از این هستید که بازی این قدرتمندان را بخورید تا دیر نشده حساب خود را از این افراد جدا کنید امروز باورت شد که دیگر مردم سوار بر موج ساختگی اربابان قدرت نمی شوند ؟مردم بدنبال خادمان ودلسوزان واقعی هستند هنوز اعتقاد دارم در چهار سال بعد هیچ رقیبی برای شما نیست اگر به بطن مردم رجعت کنید .حساب خود را از این اطرافیان جدا کنید شما برای مردم عزیزید نگذارید شما را هم از چشم مردم بیاندازند به خدا توکل کنید به فکر مردم ونظام باشید خداوند شما را کمک خواهد کرد . انشاله (148697)
 
arj_h
۱۳۸۸-۰۳-۲۵ ۱۷:۵۸:۲۴
آقای موسوی شما در تمام سخنرانی هایتان دم قانون گرایی می زدید ویکی از دلایل ورودتان به صحنه را قانون گرزی دولت بیان میکردید حالا چطور شده خودتان میخواهید با متشنج کردن جامعه از راه های غیرقانونی به خواسته های خود برسید آیا بنظر شما راه رسیدن به قانون بی قانونی است ؟ (148728)
 
علی
۱۳۸۸-۰۳-۲۵ ۱۸:۰۰:۵۹
1- اگر موسوی واقعا راست می گوید و تقلبی شده پس چرا در شهرستانها ( منظور 350 شهر کوچک و بزرگ کشور است) هیچ عکس العملی نیست؟ اگر موسوی 19 میلیون رای دارد پس لااقل در هر شهر باید 50 در صد آرا را دشاته باشد پس چرا ما اعتراض آنها را در خیابان نمی بینیم؟ این موضوع هیچ ربطی به جمعیت شهر ها هم ندارد چون در دوران انقلاب شهر مثل جهرم و کازرون با جمعیت حدود 50 هزار نفر به خاطر تظاهرات گسترده اعلام حکومت نظامی شد! ولی امروز در حخیابانهای این شهر ها شاهد پخش شیرینی و شربت به خاطر برد احمدی نژاد هستیم

2- اگر واقعا هواداران موسوی کل ایران را فقط 2میلیون و 166 هزار رای دهنده موسوی در تهران می دانند کافی است آقای احمدی نژاد از رای دهنده های خود بخواهد در کل ایران به خیابان بیاییند و تعرفه های رای راتبدیل به آرای خیابانی کنندشاید هواداران موسوی باور کنند همه ایران تهران نیست! (148736)
 
یک دانشجو
۱۳۸۸-۰۳-۲۵ ۱۸:۰۴:۰۵
همین طرفدارای محترم آقای موسوی ! امروز توی دانشگاه من آشوب به پا کردند و باعث شدند که امتحانم کنسل بشه.
با پررویی تمام به جلسه امتحان ما حمله ور شدند و برگه ها رو پاره کردند.
......................
واقعا که ازتون نمی گذرم و سر پل صراط جلوتونو می گیرم (148745)
 
naser
۱۳۸۸-۰۳-۲۶ ۰۷:۴۱:۴۴
در عجب هستم که شما خودتان را دانشجو معرفی میکنید و اینگونه اختلافات را به پل صراط و دین ارتباط میدهید . سیاست امری است ساخته دست بشر و خداوند عقل را برای شما گذاشته که دین را الوده سیاست نکنید . (149163)
 
ابراهيم
۱۳۸۸-۰۴-۰۴ ۱۸:۲۲:۵۶
سياست ما عين ديانت ماست. امام خميني (164071)
 
سید
۱۳۸۸-۰۳-۲۵ ۱۸:۲۰:۰۸
امیدوارم نتایج اعلام شده چه صحیح و چه ناصحیح بر تشنج جامعه اضافه نکند و دراین شرایط حساس چرخش گوشهایمان به سمت دهان مبارک مقام معظم رهبری باشد که ایشان در کردستان ضمن تایید همه کاندیداهای مورد تایید شورای نگهبان مردم را به خوبی نصیحت کردند در حال حاضر نیز به نصحیتهای پدرانه و مشفقانه معظم له نیازمندیم

ان شا الله پیروز این جنجالها ملت شریف و مومن ومتعهد ایران اسلامی هستند

به امید ظهور یگانه منجی عالم بشریت حضرت بقیةالله اعظم (عج) و آرزوی سلامت وتوفیق برای رهبر عزیز امت اسلام حضرت آیة الله خامنه ای (148758)
 
۱۳۸۸-۰۳-۲۵ ۱۸:۴۲:۰۴
مردم در استانهاي مختلف خدمات دولت نهم را با چشمهاي خود ميديدند و هركس منكر انها شود خود به دروغگويي متهم ميشود و لذا كسي به دروغگو راي نمي دهد .چرا مدعيان قانونگرايي راي 25ميليوني مردم را بر نمي تابند . مگر قدرت پرستي و سوئ استفاده از احساسات جوانان و نوجوانان تا به كي و تا كجا . من از رفتار اقاي موسوي خجالت ميكشم (148768)
 
نگار
۱۳۸۸-۰۳-۲۵ ۱۸:۴۷:۱۵
آقای موسوی من از طرفداران شما بودم و در یک شعبه هم درروز رای گیری کار کردم اما آنقدر ناظر بود که نمی شد به همین راحتی تقلب کرد چه برسد به جابه جایی چند میلیون رای
حیف از شما و خدماتتون در اول انقلاب و اعتمادی که امام به شما کرد (148771)
 
عباس
۱۳۸۸-۰۳-۲۵ ۱۹:۰۹:۲۵
سر این انتخابات ما و دوستان خیلی بحث کردیم. خیلی چیزها شنیدیم و گفتیم.
اما امروز یکی از طرفداران موسوی حرفی زد که خیلی ناراحتم کرد، این آقا اول که داعی تقلب بود بعد که من کمی باش صحبت کردم و نتونست مدرکی بیاره گفت اصلا نباید بذارن این دهاتی ها رای بدن اینها نمی فهمن برای من که از یک روستای دور افتاده با کمترین امکانات به مقطع ارشد رسیدم کمی شنیدن این توهی سخت بود اما با حال پرسیدم گیریم که حرف تو درست حالا کجا ها را دهات حساب کنیم، گفت همین جاهایی که به احمدی نژاد رای دادن( البته القابی را هم برای دهاتی ها به کار برد که انهم بماند) من هم گفتم پس تقریبا تمام ایران را باید حذف کنیم.
پرسیدم چگونه این دهاتی ها را ارتقا بدهیم؟ گفت ماهواره در اختیارشان بگذاریم!
این آدم ها کمند و من هم نمی خواهم این را به همه هواداران موسوی تعمیم بدم اما وقتی به جمع بندی می رسم و با توجه به حرکات این افراد و صحبت هایشان باز هم به صحت تصمیم خود یعنی رای به احمدی نژاد بیشتر ایمان می اورم. (148785)
 
یک ایرانی
۱۳۸۸-۰۳-۲۵ ۱۹:۱۴:۱۷
واقعا جای تاسف است این هم از شعار مردم سالاری و احترام به رای مردم است
اگر اینها دموکراسی و مردم سالاری حالیشون بود از طریق قانون وارد عمل میشدند (148796)
 
علی
۱۳۸۸-۰۳-۲۵ ۱۹:۲۸:۳۳
چند روز قبل با تعدادی از هواداران آقای کروبی صحبت میکردم که آنها به نتایج مشکوک بودند ودلیل آنها هم نظر سنجیهایی بود که بعضی از موسسات منتشر میکنند.
آنها میگفتند که آقای کروبی در نظر سنجیها رای 5درصد آورده بود ولی در نتایج نهایی
کمتر از 1درصد رای آورد.
پاسخ من به آنها این است که اگر نظر سنجیها درست باشد پس هیچ ایرادی در نتایج وجود ندارد. چون که آقای احمدی نژاد در تمام نظر سنجیها رای بین 60 تا65 درصد می آورد. (148810)
 
کیومرث
۱۳۸۸-۰۳-۲۵ ۱۹:۳۶:۲۶
این کسانی که امروز در سطح شهر تهران دارند به همین سادگی دولت را متهم به تقلب می کنند تصورشان این است که ایران=تهران! و مطمئن باشید که هر چقدر هم اسناد ارائه بشه اینها نخواهند پذیرفت .چرا که این افراد اصولا طیف منطقی نیستند.انسان منطقی به این راحتی قضاوت نمی کنه.
اما در اینجا بنده برای مهندس موسوی متاسفم که این همه دولت نهم را به قانون گریزی متهم نمود ولی الان قانون براش مهم نیست.ما تصور کردیم ایشان چقدر برای قانون اهمیت قائل هست.این هم طیف طرفدارانش که دیشب ساعت ده در منطقه جنت آباد شعار مرگ بر دیکتاتور میدادند و سطل زباله ها رو به آتش کشیدند و فرزند من وحشت کرده بود و مدام سئوال میکرد :بابا اینا چرا اینطوری میکنن؟
واقعا اینها در روز محشر چه پاسخی خواهند داد؟
متشکرم (148814)
 
آرش
۱۳۸۸-۰۳-۲۵ ۱۹:۵۰:۴۲
به نظر من بهترین روش کشف خطا اینست که نمایندگان کاندیداها آماراشان را با هم و سپس فرم 22 وزارت کشور و فرم 28 مقایسه کنند،نمی دانم چرا وزارت کشور اینکار را نمی کند و این فرمها را در اختیار رسانه ها نمی گذارد. (148823)
 
رهگذر
۱۳۸۸-۰۳-۲۵ ۲۰:۲۵:۳۸
اقای موسوی در هر رقابتی یک نفر پیروز است شما که با رو شدن یک مورد از تخلفات دوستانتان در مناظره به شدت خودتان را باختید اگر در جریان زنو بودید چه میشد. لطفا شهامت شکست را در خود تقویت کنید تا زمانه 4سال دیگرشاهد سر بلندی ایرانمان باشد (148853)
 
۱۳۸۸-۰۳-۲۵ ۲۰:۲۷:۵۱
بنده برای جناب اقای کروبی متاسفم که برای دومین بار است که به انتخابات اعتراض دارند
ایشان دور قبل هم به وزارت آقای خاتمی برای برگزرای انتخابات اعتراض کرد و همین مساله سبب پاسخ قاطع آقای خاتمی رییس جمهور وقت به ایشان شد و سبب جدایی کروبی از حزب گردید. چرا اعتراضهای اینچین غیر قانونی را در کشور نهادینه می کیند ؟ (148855)
 
مسیحا-هلند
۱۳۸۸-۰۳-۲۵ ۲۰:۳۳:۱۳
من فقط میتونم بگم متاسفم الان ایران شده تیتر رسانه های خارجی باورکنید ما اینجا خجالت میکشیم و هیچی برای گفتن نداریم من آدم تعصبی نیستم ولی تعجب میکنم این آقایانی که الان دارن جوونای ما را تحریک میکنن بریزن تو خیابون میخواستن رئیس جمهور آینده ایران بشن اینها آبرو برای ما خارج از کشور نذاشتن من واقعا متاسفم (148859)
 
یاسر
۱۳۸۸-۰۳-۲۵ ۲۰:۵۷:۳۰
آقای موسوی! مگر شما علم غیب داشتی که رایت بیشتر از احمدی نژاد است؟ در همه روستاهای اطراف ما احمدی نژاد بیشتر از تو رای آورد از نمایندگانت در سر صندوقهای شهرستان دشتی بپرس تا آمار رایت را به تو بگویند. از 25 میلیونی که به تو رای ندادند خجالت بکش.حیا کن دیگر بس است آبروی زمان جنگ و...همه را به باد دادی. (148865)
 
۱۳۸۸-۰۳-۲۵ ۲۱:۰۹:۰۷
آقای موسوی من به شما رای دادم و حالا از رای خودم خجالت میکشم اخلاق و ادب همین بود؟ بسیاری از دوستان و اقوام من سر صندوقهای رای بودند و بلافاصله بعد از شمارش آرا صندوقشان، بصورت تلفنی از آنها آمار میگرفتم بخدا قسم تو رای نیاوردی.فکر می کنم خودت هم این را می دانی ولی نمیخواهی زیر بار بروی (148871)
 
محمدرضا
۱۳۸۸-۰۳-۲۵ ۲۱:۰۹:۲۸
به عنوان یک ایرانی خیلی خوشحالم که حضور میرحسین موسوی و عملکرد تبلیغاتی طرفداران او باعث مشارکت بی نظیر و رای بی سابقه مردم به احمدی نژاد شد.
طبیعی است خیلی از کسانی که به میرحسین رای داده اند نسبت به عملکرد طرفداران موسوی در روزهای پس از انتخابات قضاوت خواهند داشت و اصولگرایانی که به میرحسین رای داده اند از رای خود پشیمان خواهند شد.
اقدامات برخی طرفداران موسوی و خود او در روزهای پس از انتخابات نتایج مطلوبی برای کشور خواهد داشت (148873)
 
محسن
۱۳۸۸-۰۳-۲۵ ۲۱:۲۳:۵۹
من که از اقای موسوی نمی گذرم عظمت مشارکت 40 میلیونی رو که چقدر باعث افتخار و آبروی ایران در جهان شده بود رو چجوری خراب کردن رفت. اگه اعتراض داشتید رسما و قانونا اعتراض می کردید نه اینجوری که حالا تمام دنیا بجای تمجید این انتخابات دارن انتخابات ما رو اینحوری زیر سوال می برن.
اگه آقای موسوی حق داشتند که هیچ از اونایی نمی گذرم که با تخلفشون انتخابات با شکوه مملکت رو خراب کردند.

ولی اگه آقای موسوی اشتباه کرده بودند، من که نمی گذرم خدا هم نگذره اون دنیا ظلم ایشون در حق اول اون 24.5 میلیون نفر حامی احمدی نژاد بعدشم اون 14.5 میلیون نفر حامی سه تا کاندیدای دیگه که با احساساتشون بازی شد رو به خودشون بازگردونه.
آخر عمری بد رویه رو در پیش گرفتی آقای موسوی (148881)
 
سارا
۱۳۸۸-۰۳-۲۵ ۲۱:۲۵:۰۷
حرف من اینه: آقای موسوی بیش از 50 هزار نفر نماینده در انتخابات داشتند که در کنار غالب صندوقهای رای بودن. اگه با وجود این منوال رقیب تونسته 10 میلیون رای تقلبی به آنها غالب کنه که این سوال مطرحه: با این هوش و حواس! اون ها چطور می تونند یک کشور رو اداره کنند!
در ضمن آقای موسوی که عقیده دارند اکثریت آراء مال ایشون بوده چرا به جای درخواست برای بازشماری آرا درخواست ابطال انتخابات رو دارند! (148882)
 
سعیدرضا فرزانه
۱۳۸۸-۰۳-۲۵ ۲۱:۳۶:۴۰
پیشنهاد به ستاد موسوی
شما ها که 46000 ناظر داشتید بیایید یک فایل اکسل درست کنید و ارای اعلامی ناظرانتان را از صندوق ها وارد کنید و جمع ببندید و بگویید که رای موسوی چقدر بود و... ضمنا نهایت هم این است که در 4-5 هزار صندوق ناظرتان را اخراج کردند همان هار ا بازشماری بکنید
کلا من نمی دانم حالا که موسوی سند ارائه نمی کنند چرا در خواست بازشماری نمی دهد (148887)
 
محمد
۱۳۸۸-۰۳-۲۵ ۲۱:۴۲:۱۴
آنطور که از شواهد پیداست آقای موسوی بعد از تمام شدن زمان رای گیری هم به شکست خود واقف شده بوده اند.
زیرا اگر کسی خود را پیروز واقعی میداند نیازی نمیبیند که بلافاصله بعد از تمام شدن رای گیری در ساعت 1 صبح اعلامیه پیروزی صادر کند.میتوانست تا اتمام شمارش آرا صبر کند تا پیروزی اش از طریق رادیو و تلویزیون به اطلاع عموم برسد.
آنها چون خود را شکست خورده انتخابات دیدند تلاش کردند تا با انحراف افکار عمومی دوباره همانطور که در دوران تبلیغات خود جنگ روانی ایجاد میکردند به تشویش افکار عمومی بپردازند.
کاملا واضح است که این حرکت از قبل طراحی شده و در جهت به وجود آوردن اغتشاش در جامعه است.
اگر آقای موسوی واقعا دلسوز نظام , انقلاب و مردم است میتوانست با ایجاد آرامش در جامعه سعی در همکاری و تعامل با نظام و ریاست جمهوری و مردم برآید و تلاش کند تا برای آینده سیاسی خود برنامه ریزی کند.
این حرکت غیر هوشمندانه آقای موسوی وجهه سیاسی ایشان را هم در بین مسئولان و هم در بین مردم خراب کرد. و تنها کسانی که از این حرکت ایشان سود بردند دشمنان ایران بوند که سعی در بزرگنمایی اختلافات به وجود آمده داشتند.
واقعا خوشحالم که ایشان به ریاست جمهوری نرسیدند چون در هنگام شکست و مواقع بحرانی قادر به سازماندهی طرفداران خود نیستند چه برسد به آنکه بتوانند در مواجهه با توطئه های داخلی و خارجی به نفع کشور برنامه ریزی کنند. (148893)
 
شاهین
۱۳۸۸-۰۳-۲۵ ۲۱:۴۲:۳۷
با تشکر
لطفا آمار خارج از کشور را نیز ارائه کنند (148894)
 
يك رأي دهنده
۱۳۸۸-۰۳-۲۵ ۲۲:۱۶:۳۳
سلام عليكم
بررسي آرا در شهرهاي مختلف نتايج جالبي به دنبال دارد كه كمتر در بحث ها به آن اشاره شد. چهار سال پيش هم شرايط بسيار جالبي براي تحليل نتايج وجود داشت. تعداد زياد كانديداها و دو دوره اي شدن انتخابات.
چند مثال از اتخابات چهار سال قبل
در دور اول آقاي مهرعليزاده در اردبيل نفر اول بود(يا حداقل راي بسيار بالائي، بيشتر از آقاي احمدي نژاد داشت) دور دوم آقاي احمدي نژاد رأي بالاتري آورد.
آقاي معين در شهرهاي خواف، تربت جام و شهرهائي كه اهل تسنن بيشتر هستند نفر اول بود.
كانديداها در شهرهاي خودشان از رأي بالاتري برخوردار بودند.
در انتخابات سال 76 مشاهده شده بود كه خيلي ها هنگام رأي دادن اشاره به سيد بودن يك كانديدا داشته و به واسطه سيد بودن به ايشان رأي مي داده اند.

هم شهري بودن، ترك زبان بودن، سيد بودن و قول هاي خاص و انتخاباتي مثل وزير انتخاب كردن از ميان يك گروه موجب جذب آرا بوده است. اين تجربه و شيوه جلب آرا باز هم مورد استفاده قرار گرفت.

به غير از شهر تهران كه نياز به تحليل كامل تر و بررسي روش هاي تبليغاتي و تخريبي دارد، بقيه شهرها مانند يزد، اردبيل، زاهدان، خواف، تربت جام، پيرانشهر، مهاباد، چابهار، ايرانشهر، سقز و ... در زمره حالتهاي توضيح داده هستند. حتي در تبريز و بعضي شهرهاي مشابه اختلاف آرا كم بوده و آقاي موسوي رأي بيشتري نسبت به بقيه شهرهاي كشور داشته است.

اينكه مردم علائق قومي داشته باشند و احتمال بدهند رئيس جمهور هم زبان يا همشهريشان به منطقه آن ها رسيدگي بيشتري بكند قابل حضم است. اينكه گروهي قول هاي رسمي و غيررسمي يك كانديدا كه نياز به جلب آرا دارد را بپذيرند قابل قبول است. اما اينكه در همين شهرها عده زيادي علائق قومي و گروهي را زيرپا گذاشته اند و مباني نظري و عملكرد كانديداي مورد نظرشان را ملاك رأي دادن قرار داده اند بسيار حائز اهميت و قابل تأمل است. جالب اينجا است كه در اين مناطق، تغيير نسبي تركيب آرا در هر دوره نسبت به دوره قبل حاكي از گرايش مردم به اين نوع از انتخاب (انتخاب با شناخت و بينش) بوده و اين موضوع بسيار ارزشمند مي باشد. يقينا اين رشد به سمت انتخاب هوشيارانه در تمام كشور وجود داشته و دارد.
والسلام (148909)
 
یه دانشجو
۱۳۸۸-۰۳-۲۵ ۲۲:۲۴:۴۳
احمدی نژاد توی یکی از برنامه هاشم گفت که آقایون رفتن پیش اهل سنت از قول من گفتن احمدی نژاد به رای اهل سنت نیاز نداره و تکذیبش کرد.
خب دیگه چه میشه کرد،موسوی فقط با تخریب دیگران میتونست رای جمع کنه! (148916)
 
كاواني
۱۳۸۸-۰۳-۲۷ ۰۹:۴۵:۵۷
من كردستان بودم شهر سنندج كه اكثريت ارايشان احمدي نژاد بود. روز جمعه در بين نمازگزاران شهرك بهاران هزاران نسخه نامه جعلي به نام روحانيت كردستان پخش كردند كه گويا احمدي نژاد به اهل سنت اهانت كرده است.

در ايام تبليغات 50 نفر از اصلاح طلبان به اين استان محروم سرازير شدند و در گوشه گوشه اين استان و در جمع شهري و روستايي در توهين به دولت نهم و شخص احمدي نژاد هيچ كم نگذاشتاد. از جمله رمضان زاده تاج زاده جلو دارزاده مهدي خزعلي و ....در واقع اين هجم اهانتها بود كه مرده كردستان را در برابر يك واقعيت انكار ناپذير مواجه ساخت.

تمام محله هاي حاشيه شهر سنندج يك صدا فرياد احمدي نپاد را سر مي دادند
عليرغم آن همه شب نامه و اهانتي كه به دولت نهم شد مردم چون از نزديك شاهد خدمات دولت بودند به احمدي نژاد راي دادند و اين آرا بسيار معني دار است.

تازه آنگونه كه تحقيقات نشان مي دهد عليرغم اينكه مردم كردستان هيچ خاطره خوشي از برخوردهاي استاندار دولت نهم ندارند استقبال از رئيس دولت در اين استان قابل تقدير است.

قطعا اگر غير از آقاي.......... استاندار فعلي كردستان ،كس ديگري بود راي احمدي نژاد در اين استان دو برابر مي شد. (151153)
 
رحیم
۱۳۸۸-۰۳-۲۵ ۲۲:۴۴:۲۴
بسمه تعالی

با سلام

به نظرم ستاد موسوی با تحلیل غلط از شرایط کشور انتظار بیشتر از وزن خودشان را ترسیم کردند و در حال حاضر هم پذیرش شرایط حاضر برایشان مشکل است.
دوستان 11 میلیون تقلب؟ هیچ فرد سلیم العقل و منطقی نمی تواند این موضوع را قبول کند مگر اینکه لجبازی و... در کار باشد.
مشخص شده که احترام به قانون، آزادی، دموکراسی و .... برای دوستان فقط در حد شعار است.
فقط می توان گفت متاسفم (148920)
 
۱۳۸۸-۰۳-۲۵ ۲۲:۵۳:۵۶
سلام به تمام خوانندگان
هگر نظران کاندیداها در حوزه رای گیری بودند و نیز در شمارش آرا صورتجلسه آنان در آورده شود به طور راندوم و به نظر تمام مردم برسانند اینگونه فکر کنم تمام ظن و گمانها بر طرف بشود
ضمنا نباید ریس جمهور محترم لفظ خش و خاشاک که لفظی توهین آمیز بود برای مخالفان بکار ببرنند حتی اگر یک نفر باشد با توجه به حضور انبوه مردم مخالف در تهران به گواهی خبر امشب شبکه 1 (148925)
 
کسی که ایران را دوست دارد
۱۳۸۸-۰۳-۲۵ ۲۲:۵۸:۴۲
با سلام
1- طرفدارهای آقای احمدی نژاد همه با اطمینان کامل و با علاقه به ایشون رای دادند و دوستشون داشتند.
2- کسانی که به آقای موسوی رای دادند برای این بود که آقای احمدی رای نیاورند پس از روی علاقه و شناخت نبوده.
3- من خودم خیلی از کسانی که طرفدار موسوی بودند را دیدم و شنیدم که پای صندوق نظرشون تغییر کرد و این را در انتخاباتهایی که شرکت کردم شاهد بودم که در دقیقه نود نظرشان تغییر میکند بنا براین در ایران بیشتر حرف مردم با عملشان یکی نیست.
4- طرفدارهای آقای موسوی فقط در خیابانها بودند و هیاهو داشتند پس فکر کردند اکثریت هستند و از آرای خاموش و افرادی که در خانه ها شهرستانها و روستاها بودند غافل ماندند بدون این فکر که تهران و شهرهای بزرگ تمام ایران نیست.
5- و متاسفانه فراموش کردند که اختناق و خفقان در دوره های پیش خیلی بیشتر از حال بوده چون اگر غیر از این بود الان به این راحتی در خیابانهای تجمع نمی کردند گویا همه حوادث کوی دانشگاه را فراموش کردند که مسبب آن چه کسی بود و حال پشت چه کسی مخفی شده است.
6- در هیچ کجای دنیا بدون اثبات جرم کسی را متهم نمیکنند ولی در ایران اول تهمت و افترا میزنند و حکم را صادر بعد به دنبال اثبات آن هستند و هر کسی که بیشتر فریاد بزند و هیاهو کند باور میکند که او صاحب حق است.
7- کسانی که دم از اجرای قانون میزدند به محض رای نیاوردن تمام قوانین و هشدار ها را به فراموشی سپردند و مردم را دعوت به بی قانونی کردند.
کاش کمی انصاف داشتیم و با دقت به همه چیز فکر و بعد نتیجه گیری می کردیم. (148932)
 
mmj
۱۳۸۸-۰۳-۲۵ ۲۳:۳۱:۴۲
من تعجب میکنم اونایی که میگن حتما باید موسوی رای میاورده دیگه رای نمیدیم انتصاباته من خودم در بوشهر یکی از ناظرین شورای نگهبان در صندوق 34 بودم جالب اینه که حتی نماینده فرماندار و استاندار هم طرفدار موسوی بودن ! و نظارت میکردن اخر هم اون صندوق با اختلاف اندک احمدی نزاد پیروز شد با 16 رای !
در شهر بوشهر اصلاح طلبان خیلی زیادن حتی نماینده مجلس و 6 نفر از اعضا شورای شهر از افراطی ترین اعضا احزاب اصلاح طلبن ولی در شهر بوشهر هم با اختلا ف کم احمدی نزاد پیروز شد اما در شهرستانهای استان بجز 2 شهرستان احمدی نزاد با اختلاف زیاد پیروزشد (148950)
 
محسن
۱۳۸۸-۰۳-۲۵ ۲۳:۳۹:۱۰
تو رو خدا این پیام من رو منتشر کنید. من از تمام مخاطبین این پیام در خواست می کنم که در صورت مشخص شدن درستی شمارش آرا و عدم قبول اشتباه از سوی آقای موسوی بعد از نمازشون از خدا بخوان که از موسوی نگذره به خاطر لجن مال کردن رای 40 میلیون نفر و بردن آبروی کشور در مجامع بین المللی .

نه به کسی توهین کردم نه پیش داوری پس خواهشا منتشر کنید این پیام منو. (148956)
 
محمد
۱۳۸۸-۰۳-۲۵ ۲۳:۴۱:۴۹
من بعنوان يكي از مجريان انتخابات در استان كرمانشاه گواهي مي دهم كه حتي يك راي عامدانه در اين انتخابات جابجا نشده است و نمايندگان آقاي موسوي از 0 تا 100 انتخابات رو حضور داشتند . از صندوق ها گرفته تا فرمانداري و استانداري و بالطبع وزارت كشور . پس بفرمايند كه اين تخلف در كجا صورت پذيرفته ؟ بهتر است انصاف داشته باشند و با قبول شكست وجهه خود را و امنيت كشور را حفظ كنند (148960)
 
محمد محلات
۱۳۸۸-۰۳-۲۵ ۲۳:۵۵:۵۹
بنده به عنوان یکی از عوامل اجرایی در انتخاباتهای ده سال اخیر در شعب اخذ رای حضور داشتم جالب اینکه در این دوره در همان شعبه روستایی بودم که 18 خرداد سال 80 بودم و در ان دوره اکثریت رای دهندگان دران شعبه به اقای خاتمی رای دادند و در این دوره هم همان افراد با افزایش مشارکت 20 درصدی نسبت به ان سال به اقای احمدی .قبل از انتخابات با توجه به سابقه ای که از ان سال داشتم حدس زدم که بتوان رای این روستای دور افتاده را به کل کشور تعمیم داد و حدسم درست بود (148968)
 
۱۳۸۸-۰۳-۲۶ ۰۰:۰۹:۲۰
آقای موسوی من تکرار می کنم 1 بار که سهل است 10 بار دیگر رای گیری شود دکتر احمدی نژاد از شما بیشتر رای می آورد. (148976)
 
سارا
۱۳۸۸-۰۳-۲۶ ۰۰:۱۰:۰۴
متاسفم برای سایتی که تا دیروز احساس میکردم مانند ترازو عمل میکنه و امروز میبینم به طور کاملا آشکاری تنها نظراتی که در جهت منافع خودشان هست را قرار میدهند... (148977)
 
mohmed jawad rafiee
۱۳۸۸-۰۳-۲۶ ۰۰:۱۳:۱۸
akhar mage in 24 million nafar ray nadaran?mage inha adam nistan?mage har nafar chand nafar ro mishnase?aya bishtar az 1000 nafar ro mishnasid?toro khoda be aksariyate mardom ke aghaye ahmadi nejad ro entekhab kardan ehteram bezarid .mamnoon (148981)
 
میهن پرست
۱۳۸۸-۰۳-۲۶ ۰۰:۲۲:۳۳
باسمه تعالی
جناب آقای موسوی
جناب آقای خاتمی
تاقبل از این رفتار های غیرمدنی, غیرقانونی ,غیرشرعی شما دو بزرگوار درنزد اکثر مردم آدم های وارسته وشریفی تلقی می شدید.آقای خاتمی این مردم همان مردمی اند که در سال 76 و80 با رای قاطع بالای بیست میلیونی شما را انتخاب کردند.آیا فکر می کنید این انصاف است که مردمی با این درجه از رشد شعور و عقلانیت ودرمیان این همه دشمن این حضور گسترده وبی نظیر را ملعبه دست دشمنان قرار دهید وسرمایه ی عظیمی که در مقام مقایسه کم از رشادت ها وفداکاری های دوران دفاع مقدس نداشت به تاراج حرف های بی اساس و محتوای مشاوران ناآگاه یا بدطینت چنین خرج کنید.باورم نیست شما با این نظامی که حاصل خون آن همه شهید وجانباز وفداکاران گمنام است چنین معامله ای بکنید.قیمت خودخواهی و ریاست طلبی تا کجا؟یک روزی که آن آقای گستاخ و بی ادب از به ظاهرهمراهانتان در سال 82 وقتی در روزنامه ای شما را با شاه سلطان حسین مقایسه کرد وآن گونه ژاژخواهی نمود چنان برآشتم که در پاسخش مقاله با این مظمون نگاشتم که تاریخ معاصر مملو از خشونت ها وفسادهای امثال شما کم ظرفیت ها وکم تحمل هاست که دائره تنگ تفکرتان عرصه را برعالم وآدم تنگ کرده واین بزرگ مرد چه صبوری های وپایمردی ها در زیاده خواهی های روبه تزاید تان نکرده است.اما چه می بینیم امروز .مگر شعارشما این نبود که دمکراسی لوازمی دارد که تحمل آرای مخالفان حداقل آن است.بدانید ومی دانیم که مساله دارها وغارتگران بیت المال که قطعا شما دو بزرگوار نیستید با زیرکی خاصی شما رابه وسط معرکه کشانده اند تا افکار عمومی را ازخود منحرف سازند وچقدر ساده اید که این نکته را متوجه نشده اید.تا دیر نشده طرفداران تان را به آرامش فرابخوانبد ومطالباتتان را از مسیر قانونی پیگیری کنید تا بیش از این هزینه بار مملکت اسلامی نشود. (148986)
 
مجتبی
۱۳۸۸-۰۳-۲۶ ۰۰:۲۹:۱۰
دلایل خانم دکتر رهنورد ، دانش آموخته علوم سیاسی ، مبنی بر تقلب در انتخابات رو در لینک مشاهده بفرمایید :
http://www1.farsnews.com/newstext.php?nn=8803250663
اینها بود دلایل متقن جریان آقای موسوی ؟ (148987)
 
ناظر
۱۳۸۸-۰۳-۲۶ ۰۰:۲۹:۱۳
من ناظر تجمیع آرا بودم. برای اونهایی که میدونندو خودشونو به ندونستن میزنم میگم(البته یه سریها هم نمی دونن).. اگه 1 رأی هم در تجمیع اشتباه بود ما تا رفع نقص اجازه خروج ناظرین و هیئت اجرایی صندوق و نمیدادیم. من چند ساله واسه انتخابات برای نظارت میرم. شاید در شمارش آرا مجلس به علت تعداد بالای داوطلبین اشتباهی صورت بگیره اما بدون شک در این انتخابات امکان تقلب وجود نداره. هیئت اجرایی، 5 تا ناظر شورای نگهبان، نماینده فرماندار، نماینده کاندیدا.. هم موقع شمارش هم تجمیع. کسی که میگه تقلب شده به 500 هزار نفر مردم این مملکت تهمت زده نه به 1 نفر یا وزارت خونه.. یعنی توی این 500 هزار نفر کسی نیست که تخلفی ببینه و حرفی بزنه.. (148988)
 
محمد تنهایی
۱۳۸۸-۰۳-۲۶ ۰۰:۳۱:۴۷
من طرفدار موسوی بودم ، اما اگه الان رای گیری بشه به احمدی نژاد رای خواهم داد . متاسفم واسه رفتار های زشت و غیر دمکراتیک موسوی.

می خواستم بگم که گناه ما دانشجو ها چیه که تا اتفاقی می افته سپر بلا می شیم ؟ این ها کیا هستن که به کوی و خوابگاه ها حمله می کنند ؟ کشور ما این قدر بی قانونه که هر کسی ، هر آشوب گری ، هر کاری که خواست بکنه ؟

امنیت مملکت رو دچار مشکل کردن با این کاراشون . کاش قبل از هر کاری اندکی تفکر می کردیم . (148989)
 
۱۳۸۸-۰۳-۲۶ ۰۰:۳۳:۳۶
سلام
مستندي كه سيما با حضور رياست مركز تحقيقات صدا و سيما (اگه اسمشو درست گفته باشم) لحظاتي پيش پخش شد بسيار روشنگرانه بود.
بعضي مواقع اينگونه تصور مي‌كردم كه نكنه برخي انسان‌هاي مصلحت انديش از طرف خود در تجميع آرا دستكاري كرده باشند. (البته من خودم يك دوره نماينده فرماندار در صندوق محل بودم و حقيقتاً دستكاري آرا قريب به يقين غير ممكنه).
با اين وجود نظرسنجي‌هاي معتبر اين مركز (كه اگرچه محرمانه بود كار رو به جايي رسوندن كه منتشرش كردن) در غروب متناهي به روز انتخابات براي آقاي احمدي‌نژاد كمي بيش از 59% و براي آقاي موسوي كمي بيش از (اگه درست بگم) 28% بوده. البته ايشان آمار رو براي سه دوره قبل رياست جمهوري با تكفيك مناسب و كاملاً علمي ارائه كردند كه درخواست مي‌كنم اون برنامه جهت استفاده در دسترس قرار بگيره.
به هر صورت اگه نتيجه نهايي رو كه حدود 62% براي آقاي احمدي‌نژاد و حدود 32% براي آقاي موسوي بود مقايسه كنيد، مسلماً حيرت مي‌كنيد. حيرت از اونجايي كه اين آمار (و مسلماً آمار ديگر مراكز معتبر) قبل از اعلام نتايج انتخابات براي بخش‌هايي ارسال شده و امكان تغيير نداره و با دقت بسيار خوبي انطباق داره. مسلماً يكي از ورودي‌هاي رهبري معظم در تاكيد بر صحت انتخابات همين نظر‌سنجي‌هاي است.
بنده به عنوان يك هموطن متاسفانه دارم به اين نتيجه ميرسم كه يا اجازه نمي‌دن آقاي موسوي از حقايق اطرافشون مطلع بشن يا اينكه پناه بر خدا ...
به هر حال مسلماً تعريف دموكراسي احترام به نظر اكثريت نه احترام به جمع زياد (هر چند 12 ميليون كه عزيزان همه ما هم هستند). (148990)
 
علی
۱۳۸۸-۰۳-۲۶ ۰۰:۵۵:۱۹
ای کاش وزارت کشور همانند روال سالهای گذشته ابتدا آمار استانی و شهرستانها را اعلام می کرد و بعد امار کلی، بنظرم اینطور کمتر کسی اعتراض می کرد.
احتمالا یکی از دلایل شلوغی ها همین باشد (149010)
 
آ
۱۳۸۸-۰۳-۲۶ ۰۱:۳۰:۴۸
من فقط یک سوال از آقای موسوی دارم : جناب آقای موسوی آیا رسیدن به پست ومقام چند روزه دنیا ارزش این را دارد که به خاطر آن جوانان معصوم وبیگناه ایران را سپر بلا قرار دهی واین همه خسارت به اموال بیت المال وارد شود ؟ خودت را جای والدین انها بگذار وقضاوت کن اگر آنها فرزندانت خودت هم بودند این همه اصرار به مقاومت می کردی ؟ (149030)
 
حسین
۱۳۸۸-۰۳-۲۶ ۰۱:۵۵:۱۰
جناب موسوی

دو شب قبل از انتخابات فامیل ما از کرمان زنگ زد و گفت مطمئن باشید احمدی نژاد پیروز میشه .. اینجا نظر مردم برگشته و جو شهر و شهرستانها به نفع احمدی نژاده اما من که تو تهرانم برداشت اولم این بود که این فامیل ما جو گیر خانواده و اطرافیانش شده اما حالا اعتراف می کنم که هیچ وقت فکر نمی کردم که تحلیل فامیل ما درست باشه .. البته ناگفته نمونه که روز انتخابات هم دوستانم از بافت و جیرفت و کهنوج همه خوشحال بودن و گفتن دکتر از کرمان بالای 70 درصد میاره ...
از اصفهان و مشهد هم همین خبرها از پای صندوقهای رای می رسید و جالبه که آمار روستاها خیلی اختلافش فاحش بود مثلا
700 احمدی و 20 موسوی
بهترین امار موسوی که از یه روستا به من دادن 500 احمدی و 120 موسوی بود .. واقعا قابل باور نبود ..
من اطمینان دارم که این انتخابات درسته و شانسی که احمدی نژاد اوورد اینه که شب آخر آرای اهل سنت عوض شد واگرنه الان شاید خود من هم باورم نمی شد که بیش از 25 میلیون رای آوورده (149035)
 
مسلمان
۱۳۸۸-۰۳-۲۶ ۰۲:۱۲:۴۳
آقا به نظر من هم نتایج خیلی هم دور از انتظار نیست.اما امروز یه جمعیت یک میلیونی تو خیابونن که اینه به هر دلیلی اصلا فریب خورده اند و اعتراض دارند . باید اعتماد اینها رو جلب کرد یا نه . چی کار میخوان بکنن . میخوان همه ی اونها رو بکشن تا تموم شن . به نظر من الان ما بحران تصمیم سازی و تصمیم گیری داریم . با انتشار این لیست و اون لیست و اینکه اینا اراذل و اوباشن یا خاروخاشاکن که اعتماد جلب نمیشه.تازه اوضاع وخیم تر میشه. (149044)
 
علی
۱۳۸۸-۰۳-۲۶ ۰۲:۵۲:۴۲
باسلام وتبریک به دکتراحمدی نژاد آقای موسوی جنابعالی چگونه به انتخابات اعتراض داریددرحالی که بنده خود عضوشعبه بودم وبه عینه دیدم که درپای صندوق های رأی درحق دکتر احمدی نژاد ظلم می شد چرا که مسئول شعبه ازطرفداران جنابعالی بود وحق کشی های دیگر که نمی خواهم نام ببرم بالاخره این همه جنجال واغتشاش که خواست کشورهای بیگانه است خوب نیست بایدبه رأی مردم احترام گذاشت ولااقل به جای کمک به منتخب مردم خاهشن سنگ اندازی نکنید یازهرا (149064)
 
Malek Irani from Sweden
۱۳۸۸-۰۳-۲۶ ۰۲:۵۳:۱۴
Some days ago i mentioned here in alef that west and Israel are financing Mossavi. Many people did not like it. I say it again, velvet revolution is planned for Iran and this revolution is leading by Mossavi and his weapon friends and supported actively by west and Israel. The headquarter for this revolution is Turkey, Republic of Azarbajejan and Saudi Arabia. Mybe Mossavi is denying it. We Iranian living in the west have monitored the news and reaction here in the west very carefully and know very well that this revolution will come soon if we fail to stop it. Mossavi and his friends are not the same person that they were during the Iranian revolution. They are worse than Banisadr and Rajavi. Have look at the foreign news papers. A massive information is coming to Iran right now supporting Mossavi and his gange. The Islamic revolution and its very ground is under attack right now. (149066)
 
۱۳۸۸-۰۳-۲۶ ۰۲:۵۵:۰۵
من فرزند شهيدي هستم كه قبل از شروع مناظرات و شناخت كامل نامزدها طرفدار سرسخت آقاي موسوي بودم. پس از مناظره ها و مشاهده حاميان آقاي موسوي در خيابانها، مجالس رقص آنها، بلند كردن صداي ضبطها، فراموشي رعايت حجاب در كشوري كه امنيت آن به خاطر خون هزاران شهيد فراهم شده است و پس از مراجعه به وجدانم با آنكه رضايت كاملي از عملكرد آقاي احمدي نژاد در برخي از مسائل نداشتم روز رأي گيري با صلوات به ايشان رأي دادم. اين مملكت حاصل خون شهداست. به نظر شما چند نفر از خانواده هاي شهدا همانند من با ديدن وضع تبليغاتي آقاي موسوي در انتخابات به آقاي احمدي نژاد رأي داده اند؟
روز اعلام نتايج تا ساعت 5 صبح بيدار بودم و گه گاه بغض مي كردم و شكر خدا! براي خودم هم جالب بود. اين مني بودم كه 2 بار به آقاي خاتمي رأي داده بودم.اما حالا تا اين حد انتخاب شدن آقاي احمدي نژادي كه تو اين 4 سال خيلي وقتها هم بهش بدو بيراه گفته بودم خوشحال بودم.
اميدوارم نيروهاي امنيتي و نظامي در اين روزهاي حساي فرق مردم عادي و معترض را با حساب اغتشاش گران جدا بگذارند و از ايجاد جو ارعاب جلوگيري كنند تا طرفداران احمدي نژادي با ديدن تبليغات شديد رسانه هاي بيگانه علي الخصوص بي بي سي نسبت به انتخابشان دلسرد نشوند.
حرف آخرم اينه كه تا به حال من در هيچ تجمعي به نفع هيچ كانديدايي شركت نكردم. اما اگه رهبر انقلاب لحظه اي اشاره به حضور در صحنه داشته باشه زندگيمو براي نابودي اغتشاش گرها مي ذارم.
چون اگه اين كار رو نكنم پسر اون پدر شهيدم نيستم كه همه چيزش رو حتي زن و بچه اش رو براي دفاع از اين مملكت داد و رفت.
از جواب روز آخرت بترسيد. من شخصيت حزب اللهي ندارم اما وجدانم اين روزا خيلي بهم ميگه كه چرا براي دفاع از آرمانت بيكاري؟!...
فقط منتظر هستم تا ان شااله همه چيز قانونا به خير ختم شه. ان شالله... (149067)
 
۱۳۸۸-۰۳-۲۶ ۰۲:۵۹:۵۲
من اهل زاهدان هستم
وقال به ذکر شیعه هم هستم نه سنی
و به موسوی رای دادم
علاوه بر آن تمامی اهل آپارتمان که ما در آن سکونت داریم و دوستان و آشنایان هم به جناب موسوی رای دادند پس فقط پای سنی بودن رو وسط نکشید (149069)
 
مجتبی
۱۳۸۸-۰۳-۲۶ ۰۳:۰۲:۴۶
یکی از شعارهای میرحسین موسوی قانون بود پس چرا الان او قانو ن را زیر پا می گذارد وبدون دلایل مستند وقانونی کل انتخابات را زیر سئوال میبرد زهرا رهنورد ازحامیان ایشان یکی از دلایلشان برای زیر سئوال بردن انتخابات را رای ندادن مردم زادگاه اقای موسوی به ایشان می دانند به نظر من این حرف توهین به مردم است مگر مردم اینقدر سطح فکرشان پایین است که به خاطر فامیل بازی به کسی راهی بدهند (149072)
 
هادی طرفدار احمدی نژاد
۱۳۸۸-۰۳-۲۶ ۰۳:۰۳:۴۲
سلام من به عنوان نماینده آقای احمدی نژاد در یکی از صندوق ها در شهر اسلامشهر بودم و مسئولین شورای نگهبان و دیگر افراد مجری در انجا با من و نماینده آقای موسوی همکاری کامل رو داشتن حتی در بعضی از موارد من و نماینده آقای موسوی با هم در دادن تذکر های جزیی به مسئولین همکاری داشتیم همه چیز محیا و حتی قبل از پلمپ کردن صندوق من و نماینده آقای موسوی حضور داشتیم و حتی مسئولین صندوق با اجازه ما صندوق را پلمپ و در موقع شمارش آرا باز و حتی جلوی چشمان ما آرا را شمارش کردند و حتی چندین بار به ما گفتند اگر می خواهید خودتان هم بشمارید که در نتیحه شمارش این آمار در این صندوق بود:
کل اراء 1522 ماخوذه 39 رای باطله احمدی نژاد 1039 رای موسوی 428 رای رضایی 11 رای کروبی5 رای تقریباً در تمام شعب اسلامشهر که من با اونا در ارتباط بودم و حتی بعد از شمارش به ستادمون رسیده بود همین پیشتازی آقای احمدی نژاد و داشتن. (149074)
 
حامی موسوی بودم ولی..
۱۳۸۸-۰۳-۲۶ ۰۳:۲۸:۱۹
هنگامیکه مهندس موسوی وارد معرکه انتخابات شد از صمیم قلب خوشحال شدم.ایمان داشتم که ایشان به عنوان یک آدم ارزشی و انقلابی مسائل کشور را دگرگون میکند و از اشکالاتی هم که در دوره احمدی نژاد بوجود آمده، فارغ میشویم. گذشت تا زمان مناظره ها رسید. هنگامیکه موسوی با احمدی نژاد مناظره کردند، هنگامیکه دیدم آقای احمدی نژاد گفت که آقایان هاشمی و خاتمی از شما به طور جدی حمایت میکنند کمی تعجب کردم. البته آقای خاتمی را میدانستم که حامی جدی مهندس محبوب من است. ولی هاشمی را نه. تا اینکه احمدی نژاد گفت و دیدم موسوی هم در جاهای دیگر از حمایت هاشمی احساس افتخار میکند. این کمی در ذوقم زد و ناراحت شدم. دوستانم هم که مخالف موسوی بودند میگفتند موسوی خودش را آویزان خاتمی و هاشمی کرده. این جملات آزارم میداد. دوست نداشتم بعدها بگویند موسوی به خاطر فلانی و بهمانی رای آورد. علی الرغم علاقه ام به آقای خاتمی ولی دوست نداشتم حتی رای موسوی وامدار او باشد.بعد از مناظره موسوی با احمدی نژاد ، دیدم موسوی توانایی پاسخ گویی و قدرت خطابه را ندارد. در مناظره با کروبی هم که دیدم فقط به احمدی نژاد پرداختند. در فیلم تبلیعاتی دوم موسوی هم شاهد این بودم که ایشان فقط به احمدی نژاد پرداخته و از خودش و زندگیش و سابقه اش چیزی نمی گوید. مجموع اینها کمی من را دچار تردید کرد. با همه اینها 22 خرداد به موسوی رای دادم. البته نا گفته نماند وقتی سر صف رای دادن بودم، حدودا 20 نفر جلوی من بودند. اغلب آنها میگفتند که به احمدی نژاد رای میدهند. این مساله و جو حاکم بر صف، نز دیک بود کاری کند که به احمدی نژاد رای بدهم. ولی در نهایت به موسوی رای دادم.این را هم بگویم شب قبل از رای گیری در سایت تابناک خواندم که فرزند آقای ه.ر از شرکتهای توتال و استات اویل 30 میلیون دلار رشوه گرفته و این پولها را در ستاد موسوی هزینه کرده. این خبر در تاریخ 21 خرداد و به نقل از سایت برنا که سایت وابسته به کروبی است در تابناک منتشر شد.
شب بیست و دوم دیدم آقای موسوی طی نامه ای پیروزی خود را به خود و حامیانش تبریک گفته است. این در حالی بود که هنوز در برخی از جاها رای گیری ادامه داشت. این حرکت موسوی ابتدای پشیمانی من از رای دادن به او بود.روز شنبه که آمار صندوقها تا حد زیادی معلوم شده بود، دیدم که موسوی میگوید تقلب شده. من 30 میلیون رای داشتم. چرا اینگونه شده و ... راستش اینجا بود که کاملا افسوس خوردم که چرا به موسوی رای دادم. کسیکه ادعای قانون مداری میکرد حالا خود بزرگترین ناقض قانون شده است. حالا که میبینم چگونه مملکت جولانگاه آشوبگران و خرابکاران شده و اقتدار کشورم در این حماسه بی نظیر، تحت الشعاع حرکات یک عده ساختارشکن و قانون گریز شده. الان دارم به خودم فحش میدهم که به موسوی رای دادم.همان بهتر که رای نیاورد. به خاطر مقام و پست اینگونه مملکت را با چالش مواجه میکنند. چه برسد به اینکه در این پست و مقام قرار بگیرند.
این آشوبها برای چیست؟ چرا به رای مخالفانمان احترام نمیگذاریم؟ چرا کسانیکه به رقیب ما رای داده امد را دهاتی و گشنه و پا پتی مینامیم؟ من به موسوی رای دادم. خانواده ام به احمدی نژاد. اگر آنها پاپتی و بدبختند، من هم هستم. در این روزها با این توهینها به غرور و شخصیت خانوادگی من توهین شد. افسوس میخورم که به کسی رای دادم که طاقت باخت در رقابت را ندارد و همه را لجن مال میکند تا خود را اثبات کند(لجن مال از ادبیات مهندس با ادب من است). خدایا تو چهره اینها را برایم روشن ساختی. تو را شکر میگویم. پشیمانم از دو رایم به خاتمی. پشیمانم از رایم به کرویی در دوره قبل/ پشیمانم از رایم به موسوی. (149080)
 
۱۳۸۸-۰۳-۲۶ ۰۳:۴۴:۴۷
دیگر به آقای موسوی رای نخواهم داد (149087)
 
naser
۱۳۸۸-۰۳-۲۶ ۰۷:۴۹:۳۰
به درک مردم توهین نکن و به درک که رای نمیدهی (149168)
 
۱۳۸۸-۰۳-۲۶ ۰۴:۰۰:۳۷
اگر خبر از سلطنت طلبهای امریکا هم میخواهید با پرچم شیر و خورشید همانها که دیروز بر روی رای دهندگان رنگ میپاشیدند که رای نداهند شعار میدهند موسوی رای مرا پس بگیر
خدا من دوران جنگ که ایشان به شهر جنگی ما امده بودند برای دبدنش 14 کیلومتر راه رفتم خدایا قصاص دوستان شهیدم را از ریاکاران پس بگیر (149092)
 
فرزاد
۱۳۸۸-۰۳-۲۶ ۰۶:۳۶:۰۹
یک نکته ی جالب در آرای آقای احمدی نژاد:
ایشان در هر شهری که قبل از رياست جمهوری مسؤولیتی داشته است کمتر از آقای موسوی رای آورده است.به عبارتی شکست خورده است . دلیل این موضوع می تواند جالب باشد.(شهرهای ماکو - اردبیل و تهران)
در ماکو فرماندار بودند.
در اردبیل استاندار و در تهران شهردار. (149131)
 
بشیر
۱۳۸۸-۰۳-۲۶ ۰۶:۴۸:۱۵
من فکر میکنم توهم پیروزی آقای موسوی در انتخابات از اینجاست که ایشان موج شکل گرفته در برخی شهرها را می دیدند ولی به این فکر نمی کردند که قطره های پخش در همین شهرها می توانند در کنار هم دریا شوند. دریایی که شکل گیری آن دور از انتظار نبود.
اکنون هم موج تا در دریاست موج است. موجی که خود را به ساحل بسپارد، عدم خود را رقم زده است.
همه ما فرزندان ملت ایران، با همه سلایق و آرای مختلف متعلق به یک خاکیم. همه با هم باید باشیم برای اعتلای ایران. (149134)
 
حمید
۱۳۸۸-۰۳-۲۶ ۰۶:۵۲:۲۴
نظرات بالا را خواندم هرچند نظر خودم را میان آنها نیافتم اما نظرات جالبی اینجا بود . بنظر میرسه این آقایون مثل آقای احمدی نژاد که انگار فقط 4 ساله که به ایران آمدند و قبلا نه فرماندار بودند نه استاندار و نه اصلا جزو حکومت حساب میشدند از اوضاع دور و بر خودشون خبر ندارند و بد جوری تو ذهنیاتشون مثل احمدی غرق هستند.
خدایا همه ما را به راه راست هدایت کن (149136)
 
Afsaneh
۱۳۸۸-۰۳-۲۶ ۰۶:۵۶:۲۱
اینکه احمدی نراد تو شهر های کوچک رای اورده یک حقیقته ولی ایا به این نکته فکر کردین که اگه مردم شهرهای کوچک و روستاها این قدر درد نون نداشتن اونها هم فرصت داشتن به واجبات فکر کنن! آیا علت استقبالشون این نیست که هیچ چیز براشون مهم نیست جز برطرف کردن نیازهای اولیه اشون؟
برای اونها مهم نیست که سیاستهای اقتصادی غلط احمدی نزاد داره مملکت رو به باد میده. این تقصیر دولت مرداست که مردم رو عقب مونده نگه می دارن و فقط وقتی بهشون نیاز دارن ازشون یاد می کنن.
ذر ضمن پایه گذار این قضایا اقای احمدی نزاد بود که تهمت زد و مخالفان رو خس و خاشاک نامید! (149138)
 
۱۳۸۸-۰۳-۲۶ ۰۷:۲۵:۵۷
آقای موسوی مسن تر از این حرفاست , که این حرکاتو از خودش در بیاره.آقا این جور سریع بال رفتن و قهرمان شدن با سر به ته چاه افتادن هم داره مواظب باش. (149148)
 
۱۳۸۸-۰۳-۲۶ ۰۷:۲۸:۵۶
حالا می فهمم چرا پادشاه سعودی برای جناب آقای هاشمی رفسنجانی فرش قرمز پهن می کنه واجازه می ده به فدک بره و... همانهایی که امام می فرمود اگر از صدام بگذریم از آل سعود نمی گذریم (نقل به مضمون ) (149151)
 
۱۳۸۸-۰۳-۲۶ ۰۷:۳۸:۰۰
صبر داشته باشید.صبح نزدیک است.رهبر معظم انقلاب روز جمعه همه چیز را با امتش در میان خواهد گذاشت.این دو سه هم می گذرد ,بدخواهان واکنش هایشان در این مدت کوتاه جالب ودست پاچگی وکارشکنی شان ملاکی برای اثبات یا رد صداقتشان در بسیاری از ادعاهاست. دوران بنی صدر وشعبان بی مخ ها گذشته,مردم آگاهند ودر خط رهبر. (149160)
 
آتوسا
۱۳۸۸-۰۳-۲۶ ۰۷:۳۸:۱۴
سلام من از حاميان موسوي بودم ولي حالا كه مي بينم از جان جوانان اين مملكت براي رسيدن به هدفش مايه گذاشته به شدت پشيمان هستم كه چرا بهش رأي دادم اي كاش آقاي موسوي به جاي ايجاد اين همه آشوب و بلوا قبول ميكرد كه بيست و چهار ميليون و نيم جمع كردنش كار ساده اي نيست و با قبول صحت انتخابات از اين همه خون و خون ريزي جلوگيري مي كرد. (149161)
 
بی طرف
۱۳۸۸-۰۳-۲۶ ۰۸:۰۹:۵۹
آنچه مسلم است انکه حدود 13 میلیون ایرانی ( با فرض صحت آرا) سیاستها و عملکرد آقای احمدی نژاد را قبول ندارندو این عدد کمی نیست . ایشان در صورتی هم که ریس جمهور شوند قطعا محبوبیت دوره اول را نخواهند داشت . نکته دیگر آنکه اگر نتوانند اتهام های وارده به مسئولین نظام را اثبات کنند دروغگو معرفی شده و همه حرفهای ایشان به عنوان رئیس قوه اجرائی کشور از درجه اعتبار ساقط خواهد بود. (149178)
 
علی
۱۳۸۸-۰۳-۲۶ ۱۵:۰۱:۴۰
مگر در کجای دنیا افراد با رای 100درصد منتخب میشوندوفقط آن 13میلیون ملاک هستند.
اگر 13میلیون مخالف وجود داشته باشد در مقابل 24میلیون موافق هستندواین لفاظی هاکاری از پیش نخواهد برد. (149949)
 
سعید
۱۳۸۸-۰۳-۲۶ ۰۸:۲۲:۵۰
متاسفم که شیرینی یک اتنخابات 85 درصدی که افتخاری برای تاریخ دموکراسی ایران میتوانست باشد که به لصف خدا بعد از کنار رفتن های این کف های روی آب خواهد بود، در حال حاضر تبدیل به صحنه ای برای نشان دادن غلبه چماق بر منطق شده است.خواهش میکنم آقایان از ماجراجویی بپرهیزند. (149187)
 
وحید
۱۳۸۸-۰۳-۲۶ ۰۸:۳۶:۲۸
مشکل اساسی صحنه گردان اصلی بازی اغتشاش است.
احمدی بت شکن بت بزرگ را بشکن (149201)
 
علي رضا حسيني
۱۳۸۸-۰۳-۲۶ ۰۸:۴۵:۰۴
جناب اقاي موسوي
من يكي از هواداران شما در شهرستان بودم
معتقد بودم كه به راه امام و انقلاب پايبندي
اما ظرف اين چند روز
جلو خانواده ام كه همه به احمدي نژاد راي دادند خجالت زده ام كرديد
چرا از آن حلقه مركزي شما كه بارها عنوان كرديد خبري نيست
ابا اقايان محمد رضا خاتمي ، تاج زاده و ..... همانايي كه 18 تير را راه اندازي كردند همان حلقه مركزي پاك شما بودند
خسته نباشيد. (149205)
 
۱۳۸۸-۰۳-۲۶ ۰۸:۴۶:۵۳
موسوي مسئل و جوابگوي اين اغتشاشات است من به عنوان يك آذر ي زبان از موسوي شكايت خواهم كرد (149206)
 
علی خادمی
۱۳۸۸-۰۳-۲۶ ۰۸:۵۶:۳۹
با سلام به دوستان عزیز
1_اقای موسوی اگر در حال حاضر دوباره رای گیری شود مطمن باشید زیر هشت ملیون رای خواهید اورد
2_ اقای موسوی ایا قدرت ارزش این کارها را دارد؟
3_اقای موسوی ایا شما حامی ثروت طلبان نسیتید که در این چهار سال جلوی ثروت های نامشروعشان گرفته شده؟
4_اقای موسوی حمایت بی دریغ شبکه های مانند صدای امریکا و بی بی سی فارسی از شما چیست؟
5_ ایا شبکه بی بی سی فارسی تریبون شما نیست؟
6_ اقای موسوی که همش دم از قانون می زدید ایا شما در حال حاضر تمام قانون ها را زیر پا نگذاشته اید!
7_ شما دارید به شعور مردم توهین میکنید شما به ارای مردم بی احترامی میکنید فردا چگونه می خواهید از حق مردم در برابر زورگویان دفاع کنید؟ (149221)
 
ع.ص
۱۳۸۸-۰۳-۲۶ ۰۹:۲۴:۱۲
كساني كه تحولات بيست سال اخير را تعقيب ميكنند بايد خوب دريافته باشند كه دنياي استكبار هيچ وقت ملتها را به رسميت نشناخته و هميشه ودر همه دوران و با توجه به شرايط هر منطقه در صدد تامين استيلاي خود بوده و خواهد بود .در دنياي امروز انديشه امام خميني برگرفته از اسلام ناب محمدي معادلات آنها را به هم زده است.آنها در كشورهاي اقماري شروي سابق به راحتي توسط خود مردم، راي مردم را جابجا كرده و انقلاب رنگين به راه انداختند و دولت هاي آنها را همسوي خودنمودند واين كار را با استفاده از برخي عناصر مغفول،فريفته غرب و... وبعضا\"خيانتكاردر كشور از حدود پانزده سال پيش شروع كردند.در دوره دولت آقاي خاتمي از گشاد دستي ايشان حداكثر سؤاستفاده در جهت همسويي با غرب بعمل آمد ولي خوشبختانه ايشان در دوره دوم تا حدودي تحت فشار مردم و رهبري ترمز را كشيد و دشمنان ناكام ماندند،پروژه مورد نظر غربيها با به بازي گرفتن موسوي توسط عناصر مغفول،فريفته غرب و...مجددا\"كليد خورد و در همين راستا زمينه سازيهاي لازم انجام و دو گزينه پيش رو قرار گرفت ،يا با راي مردم يا با جو سازي و متهم نمودن برگزار كنندگان وتشنجات خياباني بايد يه قدرت رسيد.در گرجستان به شيوه تشنجات خياباني و متهم كردن برگزار كنندگان،( نسخه اجرايي موجود روي ميز)دولت وقت را سرنگون كردند.من به عنوان يك پيرو خط امام فقط آقاي موسوي را به اين فرمايش مقام معظم رهبري كه جنس شما با اين اجناس (اين آقايان سردمدار خشوع در برزابر غرب به جاي خدا) متفاوت است جلب ميكنم .و من الله التوفيق (149264)
 
۱۳۸۸-۰۳-۲۶ ۰۹:۲۶:۵۹
ضمن احترام به هموطنانی که به رقبای آقای احمدی نژاد رای دادند باید بگویم که متاسفانه رفتار کودکانه و بدور از شان نامزدهای رقیب ایشان کام مردم چه آنها که به آقای احمدی نژاد رای دادند و چه بقیه تلخ کرد و این حضور حماسی را زیر سوال برد و خوراک خوبی برای رسانه های بیگانه فراهم آورد. در واقع مشارکت بالا تحت تاثیر دعواهای نامردانه سیاسی قرار گرفت. سوال این است که حالا که واقعیات دارد روز به روز روشن تر می شود و الحمدلله صحت انتخابات تایید می گردد چه کسانی باید جواب تلخ کردن کام مردم و مشوش کردن ذهنیت های مردم را بدهند؟ چه کسانی باید جوابگوی سوژه فراهم کردن برای دشمنان قسم خورده کشور را بدهند؟ موسوی؟ هاشمی؟ کروبی؟ یا رضایی؟ یا حامیان پشت پرده آنها؟ بنده به عنوان یک شهروند ایرانی از حق خود برای روشن شدن تمام ابعاد مسئله نمی گذرم و از رییس جمهور محترم هم می خواهم ریشه های این بلوای فریبکارانه را معرفی کند. (149270)
 
۱۳۸۸-۰۳-۲۶ ۰۹:۲۸:۳۰
لطفا مقايسه بين شادي در روز24/3 و تظاهرات خودجوش 25/3 را بكنيد بعدا بيايد آمارهاي دستكاري شده را باهم مقايسه كنيد؟ (149272)
 
عباس
۱۳۸۸-۰۳-۲۶ ۰۹:۳۸:۱۰
انتخابات و راي چهل مليوني مشت محكمي بر دهان آرزومندان استيلاي بر ايران بود آنان كينه خود رابا رفتارهاي عملياتي عناصري كه در شبهاي قبل از راي گيري مانور هاي خود را برگزار كرده بودند آشكارا نشان داده و از آنها حمايت ميكنند. (149285)
 
۱۳۸۸-۰۳-۲۶ ۱۰:۰۸:۳۰
چرا نمی خواهیم بپذیریم برای یکبار هم که شده رای مردم محروم روستاها و شهرستانها تعیین کننده نتیجه انتخابات باشد نه شهرهای بزرگ مردمی که نه سواد بالایی دارند و نه به اینترنت دسترسی وسیع دارند نتیجه این دوره نشان می دهد که دولت نهم توانسته است یکی از اهداف انقلاب را که رسیدگی به وضع محرومان وکوخ نشینان است تا حدودی تامین کند چون این مردم رنجکشیده انچه را که دیده وباور دارند به ان رای می دهند (149345)
 
مهری
۱۳۸۸-۰۳-۲۶ ۱۰:۱۴:۱۰
من کاربر رایانه یکی از شعب سیار در استان ایلام بودم از مجموع آراء 310 رای آقای احمدی نژاد 92.7 % آراء را بدست آورد و . . . (149362)
 
کیومرث
۱۳۸۸-۰۳-۲۶ ۱۱:۱۱:۱۵
آقایی که گفته اند دولت دهم 13میلیون مخالف دارند,بدانند که اگر همین حالا انتخابات دیگری برگزار شود آقای موسوی دیگر آن 13 میلیون طرفدار را نخواهد داشت.میدانید چرا؟ایشان سابقه قهر بیست ساله دارند و اکنون هم طرف مقابل را به جرزنی متهم میکنند.این داستان مرا به یاد بازی های دوران کودکی می اندازد که موقع تیله بازی بعضی از دوستان بودند که هیچ وقت راضی نمی شدند و.... آقا اینها کاری کردند که آشوبگران و غارتگران بتوانند از آب گل آلود ماهی بگیرند.
این حقیقت دارد که امنیت برای مردم از نان شب هم واجب تر است. (149512)
 
عشق
۱۳۸۸-۰۳-۲۶ ۱۱:۵۶:۳۴
به عنوان یک مالیات دهنده راضی نیستم اموالم به آتش کشیده و دود شود (149623)
 
بازرس
۱۳۸۸-۰۳-۲۶ ۱۲:۳۹:۲۰
با سلام خدمت هموتنان عزيز
جناب آقاي مهندس موسوي من به عنوان بازرس انتخابات دوره دهم نمي توانم قبول بکنم که انتخابات در صحت و سلامت انجام نشده است . از ساعت 8 صبح تا آخر وقت انتخابات يعني زمان شمارش آرا نماينده شما در جريان انتخابات و شمارش آرا حضور داشته و حتي فرم هاي بسيار جالبي نيز در دست داشت که بعد از شمارش آرا آنها را تکميل نمود چطور امکان دارد که در حضور نمايندگان شما در تمام صندوق ها تقلبي انجام شده باشد حتي اگر تقلبي انجام شد شما بايد درخواست مجدد شمارش آرا را داشته باشيد نه در خواست انتخابات مجدد را. در تمام حوزه هاي اطراف ما که در حوزه روستايي بوديم 90 درصد آرا به آقاي احمدي نژاد تعلق گرفت چرا قانون مداري قبل از انتخابات شما ،شما را به فردي قانون گريز تبدل کرده است يعني شما واقعا براي کسب قدرت دست به هر کاري ميزنيد؟من به عنوان يک ايراني بايد عرض بکنم که اگر شما براي حفظ نظام 30 سال کوشيده ايد پس چرا اکنون خودتان عاملي براي ضعف در نظام شده ايد؟ (149734)
 
هوم
۱۳۸۸-۰۳-۲۶ ۱۲:۵۵:۳۷
من به آقای احمدی نژاد رای دادم ولی با اين وضعيت کاملا پشيمونم (149770)
 
جواد
۱۳۸۸-۰۳-۲۶ ۱۳:۱۱:۰۹
به نظر میرسه آقایان به اصطلاح اصلاح طلبان،خودشان خوب میدونستند که احمدی نژاد مرحله اول رای میاره،به خاطر همین بود که سه نفر را وارد میدان کردند که رای احمدی نژاد شکسته بشه،و انتخابات دو مرحله ای بشه .اما تحلیلهای کسانی که از توده مردم جدا شدند با واقعیتهای جامعه متفاوت بود.نظر سنجیهای معتبر قبل از انتخابات این را ثابت میکنه.اما دست زدن به اغتشاشات خیابانی از ترس خودکشی آقایان است! (149800)
 
دوست وطن
۱۳۸۸-۰۳-۲۶ ۱۳:۲۶:۴۷
سلام اقایون بی خودی شلوغ می کنند همه ما می دونیم تخلف کم بیش شاید باشد شاید هم نباشد این کار ها چی حالا که رای نیاوردند سر وصدا می کنند هر چیزی راه دارد قانون دارد چرا با جون جوانان مردم بازی می کنید اگر می دونید تقلب شد خوب از راه قانونیش واردشید چرا اتو به دست غربی ها می دهید بعدش هم اکثر رای احمدی رای خاموش بود (149828)
 
هزار انتظار
۱۳۸۸-۰۳-۲۶ ۱۳:۳۳:۰۴
«یالطیف»

واقعا جای تعجب داره این ره که تو می روی به ترکستان است جناب موسوی

کسانی که توی خیابون ها فریاد میکشن می خوان با این اختشاش ها با این هیاهو ها چیرو ثابت کنن ...ثابت کنن که مخالف رای اکثریت مردم هستن، ثابت کنن اعتقادی به فضای باز انتخاب ندارن، ثابت کنن جنبه دمکراسی ندارن ، خب ثابت شد ....پس بس کنید (149838)
 
سيد حميد
۱۳۸۸-۰۳-۲۶ ۱۴:۱۴:۳۱
ما بالاخره نفهميدم اين آقايان اصلاح طلب چه تيپ آدمي هستند /راي ميارند شهر رو به آتش ميكشند /راي نميارند آشوب مي كنند / (149885)
 
رضا
۱۳۸۸-۰۳-۲۶ ۱۵:۲۶:۵۱
درست است كه نتيجه آراي دوره هاي گذشته اهميت دارد اما آيا مي توان از آن به عنوان توجيه اصلي تقلب در انتخابات استفاده كرد؟ مخصوصا اينكه مناظرات در اين دوره جريان انتخابات را به كل تغيير داد و تقسيم شدن آرا به دو بخش اصلاح طلب و اصول گرا باعث شد تا بسياري از آراي كروبي و رضايي به سمت دو كانديداي ديگر گسيل شود.
نكته اي است كه مي خواهم توجه شما را به آن جلب كنم، اين قضيه مقايسه نتايج دوره هاي قبلي با اين دوره موضوعي است كه من اولين بار در بي بي سي فارسي شنيدم و بلافاصله تبديل به تز اصلي اصلاح طلبان تبديل شد. (150003)
 
نیما نظری
۱۳۸۸-۰۳-۲۶ ۱۵:۴۷:۱۳
من خودم به موسوی رای دادم و ضمنا نماینده فرمانداری هم بودم. من که هر چه فکر می کنم تقلب غیر ممکن می نمود و اصلا در حوزه ای که بودم حتی حرفش هم نبود.
حالا که می بینم آقای موسوی نتیجه انتخابات را قبول نداره و ضمنا اعتراضاتش هم کلی و مبهم هست از رای خودم پشیمانم (150063)
 
اسدي
۱۳۸۸-۰۳-۲۶ ۱۷:۵۴:۱۵
من به آقاي موسوي احترام زيادي قائلم ولي اينكه ايشان ادعا ميكنند كه ايشان برنده انتخابات هستند مدرك مستند دارند يا اينكه فقط نميتوانند شكست را بپزيرند ؟اميد وارم همه مابه قوانين كشور احترام بذاريم و اگه هم مشكلي در قانون هست چرا ايشان تا حالا اعتراضي نكردند و حالا كه شكست خوردند از احساسات جوانان سوءاستفاده كرده و امنيت جامعه را برهم ميزنند . بنده بعنوان يك ايراني از آقاي موسوي خواهش ميكنم اگه مدرك مستند دال بر تقلب در انتخابات را دارن رو كنن و گرنه باعث بدتر شدن اوضاع كشور نشوند و كمك كنن بجاي انقلاب مجدد ،اصلاحات در كشور انجام شود چراكه كشورمان به انقلاب ديگري نياز ندارد بلكه نياز به اصلاحات دارد .


با سپاس از كليه كاني كه قلبشان فقط براي ايران و ايراني ميتپد (150368)
 
۱۳۸۸-۰۳-۲۶ ۱۸:۰۹:۴۲
تو شهرما که آقای احمدی نژاد اصلا ناظری روی صندوقها نداشت ،احمدی نژاد حدود 11هزار رأی و موسوی حدود5 هزار رأی آورد.آقایون برای حفظ ته مانده محبوبیت خود بهتر است به قانون و خواست مردم تمکین کنند. (150390)
 
ناظر
۱۳۸۸-۰۳-۲۶ ۱۹:۴۱:۱۳
من خودم ناظر شورای نگهبان بودم-توی مسجدی که من بودم 2 صندوق با فاصله 10 قدم بود که تو هر کدام آن آقای موسوی 1 نماینده داشت-تا آخر و بعد از شمارش و امضا فرم 22 هم حضور داشتند-تقلبی وجود نداشت و امکان آن هم وجود نداشت.
من فکر میکنم که آقای موسوی تحمل اعتراف به شکست را ندارد و فکر می کند با این اعمال مثل قهرمان کنار می رود وگرنه در تمامی مراحل اجرایی انتخابات افرادی از مردم با گرایشات سیاسی مختلف وجود دارد و همین خود باعث کم شدن تخلف میشود در ضمن اگر انتخابات تکرار شود مطمئنا آقای موسوی با حرکات روز های اخیر کمتر رای می آورد (150502)
 
رهرو
۱۳۸۸-۰۳-۲۶ ۲۱:۳۷:۱۹
مدعیان دیروز دموکراسی منادیان امروز مکتب شعبان بی مخیسم (150629)
 
۱۳۸۸-۰۳-۲۶ ۲۲:۵۱:۳۳
با سلام
از 46 میلیون رایدهنده 24 میلیون رای به احمدی نزاد رای داده و 22 میلیون به ایشان خیر گفته اند فکر می کنید 22 میلیون نفر از چه قشری و تفکری دارند ارزل و اوباش؟ (150671)
 
محمدرضا
۱۳۸۸-۰۳-۲۷ ۱۵:۰۲:۲۷
1-عزيز من لطفا با كلمات بازي نكن

2- به حرف مردم اگه نگاه كني اكثرا حتي احمدي نژاديا ميگن اين جريان آشوبگر از موسوي ها نيستن گرچه انسان يمكن الخطاست و همه جا خوب و بد پيدا ميشه

3- آقاي موسوي با اعلانيه هاش داره به اين وضع دامن ميزنه به جاي اينكه مثل مرد بره شوراي نگهبان و اگه حرف قابل گفتني داشته باشه بزنه مياد اعبلنيه ميده و طرفداراشو به نحوي تحريك ميكنه

4- باعث شده كشورهاي بي ارزش غربي هر حرفي مي خوان بزنن

5- اينقدر خودشو به آب و آتيش زد اما آيا از اون شكايتهاش يكبار هم اومد به شما بگه ؟

6- موسوي يك جورايي بازيچه هاشمي شد و بيشتر حاميان موسوي هم يكجورايي بازيچه موسوي (151976)
 
هادی
۱۳۸۸-۰۳-۲۷ ۰۰:۱۵:۳۷
مردم اردکان و یزد نیز با توجه به دعوت خاتمی به موسوی بالای 50 درصد رای دادند که آن هم با توجه به سخنان دیروز فائزه هاشمی پاداش خود را گرفتند. (150766)
 
کیومرث
۱۳۸۸-۰۳-۲۷ ۰۱:۱۸:۲۶
امام(ره):
آقای موسوی, اگر نبود اندک خدمات شما به این انقلاب , شما را به دادگاه معرفی میکردم.
صحیفه نور جلد 21صفحه 163 (150839)
 
نيكي
۱۳۸۸-۰۳-۲۷ ۱۳:۵۱:۴۸
با خوندن اين جمله خيلي مناسف شدم . كاش مردم ما از درك و شعور سياسي بيشتري برخوردار بودن. توصيه ميكنم به منبعي كه آدرس دادين مراجعه كنين. از توجهت ممنون ميشم (151813)
 
۱۳۸۸-۰۳-۲۷ ۰۲:۱۴:۰۲
آقاي موسوي برايتان متاسفم كو آن حرفي كه از قانون مداري ميزديد؟ شما با اين افتضاحات آبروي ايران را برديد يا احمدي نژاد؟ نامه امام را بخوانيد شما به آرمان ها و عقايد امام نرديك تريد يا احمدي نژاد؟ برايتان متاسفم اما پيش از اين براي خودم متاسفم كه به شما راي داده ام . شك نكنيد اگر بار ديگر انتخابات تكرار شود 9 ميليون هم راي نمي آوريد . ما كه به طور كامل شما را شناختيم اميدواريم مردم هم بشناسند (150909)
 
بابک
۱۳۸۸-۰۳-۲۷ ۰۵:۱۸:۱۵
بعضی دوستان حرفهای خنده داری میزنن.مگه آقای موسوی تریبونی در اختیارش است.سایتا فیلتر شده روزنامه و اس ام اس بسته شدن صدا وسیمای مللیم هیچ وقت ملی نبوده.تو این فضا معلومه ملتم مشکوک میشن.در ضمن اینجا یه تخلف قانونیم رخ داده قبل از اینکه شورای نگهبان صحت انتخاباتو تایید کنه مسولین نظام تند تند به آقای احمدی نژاد تبریک گفتن.در این فضام وقتی تریبونی دست بقیه ی کاندیداها نیست مجبورن اینوری عمل کنن. (150978)
 
ایرانی آزاد
۱۳۸۸-۰۳-۲۷ ۱۹:۰۳:۳۶
کجا مسئولین به احمدی نژاد تبریک گفتند این آقای موسوی بود که ساعت 11/5 شب خود را رئیس جمهور خواندند و آمادگی خود را برای برگزاری جشن های پیروزی اعلام کردند.
اگر یک سری به سایت ها بزنید می بینید که سایت قلم نیوز وابسته به ستاد آقای موسوی بهتر از ایرنا و رجا باز می شود (152326)
 
۱۳۸۸-۰۳-۲۷ ۱۰:۱۰:۴۹
نمي‌شود از شما پذيرفت كه ما قانون را قبول نداريم. غلط مي‌كني قانون را قبول نداري!قانون تو را قبول ندارد نبايد از مردم پذيرفت، از كسي پذيرفت ، ما شوراي نگهبان را قبول نداريم. نمي‌تواني قبول نداشته باشي. مردم راي دادن به اينها ، مردم 16 ميليون تقريبا يا يك قدري بيشتر راي دادن به قانون اساسي. مردم كه به قانون اساسي راي دادند منتظرند كه قانون اساسي اجرا بشود؛ هر کس از هرجا صبح بلند مي‌شود بگويد من شوراي نگهبان را قبول ندارم ،‌ من قانون اساسي را قبول ندارم ،‌من مجلس را قبول ندارم ، من رئيس‌جمهور را قبول ندارم ، من دولت را قبول ندارم. نه ! همه بايد مقيد به اين باشيد كه قانون را بپذيريد ،‌ ولو برخلاف راي شما باشد. بايد بپذيريد، براي اين‌كه ميزان اكثريت است ؛ و تشخيص شوراي نگهبان كه اين مخالف قانون نيست و مخالف اسلام هم نيست ، ميزان است كه همه بايد بپذيريم.
(صحيفه امام جلد 14 صفحه 378) (151219)
 
nafis
۱۳۸۸-۰۳-۲۷ ۱۱:۴۴:۴۰
بابا این انتخابات که رایانه ای بود پس کی می تونه که تقلب کنه مگر اینکه آمریکا(لعنت الله علیه) با دست نشانده هاش با تمام تجهیزات تو این انتخابات تقلب کنن و رای ها رو عوض کنن تازه چون آمریکا مخالف احمدی نژاد هست پس مسلما به نفع نامزد های دیگه کار می کرد (151455)
 
nafis
۱۳۸۸-۰۳-۲۷ ۱۲:۰۹:۱۶
من یک مساله مطرح می کنم و بعد یک سوال می پرسم خواهش می کنم از روی وجدان رای بدهید
من طرفدار هیچ گروهی یا حزبی یا نامزدی نیستم فقط می خواهم از شما بپرسم که نظرات عقیده ها و کارهای کدام نامزد با اصول امام مطابقت داشت ؟
آقای احمدی نژاد یا آقای موسوی
آقای احمدی نژاد که در 4 سال قبلی رییس جمهور بودند و اکثرا عقیده های او را می شناسیم می دانیم که برای ایران زحمت کشید به مردم مناطق محروم کمک کرد من به ایشان احترام می گذارم چون واقعا شجاع بودند
آقای موسوی ..... که باطن خود را بعد از انتخابات با این جهت گیری ها نشان داد
و نظر دوم :
باید قانون اساسی تغییر کند آن قسمتی که می گویید یک نفر حق ندارد بیش از 8 سال متوالی رییس جمهور باشد به نظر من باید مردم تصمیم بگیرند
اگر مردم از یک شخص راضی بودند به او رای دهند حتی اگر بیش از 8 سال رییس جمهور شود و اگر او را نپذیرفتند و دیدند که به درد ریاست جمهوری نمی خورد به نامزد دیگری رای دهند
اگر موافق هستید بر روی موافق کلیک کید و اگر موافق نیستید .......؟ (151528)
 
زهرا
۱۳۸۸-۰۳-۲۷ ۱۴:۱۰:۰۰
بابا احمدي نژاد 24 ميليون راي آورده مردم هم بهش راي دادن .4 سال مردم بهش فحش دادن بعدشم راي دادن بهش من خودم شاهد بودم کساني که 30 سال راي نداده بودن الان ميگفتن به احمدي نژاد راي داديم .من شاهد کوي دانشگاه بودم چون خودم دانشجوي دانشگاه تهرانم آقاي موسوي بايد جواب اين دانشجوياي بي گناه رو بده. (151882)
 
محمدرضا
۱۳۸۸-۰۳-۲۷ ۱۴:۴۲:۳۹
سلام

من بازرس منطقه اي از مشهد بودم كه به نمايندگانمون سر مي زديم از طرف ستاد دكتر احمدي نژاد

مطالبي رو بهتون ميگم

يك واقعيتي كه هست اونم اينه كه نزديك به 90 درصد مردمي كه طرفدار آقاي موسوي بودن با نمادها و رنگهايي كه به ماشينشون ميزدن به ملت ميگفتن ما موسوي هستيم و كم طرفداراني بودند كه از اين نمادها و رنگها استفاده نكرده باشن براي خودشون يا ماشينشون .. يه جورايي ظرفيت تبليغ نفر به نفر پر شده بود براي حاميان

اما اگه دوستان توجه داشته باشن به غير از طرفداران آقاي موسوي و احمدي نژاد ماشينها يا افرادي بودند كه هيچ تبليغي نمي كردن و ماشينهاشون كاملا خنثي بود

يعني يك پتانسيل نهان وجود داشت كه به جرأت ميگم 70 درصدشون به دكتر راي دادن

نميشه اينو انكار كرد ..

دوم اينكه در بعضي از مناطق كه واقعا انتظار ميرفت آقاي موسوي راي بيارن ساعت 1 شب بعد از جمع آوري آمار ديديم كه درست بوده

متاطقي مثل سجاد- هاشميه - قسمتهايي از وكيل آباد و كلا مناطق مرفه مشهد
كه در شعبه سجاد كه حدود 3200 راي در صندوق بود 2800 راي مربوط به موسوي بود ولي منطقه قاسم آباد كه قشر متوسط جامعه حضور دارن .ميانگين آراي هر 20 صندوقي كه اطلاع داشتم 1500 راي بود كه 1000 تاي اون به دكتر راي دادن حدودا يعني 2 سهم از كل آرا

و حومه مشهد - حرم - طبرسي و نواحي پايين مشهد كاملا راس به دكتر مشهود بود

خواهش ميكنم طرفداران آقاي موسوي توجه داشته باشن كه حضور پرشور و نمايش حمايت از آقاي موسوي دليل بر اين نيست كه آنهايي كه از خود بروز نمي دهند و يا در گردهمايي هاي شبانه قبل از انتخابات حضور ندارند به ايشان راي داده باشند. چون 90 درصد حاميان خودشونو با نمادها پوستر ها و رنگه نشون دادن و مشخص بود كه به غير از اين جمعيت كس ديگه اي به عنوان حامي حضور نداره .

بودند و شاهد بوديم خانواده هايي را كه به خاطر اختلاط نا متعارف دختر و پسر ها - رقص و ديگر موارد از جناح موسوي بيرون آمدند.
ديديم دعواي ناموسي بين خود موسوي ها كه به خاطر همين اختلاط و افراط در بعضي مسائل به وجود آمد گرچه جوانهاي خوبي هم در بين آنها وجود داشته و هستند.

ديگر اينكه فرم 22 به امضاي نمايندگان نمي رسد .. درست . اما همان عددي را كه نماينده موسوي به ستاد با تلفن مخابره مي كند نماينده احمدي هم به ستاد معرفي كرده است و هيچ جاي شك و شبه اي باقي نمي ماند.

وسلام (151935)
 
محمدرضا
۱۳۸۸-۰۳-۲۷ ۱۴:۵۷:۱۲
متاسفانه بعضي چشمهايشان را بسته اند

بين بد و بدتر بد و بين بد و خوب خوب را انتخاب كنيد

حتي الان كه انتخابات تمام شد

20 دقيقه حرفهاي دكتر احمدي نژاد را همه بياد بياوريد
كه لو داد نقشه نادرست موسوي را

كه ضريب 25 درصد مربوط به اسفند 87 بود و هم اكنون كه 3 ماه از 88 مي گذرد اصلا محاسبه نشد تا عوام فريبي كنند

كه طبق آمار بانك مركزي كه اقاي موسوي به همان اتكا كرده بودند متوسط تورم در اين دولت تنها 75 صدم درصد از دولت خاتمي بيشتر بود

كه رئيس بانك مركزي آقاي بهمني در اخبار با حرفهايش علنا حمايت كرد امارهاي دكتر را و رد كرد امار اشتباه موسوي را.

كه ضريب جيني موسوي در سالها پس و پيش شد و در ضريب ترانكيت نيز دستكاري شد تا نمودار بد جلوه دهد

كه تمامي سوالات دكتر از موسوي بي جواب ماند

كه افرادي كه از موسوي حمايت كردند همانهاي بودند كه در اين 4 سال به خاطر اين دولت منافعشان به خطر افتاد .. منافعي كه از پول من و شما به دست اوردند و اي مردم بدانين كه آنها جايي نمي خوابند كه زيرشون آب بره.

كه به شدت معني آزادي را در شبه دخترهايي كه حامي موسوي بودند ديديم و هيچ مخالفتي از موسوي به خاطر اين حركات نشنيديم زيرا آرا كم ميشد !
مگر نه اينكه موسوي در سال 60 در مجله زن روز گفته بود برازنده زنان و دختران ايراني نيست كه وارد هر كوي و برزن شوند و ديديم كه نه تنها وارد شدند با گونه هاي مختلف وارد شدند.

كه همين موسوي از شما بعدها دفاع نخواهد كرد و همگي به ياد بياوريد روزهاي پاياني دولت خاتمي و حضور در دانشگاه تهران را

كه همگي يكصدا ميگفتند خاتمي به ما پشت كردي و خاتمي در جواب گفت من كه الان روم به شماست ! و در اعتراض گفت آدم باشيد وگرنه ميگم بندازنتون بيرون

آزادي هم حربه اي بود براي افزايش آرا ... لطفا گذشتگان را بياد بياوريد كه چه كردند و چه شد ... (151962)
 
saman
۱۳۸۸-۰۳-۲۷ ۱۷:۲۵:۳۷
من قبول ندارم اقای موسوی کاملا در اصفهان مشخص بود که اکثریت به او رای دادند (152153)
 
ایرانی آزاد
۱۳۸۸-۰۳-۲۷ ۱۸:۵۳:۰۸
چرافقط آنهایی را که در خیابان بودند می بینند و آنهایی که بیرون نیامده بودند را حساب می کنند. آیا ملاک اینان فقط این چند هزار تنی که در خیابان ها ریخته بودند است. در حالیکه برخی ترجیح می دهند در خانه باشند و روز رای گیری بیرون بیایند. (152302)
 
نسا
۱۳۸۸-۰۳-۲۷ ۲۰:۰۱:۱۷
سلام.و تبریک به تمام همو طنان محترم.چون دیدم نظرات خیلی خوب و به دور از محدودیت بود بی هیچ ابایی منم حرفمو میزنم.با کمی تامل میفهمیم پشت تمام این اغتشاشات دو دسته اند.1.کسانی که با اصل نظام مخالفند و دشمن ولایت فقیه اند.2.کسانی که با رییس جمهور منتخب مخالفند و انگیزه های زیادی دارند زیرا دکتر احمدی نژاد اولین رییس جمهور اصیل و وطن پرست بعد از ایت ا... خامنه ای(قدس سره)و رجایی هستند و منافع تمامی سران قبلی مملکت را از دست انها دراورده اند و خواستار پاسخگویی این افراد به خاطر بالا کشیدن بیت المال هستند. (152404)
 
علی
۱۳۸۸-۰۳-۲۷ ۲۰:۱۰:۴۹
من سرباز نیروی انتظامی هستم و جزء مامورین حفظ امنیت و نظم در حوزه ای در تهران خیابان قزوین خیابان امین الملک بودم خدا شاهد است که بعد از سه بار شمارش کاملا عادلانه و با حضور نماینده کاندیدا ها صورتجلسه امضا شد و همه هم تایید کردند.دو حوزه داشتیم در اولی که مخصوص خانمها بود رای آقای احمدی نژاد 508 ، میرحسین موسوی 294 و رضایی 12 و کروبی 1 بود و دومی که آقایان بودند احمدی نژاد 524، موسوی 451، رضایی 18 و کروبی 2 رای داشتند.

حالا دروغ پردازان بگویند تقلب شده ما که به چیزی که دیدیم ایمان داریم. (152415)
 
محسن
۱۳۸۸-۰۳-۲۸ ۲۲:۵۳:۴۷
من اصلا آقای احمدی نژاد را قبول نداشتم تا زمان مناظره ایشون با آقای کروبی

من دوره ی قبل حامی هاشمی بودم حالا میبینم که چقدر به خودم و کشورم ظلم کردم که یک رای رو حروم یه همچین شخصی کردم.

آقای موسوی با شعار دولت اصلاح طلب مملکت خوب اصلاح کرد !

دیدیم چطور فش و فحاشی رواج پیدا کرد ! دیدیم دولت سبز سیدی ایشون رو

اگه میومد مملکت به .............. میرسید (153915)
 
قادر
۱۳۸۸-۰۳-۲۸ ۲۳:۲۱:۴۹
به نظر من اگر آقای موسوی رای میاورد خیلی بهتر از این 4 سال آقای احمدی نزاد عمل می کردند.

من نمیدانم شما چطور میتوانید این همه سختی که در دولت آقای احمدی نزاد کشیدیم رو فراموش کنید ؟

آقای احمدی نزاد استاد دانشگاه خوبی است . ولی رئیس جمهور بودن نیاز به سابقه مدیریت و سیاسی بسیاری دارد .همچون آقای موسوی .

در ضمن من در هنگام رای گیری به 3 حوزه ( تهرانپارس . تهران نو . پاسداران ) مراجعه کردم و با چشم خودم دیدم که اکثر مردم (80%--90%) به آقای موسوی رای می دادند . (153938)
 
۱۳۸۸-۰۴-۰۱ ۰۹:۳۸:۴۹
شما مگر چند ساعت اونجا بوديد و چگونه و بر چه اساسي فهميديد اين تعدادرا (158491)
 
رحماني
۱۳۸۸-۰۴-۰۱ ۱۳:۴۶:۱۵
اولا كه كسي ادعا نكرد و نميكند كه در دولت نهم همه چيز خوب بوده و دولت بي عيب بوده چون اگراينگونه بود كه چه نياز به ظهور امام زمان؟
در ثاني شما با چه حكمي 3صندوق راي را به تمام ايران نسبت ميدهيد ؟من هم چند حوزه را ميشناسم كه حتي به تعداد انگشت دست هم به آقاي موسوي راي ندادند پس ايشان اين چند مليون راي را از كجا آورده اند؟ (159020)
 
امیر
۱۳۸۸-۰۴-۰۱ ۱۰:۰۰:۱۹
چرا در تهران تظاهر میشود انتخابات را برگردید (158528)
 
محمد
۱۳۸۸-۰۴-۰۱ ۱۰:۲۹:۵۰
به نظر من با مباحث بالا من مي بينم كه اكثريت دچار افراط و تفريط شده اند و اكثريت از خط حقيقت منحرف شده اند و هر كس براي اثبات حرف خود بدون منطق به ديگران يورش مي آورد و براي اثبات خود به سركوب و تهمت به ديگران مي تازد و بي سند و مدرك متهم و حكم صادر مي كند پس خداترسي كجا رفته است جاي عقل و منطق كجاست در همين سايتهاي دولتي و غير دولتي و روزنامه ها چه مي بينيد به نظرم ما داريم تيشه به ريشه خود ميزنيم و خبر نداريم نتيجه چيست. (158564)
 
ناشناس
۱۳۸۸-۰۴-۰۱ ۱۰:۵۵:۰۱
آقای موسوی از همان اول هم نظرشان به اعتراضات قانونی بوده.عزیزان آن کسانی که اموال عمومی را آتش زدند همشان نفوذی هایی هستند که میخواهند جو را متشنج کنند تا بتوانند با این بهانه هر کاری دلشان میخواهدبا ملت بکنند . (158616)
 
۱۳۸۸-۰۴-۰۱ ۱۳:۱۶:۰۳
چرااینقدر موسوی ویاران اورامحدود کرده اید ؟ آن راکه حساب پاک است ازمحاسبه چه باک است ؟ (158970)
 
احمد
۱۳۸۸-۰۴-۰۱ ۱۳:۳۴:۲۰
مشکل نه موسوی است و نه احمدی نژاد
مشکل فرهنگ مردم ماست که یک روز هاشمی را «ستون انقلاب» میدانند روز بعد میکوبندش زمین. مشکل فرهنگ مردم ماست که یک روز به هاشمی فحش میدهند و روز بعد به او رای میدهند تا احمدی نژاد رئیس جمهور نشود (دوره قبل). مشکل ساده دلی مردم ماست که فکر میکنند آقای احمدی نژاد فاسد نیست و برای مبارزه با فساد آمده است. مشکل فرهنگ مردم ماست که یک روز به احمدی نژاد فحش میدهند روز بعد به او رای میدهند چون فکر میکنند بت شکن است. (159004)
 
رحماني
۱۳۸۸-۰۴-۰۱ ۱۳:۳۸:۱۴
سلام اميدوارم آقاي موسوي متوجه شده باشند كه دغدغه ي همه ي ما قانون گرريزي ايشان است. (159012)
 
مریم
۱۳۸۸-۰۴-۰۱ ۱۴:۴۴:۰۴
دوستان تو رو به خدا واقع بین باشید
به این آدرس برین
http://www1.farsnews.com/newstext.php?nn=8804010528

“رسانه‌هاي تحت كنترل دولت آمريكا كه مي‌توان آنها را وزارت تبليغات و پروپاگانداي آمريكا ناميد به انتخاب مجدد محمود احمدي‌نژاد واكنش نشان داده و با پخش بدون وقفه گزارش‌ها از اعتراضات داخلي ايران كوشيد تا بروز تقلب در انتخابات ايران را به جهانيان القا كند.

رابرتز سپس با اشاره به برخي اظهارات افراطي برخي گروه‌هاي تندروي آمريكايي كه انتخابات ايران را كودتا ناميده بودند اين سوال را مطرح كرد كه منبع اطلاعاتي رسانه‌هاي آمريكايي و دولت‌‌هاي وابسته به آمريكا چيست؟ اين ديپلمات سابق آمريكايي در پاسخ به اين سوال مي‌گويد: اين منبع چيزي نيست جز اظهارات كانديداي شكست خورده ايران كه آمريكا نيز ترجيح مي‌داد وي پيروز انتخابات ايران باشد.

دستيار سابق وزارت خزانه‌داري آمريكا در ادامه مي‌افزايد: در صورتي كه از نقطه نظر عاقلانه به انتخابات ايران بنگريم بايد از ايرانيان پرسيد كه اگر كشور شما از سوي آمريكا و رژيم صهيونيستي بطور مداوم تهديد به جنگ و يا حتي حمله هسته‌اي شود، آيا شما ترجيح مي‌دهيد كه بهترين مدافع خود را رها كنيد و كسي را انتخاب كنيد كه از سوي آمريكا و اسراييل ترجيح داده شده است؟
وي سپس خطاب به مدعيان تقلب در انتخابات ايران مي‌گويد: آيا شما باور مي‌كنيد كه مردم ايران به كسي راي داده باشند كه ايران را به كشوري تبديل كند كه تحت نفوذ آمريكا باشد؟
در حقيقت آمريكا از ايرانيان غرب‌گرا براي بي‌اعتبار ساختن انتخابات و دولت ايران بهره مي‌برد” (159095)
 
amir
۱۳۸۸-۰۴-۰۱ ۱۵:۴۸:۵۶
وای بر سیدی که باعث و بانی سوختن خانه ی خدا شود . ان هم بخاطر جی ! بخاطر قدرت! خوب شد مملکت دستش نیوفتاد .و گر نه می شد رضا خان! (159242)
 
محمدرضا بابايي
۱۳۸۸-۰۴-۰۲ ۰۰:۳۳:۳۸
دستيار سابق وزارت خزانه‌داري آمريكا پل كريگ رابرتز : در صورتي كه از نقطه نظر عاقلانه به انتخابات ايران بنگريم بايد از ايرانيان پرسيد كه اگر كشور شما از سوي آمريكا و رژيم صهيونيستي بطور مداوم تهديد به جنگ و يا حتي حمله هسته‌اي شود، آيا شما ترجيح مي‌دهيد كه بهترين مدافع خود را رها كنيد و كسي را انتخاب كنيد كه از سوي آمريكا و اسراييل ترجيح داده شده است؟
وي سپس خطاب به مدعيان تقلب در انتخابات ايران مي‌گويد: آيا شما باور مي‌كنيد كه مردم ايران به كسي راي داده باشند كه ايران را به كشوري تبديل كند كه تحت نفوذ آمريكا باشد؟
رابرتز در بخش ديگري از گزارش خود با تاكيد تاريخ كهن و فرهنگ بالاي ايرانيان مي‌نويسد: درصد كمي از جوانان ايراني به دليل برخي لذت‌جويي‌هاي شخصي، وابسته به غرب هستند كه اين افراد به راحتي توسط پول‌هاي آمريكا سازمان‌دهي مي‌شوند تا با دولت ايران و موازين اسلامي اين نظام به مخالفت بپردازند.
در حقيقت آمريكا از ايرانيان غرب‌گرا براي بي‌اعتبار ساختن انتخابات و دولت ايران بهره مي‌برد.
وي با اشاره به اين مطلب كه نتيجه انتخابات ايران موجب سخت‌تر شدن كارهاي اوباما شده است، مي‌افزايد: من به عنوان كسي كه تمامي قضايا را از داخل دولت آمريكا مي‌بينم مي‌گويم كه باور دارم هدف نهايي آمريكا از بكارگيري رسانه‌هاي وابسته براي مخالف نشان دادن دولت ايران با مردم اين كشور و بي‌اعتبار نشان دادن انتخابات ايران است.

خودتون قضاوت كنيد اين همه دليل و مدرك نيارين كه الان شبه ... به خدا الان روزه
چرا همش دنبال يك توجيه ميگردن بعضيا
چرا دنبال كلماتي ميگردين كه حرف نا حق خودتونو كه هيچ استدلال روشني هم به خاطرش ندارين هر جور شده به كرسي بنشونين ؟ ها ؟ (159698)
 
علی
۱۳۸۸-۰۴-۰۲ ۰۹:۳۴:۳۳
سلام
من حدث میزن تو انتخابات اشکالاتی وجود دارد و احتمال اینکه رای آقای موسوی بالاتر از این باشد وجود دارد چرا که در انتخابات گذشته هم در شمارش ارا اشتباهاتی رخ داده است اما شک ندارم که پیروز انتخابات احمدی نژاد است.
به مرم شریف ایران عرض میکنم این آقایان خود را در انتهای راه میبینند و فکر میکنند اگر این دوره رای نیاورند دیگر به حکومت باز نخواهند گشت برای همین هم دست پاچه شده اند اما من عرش میکنم اگر خود را اصلاح کنند و دل به مردم بسپارند مردم نیز آنها را دوست خواهند داشت و بار دیگر انتخاب خواهندشد. ای کاش همه ما خود را از مردم جدا نمیدانستم . ای کاش این توهم به ما دست نمیداد که مردم خوب و بد را نمی دانند. ای کاش خود را از مردم بالاتر نمیدانستیم و میفهمیدیم که ما هرچه داریم از همین مردم است. ای کاش میفهمیدیم که مردم شهرستانها هم دیگر همه چیز را میدانند. خوب و بد را تشخیص میدهند. ای کاش سر عقل می امدیم و دل خود را به دل مردم پیوند میدادیم. (159936)
 
م علیزاده
۱۳۸۸-۰۴-۰۲ ۱۳:۳۳:۱۴
سلام و درود بر ملت قهرمان ایران و حماسه ساز انتخابات 22 خرداد1388 :
انتخابات باعث رو شدن دست همه ی خیانتکاران شد همه ملت ایران به این معتقدند که اگر دیروز منتظری و منتظری ها خانه نشین شدند امروز هاشمی و هاشمی ها خانه نشین می شوند. ملت با رای 24 و نیم میلیونی به احمدی نژاد نشان دادند که اشخاصی همچون هاشمی دیگر جایی در میان مردم ندارند. (160455)
 
احسان
۱۳۸۸-۰۴-۰۲ ۱۴:۰۵:۳۰
جرا مي ترسيد نظرات راجع به كزارش تخلفات را منعكس كنيد. ما از دور دستي بر آتش داريم جندتا از آنها براي ما محرز شده ! نمي نويسم تا حد اقل اين رو منتشر كنيد. خدا كنه (160517)
 
عاطفه
۱۳۸۸-۰۴-۰۳ ۱۳:۴۶:۱۹
اگر تقلبی صورت گرفته باشد از طرفر آقای موسوی وهمکارانش است .آقای موسوی باشام دادن به مردم میخواست رای جمع کند.در محله ی ما امده بودند وکارت دعوت میدادند ودر یکی از رستوران های گران قیمت به مردم شام میداد وخاتم فایزه ی هاشمی هم به نفع آقای موسوب سخنرانی میکردوشعارهایی مثل دولت احمدی نژاد عامل فحشاوفساد میداد آیا این کار درست است؟ (162281)
 
امير
۱۳۸۸-۰۴-۰۴ ۰۰:۰۷:۲۵
من به مهندس موسوي راي دادم. با اينكه راي ها دور از انتظار بود، ولي ادعا نمي كنم تقلب شده. فقط چند تا سوال تو ذهنمه:
اگه قرار بود انتخابات به خوبي و خوشي انجام شه:
1. چرا از شب انتخابات SMS ها رو قطع كردن و وزير ارتباطات به دروغ گفت كه نميدونه چرا قطع شده؟
2. چرا بر خلاف دوره هاي قبل كه همه شاهد بوديم نتايج از ابتدا به صورت تفكيكي و استان به استان ارائه ميشد، در اين دوره ابتدا به جمع آراء اشاره شد و بعد از 2 روز آراي شهرها انتشار يافت؟
3. چرا با اينكه تاكيد كرده بودند كد ملي تمام افراد ثبت خواهد شد، ولي حداقل در شعبه اي كه خودم راي دادم (فلكه دوم تهرانپارس) كد ملي افراد ثبت نمي شد؟ (163260)
 
سيد يعقوب حسينيان از ياسوج
۱۳۸۸-۰۴-۰۴ ۰۱:۱۵:۱۷
بي سابقه ترين راي كشور به اقاي احمدي نژاد متعلق به روستاي ده برافتاب در استان كهكيلويه و بويراحمد مي باشد
1117 يكهزارو صدو هفده راي اقاي احمدي نژاد
13 سيزده راي مير حسين
تازه اين سيزده راي هم از عوامل صندوق و افراد بيرون روستا بوده اند اين روستا با تقديم سي 30شهيد و صدها جانباز از اول انقلاب تا الان در هيچ انتخاباتي به جريان اصلاح طلپ و چپ راي نداده و هميشه مدافع حريم ولايت بوده اند
اين روستا زادگاه اولين استاندار بومي در دولت اقاي احمدي نژاد اقاي سيد مسعود حسيني استاندار سابق استان (84تا 87) مي باشد اين روستا در بيست و پنج كيلومتري شهر ياسوج قرار دارد (163357)
 
حق گرا
۱۳۸۸-۰۴-۰۴ ۱۶:۱۸:۱۴
به نام خدا
از دلايل عمده ابطال انتخابات وابطال آراي احمدي نزاد اتهامات فريبنده و ناروايي بود كه احمدي نزاد به آيت ا...هاشمي رفسنجاني زدند ورهبري نظام در نماز جمعه بصورت دير هنگام پس از 12 روز اين اتهامات را رد كردند. احمدي نزاد با اين اتهامات دروغين و نابجا آنهم يك هفته مانده به 22 خرداد يعني شب انتخابات مردم را فريب داده و آراي مردم را به خود اختصاص دادند. لطفا منتشر كنيد. (164010)
 
۱۳۸۸-۰۴-۰۴ ۱۸:۳۱:۴۷
اقای موسوی بیایدبه روستای ما گلاشگرد.745رای احمدی نژاد 4رای موسوی
که ان هم مربوط به یک خانواده یزدی است که تلنبه دارند (164075)
 
هادی
۱۳۸۸-۰۴-۰۵ ۱۶:۱۱:۴۳
مکرو و مکر الله والله و خیرالماکرین (164543)
 
م -م
۱۳۸۸-۰۴-۰۴ ۱۹:۱۸:۱۷
انتخابات تمام شده بایستی کاندیداها پایبند قانون باشند - علی الخصوص بازند ههای انتخابات
در ضمن فرمایشات رهبری فصل الخطاب می باشد .
آقای موسوی بدانند با این افراد ضد انقلاب و کافر و منافق که دور و بر خودش جمع کرده دنیا و آخرت خود را خراب کرد - عاقبت بخیری خیلی مهمه (164112)
 
سعید
۱۳۸۸-۰۴-۰۵ ۰۰:۲۸:۲۶
کی گفته احمدی نزاد تو روستاها بیشتر از موسوی میتونسته رای بیاره الان خیلی از نخبگان مماکت تو روستا ها هستند وهمه میدونن که رای نخبه ها وتحصیلکرده های مملکت با کی بود (164265)
 
zahra
۱۳۸۸-۰۴-۰۵ ۱۳:۴۱:۱۴
خدمت آن دوستی‌ که گفت ۳ دست به موسوی رای دادند، عرض کنم که چه کسی‌ گفته تهرانیها پولدارند و بی‌ درد.شما در تهران زندگی‌ می‌کنید؟ امارتان را از همان جایی‌ دریافت کردید که بقیه به آن استناد میکنند؟ امسال شما هستند که فقط به مردم توهین میکنند، آیا این توهین نیست؟ (164479)
 
zahra
۱۳۸۸-۰۴-۰۵ ۱۳:۴۱:۵۹
آقای علی‌ از ایران. نمیدانم که هستی‌ ولی‌ واقعا کشتن مردم بیگناه را لطفا به اسم ائمه ننویس. تا الان هم به اندازه کافی‌، مردم را با چنین حرفایی از اسلام زده کردید. بس است لطفا (164482)
 
۱۳۸۸-۰۴-۰۵ ۲۱:۵۰:۴۱
من از فامیل هامون که پای یک صندق در شهرستان تفرش (استان مرکزی) بودند نتایج را بعد از شمارش جویا شدم گفتند احمدی نژاد تقریبا 5 برابر موسوی رای آورده است. واقعا خوشحال هستم که خدا من را هدایت کرد و به آقای موسوی رای ندادم (164737)
 
محمد
۱۳۸۸-۰۶-۰۶ ۲۳:۵۸:۲۶
اقا دعوا نکنید.من فقط می گم اقایان موسوی و هاشمی اگه زورتون میرسه بیان انتخابات رو ابطال کنید.خودتون هم می دونید مردم پشت احمدی نژاد هستند.پس اگه مردشید بیان انتخابات رو ابطال کنید. (216265)
 
 
 
 
هفته
 
 
 
 
ديروز
هفته