توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 207620
نمایندگان کردستان بخوانند
بخش تعاملی الف - اعظم فعله گری
اشاره: مطلبی که می خوانید از سری یادداشت های بینندگان الف است و انتشار آن الزاما به معنی تایید تمام یا بخشی از آن نیست. بینندگان الف می توانند با ارسال یادداشت خود، مطلب ذیل را تایید یا نقد کنند.
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۴ آذر ۱۳۹۲ ساعت ۱۱:۱۴
شاید بیشترین انتقادی که این روزها به دولت آقای روحانی وارد است تاخیر در انتخاب استاندار استان هایی است که گزینه مورد نظر انها فردی از جنس خودشان باشد. استان کردستان با مردمی غیور و همیشه در صحنه و وفادار به انقلاب و ارمان های امام و شهدا که در انتخابات ریاست جمهوری حضور حداکثری داشته و امیدوار به وعده های دولت تدبیر و امید در انتظار بر سر کار آمدن استانداری از دیار و خطه ی سربلند خویش هستند. شاید مسئله ی انتخاب فردی بومی فقط مختص به استان کردستان نباشد و در خیلی از استان های دیگر نیز این مسئله به چشم بخورد. انتظار مردم این است که یک مدیر مجرب، کارآمد و با ظرفیت های علمی مناسب و آشنا به مسائل، مشکلات و قابلیت های استان برسر کار آید. استاندار محور اصلی فعالیت های اجرایی استان و نماینده دولت است و براساس فرمایشات مقام معظم رهبری استاندار رئیس جمهور هر استان و محور اجرایی استان است.

به بیان ساده تر اگر مسیر توسعه ای یک استان را فردی غیربومی در دست بگیرد فعالیت هایی را که برای توسعه استان لازم است. رادر یک سال میتواند انجام دهد می توان گفت که فرد بومی در مدت کمتر از آن مدت می تواند به سرانجام برساند و در مسیر توسعه و آبادانی منطقه قرار گیرد چراکه فرد آشنا به استان و بومی از شرایط و امکاناتات و مشکلات استان به شکل کاملی واقف بوده ودر این بین زمان سوزی را که وزیر کشور نیز به ان اشاره کرده است اتفاق نمی افتد. و این رکن مهم در توسعه وآبادانی بحساب می آید.

هرچند ممکن است این خواسته فقط از روحی و روانی در مردم و فعالین سیاسی و اجتماعی در انها شکل گرفته باشد ولی باید متذکرشد که این خواسته آن ها برای دولت باید مهم بوده و تمام تلاش خود را برای برآورده شدن خواسته مردم بکار گیرد. هرچندپرداختن به این موضوع عصبیت قومی و قبیله است لذا بنظر نگارنده انتخاب فرد بومی یا غیر آن تاثیری در روند انجام امور و سامندهی به طرح های عمرانی ومهم ندارد.

جای سوال است چرا هیآت دولت در انتخاب فرد اصلح برای سکانداری استان کردستان نباید به نتیجه قطعی برسد و اختلاف نظرها باعث به تعویق افتادن معرفی استاندار شود؟ این وظیفه نماینده گان استان است که مطالبات و خواسته های مردم را علاوه بر بیان کردن تا حصول نتیجه کامل پیش ببرند.

اینک که انتخاب هیات دولت بر گزینه غیر بومی و غیر پیشنهادی مجمع نمایند گان استان بوده و قرعه بنام آقای زاهدی افتاده مردم، مسئولین و نمایندگان مجلس بایستی همکاری وهمدلی خود را برای آبادانی و پیشرفت استان به منصه حضور برسانند.

اگرانتخاب فرد بومی برای مردم و نمایندگان و فعالین سیاسی و اجتماعی استان حائز اهمیت داشته پس نباید می گذاشتند احساسات و عواطف و خواسته آن ها بدون جواب بماند. وتمام تلاش خود را برای جلب رضایت دولت تدبیر و امید در انتخاب فرد اصلح بومی بکار می بستند که اینکار انجام نشد.حتی نمایندگان مجلس شورای اسلامی استان می توانستند خود داوطلب برای برعهده گرفتن مسئولیت فرد اول استان پیش قدم شوند. اگر مهم خدمت به مردم و توسعه وآبادانی و عمران کردستان باشد مکان نباید خلیلی تاثیر داشته باد در پست نمایندگی یا استاندار. نمایندگان چگونه این کوتاهی خود را برای مردم توجیه می کنند؟
 
کلمات کلیدی : اعظم فعله گری
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.