توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 447426
آمار کشته های مردان و زنان در حوادث ترافیکی
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۶:۰۱
ایرنا نوشت: مدیرکل دفتر سلامت جمعیت، خانواده و مدارس وزارت بهداشت گفت: طبق بررسی های انجام شده در ایران، میزان حوادث ترافیکی برای مردان، پنج برابر، اعتیاد حدود 10 برابر و سقوط سه برابر، بیشتر از زنان است.

محمد اسماعیل مطلق روز دوشنبه در نشست هم اندیشی سلامت مردان با موضوع تروما در دانشگاه علوم پزشکی ایران افزود: همچنین میزان حوادث ناشی از نیروی مکانیکی جاندار یا بی جان، قتل، خشونت ، بیماری های مزمن انسدادی ریه، بیماری های قلبی، خودکشی، آسم، بیماری های روانی، سوختگی و ایدز برای مردان بیشتر از زنان است.

وی گفت: بررسی های سال 89 نیز نشان می دهد مردان 72.3 درصد بیشتر از زنان دچار مصدومیت می شوند. سن امید به زندگی در زنان ایرانی 74 سال اما برای مردان ایرانی، 72.8 سال است.

مدیر کل دفتر سلامت جمعیت، خانواده و مدارس وزارت بهداشت گفت: 27.9 درصد مردان، دچار اضافه وزن، 7.4 درصد مردان دچار چاقی، 1.7 درصد مردان دچار چاقی مفرط، 4.1 درصد مردان، دچار چربی بالا و 21 درصد مردان مصرف کننده روزانه دخانیات هستند؛ همچنین 60.6 درصد مردان هیچ فعالیت فیزیکی در اوقات فراغت خود ندارند.

مطلق بیان کرد: همچنین مراجعه مردان به مراکز بهداشتی و درمانی کمتر از زنان است.

سکته قلبی اولین عامل مرگ و میر مردان

مدیر کل دفتر سلامت جمعیت،خانواده و مدارس وزارت بهداشت ادامه داد: طبق بررسی های انجام شده ، سکته قلبی ، حوادث ترافیکی و سکته مغزی به ترتیب اولین تا سومین علت مرگ و میر در مردان به شمار می روند و دیابت و زخم معده در رتبه های بعدی قرار می گیرند.

مطلق با اشاره به تدوین بسته خدمت سلامت مردان، گفت: در این بسته خدمتی ، موضوعاتی مانند شیوه زندگی سالم مانند تغذیه سالم لحاظ شده است.

او ادامه داد: طبق بررسی های انجام شده ، سرطان پروستات یکی از عوامل موثر در سلامت مردان به شمار می رود.

مراقبت‌های بهداشتی بلافاصله بعد از تشکیل نطفه باید آغاز شود

مدیر کل دفتر سلامت جمعیت،خانواده و مدارس وزارت بهداشت گفت: با بررسی های انجام شده به این نتیجه رسیدیم که برای داشتن جمعیت پویا مراقبت های بهداشتی باید بعد از تشکیل نطفه انجام شود.

مطلق بیان کرد: کنترل عوامل خطر بیماری های قلبی، دستگاه گوارشی، هپاتیت، سلامت روان و اعتیاد در برنامه های کاری وزارت بهداشت قرار گرفته است و در نظر است که در برنامه ششم توسعه، 20 درصد از مرگ و میر مردان را کم کنیم.
 
کلمات کلیدی : تصادف + آمار تصادفات + سوانح رانندگی + مرگ
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.