نظر منتشر شده
۳
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 497827
وزیر ارتباطات اعلام کرد؛
فروش اینترنت از مدل حجمی به مقدار سرعت تغییر می‌یابد
بخش دانش و فناوری الف،11 مرداد96
محمود واعظی در خصوص تغییر مدل فروش اینترنت اعلام کرد که فروش اینترنت از میزان حجم به مقدار سرعت تغییر می کند.
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۱ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۳۳
 باشگاه خبرنگاران جوان؛ محمود واعظی در حاشیه افتتاح فاز اول دولت الکترونیک در خصوص تغییر مدل فروش اینترنت در پاسخ به سوال خبرنگاران توضیحاتی را ارائه داد.

وزیر ارتباطات اعلام کرد که قرار است مدل فروش اینترنت از بسته های حجمی به میزان سرعت مورد نظر تغییر پیدا کند. به این معنا که هر کاربری که خواهان سرعت اینترنت بالاتری باشد باید هزینه بیشتری پرداخت کند.

واعظی در این خصوص تصریح کرد: "گذشته فروش اینترنت به صورت حجمی بود و مردم مجبور بودند مرتب حجم خریداری کنند و اپراتورها هم برای فروش حجم بیشتر، سرعت را کم و زیاد می‌کردند و این در اختیار مشتریان نبود.  بنابراین ما کمیته‌ای را تشکیل دادیم که این موضوع را ساماندهی کند.

در این کمیته متوجه شدیم مشتریان اینترنتی چند دسته هستند؛ بخشی نیازی به حجم و سرعت بالا ندارند که سرعت ۵۱۲ گیگ بر ثانیه برای آنها مناسب است. برای سرعت‌های بالاتر هم همین ارزیابی انجام شده است. طبق همین رویه بسته های اینترنت (بر حسب مقدار سرعت) با حجم های مرتبط با آن فروخته می شود که در صورت استفاده از اینترنت داخلی حجم آن دو برابر می شود.

در این مدل کسی که استفاده کمتری دارد، هزینه کمتری می‌پردازد و کسی که مصرف بیشتری دارد از سرعت بالاتری استفاده می کند و به مراتب دارای حجم بیشتری است. ما خودمان این روش را ابداع نکردیم. در حال حاضر در دنیا به همین صورت است که از خرید حجم به سمت خرید اتصال اینترنت و سرعت می‌روند. بدین ترتیب براساس هر یک از این سرعت‌ها و معدل آمار مصرف کاربران، به آن مدل بی‌ نهایت می‌گویند. البته اپراتورها اگر مشتریانی داشته باشند که بخواهند ساعات مصرف برای آنها حذف شده و به صورت بی نهایت استفاده کنند نیز می‌توانند بسته‌هایی را ارائه دهند. این مدل از حدود دو هفته دیگر اجرا می شود".
 
کلمات کلیدی : دانش و فناوری+ فروش اینترنت
 
هژبر شیرافکن
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۱۱ ۰۸:۵۵:۴۶
سرعت ۵۱۲ گیگ بر ثانیه؟
مگه چنین سرعتی رو هم بشر بهش دست پیدا کرده؟ باز که همون حکایت کیلوهرتز شد که.
فرق گیگا با کیلو چیست؟ کسی اطلاع داره؟ ا (4499929) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۱۱ ۰۹:۱۸:۳۹
آقای وزیر! با یک نگاه ساده به طرح جدید میشود فهمید حرف های شما صحت ندارد.! (4499983) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۱۱ ۱۳:۱۱:۵۳
این طرح بدتر از قبل شد که . یا ما مفهوم نامحدود را نمیفهمیم یا دوستان . 10 گیگابایت داخلی و 5 گیگا بایت خارجی میشه نامحدود ؟ والا دیگه جای آدم نیست تو ایران زندگی کنه . هرروز یک محدودیت (4500359) (alef-13)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.